#1 2010-09-09 10:29:26

Bartosz

Gość

Dojazd do centrum Wrocławia

Witam wszystkich,

w związku z tym, że jakby na to nie patrzeć wakacje się skończyły za to rozpoczął się dramat z dojazdem do centrum Wrocławia mam pytanie: Czy ktoś ma doświadczenia z wylotem z leśnicy ok godziny 6:30? w sensie czy jest dużo lepiej i ile mniej więcej zajmuje to czasu? Jakoś nie widzę siebie wstającego o 5 i wyjeżdżającego o 6 rano.
Brak tego zakichanego tramwaju i przejazd kolejowy rozkłada wszystko na łopatki, dodatkowo mam wrażenie - może mylne, że jak trzeba jakiś sprzęt przerzucić z prawa na lewo, to najlepiej tak w okolicach 7 rano.

A to co widziałem ostatnio, to już bardziej mnie rozbawiło niż zdenerwowało. Puszczają od czasu do czasu traktorek ze szczotą w okolicach przejazdu kolejowego co by jezdnię wyskrobał z błocka. Przejazd się zamknął akurat po tym jak traktorek przezeń przejechał. No i zamiast robić swoje dalej nie przeszkadzając nikomu to pacjent obsługujący traktorek wypatrzył ziomka idącego wzdłuż drogi. Więc co zrobił? zatrzymał się 5 metrów za przejazdem, wyciągnęli fajeczki, zapalili, pogadali. A jak się szlaban zaczął unosić to pan w te pędy do traktorka i żółwim tempem ruszył prowadząc za sobą kolumnę samochodów. No geniusz i strateg jakich mało.

Pozdrawiam,

Bartek

#2 2010-09-09 21:10:21

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Dojazd do centrum Wrocławia

Rano, tak ok. 6.30. jest lepiej. Choć niezbyt często jadę o tej porze, wiec może miałem szczęście. Co do pana z traktorkiem. Podziwimy, Koleżanka z rady i ja, Twój stoicki spokój i pogodny stosunek do zdarzenia. Zdaniem jednak Koleżanki, panu traktorzyście poczucie humoru trzeba by jakoś ręcznie pozmieniać.

Możemy napisać pismo z rady, aby czyszczenie jezdni odbywało się po wolnej jej stronie, w czasie zamknięcia przejazdu. Czy poskutkuje. Nie wiem, w końcu obwodnica to nie miejska inwestycja.

W tym jednak miejscu mój apel. Jeśli stoimy w korku, to nie zatrzymujmy się na wylotach ulic dochodzących do Kosmonautów. Jeśli jakiś palant (wybaczcie sformułowanie), zatrzyma się na wjeździe do np. Grabowej, to jadący ul. Kosmonautów, a chcący skręcić w Grabową właśnie, będzie blokował ruch dopóty, dopóki cały sznur samochodów nie przesunie się tak, by i pan Palant zjechał ze skrzyżowania.

Offline

#3 2010-09-09 21:30:20

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Dojazd do centrum Wrocławia

Jak dlugo jeszcze rzadzic miastem bedzie pan Dutkiewicz i jego urzednicy, tak dlugo Lesnica bedzie uznawana za wrzod na d...
Tak bylo i niestety jest od lat, mimo zapewnien w/w ze w konczacej sie wlasnie kadencji:
- wybuduje obwodnice Lesnicy,
- poszerzy Komonautow,
- wybuduje sciezke rowerowa do centrum,
- wybuduje Tramwaj Plus.

Zamiast powyzszych proponuje sie:

- tymczasowy asfalt na Sredzkiej
- naprawe jednej (!!!) lini torow tramwajowych

Smiech na sali i bezczelnosc Dutkiewicza. Powiedzialbym wrecz chamstwo, wedle tego co obiecywal jeszcze 1,5 roku temu na spotkaniu na wikariacie w obecnosci conajmniej 30 osob.

Ida wybory - jest szansa to zmienic.

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2010-09-09 21:34:18)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hoxford.pun.pl www.superjunior.pun.pl www.maxiv.pun.pl www.pokevapor.pun.pl www.cssnofear.pun.pl