#31 2010-11-09 11:13:35

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Co z Mokrym

Wiem, czytałem. Dość mocno denerwuję się na znajomego budowlańca (on wie o kim mówię:)), że jeszcze drogi na Mokrej nie poprawił. Będę go naciskał. (Na razie jest jak na filmie.)

Offline

#32 2010-11-09 19:12:50

Arek

Gość

Re: Co z Mokrym

Panie Jerzy

a inne nasze oczekiwania?

za 4 dni mija 3 miesiące od odbycia wspólnego spotkania....więc pytam w imieniu mieszkańców Mokrej, jak wyglądają Pana osiągnięcia w korespondencji z Miastem?

#33 2010-11-09 22:22:01

Sebastian Lorenc

Member

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 43
Punktów :   

Re: Co z Mokrym

Drogi Jurku i Szanowni mieszkańcy

ten wątek został załozony we wrześniu 2009 roku, minął prawie rok i trochę szczerze mówiąc się dziwię, że nie udało sie nic zrobić w sprawie chociażby naprawy nawierzchni Wińskiej i budowy chodnika, nie wspominając już o postulowanej tu Mojęcickiej czy zapomnianej Watowej. Rozumiem ciekawą inicjatywę finansowania ubijania drogi (chyba nieudanego?) przez mojego drogiego kolegę Jurka, jednak z tego źródła środków nie na wiele starczy... Z mojego doświadczenia osiedlowego wynika, że kilka spraw z postulowanych chcociażby przez Pana Arka możnaby sukcesywnie pchać. Dam Ci, Jurku, małą podpowiedź - otóż w ZDIUMie jest inspektor odpowiedzialny za stan infrastruktury m.in. na Mokrej. Należałoby do niego podjechać i ponegocjować przynajmniej częściową realizację, ja tak zorganizowałem remont fragmentu Stanki na Oporowie. Jest jeszcze jedna możliwość - i tu zwracam się do mieszkańców - zwie się ona program inicjatyw lokalnych. W jego ramach mieszkańcy wspierani przez Radę Osiedla występują o 90% dofinansowanie inwestycji, 10% wysupłują z własnej kieszeni. Trochę trzeba grosza wysupłać ale się opłaca. na Oporowie przeprowadziliśmy w ten sposób już 4 inicjatywy a szykują się kolejne. Jesli będę mógł się przydać w tej sprawie to zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
Sebastian Lorenc
Przewodniczący Zarządu Osiedla Oporów
www.sebastianlorenc.pl

Offline

#34 2010-11-12 22:10:00

Arek

Gość

Re: Co z Mokrym

Panie Jerzy

Proszę zgodnie z obietnicą napisać zainteresowanym jaki jest 3-miesięczny finał Pana korespondencji z Miastem, proponuję napisać jakie pisma, w jakiej sprawie i do kogo Pan wysłał, oraz w czyjej jurysdykcji jest dany adresat, np. Prezydenta, może Marszałka, może wojewody.
Chodzi o to, żeby mieszkańcy Mokrej (i nie tylko, ogólnie wyborcy) mieli świadomość, którzy urzędnicy, którego szefa pracownicy nie podjęli w ogóle tematu, czyli nie raczyli nawet odpowiedzieć na Pana listy, oraz którzy odpowiedzieli negatywnie.

Oczekuje od Pana wyczerpującej odpowiedzi...z góry dziękuję

#35 2010-11-12 22:55:52

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Co z Mokrym

Panie Arku,

dziękuję za dzisiejszą rozmowę. Miał Pan rację mówiąc, że najbardziej denerwuje nie niemożność załatwienia sprawy, lecz brak odzewu na wnioski.

Szczegóły pism podam gdy w poniedziałek odszukam je w Radzie, dziś, bez żadnych ogródek i z pamięci podam, że:

1. Wniosek w sprawie budowy chodnika wzdłuż ul. Wińskiej oraz o utwardzenie Chobieńskiej, zgodnie z sugestią innych radnych (nie wiem czy w pełni słuszną), został połączony z wnioskami o wyrównanie i utwardzenie innych ulic (np. Jajczarskiej, Niepierzyńskiej). W odpowiedzi ZDiUM podał, iż wyrównanie i utwardzenie ul. Jajczarskiej zamyka budżet na ten rok. O chodniku nie wspomniano.

2. Zarząd Zieleni Miejskiej zameldował o wykonaniu pielęgnacyjnych cięć krzewów na naszym Osiedlu, m.in u wylotu Mojęcickiej.

Offline

#36 2010-11-16 19:00:58

Arek

Gość

Re: Co z Mokrym

Panie Jerzy, sam Pan wystawia swoją wiarygodność do wiatru i mam nieodparte wrażenie, że gra Pan na czas


powtórzę w imieniu mieszkańców Mokrej, proszę napisać poniżej:

1. do kogo i w jakiej sprawie wysłał Pan pisma - konkrety
2. w czyim władaniu są adresaci Pana pism, tzn. kto nimi zarządza: np. Prezydent, Marszałek, Wojewoda
3. kto odpowiedział na Pana pisma i z jakim skutkiem, oraz kto nie odpisał bo ma w nosie mieszkańców Wrocławia



powyższe pytania są cholernie ważne, ponieważ, jak Pan sam pisał "po czynach ich poznacie", więc chcemy znać Pana czyny i czyny urzędników wrocławskich...szczególnie przed wyborami


pozdrawiam

#37 2010-11-16 21:52:13

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Co z Mokrym

Panie Arku,

napisałem przecież jasno, ale powtórzę dla porządku:

1. posłałem (napisałem, a zgodnie z zasadami podpisał przewodniczący zarządu i dodatkowe wnioski wprowadzili inni radni) pisma do ZDiUM w sprawie chodnika wzdłuż Wińskiej  i wyrównania oraz utwardzenia Chobieńskiej,
2. jw. do Zarządu Zieleni Miejskiej w sprawie wycięcia krzaków u wylotu Mojęcickiej,
3. ZDiUM nie odpowiedział w sprawie chodnika, w poniedziałek dostaliśmy jednak pismo, że Chobieńska ma być robiona "na wiosnę", naciskamy, by jednak zrobić to w tym roku (lada chwila ma na Chobieńskiej pojawić się inspektor ZDiUM i ocenić zakres potrzebnych prac), ZZM wskazał, że krzaki zostały przycięte,
4. wszyscy adresaci pism są "we władaniu" Gminy Wrocław, choć stanowią odrębne jednostki organizacyjne.

Offline

#38 2010-11-17 15:48:13

Arek

Gość

Re: Co z Mokrym

Panie Jerzy, gdyby było jasne to nie było dalszego drążenia tematu

pozwoli Pan, że przypomnę Panu co nie co

Jerzy Michalak napisał:

Panie Arku,

dziękuję Panu i innym Mieszkańcom za spotkanie. W sprawach postulatów Mieszkańców, o których Pan także pisze, szykuję małą ofensywę wnioskową. Ale ... po owocach ich poznacie.

a to nasz postulaty:

1. budowa chodników do przystanków autobusowych
2. kontrole prędkosci oraz tonażu przejeżdżających przez osiedle pojazdów
3. budowa oświetlenia na ulicach osiedla
4. utwardzenie dróg osiedlowych
5. budowa placu zabaw dla dzieci
6. budowa boisk dla młodzieży
7. doprowadzenie gazu
8. budowa kanalizacji


Pana "ofensywa wnioskowa" zawiera pisma tylko dotyczące punktów 1 i częściowo 3, więc jeżeli Pan nadal twierdzi że to ofensywa, to jest to niezłyżart, a owoców brak


kto jest szefem Gminy Wrocław?

#39 2010-11-17 20:26:19

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Co z Mokrym

Panie Arku.
Wiekszość Waszych oczekiwań tzn 1, 3-8 nie ma szans na wprowadzenie do przyszłrocznego budżetu. Wnioski inwestycyjne na rok 2011 złozone były w lipcu br. termin składania następnych to rok 2011.
W kolejce na realizację czekaja podobne wnioski z lat poprzednich z  o wiele większych osiedli, tak samo ubogich w infrastrukturę.
W sprawie  kanalizacji wg mnie  realny termin to po 2016 , o gaz należy pytać w gazowni na ul. Gazowej - miasto nie zajmuje się tym.

#40 2010-11-18 18:05:07

Arek

Gość

Re: Co z Mokrym

Zbigniew Wojciechowski napisał:

Panie Arku.
Wiekszość Waszych oczekiwań tzn 1, 3-8 nie ma szans na wprowadzenie do przyszłrocznego budżetu. Wnioski inwestycyjne na rok 2011 złozone były w lipcu br. termin składania następnych to rok 2011.
W kolejce na realizację czekaja podobne wnioski z lat poprzednich z  o wiele większych osiedli, tak samo ubogich w infrastrukturę.
W sprawie  kanalizacji wg mnie  realny termin to po 2016 , o gaz należy pytać w gazowni na ul. Gazowej - miasto nie zajmuje się tym.

To co Pan pisze powyżej zapewne niestety jest smutną prawdą, ale szkoda że nie wiem tego od Pana Jerzego i nie wynika to pism które otrzymał od konkretnych podmiotów. Ale tych pism być nie może, bo nawet o to nie zapytał, i to mnie wkurza.

obiecanki....

#41 2010-12-06 19:01:43

Arek

Gość

Re: Co z Mokrym

Panie Jerzy

czas wyborów minął, więc ja sie nie poddaję i pragnę Pana zachęcić jednak do tej obiecanej ofensywy wnioskowej w sprawie Mokrej
Niech Pan pokaże, że dotrzymuje Pan słowa, chociaż po terminie, ale zawsze

#42 2010-12-06 20:09:16

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Co z Mokrym

Panie Arku,

sprawę wyrównania drogi na Mokrej podjąłem już do realizacji, do przyszłego poniedziałku składać będziemy wnioski o zmiany i przesunięcia wewnątrzbudżetowe.

Offline

#43 2011-05-24 23:27:00

BOB

Gość

Re: Co z Mokrym

Nic sie nie dzieje jak bylo tak jest ta sama lipa żałosne.

#44 2011-05-24 23:30:56

Daniel

Gość

Re: Co z Mokrym

I tak bedzie caly czas bo miasto nie znajdzie pieniedzy chodzby xxx na xxxx stanoł.

#45 2011-05-25 00:31:01

Magda

Gość

Re: Co z Mokrym

oj chłopcy czego wy się spodziewaliście...?!
Już po wyborach obietnice złożone przed nimi już nie aktualne.
poczekajcie na czas przed następnymi wyborami to znowu ktoś przyjedzie niestworzonych rzeczy mieszkańcom naopowiada tylko po to aby go wybrali...
cóż to jest właśnie polityka...dlatego nie byłam glosować...
"każdy orze jak może"

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wr.pun.pl www.figodesign.pun.pl www.wrestlinggame.pun.pl www.bleachheroes.pun.pl www.gim16klasa1b.pun.pl