#571 2014-03-05 18:01:33

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

I między innymi za to Cię Kamilu lubię. Wykonujesz swoje zadanie, ale nie kryjesz się za pseudonimami, działasz zgodnie ze zleceniem, ale z otwartą przyłbicą.

Offline

#572 2014-03-05 21:16:42

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Jaki Ty jestes zenujacy :-)  Nawet mi Cie szkoda jesli tak myslisz :-)  Ale niech Ci bedzie. Codziennie z centrali dostaje wytyczne i tresci postow w ktorych mam dowalic Dutkiewiczowi i Michalakowi :-)  Powoli stajesz sie paranoikiem...posty z biur poselskich, wytyczne dla jakiegos Kedziora. Zaczyna byc zabawnie :-)

A tak troche powazniej - tu nie ma drugiego dna...Tylko moze Ty tego nie ogarniasz, a w Twoim towarzystwie po prostu nikt juz logicznie nie mysli, a wszystko opiera sie na podejrzeniach i insynuacjach? Tam u Was nie mozna juz samemu myslec i wykonuje sie tylko rozkazy i polcenia. No coz...tylko wspolczuc :-)

W przeciwienstwie do Ciebie nie musze miec podpowiedzi co i jak mam mowic czy pisac. Jak mnie wkurza taki ktos jak Ty to mu to wygarniam, a nie bawie sie w jakies tanie insynuacje.

Z otwarta przylbica Ci mowie, ze karierowicz jestes i aparatczyk, ktory mysli jedynie o czubku wlasnego nosa i o karierze. Gowno zrobiles jako radny, gowno zrobisz jako vce marszalek. Dupa Pan jestes i to bez charakteru. Ot co....taki mlodszy Rysio Czarnecki :-)

A jak tak juz po rycersku zaczales (sic!) to Ci i rekawica w twarz rzuce.

Widze, ze nie potrafisz na moje argumenty odpowiedziec sensownie wiec wymyslasz bzdury - retoryka iscie putinowska. No coz...nauczycieli masz wysmienitych.

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2014-03-05 21:18:37)

Offline

#573 2014-03-05 21:28:17

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Kolejny plus dla Ciebie Kamilu. Specjalnie ode mnie. A dziś właśnie mija termin zgłaszania projektów do WBO. I pewnie będzie około 400, prawie dwa razy więcej niż w zeszłym roku. I pewnie więcej będzie głosujących niż przed rokiem. Spytajmy te dziesiątki tysięcy ludzi, czy to dobrze, że budżet obywatelski we Wrocławiu powstał.

Offline

#574 2014-03-05 21:36:35

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Hahaha...ze to niby Twoj pomysl? Hehehe...to sie usmialem :-)  Grunt to swietne samopoczucie. To podstawa dobrego politykiera :-)  A jakie masz jeszcze ,osiagnieca' poza podebranym pomyslem? Moze obwodnica, moze kanalizacja, moze tramwaj plus, moze ciag pieszo-rowerowy do Marszowic? Mam wymieniac dalej?

Zycze powodzenia, ale na szczescie coraz wiecej osob otwiera oczy na takich jak Ty :-)

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2014-03-05 21:39:31)

Offline

#575 2014-03-05 21:54:09

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Pomysł pochodzi z Ameryki Południowej, z lat 80'. Inicjatywa i pomysł na wprowadzenie budżetu obywatelskiego do Wrocławia należy do mnie. Obecny kształt zasad projektu jest wynikiem dyskusji z Mieszkańcami (ale tego, już możesz nie wiedzieć, bo w tych dyskusjach nie uczestniczyłeś, co oczywiście zarzutem nie jest).

Offline

#576 2014-03-06 08:36:47

Arek1

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Jerzy,

akurat jest tu na forum kilka osób, które Pan osobiscie zna, które jest łatwo zidentyfikować i które się tejże identyfikacji nie boją
i ja też do nich należę
i też Pan zna moje zdanie o ekipie rządzącej Wrocławiem włacznie z Panem - jesteście szkodnikami

i przypomnę tylko co pisałem kilka stron wcześniej:

Tak na marginesie ode mnie, dołożę wszelkich starań, aby moi przyjaciele i znajomi, oraz ich przyjaciele i znajomi, oraz kolejnych przyjaciół i znajomych przyjaciele i znajomi nie oddali na was głosu na jesień, na ekipę Rafała D. oraz PO. A jak obserwuję bacznie internet, to jest duża szansa, że oddacie władzę w ratuszu i województwie. A wtedy warto, aby Pan odwiesił swoją praktykę adwokacką, bo trzeba będzie bronić kolesiostwo przed zarzutami prokuratorskimi.

a może i Pan jak porządzi jeszcze trochę to też się załapie na pisanie o nim Jerzy M., oczywiście nie życzę tego Panu, ale każdy kowalem swego losu

a pod tym co napisał Kamil, podpisuję dwiema ręcyma, jest Pan zwykłym krętaczem, nie można Panu tylko odmówić jednego, talentu do nic nierobienia a zarazem przekuwania tego w sukces, godnie Pan naśladuje  kosmitę Dutkiewicza




dodam jeszcze, że nie należałem nigdy do żadnej partii, nie znam żadnego polityka osobiście....a nie, skłamałem, znam Pana, niestety, a może i stety, bo dzieki temu wiem jak niski poziom mówienia prawdy reprezentują politycy
nie opuściłem nigdy żadnych wyborów, ale od chyba 4 lat oddaję głos nieważny
mam wyższe wykształcenie z politologi i drugie z  ekonomii
wszystko powyższe sprawia, ze jestem świadomy Pana i naszej klasy politycznej żenującego poziomu





...coś się nie mogę zalogować na forum

#577 2014-03-06 17:48:19

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Hej Czarodzeju Jureczku

Pozbieralem nieco Twoich postow z obiecankami-cacankami i chcialbym wiedziec, przy czym mozemy postawic 'ptaszek'? Swoja droga...obiecywales do konca 2011 a potem juz nie Milo z Twojej strony:

2011-01-03:


Lp.    Nazwa zadania    Potrzeby społeczności lokalnej    Niezbędne prace i orientacyjne koszty
1.    Rewitalizacja boiska rekreacyjnego przy ul. Promenada (Leśnica)    Boisko spełniać będzie funkcję zaplecza rekreacyjnego dla okolicznej młodzieży, szczególnie korzystającej ze wsparcia pobliskiego ośrodka prowadzonego przez Katolicką Fundację Pomocy Osobom Uzależnionym i Dzieciom „KARAN”      Rekultywacja terenu, usunięcie dzikich krzewów, demontaż zniszczonych sprzętów rekreacyjnych, renowacja nadających się do korzystania bramek i stelaży koszy, 20.000 zł
2.    Budowa miejsc postojowych przy Przedszkolu nr 10, ul. Starogajowej 100 (Stabłowice)    Przedszkole położne jest przy jednej z głównych arterii Osiedla, osoby odwożące dzieci do przedszkola nie mają możliwości bezpiecznego zatrzymania się. działka, na której może powstać miejsce parkingowe jest własnością Gminy z przeznaczeniem na rezerwę komunikacyjną          Korytowanie terenu, utwardzenie gresem, obłożenie krawężnikami, obniżenie krawężników jezdni, 80.000 zł
3.    Budowa chodników wzdłuż ul. Wińskiej na odcinku od ul. Mojęcickiej i Watowej (Mokra) oraz ul. Wschowskiej (Złotniki)    Budowa tych ciągów komunikacyjnych wydatnie poprawi bezpieczeństwo poruszania się pieszych. Np. ul. Mojęcicka pozbawiona jest pobocza, stanowi jednocześnie drogę do przystanku autobusowego, po której poruszają się samochody ciężarowe, zdążające do piaskowni „Czystopole”.      150.000 zł
4.    Wyrównanie i tymczasowe utwardzenie ul. Chobieńskiej (Mokra)     Ulica Chobieńska jest drogą gruntową, stanowi jednak wewnętrzną oś komunikacyjną osiedla Mokra. Mieszkańcy samodzielnie dokonują bieżących napraw nawierzchni tej ulicy, obecny jednak jej stan wymaga pilnej interwencji Gminy     Wyrównanie nawierzchni, utwardzenie gresem, walcowanie, 50.000 zł
5.    Budowa skateparku (Żerniki Nowe)    Młodzież zorganizowała szeroko zakrojoną akcję (vide dostępne portfilio) zbierania podpisów osób popierających budowę skateparku. Projekt ten zintegrował społeczność lokalną. Proponowana lokalizacja- teren wokół bunkra przy ul. Konińskiej (Żerniki Nowe)       Korytowanie terenu 50mx50m, utwardzenie, asfaltowanie, ustawienie podstawowych urządzeń, z możliwością sukcesywnego dostawienia kolejnych 200.000 zł
6.    Rewitalizacja placu wokół pomnika Jana Nepomucena, pl. Świętojański (Leśnica)    Pl. Świętojański jest głównym placem Leśnicy. Zabytkowy i monumentalny pomnik Jana Nepomucena pozostaje w dysonansie z niezagospodarowanym otoczeniem.       Ułożenie kostki brukowej wokół pomnika, nasadzenia zieleni, 100.000 zł
SUMA    600.000 zł

Propozycje 1 i 2 przyjęte do realizacji, 3 i 4 w ramach zwiększonego (dzięki naszemu klubowi) limitu na programy tzw. "chodnikowego" oraz utwardzenia dróg gruntowych.
Pkt. 5 przeliczyłem się z kosztami- same prace projektowe i dostosowawcze to około 500.000 zł, przewidywana lokalizacja na ul. Kolejowej. Tam jednak jest jakiś konflikt z mieszkańcami, którzy skate parku nie chcą. Broni zatem nie składam.
Pkt. 6 Realizacja w proponowanej przeze mnie formie byłaby przedwczesna. Do czasu powstania obwodnicy, a co za tym idzie nowego zagospodarowania centrum Leśnicy, nie można przewidzieć jak będzie wyglądała nowa koncepcja architektoniczna. Uzyskałem jednak obietnicę poprawienia, odnowienia tego co jest obecnie.

B. 

Dodatkowo, dla wzmocnienia przekazu do "programu chodnikowego" zgłosiłem:

Lp.    Nazwa zadania    Potrzeby społeczności lokalnej
1.    Budowa chodnika wzdłuż ul. Wińskiej na odcinku od ul. Mojęcickiej i Watowej (Mokra) Wschowskiej (Złotniki)    Budowa tych ciągów komunikacyjnych wydatnie poprawi bezpieczeństwo poruszania się pieszych. Ul. Wińska  pozbawiona jest pobocza, stanowi jednocześnie drogę do przystanku autobusowego, po której poruszają się samochody ciężarowe, zdążające do piaskowni „Czystopole”. 
2.    Budowa chodnika wzdłuż ul. Kosmonautów od ul. Wschowskiej (Złotniki)     Budowa chodnika we wnioskowanym miejscu umożliwi uzupełnienie pieszego ciągu komunikacyjnego, niezwykle istotnego dla Mieszkańców Złotnik. W chwili obecnej Mieszkańcy poruszają się na tym odcinku wąską, wydeptaną ścieżką.   
3.    Budowa chodnika wzdłuż ul. Krzeszowskiej (Marszowice)     Ul. Krzeszowska stanowi jedyną drogę dojścia i dojazdu do największego w obrębie Leśnicy cmentarza. 
4.    Budowa chodnika od przystanku tramwajowego wzdłuż ul. Grabowej i Konińskiej do ul. Białodrzewnej (Żerniki Nowe)    Osiedle Żerniki jest „przecięte” przez ul. Kosmonautów, stanowiącą w tym miejscu ciąg drogi krajowej Nr 94, o dużym nasileniu ruchu. Brak chodników w wymienionych miejscach dodatkowo wydatnie zwiększa niebezpieczeństwo poruszania się pieszych po Osiedlu.     
5.     Poprawa stanu przejścia przez ul. Kosmonautów i tory tramwajowe, w tym budowa chodnika od ul. Trójkątnej do przejścia dla pieszych (Żerniki Nowe)     


2011-02-13:

Po ostatnich turach negocjacji i starań przedstawiam listę zadań inwestycyjnych, do realizacji których zamierzam w tym roku doprowadzić:

1. Chodniki:
- Maślicka – od Królewieckej do przejazdu kolejowego,
- Wińska – od Mojęcickiej do końca zabudowy
2. Miejsca parkingowe, przedszkole przy ul. Starogajowej.
3. Rewitalizacja boiska przy ul. Promenada (z możliwym włączeniem posadowienia jednej figury skate parku).
4. Naprawa nawierzchni ul. Promenada.
5. Upiększenie terenu wokół pomnika Jana Nepomucena (pl. Świętojański).


Ponadto, na naszym terenie, niezależnie od moich starań prowadzone będą następujące prace:

6. Budowa połączenia Portu Lotniczego ze Stadionem Piłkarskim w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu    Dokumentacja dla etapu I (Al. Stabłwicka) została odebrana i złożono wnioski o ZRID (do DUW i UM) Dla II etapu Oś Inkubacji – od ul. Średzkiej do Al. Stabłowickiej jest na etapie uzgodnień i wniosek o decyzję środowiskową
Planowany przetarg na realizację – II połowa 2011 roku.
7. Przebudowa ul. Lotniczej w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu – etap II   
Realizacja w toku – planowane zakończenie robót – IX 2011. Przełożenie ruchu na południową łącznicę węzła (jezdnia północna) – V 2011, a na most na Ślęzie – VI 2011
8. Przebudowa ul. Kosmonautów w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu     
W trakcie realizacji I etap, koszt ok. 22 mln o dł. ok. 700m – wykonanie węzła z AOW oraz włączenie się do stanu istniejącej ul. Kosmonautów. Wykonanie fragmentu nowego torowiska- zakończenie prac w terminie do X 2011, wykonawca Berger Bogl s.c.
i
9. W ramach programu poprawy stanu technicznego nawierzchni ulic, zadań realizowanych w rozszerzonym zakresie:
ul. Kosmonautów – maj – wrzesień 2011 – wraz z ciągiem pieszo-rowerowym po jednej stronie


2011-05-05:
Panowie, spokojnie, pracuję bez wytchnienia. Załączam, krótkie sprawozdanie (przyznaję przekopiowałem to, co znajdzie się na mojej stronie )

Budowa oświetlenia i utwardzenie ulicy Kruszcowej

W odpowiedzi na apel mieszkańców, którzy od paru lat starają się o wykonanie oświetlenia oraz utwardzenie ulicy Kruszcowej, wystąpiłem z zapytaniem, czy wskazywana ulica dalej ujęta jest w planie na 2012 r. W odpowiedzi uzyskałem informację potwierdzającą. Ponadto wspólnie z przedstawicielami mieszkańców uzgodniliśmy program współdziałania mający na celu monitorowanie przedsięwzięcia i jego terminowego wykonania.


Kanalizacja na Złotnikach

W dniu 22.04.2011 r. Radni Rady Osiedla Leśnica złożyli na moje ręce list do Radnych Miejskich z 6 okręgu wyborczego. W liście tym zwrócono uwagę na liczne problemu mieszkańców Złotnik powstałe po zakończeniu prac związanych z budową kanalizacji na osiedlu. W szczególności zwrócono uwagę na problem z przepustowością potoku Rynka, usterki w wykonywanych nawierzchniach ulic oraz chodników, braki w oznakowaniu, budowa parkingu przesiadkowego.
W związku z listem podjąłem działania mające na celu rozwiązanie problemów trapiących mieszkańców osiedla. W dniu 2.02.2011 r. skierowałem następujące zapytania oraz postulaty do właściwych jednostek miejskich:
-    do Departamentu Infrastruktury i Gospodarki w sprawie budowy parkingu przesiadkowego,
-    do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w sprawie oznakowania na osiedlu Złotniki,
-    do Biura Funduszy Spójności w sprawie podjęcia działań mających na celu wykonanie napraw gwarancyjnych przez wykonawcę robót. 
W odpowiedzi na moje pisma odpowiednie jednostki miejskie podjęły następujące czynności:
-    zaplanowano oczyszczanie i odmulanie rowu B-13 (potok Rynka) w 2011r.,
-    powiększono przepustowość potoku Rynka,
-    wykonano pierwszy przegląd gwarancyjny na osiedlu Złotniki, jednak ze względu na złe warunki atmosferyczne przegląd ten został przerwany, zaproponowano aby przedstawiciel Rady Osiedla brał udział w wizji lokalnej,
-    wykonano przegląd oznakowania na osiedlu,
-    dokonano wizji rowów melioracyjnych na terenie Złotnik, w jej wyniku Zarząd Zieleni Miejskiej stwierdził nieprawidłowości związane z przeprowadzoną budową kanalizacji.
Mam nadzieje, że dzięki wysiłkom wszystkich osób zajmujących się problemami związanymi z budową kanalizacji na Zlotnikach w końcu uda się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia tematu i wykonano infrastruktura będzie służyć mieszkańcom przez lata. 


Miejsca prakingowe przy Przedszkolu Nr 10 ul. Starogajowa 100

Jedną z moich obietnic wyborczych była budowa miejsc postojowych przy Przedszkolu Nr 10 na ul. Starogajowej 100. Poczynania mające na celu realizację wskazywanej inwestycji podjąłem od razu po objęciu mandatu radnego. Udało mi się uzyskać środki w budżecie miasta na 2011r. Obecnie ogłoszono przetarg na realizację inwestycji w systemie projektuj i buduj, nowe miejsca postojowe mają powstać w terminie pięciu miesięcy od ogłoszenia przetargu.


Sprawa dojazdu do Osiedla Oliwkowego

W dniu 14.01.2011r. uczestniczyłem w spotkaniu w Wydziale Inżynierii Miejskiej z panią Z-ca Dyrektora Elwirą Nowak w sprawie dojazdu do nowo wybudowanego osiedla na ulicy Oliwkowej na Stabłowicach. Osiedle to posiadało dojazd tylko przez drogę polną, nieutwardzoną co spowodowało iż w wyniku roztopów droga ta stała się praktycznie nie przejezdna dla samochodów osobowych.
W dniu 20.01.2011r. otrzymałem telefoniczną informację od Pani Z-cy Dyrektora Elwiry Nowak iż Urząd Miejski, w związku z wycofaniem się przedsiębiorstw budowlanych z deklaracji budowy drogi dojazdowej do osiedla, postawił ultimatum firmom budującym osiedla w tamtym rejonie – jeśli do 28 lutego nie zawrą porozumienia zostanie zamknięty dojazd dla samochodów ciężarowych, a wjazd dla mieszkańców osiedla może zostać otwarty tymczasowo od ulicy Pomarańczowej.
W dniu 7.03.2011r. otrzymałem informację iż developerzy zawarli porozumienie w sprawie utrzymania drogi. Oprócz jednego wywiązali się z niego wszyscy przedsiębiorcy. Ponadto wstępnie porozumieli się co do budowy drogi dojazdowej od ulicy Starogajowej. Na czas budowania tej drogi będzie wymagał zamknięcia obecny dojazd do osiedla, dlatego też wystąpiłem do mieszkańców domków jednorodzinnych z informacją i zapytaniem co myślą o tym rozwiązaniu.


Sprawa kosztów dostawy ciepła do budynków znajdujących się w zasobie mieszkaniowym Gminy Wrocław

W związku z prośbą mieszkańców wynajmujących mieszkania z zasobu komunalnego zwróciłem się do Zarządu Zasobu Komunalnego i firmy dostarczającej ciepło do budynków z zapytaniem o koszty i sposoby naliczania opłat jednostkowych za dostarczone ciepło oraz ciepłą wodę. Mieszkańcy nie znają uzasadnienia podwyżek, nie zostali o nich poinformowani. Zauważyli również, że w innych obiektach, o podobnym stanie technicznym i rozmiarach, przy zastosowaniu tej samej technologii – piec gazowy, opłaty  jednostkowe za media są niższe. 


Sprawa potoku Rynka

W wyniku skierowanego do Radnych Rady Miejskiej apelu Rady Osiedla Leśnica, podjąłem działania mające na celu zainicjowanie rozwiązaniem problemu potoku Rynka na Zlotnikach.
W wyniku przeprowadzonych prac kanalizacyjnych na terenie osiedla została drastycznie zmniejszona przepustowość wskazywanego potoku.
10.02.2011 otrzymałem odpowiedź na moje pismo zawierające prośbę o podjęcie   stosownych działań mających na celu naprawę sytuacji. W piśmie od Pana Dyrektora Wydziału Inżynierii Miejskiej Wojciecha Kaczkowskiego  poinformowano mnie, że Zarząd Zieleni Miejskiej w trybie awaryjnym usunął zator oraz prowadzi dalsze postępowanie mające na celu wskazanie winowajcy zaistniałej sytuacji.
Ponadto po mojej interwencji Biuro Funduszu Spójności zwróciło się do Zarządu Zieleni Miejskiej z prośba o odmulenie rowu B-13 (potok Rynka) na odcinku od ulicy Zakopiańskiej do ulicy Żwirowej.
Pragnę podkreślić, że sprawa potoku Rynka jest dobrym przykładem współpracy poszczególnych jednostek miejskich, mającej na celu rozwiązywanie problemów mieszkańców. Szybka reakcja wszystkich podmiotów biorących udział w sprawie pozwoliła na zabezpieczenie mienia mieszkańców osiedla Złotniki przed skutkami lokalnych podtopień. 


Sprawa wyrównania i utwardzenia ulicy Chobieńskiej i Mojęcickiej

Podczas trwania kampanii wyborczej zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Chobieńskiej i Mojęcickiej w związku ze stanem drogi dojazdowej do ich posesji oraz brakiem chodnika. Zobowiązałem się do podjęcia działań, które pomogą rozwiązać wskazywane problemy. Po objęciu mandatu radnego do programu chodnikowego zgłosiłem ulicę Chobieńską. Ponadto wspólnie z przedstawicielem mieszkańców podjąłem działania mające na celu utwardzenie ulic Chobieńskiej i Mojęcickiej. Koszty ewentualnych prac częściowo zobowiązali się pokryć mieszkańcy. Wystąpiłem również do Nadleśnictwa Miękinia, które korzysta z tych dróg z zapytaniem o możliwość partycypacji w kosztach.   


Sprawy Rady Osiedla Maślice

Na wniosek Rady Osiedla Maślice z dnia 29.04.2011r.   zająłem się trzema sprawami, które trwają od 4-5 lat i nie udało się doprowadzić do ich realizacji. Chodzi o sprawy:
-    budowy zatoki parkingowej przy ul. Mrągowskiej,
-    budowy progów zwalniających na ul. Warmińskiej,
-    zagospodarowanie stawu przy ul. Maslickiej – Śliwowej.
Wystąpiłem z zapytaniem do odpowiednich jednostek miejskich z zapytaniem o postępy we wskazywanych sprawach, dalsze działania uzależniam od otrzymanych odpowiedzi, a także od ustaleń z Radą Osiedla Maślice.


Wymiana krawężników przy przystankach na ulicy Stabłowickiej

Po zwróceniu się do mnie w dniu 26.04.2011r. mieszkańców Stabłowic w sprawie uszkodzeń krawężników na ulicy Stabłowickiej, w szczególności przy przystankach autobusowych, zwróciłem się w dniu 27.04.2011r. z prośbą do ZDIUM o wymianę uszkodzonych krawężników. Moja petycja spotkała się z bardzo szybką reakcją, 04.05.2011r. przystąpiono do prac naprawczych. 


Zagospodarowanie skweru przy pl. Świętojańskim w Leśnicy

Jedną z pierwszych spraw, którymi zająłem się po objęciu mandatu radnego miejskiego, była sprawa rewitalizacji Skweru na pl. Świętojańskim w Leśnicy. Powyższą sprawą interesowała się od dawna Rada Osiedla, niestety nie udało się doprowadzić do szczęśliwego finału.
Po objęciu nowych obowiązków w wyniku rozmów prowadzonych z Panią Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki Elżbietą Urbanek udało mi się uzyskać obietnicę, iż powyższa kwestia zostanie rozwiązana jeszcze w tym roku.
W dniu 5.04.2011 r. w odpowiedzi na prowadzoną przeze mnie korespondencję otrzymałem informację  o zakresie prac. I tak na terenie pl. Świętojańskiego po północnej stronie ulicy Średzkiej oraz zieleńca po stronie południowej, zostaną wykonane prace porządkowe polegające między innymi na posadzeniu zieleni w istniejących kwietnikach, uzupełniających nasadzeniach żywopłotu, pielęgnacji trawnika, odsłonięciu istniejących elementów ogrodzenia pomnika. Na terenie zieleńca zostaną wymienione ławki, przeprowadzone zostaną nasadzenia, zostanie usunięty afisz reklamowy łącznie ze stelażem.
Mam nadzieję, że powyższy zakres prac pozwoli na poprawę estetki tego miejsca znajdującego się w centrum Leśnicy oraz przyczyni się upiększeniu osiedla.       


Do powyższego dochodzą jeszcze sprawy o zasięgu bardziej ogólnym:

1. Projekt uchwały "alkoholowej", znoszącej koncesje,
2. Praca nad projektem nowej uchwały w sprawie mieszkań komunalnych,
3. Uzgodnienia w przedmiocie apelu do rządu RP w sprawie nowych limitów zadłużenia,
4. Okresowa ocena KM Policji.


2011-12-01:

Wydaje się, że jest szansa na uszczknięcie jakiejś kwoty z owych 9 mln na potrzeby naszego Osiedla.
Z "moimi" osiedlowymi inwestycjami sprawa ma się bowiem tak:

1. Chodnik na Wińskiej- realizacja 04.2012,
2. Marszowice- ciąg pieszo- rowerowy/ chodnik do ul. Krzelowskiej- realizacja 2014r (wpisany do WPI),
3. Chodnik Główna/ Królewiecka- realizacja 04.2012,
4. Obwodnica Leśnicy- 2012 dokończenie dokumentacji, wykupy nieruchomości, 2013 początek budowy.


Ten ostatni punkt mi sie podoba Czyli od roku juz budujecie Super


EDIT: 25.03.2014: od 3 tygodni p.Michalak się nie może jakoś wypowiedzieć pod wątkiem

EDIT: 08.04.2014: minął miesiac...

EDIT: 11.06.2014 : Minęły 3 miesiące od mojego postu...

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2014-06-11 16:44:26)

Offline

#578 2014-08-05 14:59:45

stary wrocławianin

Gość

Re: Działalność radnego

Szanowny Panie Jerzy,
Obserwując postęp działań przy drodze łączącej DK94 z A8 (tzw. obwodnicy Leśnicy) dochodzę do wniosku, iż celowym jest przyspieszenie prac nad projektowanym łącznikiem DK94 z A4 (Błonie – Katy Wrocławskie). Uważam, że droga ta w obecnym stanie rzeczy jest niezbędna do realizacji. Pozwoli na radykalne odciążenie z ruchu tranzytowego samochodów ciężarowych. Uważam pomysł tego łącznika za sprawę priorytetową, której realizacja zminimalizuje negatywne skutki obwodnicy leśnickiej na zabudowane tereny przyległe . Obecna koncepcja budowy tej drogi przewiduje główny nacisk inwestycyjny na odcinkach prowadzących na północ od Brzegu Dolnego co w mojej ocenie jest bezsensowne. Najpierw powinno się udrożnić wyjazd a potem rozbudowywać drogi dojazdowe. Najpierw powinniśmy zbudować bezpośredni dojazd do A4 a dopiero później rozbudowywać resztę. Inaczej doprowadzimy do wzrostu natężenia ruchu przez Leśnicę a później przez obwodnicę. Konsekwencją będą ponowne korki tyle tylko, że będzie to w innym miejscu.
Bardzo proszę o przeanalizowanie powyższej propozycji, która pomoże mieszkańcom i przyrodzie. Pozdrawiam serdecznie

#579 2014-08-09 00:13:48

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Wicemarszalek Michalak dla forumowiczow z Lesnicy czasu nie ma, bo pewnie mocno zapracowany w lansowaniu siebie na facebooku
https://www.facebook.com/MichalakJerzy?ref=profile

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2014-08-10 21:51:49)

Offline

#580 2014-08-10 18:49:20

Lanserstwo a psychika.

Gość

Re: Działalność radnego

Ludzie, skąd się biorą tacy lanserzy jak Michalak. Ile on czasu poświęca na lansowanie się !!! Jak tego "...booka" się czyta i ogląda to się rzygać chce, że gość ma taką strukturę psychiki, że jego para idzie w "pokazywanie się" jaki to on jest "wspaniały". Czy on przypadkiem w szkole i w domu był tym, który zawsze z nieprzymuszonej woli recytował wierszyki i zawsze rwał się jako pierwszy do zaprezentowania się.

#581 2014-08-10 22:03:09

 Arek

Member

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 36
Punktów :   

Re: Działalność radnego

przykład idzie z góry



z innej beczki:
czy to prawda że ESK2016 ma kosztować 800 mln ?
i że Rafał D. liczy na łaskawość rudego, że da 200?

nawet, jeżeli da, to i tak 600 baniek pójdzie  z naszych kieszeni !!!!!!!!!!!!!- w kosmos


łatwo się wydaje nieswoje pieniądze - ciekawe kiedy wyborcy w końcu to zrozumieją i strzelą, oddając swój głos do urny, w łeb Dutkiewicza....
a Michalak, Adamski, Obremski, Małysa, Smyk i wielu innych szkodników pryśnie jak bańka mydlana...



a ktoś zna koszt WorldGames? - zapewne równie wysoki

Ostatnio edytowany przez Arek (2014-08-10 22:04:06)

Offline

#582 2014-08-11 09:10:59

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Wicemarszałek Michalak niewiele robi dal obwodnicy Leśnicy, ale załatwia nam jeszcze większe korki w Leśnicy, załatwiając budowę drogi do mostu w Brzegu.
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html

Jakich korków możemy się spodziewać, chyba najlepiej oddaje ten filmik.
https://www.youtube.com/watch?v=l0Y3hQbCuOc

Offline

#583 2014-08-11 09:48:47

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Bardzo celne Tolku

Coz...jak widzisz kilka postow wyzej w marcu wypisalem obecanki cacani Michalak z prosba o odfajkowanie co z tej listy zrobil. Minelo juz ponad 5 miesiecy a odpowiedzi nie ma. Zastanawiam sie, czy nie wrzucic tego na profil facebookowy marszalka Michalaka, zeby szersze grono wiedzialo jak gleboko w d... ma swoich wyborcow i jak ich traktuje.

Dla niego liczy sie lans, blichtr i plasanie miedz znanymi osobami...co zrobisz...takie wychowanie i taka mentalnosc. Ale mozesz byc pewien, ze juz za miesiac, zacznie szalec na forum i cuda obiecywac

Offline

#584 2014-08-13 12:25:24

stary wrocławianin

Gość

Re: Działalność radnego

Dla tego tak bardzo mocno podnoszę kwestię budowy łącznika Błonie - Kąty Wrocławskie. To jest bardzo ważne.

#585 2014-08-13 13:26:58

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Szczerze - nie rozumiem szumu odnośnie drogi most w Brzegu - DK94.
Przecież ona nie zwiększy ruchu, bo połączenie mostu z DK94 jest już teraz, z jedynie krótkim kawałkiem słabej nawierzchni i niedogodnością w postaci przejazdu przez Miękinię (ale przejazd płynny, jak przez każdą inną wieś). Ale też nie przyniesie dużych korzyści mieszkańcom (poza mieszkańcami Miękini, którym zdejmie ruch ze wsi)

Nie wydaje Wam się, że Dolny Śląsk ma bardziej ważne potrzeby drogowe (choćby połączenie Łan z Długołęką - mostów na Widawie nie ma za wiele)?
Co do rzeczonej drogi - jeśli w planach miała wyglądać jak obecny dojazd do mostu, czyli tunel ekranów (za którymi łąki), to może dobrze, że ktoś się tym wreszcie zajął.

Jeszcze odnośnie drogi Błonie-Kąty. Zauważcie, że obecnie mamy drogę (klasy wojewódzkiej) ze Środy w kierunku A4. Co więcej, jej położenie nawet bardziej nadaje się do dojechania do A4 jeśli ktoś jedzie od strony północno-zachodniej (dojazd na ukos zamiast kanciastego).
Droga Błonie-Kąty (a może Kostomłoty!) nabierze znaczenia po wybudowaniu odcinka Brzeg Dln - S5.

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2014-08-13 13:29:45)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.inz-srodowiska-uksford.pun.pl www.southtransylvania.pun.pl www.transnowak.pun.pl www.ochroniarzesrodowiska.pun.pl www.corleone-samp.pun.pl