#1 2009-05-05 18:32:12

michal.nowy

Gość

Zrównoważony TRANSPORT we WROCŁAWIU.

Witam wszytkich,

W naszym mieście rosną uciążliwości komunikacyjne i chyba wszyscy to odczuwają - mniej lub
bardziej.
Zwracam się z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej możliwości poprawy sytuacji
w tym zakresie.
Dostępna na stronie: www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/3667/sec-hQhoSBsY

Ankieta jest częścią pracy naukowej poruszającej tę kwestię. Opracowanie, być może trafi do
decydentów w Urzędzie Miejskim i da im do myślenia.
REZULTATY ankiety będą też DOSTĘPNE DLA KAŻDEGO KTO WEŹMIE W NIEJ UDZIAŁ - tak by można się
nad nimi wspólnie zastanowić.

Wypełnienie zajmie maks. 10 min. - bardzo przyjazna forma.

Będę wdzięczny za przesłanie linka do ankiety Państwa znajomym lub poinformowania ich o
akcji: www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/3667/sec-hQhoSBsY

Z góry dziękuję za wszelką odpowiedź.

Pozdrawiam,
Michał

#2 2009-05-06 00:36:15

maslak

Member

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-02-13
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: Zrównoważony TRANSPORT we WROCŁAWIU.

Miły Michale.zapraszam Ciebie w tej sprawie również do Maślic...bo tutaj to zacznie się juz niedługo 'niezła jazda' w tym temacie...mogę pomóc w reklamie pisz na redakcję maslice.org


STOWARZYSZENIE MAŚLICE. Budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Offline

#3 2009-05-09 12:04:57

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Zrównoważony TRANSPORT we WROCŁAWIU.

Rowery górą Prawda jest taka, że aby jeździć przykładowo codziennie rowerem z Leśnicy do centrum i z powrotem to trzeba mieć mocne nerwy. Cała infrastruktura jest kiepska. Ja przykładowo jadę od Leśnicy do pl. Jana Pawła cały czas drogą, bo jest o wiele bezpieczniej (mam pierwszeństwo przejazdu, jest równa droga Jadąc ścieżką stoję na światłach, rozwalam sobie koła przez krawężniki, na każdym wlocie drogi muszę uważać i zatrzymywać się przed samochodami, jechać po nierównej kostce, ustępować miejsca pieszym. Wszystkiego tego na drodze nie ma. Jadąc rowerem ze średnią prędkością 35km/h na całej trasie na światłach stoję góra dwa razy! Zielona fala owszem jest, ale dla samochodów, więc dlaczego mam z tego nie korzystać?

Wiem, że dla niektórych jest to szalone (bo jest), ale inaczej rowerem codziennie z Leśnicy jeździć się nie da...

Offline

#4 2009-05-10 23:09:47

maslak

Member

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-02-13
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: Zrównoważony TRANSPORT we WROCŁAWIU.

Sprintek witaj .. (poznaliśmy się na debacie, jeżeli pamiętasz...)
dużo w tym prawdy (zakładając, że chodzi nam o szybką komunikację z centrum, a nie wypad krajoznawczy...)
osobiście testowałem jazdę rowerem w ub roku ( z Maślic do Centrum i innym wyznaczonych miejsc ...)
tutaj jednak o wiele lepiej wypada już jazda ścieżkami rowerowymi....
generalnie: unikam dróg bo są dość niebezpieczne oraz "walą" spaliny itd
ale ogólnie: w Twoim konkretnie przypadku, jest to "szalone" , ale uzasadnione....
al


STOWARZYSZENIE MAŚLICE. Budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pandanda.pun.pl www.naruto-shinobiworld.pun.pl www.bud09.pun.pl www.bdsm.pun.pl www.informatyka2008.pun.pl