• Index
  •  » Stabłowice
  •  » Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Napisz odpowiedź

Napisz nowego posta
Opcje

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

Matros
2013-03-21 15:44:46

Żeby była jasność co do podatku śmieciowego (albo abonamentu - przecież czy są śmieci czy nie, i tak trzeba płacić).
Przed podwyżką płaciłem 56zł. Po mam płacić 99zł. Mowa o śmieciach niesegregowanych. To jest podwyżka, czy tylko moje omamy?
Za segregowane, a więc zypełnie inna opcja, włączyć też trzeba wyposażenie gospodarstwa w pojemniki. Zakup lub wynajem. ma być 66zł + koszt pojemników.
Jak nie patrzeć jest drożej.
Mogę się obyć z usługi gminy. Butelki i papiery do kontenerów (gmina wystawia takich 157 na terenie miasta), kuchenne do kompostownika i proszę mi naliczyć wysokość mojego udziału w kosztach.
Nie - gmina ma teraz nowy podatek i jak ta pijawka nie odczepi się od podatnika. To po prostu jawne złodziejstwo.
Można to tak nazwać panie Michalak? Radny rady miejskiej mający w swoim ugrupowaniu większość i ustalająca pod przewodnictwem uroczej Urszulki Wanat haracze na kolejne lata, aby zaspokoić potrzeby finansowe dudka?

Matros
2013-03-21 15:31:53

Wycofał się marszałek województwa - fragment od szpitala do Królewieckiej miał być (ważne: miał być - był plan, pieniądze i harmonogram) realizowany. NIE BĘDZIE.

Brakującego odcinka Wojanowskiej do Olbrachtowskiej też nie będzie bo działa spychologia. Może znajdzie się developer chcący tu budować, to miasto "będzie działać", by ten wyłozył kasę. Bzdura. Developerka wycofuje się z terenu. Juz nawet Milart nie będzie kontynuować inwestycji, bo nie ma chętnych na mieszkania w tej okolicy.
I wcale się nie dziwię. W takim bagnie komunikacyjnym!

Budowałem tutaj domek 10 lat temu. podatek od nieruchomości wynosił 165zł. Obecnie, gdy wokół powstało pełno bloków płacę 850zł. Cena nieruchomości spada z uwagi na otoczenie.
Podatki ida na centrum, forum muzyki, finansowanie podupadłych artystów na sylwestrowe okazje. A w moim otoczeniu. Nic. To znaczy, że jak biorą ode mnie i wydają na swoje potrzeby i ja nic z tego nie mam, to jest O.K., a jak ja z łomem przyczaję się na delikwenta i co zabiorę wydam na budowę szamba, płotu, infrastruktury na działce to uznają, że złodziejstwo?
Tak samo z podatkiem śmieciowym. Każą zadeklarować opłatę i płacić do 15 każdego miesiąca.
Niezależnie, czy mam śmieci, czy nie. Ja nie jestem producentem śmieci i przewaznie jak SITA przyjeżdża mam pojemnik wypełniony do połowy. Bez zgniatania, upychania. Ale banda kaze sobie płacić abonament za śmieci i kropka. To jest kolejne okradanie ludzi. A miało być taniej jak gminy przejmą interes. Niestety pijawki nie popuszczą. I co pan na to panie Michalak? Raduje się pan z posadki w radzie miejskiej przy boku naczelnej pijawki?

Jerzy Michalak
2013-03-18 23:03:07

Nikomu nie zabraniam prowadzić kampanii na tym forum. Nawet szczerze do tego zachęcam. Bo lepsza aktywność, niż marazm czy jałowe narzekanie. Mierzi mnie tylko fakt okoliczność używania półprawd czy czegoś w okolicach pomówień.

Od dyskusji o śmieciach się nie uchylam. Uważam jednak, że na forum powinien panować jaki taki porządek. Proszę Panie Kostku napisać w jakim lokalu Pan mieszka, z iloma osobami i ile Pan w tej chwili płaci za wywóz śmieci. Taką samą operację przeprowadzę na sobie. Zobaczymy ile nam wyjdzie tej podwyżki. Ale to już naprawdę w odpowiednim wątku. O.k.?

Kostek_niezalogowany
2013-03-18 22:44:22

Jak zwykle unika Pan odpowiedzi na pytania... wiem, że osobny wątek, ale chciałbym Panu przekazać, że nie godzę się na 2-krotną podwyżkę opłaty za śmieci.

Panie Jerzy zarzuca Pan innemu użytkownikowi, że kampanię robi... pewnie Pana kosztem...
1. Pan to forum najbardziej do kampaniii wykorzystywał.
2. Jak ma robić kampanię skoro pod nickiemi się ukrywa, może pisze co go dręczy po prostu - przyszło do Panu do głowy?
3. Nawet jeśli to przecież Pan do rady chyba już nie startuje, ja wiem, że łatwo przyjąć wzorce, które ostatnio w mediach funduje nam rządząca partia - hasła typu "to nie jest rzetelna krytyka, to kampania" są teraz Pańskim orężem? Gratuluję, więc.

Jerzy Michalak
2013-03-17 23:27:52

Ciekawy przykład przedwyborczego postu. Realne problemy są tu ubrane w demagogiczne hasła. Stawiam na autorstwo pewnej osoby, która ze Stabłowic zamierza startować w zbliżających się wyborach do Rady Osiedla.

O kwestii śmieci piszemy (spieramy się) w innej części forum i do niej pozwolę sobie odesłać. Tu wskażę tyko, że:
1. wprowadzająca fundamentalne zmiany nowelizacja ustawy nakładającej m.in. na Wrocław obowiązek przyjęcia wszystkich odpadów komunalnych, weszła w życie dopiero na początku marca 2013 roku, tj. na cztery miesiące przed początkiem nowego systemu (od 1. lipca 2013 r.),
2. ta sama ustawa nakazuje przyjąć stawki opłaty za odbiór śmieci jeszcze przed rozpisaniem przez gminę przetargu na to zadanie,
3. pieniądze pochodzące z opłaty są "znaczone", tj. nie mogą być przeznaczone na inne cele, niż funkcjonowanie systemu odbioru śmieci.

Problem Wojanowskiej (dla porządku zdjęcie z FB: http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-a … 0037_n.jpg) dotyczy poprawy komunikacji Mieszkańców osiedli m.in. Ganta czy Murapolu. Nie rozwiązuje potencjalnych utrudnień w związku z powstawaniem budynków TBS na Stabłowicach. W tej sprawie wystosowałem interpelację do Prezydenta, o czym pisałem wcześniej. Nie odżegnuję się od mizernych efektów tych starań, nie mogę jednak przyjąć zarzutu bezczynności czy koniunkturalizmu.

Droga tylko do TBS-ów
2013-03-17 13:48:56

Piszę jeszcze raz bo nie zachowało się,...
Sprzeciw mieszkańców Stabłowic borykających się z trudnościami komunikacyjnymi jakie stwarza gmina Wrocław i oporem urzędników tam zatrudnionych jest pomijany milczeniem naszych przedstawicieli wybranych do rady miasta. No bo jak można odczytać zdawkowe potwierdzenie pana Michalaka: tak, popieram zajmę sie tematem, i mija rok i sprawa wyglada jeszcze gorzej. Ulica Wojanowska projektowana od Piotrkowskiej, później skrócona do rowu B 9,5 po przejściu pana Michalaka z rady osiedla do rady miejskiej obcięta została o dalsze 200m.
Nie dziwię się, że jak się siądzie między wrony trzeba krakać jai i one. Klub Dudkiewicza ma zdecydowaną większość w Radzie Miasta i głosowanie przeciw polityce każdorazowym drenażu kieszeni mieszkańców spotkać się może z wydaleniem z klubu. Jest to zrozumiałe. Ale, czy zawsze trzeba iść drogą łatwą i przyjemną?
Nie lepiej czasami stanąć za tym, co nakazuje rozsądek i logika i poprzeć mieszkańców?
Mieliśmy już złodziejskie podejście pani Urszuli Wanat, która zaspakajając potrzeby finansowe miasta (szumnie brzmi, ale wł. powinno być: niegospodarność urzędników i doprowadzanie do finansowej zapaści) zawnioskowała o podniesienie ponad wcześniejsze uzgodnienia kwoty podatków od nieruchomości za 2011r.
Dzisiaj forsują opłaty śmieciowe - wyższe od dotychczasowych. Prezydent tłumaczy to koniecznością realizacji przyjętych ustaw. I feruje kwoty wzięte z nieba, aby więcej. Jak ludzie protestują: mówi, przeanalizujemy, skorygujemy. To niesamowite draństwo. Unia daje środki, fundusze. Nasi możnowładcy budzą się z letargu i na zbity pysk tworzą dokumenty, przygotowują przetargi, ściągają z ludzi haracz aby budować linie do segregacji śmieci. A gdzie normalna, świadoma, planowana i oszczędna działalność? Nie, póki mamy takich radnych urzędnicy będą drenować przez swą bezmyślność i niegospodarność kieszenie podatników. A gro wartości wydartych z naszych kieszeni pójdzie na wynagrodzenia i premie darmozjadów.

LuK
2012-12-28 19:54:33

Szkoda pisać.... - miasto sprzedało działki w środku pola, wzięło kasę i tyle. Wcześniej zaplanowali 15 mln PLN na wybudowanie drogi wojanowskiej aby połączyć osiedla z resztą miasta i świata. Przyszedł jednak kryzys i potrzeba finansowania Śląska Wrocław więc UM skróciło drogę zaoszczędzając w ten sposób jak dobrze pamiętam 9 mln PLN.

Swoją drogą jeden z radnych koalicyjnych na forach rozpisywał się, jak może pomóc, co zrobić, jak wygospodarować środki na tą inwestycje i takie tam. Jak wyszło na jaw, że kasa była tylko miasto ją wycięło przeznaczając na inne cele tak szybko przestał udzielać się na forach. Oczywiście petycja mieszkańców nic też nie wskórała.

Teraz będą budować aleje stabłowicką - kolejną drogę która do osiedli nie dotrze - planują całe 0,5 km - a miała sięgać aż do Maślić (koło Biedronki) i łączyć się z budowaną Wojanowską.

Ze wszystkich stron na nasze osiedla będą prowadzić drogi z których żadna do nas nie dotrze - do działek na których miasto zarobiło kaskę i na których pomysł na Stabłowice się zakończył. Brawo UM! Tylko tak dalej!

konradb
2012-12-28 11:41:48

Witam

W tym momencie dojazd do szpitala będzie możliwy tylko od ul. Kosmonautów, co przy imprezach na stadionie może znacząco utrudnić dojazd. Przedłużenie Alei umożliwiłoby dojazd od drugiej strony, ale trudno. Nie w jeden dzień Rzym zbudowali.

LuKi
2012-12-22 20:19:37

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,8794 … owa_w.html

500m - tyle zostało z obiecanek deweloperów i miasta - a miała być droga aż do biedronki na Maślicach.
Nadal będziemy w szczerym polu mieszkać z dala od Wojanowskiej i alei Stabłowickiej czyli nadal jakieś 2 km będziemy do centrum miasta nadrabiać, przez wąskie drogi i niebezpieczny przejazd kolejowy.

Nowy
2012-12-11 12:46:18

1. Czy ktoś wie jaki cel ma wszczęte postępowanie: zmieniające decyzję wojewody o przebudowie ul. Kosmonautów?
http://www.lesnica.org/userfiles/file/K … zmiany.pdf

2. Wydano również pozwolenie na budowę kanalizacji przy ulicy Głównej.
Jesli prace rozpoczną się w tym samym czasie nie wyjedziemy ze Stabłowic, Pracz, Marszowic...

Dawno nikt nie zaglądał do tego wątku... doczytałem skrupulatnie wszystkie posty.

Mam pytanie:
Czy w związku z przebudową drogi polegającą na "wprowadzeniu" nowej ulicy z jedynym wyjadem zbiorczym z tak dużego osiedla, zostały uwzglednione aspekty bezpieczeństwa?
W tym miejscu znajduje się przedszkole (Starogajowa 100), jest to droga do szkoły SP95 oraz nowego przedszkola a ulica nie zapewnia przejazdu dla wózków i rowerów.
Straż Miejska i Policja w twierdzi, że nie ma zagrożenia bezpieczeństwa w tym rejonie i dla uciszenia ewentualnych protestów karze mandatami za parkowanie w sobotę zamiast w godzinach szczytu kierować ruchem.
Rozumiem, że wygoda (chociaż uważam, że normalna droga to żaden luksus) nie jest wystarczającym argumentem dla urządników ale zwracam uwagę na zagrożenie zdrowia i życia, które w tych okolicznościach występuje i jest lekceważone.

to takie moje wołanie na puszczy... bo mi się Einstein przypomniał:
Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher. (niem.)

Kala44
2012-05-23 22:18:09

Panie J. Michalak kiedy na petycje mieszkańców odpowiecie? Czy coś drgnęło w sprawie? Czy ma Pan się czym pochwalić?

kala44
2012-04-17 23:49:50

Jerzy Michalak zamilkł... hah ale może to i dobrze

zacytuje słowa utworu Kalibra44:

"...zostaw gadanie na ostatnim planie, weź się za realizowanie..."

Beton
2012-04-16 18:02:12

Jerzy Michalak napisał:

To, że zamawiający na potrzeby wyboru trybu przetargu oszacował wartość na zamówienia na 14 mln, nie oznacza, że zamawiający miał w kasie właśnie 14 mln, ale dzięki niższym cenom w dniu przetargu zaoszczędził 9 mln.

Miasto ogłosiło przetarg i nie miało kasy zaplanowanej? Co Pan pisze za głupoty? Osobiście dopilnuje aby przy następnych wyborach Wszyscy mieszkańcy nowych i starych Stablowic dowiedzieli się jaką propagandę Pan uprawia.


1. Pozwolił Pan skrócić Wojanowską o 200 m odcinając od niej masę ludzi pomimo, że środki w budżecie były zaplanowane - czy tak dba się o interesy elektoratu?

2. Później pisze Pan tutaj, że trzeba polować na nadwyżkę w budżecie - co za demagogia!!! "BRAWO"

3. Następnie pisze Pan, że miasto planuje przetarg bez kasy w budżecie - czy ma Pan nas za idiotów?Jeśli nie uda się Panu tego naprawić tzn. aby rozszerzono w tym roku przetarg o te 200 metrów Wojanowskiej zachowując i tak b. duże oszczędności wróże Panu sukcesu w następnych wyborach i zachowania dobrego imienia w Regionie!

Sebastian Lorenc
2012-04-12 01:07:17

Witam,

ZIM ogłaszając przetarg musiał mieć pokrycie na te 14 700 000 zł. Nie był bowiem w stanie przewidzieć, czy najniższa oferta będzie wynosić 13 000 000 zl czy też 4 500 000 zł. Znacznie mniejsza kwota realizacji tej inwestycji poskutkuje zapewne roszerzeniem katalogu innych zadań. W tej sytuacji wystarczyłaby odpowiednia dyrektywa i brakujący fragment byłby objęty kolejnym przetargiem. Możemy oczywiście udawać, że wszystko jest ok, ale dla mnie to marnotrawstwo publicznych pieniędzy bo dwuetapowa realizacja będzie zawsze droższa niż jednoetapowa. Czekam jednak na dobre wieści od Wiceprezydenta pozdrawiając serdecznie mojego drogiego kolegę z ław rajcowskich :-)

Pozdrawiam,
Sebastian Lorenc
Radny Miasta Wrocławia

kala44
2012-04-11 21:44:45

Jeśli planował ZIM, że ta inwestycja może kosztować 14700000 PLN to w budżecie Miasto musiało mieć zaplanowane takie środki. Czy nie mam racji?

Rozumiem, że traktujecie to jako oszczędności, ale przy tylu inwestycjach mieszkaniowych na Stabłowicach zaoszczędzenie o 1 mln mniej na to by połączyć z nową drogą wszystkie osiedla byłoby jak najbardziej zasadne.

Jeśli mamy takie oszczędności z tej inwestycji to na jakie inne środki mamy liczyć, czy jak to Pan napisał "polować", aby inwestycja została rozszerzona o te 200 metrów?

Panie Jerzy to jest Pana dzielnica i Pan przede wszystkim powinien czuwać aby takich machlojek nie było. Przecież działa Pan w interesie swojego elektoratu.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pokemon odznaki fire red aranże mp3 forum opowiadania z życia wzięte najlepsze marsze niemieckie www.lolad.pun.pl