Napisz odpowiedź

Napisz nowego posta
Opcje

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

marlon99
2018-04-16 13:23:23

Najbardziej martwi mnie za duża prędkość wjeżdżających pojazdów do strefy zamieszkania - która się zaczyna na skrzyżowaniu Złotnickiej ze Żwirową. Sporo dzieci chodzi i wraca tamtędy ze szkoły. Najchętniej widział bym tam próg spowalniający - bo nic innego chyba nie wpłynie na myślenie kierowców w dłuższej perspektywie czasowej.

Joleczka12
2017-10-25 10:31:28

też jestem tego zdania

Tomek
2017-05-29 13:31:41

Tomek napisał:

Wyjeżdżając ze strefy zamieszkania należy ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom nadjeżdżającym z prawej jak i z lewej strony. Natomiast w strefie zamieszkania obowiązują standardowe przepisy Kodeksu drogowego czyli wjeżdżając z ul. Nowotarskiej na ul. Złotnicką  należy "przepuścić" pojazdy nadjeżdżające od strony ul. Żwirowej (prawa strona) natomiast pojazdy nadjeżdżające od strony ul. Piołunowej (od przejazdu kolejowego) powinny przepuścić wjeżdżającego z ul. Nowotarskiej. Swoją drogą to samo dotyczy skrzyżowania Złotnicka - Żwirowa, gdzie wyjeżdżający ze strefy zamieszkania rzadko zachowują przepisy i wymuszają pierwszeństwo przejazdu pojazdom jadącym z ul. Żwirowej do Złotnickiej.

Tomek
2017-05-29 13:20:36

Wyjeżdżając ze strefy zamieszkania należy ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom nadjeżdżającym z prawej jak i z lewej strony.

Bodiniusz
2014-04-22 12:23:08

Witajcie,

kilka dni temu na skrzyżowaniu Złotnicka/Nowotarska postawione zostały nowe znaki.

I teraz:

1. Ustawione zostały nieprawidłowo (będąc w strefie zamieszkania dostajemy znak "początek strefy zamieszkania"), a wjeżdżając z niej, dostajemy znak "koniec strefy zamieszkania".
Dodatkowo teraz mamy sprzeczność: rozpoczyna się łącznie strefa 30km/h i strefa zamieszkania (20km/h). Do kogo należy się odezwać, żeby zrobić z tym porządek?

2. Czy ktoś wie dlaczego w ogóle robiono taką zmianę: dwa słupki, cztery spore znaki? Trochę kosztowało, nie było wcześniej w projekcie budowy tych dróg (o ile dobrze pamiętam, dawno nie zaglądałem)

3. No i to powoduje sytuację, w której mam lukę jeśli chodzi o przepisy (zakładając, że poprawią znaki). Dotychczas znaki początek strefy zamieszkania był za skrzyżowaniem, a koniec przed. Tu będzie początek przed. Czy to oznacza, że wjeżdżający spoza strefy zamieszkania ma zawsze pierwszeństwo (przed tymi z prawej też)? Czy jak? A może w ogóle nie powinno być takiej sytuacji?

Z góry dzięki za pomoc.

Jednocześnie przypominam: znak D-41 (koniec strefy zamieszkania) oznacza, że włączamy się do ruchu. Czyli np. jadąc Złotnicką w stronę Kosmonautów PRZEPUSZCZAMY tych z lewej ze Żwirowej. Większość tego nie robi, ale co się dziwić - nie ograniczają też prędkości do przepisowej 20km/h.


edit: (23.04.2014)
OK, wczoraj wieczorem już znaki były poprawione (czyli pkt 1 - ok).
Nadal jednak nie znam odpowiedzi na pozostałe. Czyli w szczególności nie bardzo wiem kto ma pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu.
Czy jadąc Złotnicką w kierunku Piołunowej przepuszczam tych z lewej z Nowotarskiej?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
najlepsze marsze niemieckie www.cartoonnetwork.pun.pl najlepsze marsze niemieckie opowiadania z życia wzięte opony data produkcji kod