• Index
  •  » Złotniki
  •  » 15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach

#1 2010-05-17 12:44:07

wp

Gość

15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach

15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach, nic tylko sie cieszyc. :-)
Moze jednaj plakac sie zachce po zobaczeniu co sie dzieje na Zlotnikach.

#2 2010-05-17 18:19:23

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: 15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach

Ta data "2020" to żart oczywiście?

Offline

#3 2010-05-18 17:57:05

wp

Gość

Re: 15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach

Mialo byc 15 maja 2010, tak jest na stronie Urzedu Miasta. Pewnie zaraz zmienia i znowu przesuna o kilka miesiecy. Moze tym razem sie uda.

#4 2010-05-19 13:30:22

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: 15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach

Informację o nowym terminie umieścilismy już na stronie Rady- http://www.lesnica.org/node/278
Nowy termin: lipiec 2010
Pismo z Biura Funduszu Spójności dostaną wszyscy Złotniczanie.

Offline

#5 2010-05-19 14:42:12

wp

Gość

Re: 15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach

Ciekawi mnie czy ktokolwiek w Urzedie Miasta poniesie odpowiedzialnosc na opoznienia. Bo na to ze ktos wyciagnie wnioski nie licze, mieli na to czas przy kanalizowaniu Stablowic, Oltaszyna.

Ciekawi mnie czy wykonawca bedzie placil kary umowne, podobno w umowie jest 90 tys, za dzien opoznienia.

#6 2010-07-18 17:25:18

Joanna

Gość

Re: 15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach

... Podwyższono wysokość drogi ponad wysokość posesji. Uniemożliwia to osobie niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim wyjazd na ulicę i wjazd na posesję.   Pomimo zgłaszania problemu Funduszowi Spójności UW, sprawa ta jest bagatelizowana. Czy tak powinno być?

#7 2010-09-15 16:12:01

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: 15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach

Ciekawa sprawa. Mam pismo od nadzorcy, że przed odbiorami wszelkie usterki będą naprawione. W tym np. popękane krawężniki.
Oprócz fuszerki - jak np. nierówna droga itd. jest więcej problemów:
- nielegalne dodatkowe przyłącze do studzienki (wykonane poprzez rozbicie studzienki)
- rozjeżdżone przez ciężki sprzęt wejście do Parku Złotnickiego (non stop błoto)
- degradacja gleby (oraz wizualna) sporego obszeru między Złotnicką a Solińską - obecnie od pół roku pustynia, wcześniej nie zebrano humusu
- podniesienie krawężników na wjazdach do parku przy Złotnickiej 80. Udało mi się wymusić obniżenie na wjeździe w ulicą Solińską, wcześniej nie jeden rowerzysta się tam przewrócił - co ciekawe: wjazd w ulicę jest rozwiązany jak wjazd do posesji
- zamieszanie ze znakami drogowymi (jadąc Złotnicką od strony Piołunowej są dwa sprzeczne znaki - początek strefy zamieszkania - m.in. maks 20km/h oraz powtórzony znak początku strefy ograniczonej prędkości - 30km/h; powtórzony bo wcześniej jest już początek przed torami)
- i tak dalej aż ręce opadają

Czyli albo kłamał i oleją sprawę albo jeszcze będą się grzebać.

Zastanawiam sie, czy nie wylistować problemów i nie wysłać do nadzorcy i Urzędu Miasta, a jak tak odbiorą, to do prokuratury i tyle. Miasto zaczęło mieć w nosie korespondencję pisaną i już...

Pozdrawiam

Offline

#8 2010-11-04 00:16:32

Sebastian Lorenc

Member

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 43
Punktów :   

Re: 15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach

Witam,

ja to przerabiałem na moim osiedlu - Oporowie. hydrobudowa zakończyła prace a zaraz potem rozpoczęliśmy w Radzie akcję zbierania zgłoszeń o usterkach. Przyszło ich ponad 150 - wszystkie trafiły do BFSu. Następnie rozpoczeliśmy egzekwowanie od bfs u i inżyniera kontraktu usunięcia usterek w ramach gwarancji. Państwu też polecam takie rozwiązanie, Rada Osiedla powinna w tym Złotniczan wesprzeć. Ja oczywiście też służę podpowiedzią.

Pozdrawiam,
Sebastian Lorenc
Przewodniczący Zarządu Osiedla Oporów
www.sebastianlorenc.pl

Offline

#9 2010-11-04 09:08:10

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: 15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach

Cześć Sebastian,

witamy na naszym forum. Bardzo trafna podpowiedź. Rada Osiedla od dawna przyjmuje wnioski od Mieszkańców dotyczące usterek kanalizacji na Złotnikach. (Powołaliśmy nawet specjalny zespół, który tylko tymi kwestiami się zajmuje).

Pozdrawiam i cieszę się, że choć przed wyborami będziemy mogli podyskutować o sprawach naszych Osiedli.

Jurek

Offline

#10 2010-11-04 15:53:53

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: 15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach

No to sprawy mają się tak:

- nt. kilku spraw pisałem prosto do BFS (i czasem DW nadzorca) - część się udała; część nie...

- nt. nieudanych spraw wysłałem do ZDiUM i tam zgodzili się ze mną, kopnęli BFS i od wielu miesięcy bez zmian (BFS ma nas gdzieś)

- odnośnie Rady - Panie Jerzy, mam policzyć ile razy pisałem do Pana np. w sprawie błota jakie pozostało po budowie w głównym wejściu do parku?

Pozdrawiam

Offline

#11 2010-11-05 11:58:35

Sebastian Lorenc

Member

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 43
Punktów :   

Re: 15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach

Drogi Jurku i Panie Bodiniuszu,

BFS niestety nie jest instytucją samowzbudną. Jak raz napiszesz to masz 10% szans, że oni sie ruszą. Jak nie usuwają błota, o którym pisze Pan Bodiniusz, to powinieneś zwrócić się do inżyniera kontraktu i zażądać wizji lokalnej.

Pozdrawiam,
Sebastian Lorenc
Przewodniczący Zarządu Osiedla Oporów

P.S.:

powtórze wypowiedź z poprzedniego postu - o sprawach osiedli dyskutujemy juz od czterech lat wraz z połową wrocławskich Rad w Porozumieniu Wrocławskich Osiedli. Ostatnie spotkanie było ze 2 tygodnie temu. Na kolejne serdecznie Cię zapraszam!

SL

Offline

  • Index
  •  » Złotniki
  •  » 15 maja 1020 - zakonczenie prac na zlotnikach

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rponline.pun.pl www.goldcraft.pun.pl www.snipereliteasg.pun.pl www.khorinis-liferp.pun.pl www.gownianegowno.pun.pl