#31 2011-05-07 10:55:04

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

^^ Panie Kamilu;
- mam nadzieję, że uszkodzoną felgę zgłosił Pan do odzyskania odszkodowania
- oczywiście uszkodzenia w jezdni również zgłaszał Pan do ZDiUM jakąś oficjalną drogą pozostawiającą ślad (najlepiej poleconym) - dawno? ze względu na procedury trochę zawsze trzeba cierpliwie poczekać.
- nietoperze to sprytny wybieg, wiadomo, że z pieniędzmi krucho a jeszcze min.fin. przykręca kurki... ale co ma do tego randy miejski?
- trochę cierpliwości ze ścieżką... przez 22 lata nic się w mieście nie robiło, od 2 dzieje się bardzo dużo i pewnie dlatego chcielibyśmy wszystko na już... trochę cierpliwości.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2011-05-07 10:55:59)

Offline

#32 2011-05-07 12:48:21

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

- felga zgloszona
- dziura tez - juz z 2 miesiace temu, problem w tym, ze dziura jest dokladnie na luku drogi i ciezko w nia nie trafic
- sciezka - nie czepialbym sie, ale RD obiecal ja do konca 2010 roku

Dopisek 21.05.2011

Halo...Jurek. Zagladasz tu do nas jeszcze?
Liczylem, ze dowiem sie cos wiecej o Twojej dzialalnosci na www.radnymichalak.pl, ale widze ze strone wylaczyles. Brak pomyslow na strone? Czy moze nie ma sie czym za bardzo pochwalic?

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2011-05-21 13:15:15)

Offline

#33 2011-05-30 22:54:14

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Kamil,

kilka postów wyżej (post nr 27) masz krótkie sprawozdanie z ostatnich działań. Zapewniam Cię, że od tego czasu (data wpisu 05.05.) przybyło trochę nowych spraw. Gdy zbierze się ich więcej zdam sprawozdanie znowu.

Offline

#34 2011-05-31 10:00:29

 K.Bekieszczuk

Member

Skąd: Stabłowice
Zarejestrowany: 2011-03-24
Posty: 23
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Kamil Kędzior napisał:

Liczylem, ze dowiem sie cos wiecej o Twojej dzialalnosci na www.radnymichalak.pl, ale widze ze strone wylaczyles. Brak pomyslow na strone? Czy moze nie ma sie czym za bardzo pochwalic?

Panie Kamilu,

serdecznie zapraszam na nową stroną Radnego Jerzego Michalak: www.niezmarnujglosu.pl
Na stronie znajdzie Pan m.in. informację dotyczące osiedla Leśnica, oraz informację o sposobach zgłaszania ewentualnych postulatów i wniosków do Radnego.

K. B.

Offline

#35 2011-05-31 12:26:14

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

A co to - Pan Radny (jak widać po adresie i zawartości - polityk) nie może nas sam zaprosić na swoją nową stronkę???

Nie ma na niej informacji, o której Pan/i pisze (o sposobach zgłaszania ewentualnych postulatów i wniosków do Radnego).

Co do elementów merytorycznych: zgłaszałem wielokrotnie (Urzędowi Miasta, Radzie Osiedla, p. Michalakowi, WRD Policji) problem ruchu na Złotnickiej.
Efekt jest taki, że - szczególnie po otwarciu AOW - jest tam duży i agresywny ruch (wysoka szybkość, spychanie pieszych na trawnik), szczególnie w godzinach dojścia dzieci do szkoły... a mowa o obszarze zamieszkania (maks 20km/h, pierwszeństwo pieszych), bez chodników, stanowiący drogę do szkoły dla sporej części osiedla.

I w zasadzie każda z poinformowowanych instytucji stwierdziła, że ma to w D u p i e  i to bardzo głęboko. Pan radny w temacie z tym związanym - o czym chwali się na stronce, nawet nie wspomniał. Co do prawidłowości oznakowania, akurat w tym miejscu zostało poprawione dzięki mojej - i to upierdliwej - interwencji.

Offline

#36 2011-06-22 08:38:00

zZbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Jurku poniżej zamieściłem odpowiedź ZDiUM na moje pismo , w kórym między innymi pytałem dlaczego ZDiUM nie przesłał Radzie Osiedla do zaopiniowania projektu przebudowy ul. Kosmonautów.
Odpowiedź : Bo to nie jest zadanie inwestycyjne szczerze mnie rozbawiła. Co przeciętnego mieszkańca obchodzi z jakich środow wykonywany jest remont czy inwestycja. Mieszkańców obchodzi zakres prac i efekt końcowy. Ja odpowiedź ZDiUM odczytuję tak: robimy jak chcemy a wam nic do tego.
To pismo i pisma w sprawie przejazdu na Konińskiej i placu zabaw przy Białodrzewnej prześlę Panu na skrzynkę mailową.

Treść pisma:

WrocłdW, dnia 2oI1-05-18
Zbigniew Wojciechowski
Radny osiedIa Leśnica
Ul. Pło skiego 13
54-oo2 Wrocław
rPP.AG.4lzo-41 6 StEz /ro/tt
Dotyczy:Poprawy stanu technicznego nawierzchni ul. kosmonautów wraz z utwardzeniem pobocza oraz dostosowaniem istniejacych chodników do prowadzenia ruchu pieszo-rowerowego( z wyłączeniem
AOW).
Zarząd Dr g i Utrzymania Miasta W odpowiedzi na Pana pismo
z dnia 18.05.2011 r. oraz w nawiązaniu do pisma Rady osiedla Leśnica z dnia
30.05.2011 r. uprzejmie informuje, Że planowany remont ul Kosmonaut w jest
jednym z wielu zada realizowanych z Programu Poprawy Stanu Technicznego
Nawierzchni Ulic, ujętym w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Wrocławia. W ciągu
roku tut. Zarząd wykonuje kilkanaście do kilkudziesięciu remont w ulic, kt re mają
za zadanie poprawę stanu technicznego nawierzchni ulic oraz poprawę
bezpiecze stwa ruchu kołowego i pieszego. [b][b]Ww. remonty nie mają charakteru
zada inwestycyjnych, realizowane są na podstawie zgłoszenia rob t budowlanych,
dlatego tez nie są przedkładane do zaopiniowania przez Rady osiedli.
]Mając na względzie pilną potrzebę poprawy warunk w przejazdu oraz
umożliwienie bezpiecznego poruszania się pieszym i rowerzystom, oraz brak
środk w na realizację zadania w zakresie zawaftym w dokumentacji projektowej
opracowanej przez Wrocławskie Inwestycje, podjęto decyzję o doraźnym remoncie
ul. Kosmonaut w. Prace remontowe zostały ograniczone do sfrezowania istniejącej
nawierzchni, wykonania tzw. nakładki bitumicznej bez budowy element w
odwadniających jezdnię. oddzielnie krawężnikiem pasa jezdni od ciągu pieszorowerowego
spowodowałoby konieczność budowy kanalizacji deszczowej niemalże
na 3 km odcinku ul. Kosmonaut w, na co tutejszy Zarząd w chwili obecnej
nie posiada środk w. oddzielenie krawędzi jezdni od ciągu pieszo - rowerowego
zostało zapewnione za pomocą element w organizacji ruchu (tj. linii krawędziowej
,,dropline" szer. 36 cm).
Pa stwa postulaty dotyczące zmian W oznakowaniu poziomym zostały
uwzględnione W opracowanej dokumentacji oraz udostępnione oferentom
następującym za kresie : . wydłużona została linia ciągła od strony Glinianek do 40 m
od włączenia działki 6/2w stronę Leśnicy, . zaprojektowano oznakowanie P-4 na odcinku od skrzyzowania
z Białodrzewną do skrzyżowania z ul. Grabową i dalej od wjazdu
na pętlę autobusową do skrzyżowania z ul. Lewą w zamian za P-6 i P-
1b,
. wydłuzono linie P-4 do 40 m przed skrzyżowaniem z ul. Lewą jadąc
w kierunku Leśnicy.
Pozostałe kwestie podnoszone przez Państwa z uwagi na konieczność
zakończenia procedury przetargowej zostaną przeanalizowane na etapie realizacji
tzn. zostanie rozpatrzona mozliwość usytuowania przejścia dla pieszych w rejonie
skrzyzowania ul. Białodrzewnej z ul. Trójkątną, jak również na podstawie projektu
organizacji ruchu zastępczego, który zostanie opracowany przez Wykonawcę,
zostaną podjęte kroki minimalizujące uciążliwoścdi la mieszkańców osiedla Zerniki
Nowe.
Zastępca dyrektcra
ds.inwestycyjnych
Sławomir Gonciarz
Otrzymuja: 1. aa. 2. Rada osiedla Leśnica
Ul. M. Płoriskiego I3/I; 54-oo2 Wrocław 3. Departament Infrastruktury I Gospodarki
Ul. G. Zapolskiej 2ol4; 50-032 Wrocław

#37 2011-06-22 14:34:40

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

I tak dobrze, że tak odpowiedzieli.
Ze mną w sprawie zagrożeń dla dzieci w drodze do szkoły - samochody chodnikiem (bo czym innym jest obszar strefy zamieszkania) jadą spokojnie 50-80km/h - pogrywali inaczej.
A to pisali, że przebiega tędy droga powiatowa - nie prawda, droga powiatowa biegnie Żwirową.
A to pisali, że jest MPZP który mówi, że to droga szeroka (a i tak zbudowali wąską + MPZP jest, ale w innym miejscu)
A to pisali, że Złotnicka nie jest przebudowywana tylko odbudowywana w ramach budowy kanalizy (przewidując zagrożenia pisaliśmy, że pewne rzeczy można zrobić bezkosztowo w związku z przebudową). Choć po prze/odbudowie droga/chodnik jest ok. 1m węższa...

A najlepiej ostatnie pismo - po radzie bezpieczeństwa napisali po prostu, że podtrzymują.

W ubiegłym tygodniu dziewczynka znalazła się w szpitalu ze wstrząśnieniem mózgu - potrącenie przez samochód. Myślicie, że to wystarczy, żeby zgłosić sprawę do prokuratury?

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2011-06-22 14:35:43)

Offline

#38 2011-09-21 00:08:34

Ruda

New member

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Zgadzam się całkowicie z p. Kamilem Kędziorem. W programie p. Michalaka brak jest konkretów, dużo czasu poświęca on natomiast kwestiom, które są nieistotne (vide skatepark). Tymczasem mieszkańcy Stabłowic i Leśnicy mają dużo bardziej istotne problemy. Oprócz tych, które wymienili moi przedmówcy zgłaszam następujące:
-Brak tzw. "drugiej nitki" przy ul.  Kosmonautów, która powinna być dwupasmowa na całej jej długości  (nie zajmuje się tym ani radny ani Rada Osiedla). Obecnie droga ta jest jedną z najbardziej zakorkowanych i niebezpiecznych dróg Wrocławia i sytuacji tej nie zmieniła w widoczny sposób obwodnica. Aż strach pomyśleć, co będzie jak powstanie szpital oraz centrum ratownictwa, kiedy to tą wąską drogą ( a teraz jeszcze zwężoną przez chodnik) zaczną jeździć samochody na sygnale. Natężony ruch i konieczność częstego ustępowania pojazdom uprzywilejowanym ( karetkom, wozom strażackim) z pewnością przyczyni się do jeszcze większej liczby wypadków.

- Bardzo słaba infrstruktura dzielnicy Stabłowice. Dzielnica ta cały czas się rozbudowuje, przybywa nowych mieszkańców, a nie ma tu żadnego supermarketu średniej wielkości, np. Społem ( ostatnio taki market powstał na ul. Kasprowicza na Karłowicach, mała lokalna galeria handlowa powstaje również na Kiełczowie - mieszkańcom tych okolic można tylko pozazdrościć, że tzw.  codzienne zakupy mogą szybko zrobić w okolicy miejsca zamieszkania. Dowodem na potrzebę zbudowania takiego lokalnego centrum jest chociażby to, że w istniejących już sklepach, np. Dino codziennie ( i praktycznie o każdej porze) formują się ogromnne kolejki i często brakuje towaru. 
Następnie w dzielnicy brakuje bankomatu ( najbliższy jest dopiero w Leśnicy i z uwagi na ogromnne przeciążenie brakuje w nim często pieniędzy).
Brakuje również jakiejś agencji pocztowej lub małego oddziału poczty. Jedyna poczta w Leśnicy przeżywa codziennie prawdziwe oblężenie i nie jest już w stanie obsługiwać ciągle rosnącej ilości mieszkańców.
A może zamiast Skateparku ( którego teren, podobnie jak teren Szkoły Podstawoej nr 95 stałby się z biegiem czasu miejscem wieczornych spotkań miejscowej "śmietanki towarzyskiej") warto byłoby pomyśleć o jakimś małym centrum  sportowym ( siłownia, fitness, basen, aerobik, etc.), które służyłoby całym rodzinom. Takiego miejsca brakuje nie tylko na Stabłowicach, ale również i w Leśnicy oraz na Złotnikach
-Kolejna sprawa to ciągle, od lat niezagospodarowany plac na skrzyżowaniu ul. Kosmonautów i Boguszowskiej. Miejsce to jest słabo oświetlone oraz  brakuje przy nim chodnika, co w słotne dni powoduje konieczność przechodzenia na drugą stronę ulicy, a potem z powrotem, aby dostać się do przystanku tramwajowego ( trochę niewygodne, prawda ?). Ponadto przejście obok tego miejsca budzi strach wieczorem, a przecież można byłoby tak piękny teren zagospodarować. Czy radny Michalak oraz Rada Osiedla kiedykolwiek interesowali się tym, czy plac ten znajduje się w rękach prywatnych, czy też może należy do Gminy Wrocław i w tym drugim przypadku, jak można go racjonalnie wykorzystać ? Czy jest jakiś pomysł na zagospodraowanie tego placu?
-Kolejna sprawa to plan zagospodarowania przestrzennego, zwłaszcza dzielnicy Stabłowice. Ostatnio bowiem dzielnica zaczyna się nam zamieniać w blokowisko ( przy jednoczesnym braku ww. infrastruktury) i traci przez to swój wilowy charakter. W związku z tym ludzie, którzy się to pobudowali, aby ucieć oo wielkomiejskiego zgiełku, mogą się czuć mocno rozczarowani. Obszarem szczególnie intensywnej zabudowy jest zwłaszcza teren po byłych plantacjach owoców naprzeciwko przedszkola. Lektura wątku forum poświęconego zabudowie na ul. Piotrkowskiej wybitnie wskazuje na całkowitą ignorancję problemu zarówno przez Radę Osiedla jak i jej ówczesnego członka radnego Michalaka. W związku z tym mieszkańcy tej ulicy musieli samodzielnie wynając adwokata, aby ich nieruchomości nie okryły się cieniem od okolicznych wielopiętrowych bloków Gdzie była Rada Osiedla ? Gdzie był Radny Michalak (notabene adwokat (sic!). Przecież plany zagospodarowania przestrzennego podlegają zaskarżeniu, tylko że wszytskim ( nie tylko mieszkańcom poszkodowanych ulic) musi na tym zależeć.
Ponadto intensywna zabudowa ww. terenów doprowadzi do całkowitego zakorkowania praktycznie całych Stabłowic, a zwłaszcza ulic Boguszowskiej, Starogajowej, Piotrkowskiej, Stabłowickiej, etc. Przecież ludzie tam mieszkający będą musieli się np. jakoś ranem dostać do pracy a popołudniu wrócić. Czy ktoś się kiedyś nad tym w ogóle zastanawiał? Czy radny Michalak i Rada Osiedla posiadają wiedzę, co na tych terenach będzie w przyszłości budowane? Jesli tak, to może zechcą się podzielić tymi informacjami z gubiącymi się w domysłach mieszkańcami

Offline

#39 2011-09-22 12:54:01

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

^^ A ja pozwolę sobie na małą polemikę:

- druga nitka na Kosmonautów jest najmniej potrzebną inwestycją obecnie. Potrzebne są lewoskręty (jeden powstaje na skrz. z Kamiennogórską) oraz przede wszystkim możliwość objechania Leśnicy (OI+AS) lub przynajmniej jej udrożnienie (wyłączenie świateł na skrz. z Dolnobrzeską i usprawnienie przejazdu kolejowego).
Jedyną zaletą drugiego pasa byłaby możliwość porozmawiania ze współtowarzyszem stania w korku

- infrastruktura jak sklepy to przecież nie działalność radnego, czy miasta, tylko prywatnych inwestorów. Koło mnie na Złotnikach pojawiają się sklepy i znikają, bo wszyscy większe zakupy robią w galeriach... zmieńmy więc swoje przyzwyczajenia, a sklepy pojawią się same...

Nie wińmy radnych za wszystkie nasze bolączki.

Pozdrawiam

Offline

#40 2011-09-22 23:09:50

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Pozwalam sobie wkleić, to co na uwagi Pani Rudej napisałem w innym wątku.

"Pani Ruda pisze o braku konkretów w moim programie wyborczym, który stał się obecnie programem działania. Jeszcze raz powtórzę, że nigdy nie obiecywałem ogółów, typ. "poprawa stanu edukacji we Wrocławiu", "zmniejszenie bezrobocia" czy "podniesienie stanu kultury" ale właśnie konkrety. Rzeczy małe, przyznaję, ale znajdujące w ramach kompetencji radnego miejskiego. Proszę jeszcze raz przeczytać przytoczony w przez tolka mój program. Proszę także powiedzieć np. Mieszkańcom Mokrej, że droga na ich osiedlu, która powstała, a powstać nie mogła przez 20 lat, to rzecz nieważna.

Do kompetencji radnego nie należą z pewnością:
1. Działania w kierunku powstania hipermarketu. Tu apele należy kierować do sieci handlowych i liczyć, że postawienie w naszej dzielnicy hipermarketu będzie im się opłacać.
Ja takiego apelu nie poprę. Uważam, że stawianie sklepu wielkopowierzchniowego wśród zabudowy niskiej, jednorodzinnej, jest nieporozumieniem.

2. Utworzenie poczty. Przedsiębiorstwo Poczta Polska się tym zajmuje. Też stoję w kolejkach na naszej leśnickiej poczcie, też mnie to drażni. Poza wysłaniem listu z wnioskiem w tej sprawie, niczego Poczcie nakazać nie mogę.

3. Powstanie bankomatu. Z petycją do banku trzeba wystąpić. Gmina i Rada Gminy nie zajmują się działalnością bankową.

Teraz sprawy, na które mogę mieć wpływ i o rozwiązaniach których chętnie podyskutuję.

4. Plac u zbiegu Boguszowskiej i Kosmonautów. To działka miejska. Zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy przewidziano tam budowę sklepu o powierzchni do 800 m2 wraz z parkingiem. W złożonych przeze mnie uwagach do projektu MPZP dla tego obszaru wniosłem o zagospodarowanie tego terenu zabudową jednorodzinną lub o charakterze publicznych (teren rekreacyjny, punkt przedszkolno-żłobkowy). Całość uwag do MPZP jest dostępna na mojej stronie: niezmarnujglosu.pl- vide uwaga nr 7.

5. Ma Pani rację w kwestii potrzeby rozbudowy infrastruktury wraz z rozwojem osiedla. Właściwy wniosek znalazł się w pkt nr 6 mojego pisma, o którym pisałem wyżej.

6. Sprawa budynków w okolicach ul. Piotrkowskiej. Uważam, że zrobiłem wiele by pomóc Mieszkańcom. Plan miejscowy uchwalany był jednak przez radę poprzedniej kadencji, gdy jeszcze radnym nie byłem.

7. Skate park był pomysłem, który miał służyć zagospodarowaniu czasu młodym ludziom, z jednoczesnym wykorzystaniem infrastruktury po likwidowanym skate parku na pl. Wolności. Nie można zatem mówić, aby zamiast niego powstała hala sportowa. Bo to jakby powiedzieć, zamiast mojego poczciwego malucha, kupię sobie jednak nowego mercedesa. Jeśli jednak uda się przynajmniej wywalczyć rozpoczęcie prac nad projektem takiej hali, będę to uważał za sukces.

Bardzo cieszę się z Pani zaangażowania, i pomimo pewnego dystansu do mnie, zachęcam do dalszego formułowania postulatów i spierania się o nasze Osiedle, w szczególności, że zbliża się nowe rozdanie budżetowe.

W tym miejscu gorąca prośba do wszystkich Forumowiczów:

Proszę o Wasze uwagi w kwestii najpilniejszych inwestycji na naszym Osiedlu. Chodzi o małe zadania inwestycyjne (chodniki, drogi osiedlowe, osiedlowe programy społeczne), które mógłbym wpisać, spróbować wpisać do budżetu."

Offline

#41 2011-09-22 23:57:25

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Jurku nie mam nowych propozycji. Wszystkie sa w poprzednich postach. Myślę , że zna Pan je na pamięć . Powodzenia.

#42 2011-09-23 00:02:35

Zbigniew wojciechowski

Gość

Re: Działalność radnego

P.S
Panie Jurku hałas od AOW i estakady przy gliniankach jest tak dokuczliwy , że puszczją mi nerwy. Proszę przestać pisać dyrdymały i coś wreszcie zrobić.

#43 2011-09-23 01:50:27

JL

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 74
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Również odniosę się do niektórych kwestii podniesionych przez  Rudą.
- Skatepark – nieistotny np. dla Rudej, istotny dla wielu osób, które podpisały się pod projektem jego budowy.
- Dwupasmowa Kosmonautów  - jeden  z ważnych punktów w działaniach Rady Osiedla – np. opiniowanie projektu, spotkania z WI w trakcie prac projektowych, udział w odbiorach wykonanego odcinka. Ważna dla Żernik Nowych (i „pilnowana” przez mieszkańców)  ze względu na planowane poprowadzenie kolektora ściekowego i docelowo skanalizowanie osiedla.  Nie jestem przekonana, że dwa pasy wpłyną na zmniejszenie korków, bo i tak pozostanie wąskie gardło na Średzkiej. Ważniejsza jest budowa obwodnicy. Ponadto uważam, że zwężenie Kosmonautów miało na celu zapewnienie warunków do przemieszczania się drogą pieszych i rowerzystów, którzy obok kierowców są przecież pełnoprawnymi użytkownikami dróg i naszymi mieszkańcami. Natomiast umożliwianie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym jest  obowiązkiem kierowcy i nie jestem pewna tak jak Ruda, że zwiększy to liczbę wypadków. 
- „Bardzo słaba” infrastruktura Stabłowic - na tle pozostałych osiedli, zwłaszcza Mokrej, Marszowic, Żernik Nowych, Żaru, Ratynia – Stabłowice po prostu są bogate we wszelką infrastrukturę. Mają gaz, kanalizację, nowe nawierzchnie ulic, szkołę, przedszkole, przychodnię, aptekę, sieć sklepów... Inni tego nie mają. Czekają na kanalizację, utwardzenie i oświetlenie dróg i całą resztę, i dla tego uważam, że ważniejsze jest aby najpierw  podnieść poziom życia na tych małych osiedlach zaczynając chociażby od budowy chodnika.
- Poczta rządzi się własnymi prawami. Od jakiegoś czasu likwiduje małe placówki, przeprowadza reorganizację. O tym, że RO nie ma wpływu na działania Poczty przekonaliśmy się przy okazji „walki” o zmianę rejonu dla Żernik Nowych. Zebrano prawie setkę podpisów, interweniowaliśmy w Ministerstwie Infrastruktury – bezskutecznie.
- Sklepy, bankomat oraz sprawa terenu na rogu Boguszowskiej i Kosmonautów. RO nie ma wpływu na powstawanie sklepów czy prowadzenie innej działalności gospodarczej. Ale nie wszyscy mieszkańcy uważają, że sklepów jest w Stabłowicach za mało. Potwierdzają to uwagi do opracowywanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Stabłowic złożone przez J.Michalaka na wnioski okolicznych mieszkańców. Ich zdaniem nasycenie placówkami handlowymi jest wystarczające i nie zgadzają się na powstanie na terenie Boguszowska/Kosmonautów większego sklepu (z tego co pamiętam odkupieniem czy dzierżawą terenu zainteresowana była sieć Lidl). Moim zdaniem przy takim sklepie jakiś bank mógłby dodatkowo  umieścić  bankomat czy Poczta otworzyć agencję.  Nie jestem przeciwna takiej koncepcji tym bardziej, że pod zabudowę wielorodzinną przeznaczona jest działka po drugiej stronie Kosmonautów .
- Tereny między Starogajową a Piotrkowską (Olbrachtowska) , na których powstaje zabudowa wielorodzinna, m.in.  osiedle TBS dopuszczona w mpzp . Sprawa protestów mieszkańców, postępowanie sądowe  jest nam znane i na bieżąco nadzorowane przez mieszkankę tego rejonu – radną ze Stabłowic. 
- To, że w Stabłowicach, Złotnikach, Leśnicy przybywa mieszkańców i z tego względu niezbędne jest poprawa funkcjonowania niewydolnej komunikacji sygnalizowaliśmy odpowiednim komórkom w UM i MPK.  Wydział Transportu nie stwierdził potrzeby zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów a Wydział Inżynierii Miejskiej obiecuje ,że komfort ruchu samochodowego poprawi się po zakończeniu inwestycji drogowych na terenie Osiedli Leśnica, Maślice, Pilczyce. I tu znów kłania się budowa Osi Inkubacji  i wyprowadzenie tranzytu poza osiedle.
- Na koniec hala sportowa, basen itp. Miasto realizuje takie inwestycje głównie przy szkołach. RO kolejny raz złożyła wnioski inwestycyjne, między innymi o budowę basenu przy SP 51 oraz budowę liceum z pełnym kompleksem sportowym na terenach  przy Kamiennogórskiej/Kosmonautów. Nie mamy jednak wpływu na to jak Miasto zarządza finansami. Może nadzieja w reformie Osiedli…

Podsumowując chcę przypomnieć, że:
Rada nie ma możliwości występowania na drogę sadową w żadnej sprawie. Zajmuje się wieloma sprawami dla jednych bardzo ważnymi a dla innych marginalnymi i tego nie zmienimy - c'est la vie.  Czasem mieszkańcy domagają się od nas poparcia dla rozwiązań, które ich zdaniem są lepsze od istniejących, jednak są niezgodne z obowiązującym prawem – wtedy niestety nie możemy im pomóc. Niejednokrotnie występuje konflikt interesów tych mniejszych  ( „tak” i „nie” dla budowy sklepu, parking czy plac zabaw itp.)  i tych bardzo dużych ( prawa „starych” i „nowych” mieszkańców Stabłowic, budowa obwodnicy Leśnicy i dramat wywłaszczanych) a radni, wybrani przecież po to by reprezentować interesy wszystkich mieszkańców Osiedla, często mają twardy orzech do zgryzienia i podejmują decyzje po bardzo zaciętych dyskusjach. I nie ma rozwiązań, które zadowolą wszystkich , najczęściej jest kompromis.
J.Lisowska

Offline

#44 2011-09-23 12:31:34

leśniak

Gość

Re: Działalność radnego

Jerzy Michalak napisał:

Proszę o Wasze uwagi w kwestii najpilniejszych inwestycji na naszym Osiedlu. Chodzi o małe zadania inwestycyjne (chodniki, drogi osiedlowe, osiedlowe programy społeczne), które mógłbym wpisać, spróbować wpisać do budżetu."

A więc postulat, który już jakiś czas wisi na liście:
-chodnik przy ul. Mokrzańskiej. Jak nie, to chociaż muldy zwalniające ruch. Przypominam, na tej ulicy obowiązuje prędkość 30km/h i zakaz ruchu poj. ciężarowych. Obiecane tymczasowe środki prewencyjne w postaci powtarzanych przez policję kontroli ruchu albo nie mają miejsca (tak podejrzewam) albo dają tyle co nic. Przepisy są łamane nagminnie.

#45 2011-09-23 12:46:50

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Moja propozycja: oddajcie przejazd kolejowy Panu Zbigniewowi, a zabierzcie nam (na Piolunowej)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mech11.pun.pl www.collegium.pun.pl www.tntdb.pun.pl www.biologiaszczecin.pun.pl www.wicie.pun.pl