• Index
  •  » Leśnica
  •  » Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

#1 2009-05-20 23:57:32

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

Drodzy Forumowicze,

organizuję i zapraszam na spotkanie z Gośćmi: posłem Stanisławem Huskowskim- Komisja Infrastruktury Sejmu, radnym Leonem Susmankiem- Szefem Komisji Infrastruktury Rady Miejskiej, Mirosławem Warchulakiem, Prezesem MPWiK, na temat: Kanalizacja i infrastruktura drogowa na naszym Osiedlu
Spotkanie odbędzie się w Zamku, 26. maja, o godzinie 18.00.

Jurek Michalak
Radny Osiedla

Offline

#2 2009-05-21 08:26:20

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

Chętnie przybędę. Tylko troszkę mało ta akcja jest nagłośniona i nic nie słychać na osiedlu. Gratulacje pomysłu i odwagi

Offline

#3 2009-05-21 23:01:37

miaoo

Member

Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 11
Punktów :   

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

Witam:)

Pojawię się i ja - w końcu 26 maja to dzień sąsiada!

Jerzy a jest juz jakiś program?

Zdr,
Damian

Ostatnio edytowany przez miaoo (2009-05-21 23:02:01)

Offline

#4 2009-05-23 11:23:49

ciekawe...

Gość

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

co z takiego spotkania wyniknie, poza zapewnieniami, że wszystko będzie ok, że kanalizacja powstanie, ale nie wiadomo kiedy, a drogi nam wyremontują, kiedyś?
może brak korków w drodze do Leśnicy?
może tramwaje będą dojeżdżały do Leśnicy punktualnie, żeby można było się przesiąść swobodnie do 117, a nie oglądać tylu odjeżdżającego autobusu i nie mieć przebieżki w stronę Ratynia w palącym słońcu (latem), przez zaspy (zimą) albo przez kałuże (jesienią i wiosną)?
wg mnie nic się nie zmieni, bo spotkanie spotkaniem, ale ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o tym, jak np funkcjonuje komunikacja miejska we Wrocławiu, bo jeżdżą limuzynami albo samochodami.

#5 2009-05-23 16:36:25

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

ciekawe... napisał:

wg mnie nic się nie zmieni, bo spotkanie spotkaniem, ale ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o tym, jak np funkcjonuje komunikacja miejska we Wrocławiu, bo jeżdżą limuzynami albo samochodami.

Jasne, kazać im jeździć rowerami! Szczególnie Huskowskiemu do Brukseli!

ciekawe... napisał:

może tramwaje będą dojeżdżały do Leśnicy punktualnie, żeby można było się przesiąść swobodnie do 117, a nie oglądać tylu odjeżdżającego autobusu i nie mieć przebieżki w stronę Ratynia w palącym słońcu (latem), przez zaspy (zimą) albo przez kałuże (jesienią i wiosną)?

a mi 123 nigdy nie uciekł... Idąc tą logiką, może "ci ludzie" jeżdżą 123 a nie 117?

ciekawe... napisał:

ciekawe... napisał:

co z takiego spotkania wyniknie, poza zapewnieniami, że wszystko będzie ok, że kanalizacja powstanie, ale nie wiadomo kiedy, a drogi nam wyremontują, kiedyś?
może brak korków w drodze do Leśnicy?

Spotkanie może tylko zwiększyć korki do Leśnicy, bo przecież wszyscy zjadą się limuzynami bądź samochodami...

Nie ma jak generalne malkontenctwo. Jest spotkanie - źle, bo i tak nic nie zrobią. Nie ma spotkania - źle, bo się nie interesują

Ostatnio edytowany przez tolek_88 (2009-05-23 16:37:33)

Offline

#6 2009-05-25 12:43:28

leśniak123

New member

Zarejestrowany: 2009-05-25
Posty: 3
Punktów :   

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

Witam,
Wiem że to wygląda na wygodnictwo ale jako że jest to dla mnie obecnie jedyne możliwe rozwiązanie, chciałbym tą drogą wskazać jeden temat, który być może ktoś będzie mógł przedstawić na forum spotkania.

Krótko - chodzi o ograniczenie ruchu samochodów na ulicy Mokrzańskiej a przynajmniej spowodowanie skuteczności nałożonych ograniczeń ruchu.

Reprezentuję tu mieszkańców ulicy Mokrzańskiej dla których powszechnie i chyba najbardziej krytykowaną niedogodnością jest sama ulica a ściślej brak chodnika i powszechne nieprzestrzeganie obowiązującego na niej ograniczenia prędkości. Żeby troszkę naświetlić problem niezorientowanym - proszę sobie tylko wyobrazić najlepiej swoją żonę w świątek piątek przeciskającą się ulicą między samochodami (jadącymi i stojącymi) piechotą z małym dzieckiem i drugim w wózku, w błocie, smrodzie spalin i błotnistej mączce w powietrzu. Samochody - wiadomo , wariatów nie brakuje, ciężarówek niestety też. Ruch na tej osiedlowej drodze (ogr. do 30km/h) jest stanowczo za duży, nikt (dosłownie) nie stosuje się do ograniczenia prędkości. Ulica jest wykorzystywana jako objazd dla wszelkich niecierpliwych kierowców, w tym ciężarówek. Tylko patrzeć aż się wydarzy wypadek. Może wtedy ktoś coś pomyśli? Jako że nie wierzę w skuteczność stawiania kolejnych znaków z ograniczeniami a drugie - nie chce mi się wierzyć by znalazł sie ktoś, kto spowoduje że będziemy mieli chodnik to proponuję zastosowanie przynajmniej muld zwalniających, bądź zatoczek zmuszających do znacznego obniżenia prędkości pojazdów. Patrząc dalej w przyszłość - gdy powstanie trasa omijająca od Żaru centrum Leśnicy, ulica Mokrzańska przejmie rolę ulicy Dolnobrzeskiej i stanie się wręcz trasą tranzytową. Nikt nic nie wspomina o jakimś rozwiązaniu tego problemu.

Offline

#7 2009-05-25 14:39:28

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

Krótko - chodzi o ograniczenie ruchu samochodów na ulicy Mokrzańskiej a przynajmniej spowodowanie skuteczności nałożonych ograniczeń ruchu.

Pytanie zanotowane, kwestia zostanie poruszona na spotkaniu.

J.

Offline

#8 2009-05-26 22:34:10

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

brrrr.... 19... 19... Jaka 19! Spotkanie było na 18. To sobie przyszedłem

Offline

#9 2009-05-27 15:05:21

leśniak123

New member

Zarejestrowany: 2009-05-25
Posty: 3
Punktów :   

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

Jerzy Michalak napisał:

Krótko - chodzi o ograniczenie ruchu samochodów na ulicy Mokrzańskiej a przynajmniej spowodowanie skuteczności nałożonych ograniczeń ruchu.

Pytanie zanotowane, kwestia zostanie poruszona na spotkaniu.

J.

Niezależnie od wyniku (oby pozytywnego) dziękuję serdecznie za zaangażowanie.

Pozdrawiam
M.Ł.

Offline

#10 2009-05-27 16:00:38

Seba

Gość

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

Witam

Myślę, że nie jest tu problem w prędkości tylko w temacie braku chodników !!!
Propos organizacji ruchu to garby poprzeczne lub jak kolega wspomniał "muldy"
nie są dobrym pomysłem. Jak kolega ma wątpliwości to zapraszam na Małoszyńska tam sobie można pojeździć po muldach i to naturalnych
Ale na poważnie ... to problem jest w samochodach ciężarowych, które nagminnie przejeżdrzają
po Mokrzańskiej w kierunku lasu Mokrzańskiego.

Na Mokrzańskiej jakieś czas temu został wymieniony system rogatek na przejeździe kolejowym,
pomysł dobry ale wykonanie beznadzlejne ... średnio raz w tydodniu system się wiesza i przejazd zostaje zamknięty na kilka godzin ... pół biedy jak jest zamkniety gożej jak się kiedyś zawiesi i nie zamknie ... do tragadii blisko !!!

Mam pytanie >>>> Czy może na spotkaniu był poruszany temat kanalizacji na ulicach Małoszyńskiej i Niepierzyńskiej ? Bo chyba tego głównie miało spotkanie dotyczyć.

Seba

#11 2009-05-28 14:12:03

leśniak123

New member

Zarejestrowany: 2009-05-25
Posty: 3
Punktów :   

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

Seba napisał:

Witam

Myślę, że nie jest tu problem w prędkości tylko w temacie braku chodników !!!
Propos organizacji ruchu to garby poprzeczne lub jak kolega wspomniał "muldy"
nie są dobrym pomysłem. Jak kolega ma wątpliwości to zapraszam na Małoszyńska tam sobie można pojeździć po muldach i to naturalnych

Seba

z autopsji - muldy doskonale sprawdzają się np na Muchoborze Małym. Oczywiście doskonale dla mieszkańców. Kedyś był to poligon doświadczalny dla napalonych 20latków, teraz, mimo wielokrotnie większego ruchu, naprawde można się poczuć bezpiecznej. Wszyscy pamiętający dawne czasy godzą się na towarzyszący temu pewien dyskomfort.

Odnośnie Mokrzańskiej - ze względu na kursujące autobusy, muldy mogą nie zostać dopuszczone, dlatego zaproponowałem sztuczne zatoczki. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w Niemczech i nie przeszkadza autobusom. Tam najczęściej są to piękne kwietniki w donicach, myśle że nam wystarczy sama donica, kwiatki posadzimy sami.

Chodnik - oczywście, że to najlepsze rozwiązanie, tyle że znając nasze realia pozwalam go sobie między bajki snów 1000 i jednej nocy włożyć.

M.Ł.

Offline

#12 2009-05-30 11:16:46

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

Dlaczego między bajki? Przecież przy Mokrzańskiej/Dolnobrzeskiej powstaje duże osiedle mieszkaniowe a MPZP pozwala na więcej... To według mnie wystarczający argument do budowy chodnika i budowy zatoczek, które są już przecież zbudowane na cieplickiej, sobieszowskiej, ciechocińskiej- boczne Jeleniogórskiej. Przecież zamieszkają tam zarówno dzieci jak i osoby starsze. Warto dążyć do zmiany sytuacji w tym rejonie osiedla.

Offline

#13 2009-06-10 11:09:58

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

Witam

Bylem na tym spotkaniu i mam mieszane uczucia. Leona Susmanka troche znam i wiem ze to czlowiek wielkiej checi pracy na rzecz miasta. Sporo robi, duzo sie angazuje. Niestety jego wola to nie wszystko. Moze nie bede obiektywny ale wydaje mi sie ze niektorzy z mieszkancow mysleli iz Susmanek to niemalze osoba odpowiedzialna za wszystko. Otoz nie moi Panstwo. Leon Susmanek jak i inni radni miejscy to jedynie osoby ktore moge pewne rzeczy podsylane przez magistrat opiniowac. I nie im decydowac co i kiedy bedzie sie budowalo.

A juz zupelna abstrakcja dla mnie byl atak kilku radnych osiedlowych na Leona. Idiotyczne zaczepki, niewybredne komentarze. Wydawalo im sie chyba za sa dowcipni.
Proponowalbym radnym osiedlowym kilka lekcji dobrego wychowania. Nalezy pamietac ze niewyparzonym jezykiem nic sie nie zalatwi, a wrecz wrogo do siebie nastawi sie pewne osoby. A potem radni osiedlowi beda sie dziwic ze w jednym urzedzie odbili sie od drzwi, to w drugim.
Panstwo Radni - pora wyrzucic te slome z sandalow i zaczac sie bawic w prawdziwa polityke i dzialanie na rzecz osiedla - takze zakulisowa. I przestancie mowic ze osiedle nie ma nic wspolnego z polityka bo to populizm. A moze po prostu sie do tego nie nadajecie?

Jeden krzykacz juz w polskiej polityce byl, nawet byl wicepremierem - dzis jego partia w wyborach do Parlamentu Europejskiego miala poparcie rzedu 1,5%.

Co do Staszka Huskowskiego - no comment

Aha....a kiedy bedzie jakies spotaknie z RO zeby ja przepytac na okolicznosc co zrobili przez pierwszy kwartal dzialalnosci?

Offline

#14 2009-06-11 01:53:27

JL

Gość

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

Ponieważ uważam,że spory , dyskusje, ścieranie się poglądów (i niewyparzony język również)  za skuteczne metody działania, ośmielę się przedstawić swój punkt widzenia.
1. Atmosfera jaka zapanowała na spotkaniu była wynikiem tego ,że  zabrakło Prezesa MPWiK , do którego skierowanych było najwięcej pytań; pan Leon Susmanek oraz pan Stanisław Huskowski  o kanalizacji osiedla nie wiedzieli nic a w sprawie infrastruktury drogowej wiadomości mieli minimalne, w wyniku czego głos zabierały lepiej zorientowane osoby z sali, również radni osiedla. Mieszkańcy przyszli na spotkanie z nadzieją, że dowiedzą się wiele o  sprawach żywo ich dotyczących, a odeszli  - delikatnie mówiąc, mało usatysfakcjonowani. 
2. Pan Stanisław Huskowski i pan Leon Susmanek przybyli na spotkanie z mieszkańcami jako poseł i jako radny miejski – przedstawiciele władz, i spodziewali się zapewne, że nie będzie to miłe spotkanie towarzyskie tylko spotkanie z ludźmi, którzy martwią się  o swoje osiedle, widzą lata zaniedbań  i mają prawo żywo reagować i domagać się konkretów.
3. Pan Kamil twierdzi,że „Leon Susmanek jak i inni radni miejscy to jedynie osoby ktore moge pewne rzeczy podsylane przez magistrat opiniowac. I nie im decydowac co i kiedy bedzie sie budowalo.” Proszę poczytać choćby protokoły z sesji RM – dowie się  z nich Pan o czym decydują radni miejscy, jakie podejmują uchwały, na co wyrażają, lub nie,  zgodę.
A jeśli radny miejski tylko opiniuje a nie decyduje, to co może radny osiedlowy? Więcej?
4. Przeciwnie niż pan Kamil uważam, że w radzie osiedla nie ma miejsca dla polityki. Chęć zrobienia czegoś potrzebnego dla mieszkańców i osiedla  nie zależy od poglądów politycznych, religii, płci.  Nawet sam słowo społecznik nie oznacza polityka.
5. Życzę panu Kamilowi satysfakcji z przepytywania radnych,  fajnie wiedzieć, że zamiast wsparcia mieszkańców, których się reprezentuje,  ma się wyłącznie ich czujny wzrok na plecach.
A sobie życzę, aby moje obawy, że mieszkańcy czekają tylko na potknięcia radnych, były bezpodstawne.
                                                                                                                         Joanna Lisowska

#15 2009-06-15 16:07:20

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

JL napisał:

5. Życzę panu Kamilowi satysfakcji z przepytywania radnych,  fajnie wiedzieć, że zamiast wsparcia mieszkańców, których się reprezentuje,  ma się wyłącznie ich czujny wzrok na plecach.

Przepraszam, ale właśnie wyobraziłem sobie Kamila śpiewającego niczym na stadionie.
"Nic się nie sta-ało, Radni nic sie nie sta-a-ło"
A moim zdaniem postawa Kamila jest przykładem społeczeństwa obywatelskiego. Większość potrafi tylko narzekać w zaciszu domowym, a taka jest rola wyborcy, żeby władze patrzeć na ręce i rozliczać z tego co zrobiła, a nie dostarczać wsparcia czy otuchy. Bardzo dziwi mnie takie stanowisko, gdyż wydaje mi się, że jak ktoś się decyduje na karierę w polityce, to musi się z tym liczyć. W sumie nic to nadzwyczajnego, bo tak jak mnie mój szef rozlicza z wykonanej pracy, tak samo Kamil, jako wyborca ma prawo rozliczać swoją radę osiedla i nie ma się na co obrażać.

JL napisał:

A sobie życzę, aby moje obawy, że mieszkańcy czekają tylko na potknięcia radnych, były bezpodstawne.

nawet jeśli, to nie ma przymusu kandydowania do rady osiedla, skoro osiedle ma takich "wrednych" mieszkańców.

Ostatnio edytowany przez tolek_88 (2009-06-15 16:09:09)

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Spotkanie z władzami 26. maja, Zamek, godz. 18.00.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pedagogikagrc.pun.pl www.babskie.pun.pl www.spawaczreviews.pun.pl www.odk1.pun.pl www.gastronomiauwm.pun.pl