#1 2009-11-21 16:33:42

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Stojaki rowerowe, gdzie ich potrzeba?

Na naszych osiedlach od dłuższego czasu możemy zauważyć znaczny wzrost ruchu rowerowego. Mieszkańcy dojeżdżają do pętli aby przesiąść się na tramwaj, na zakupy, do szkół, na pocztę, do kościoła, na cmentarz, do znajomych. Nadal dużym problemem jest sprawa zostawienia roweru. Często jesteśmy zmuszeni po przypięcia naszego jednośladu do latarni ulicznej, płotu, kubła lub innego elementu, który ma "umożliwić" przypięcie roweru. Problemem są także stojaki-"Wyrwikółka", uniemożliwiające przypięcia ramy roweru, co stwarza możliwość szybkiej kradzieży przez odpięcie szybkozłącza przedniego koła. Takie stojaki możemy spotkać choćby przed "biedronką" na ul. Trzmielowickiej lub przed szkołą na ul. Eluarda- w budynku tym mieści się również miejska biblioteka.

Chciałbym stworzyć listę miejsc, w których brakuje stojaków, co często powoduje, że zamiast skorzystać z roweru jesteśmy zmuszeni do wyboru własnego samochodu lub niepunktualnego autobusu. Stojaki miałyby kształt odwróconej litery "U", czyli takie jak na pętli. W nawiasie wstępne rozważania co do ilości. Jeden stojak to dwa miejsca parkingowe dla roweru, po lewej i prawej jego stronie.

Gdzie są już stojaki?
-stacja kolejowa PKP w Leśnicy, w zatoczce na ul. Rubczaka
-CK zamek, po lewej stronie od wejścia
-wiata rowerowa na pętli w Leśnicy

w Leśnicy:
Gdzie według mnie konieczne są stojaki?
-przed kościołem św. Krzyża na ul. Skoczylasa(3 sztuki)
-przed kościołem św. Jadwigi na ul. Wolskiej (również dla osób odwiedzających cmentarz) (5 sztuk)
-przedszkole na ul. Łącznej (3 sztuki)
-przedszkole na ul. Wolskiej (3 sztuki)
-okolice DH Hermes (5 sztuk)
-Biedronka przy ul. Trzmielowickiej (3 sztuki, zamiast wyrwikółka)
-wysokie bloki oraz niskie bloki- duże skupisko ludności (3 sztuki+3 sztuki)
-przed nowym komisariatem policji na ul. Średzkiej, dawna administracja- (2 sztuki)
-Zespół szkół przy ul. Eluarda (od 5 do 10 sztuk), zastąpienie wyrwikółek
-Szkoła Podstawowa przy ul. Krępickiej (od 5 do 10 sztuk)
-poczta, ul. Skoczylasa (3 sztuki)

Ratyń,:
-pętla autobusowa ul. Gromadzka (3 sztuki)

Żary:
-okolice przystanku autobusowego na ul. Średzkiej (3 sztuki)

Złotniki, Marszowice, Nowe Żerniki, Stabłowice, Pustki
-proszę o informację!

Proszę o propozycje postawienia stojaków w obrębie naszego osiedla. Interesuje mnie  Leśnica, Ratyń i Żary, ale przede wszystkim tak jak wyżej napisałem:
Złotniki, Marszowice, Nowe Żerniki, Stabłowice, Pustki
Nie jestem mieszkańcem tych dzielnic i nie znam ich potrzeb. Proszę o wpisywanie każdej propozycji. Z zebranych lokalizacji będę starał się wykonać jeden wspólny wniosek na postawienie stojaków.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.28dwiescie.pun.pl www.narutootesik.pun.pl www.purplehandgang.pun.pl www.waleczniwojownicy.pun.pl www.kiepscy.pun.pl