#1 2011-12-01 21:44:14

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Stawki czynszu - podziekowanie

W imieniu swoim i wiekszosci mieszkancow tego miasta dziekujemy Ci Jerzy za ustanowienie NAJWYZSZYCH z mozliwych stawek za oplaty czynszowe.

Przeszliscie dzis z kolegami z KRRD samych siebie - przeglosowac stawki na wyzsze niz proponowane w projekcie.

Jestes tak beznajdziejnym radnym i taka marionetka w rekach swych poplecznikow, ze szkoda gadac.
A najlpsze jest to ze sam Dutkiewicz we Wroclawiu podatkow nie placi, wiec co mu tam...

Offline

#2 2011-12-01 22:03:59

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Pozwalam sobie przekopiować mój wpis na forum GW.

"Szanowni Państwo,

dlaczego, będąc gospodarczym liberałem, zagłosowałem za podwyższeniem stawek podatku od nieruchomości?

Zanim o tym, trzeba powiedzieć, że:

- roczny wzrost podatku od nieruchomości  prognozuje Minister Finansów, ustalając maksymalną stawkę podatku na dany rok,
- wniosek Radnej Wanat skierowany był na wykorzystanie tej właśnie, maksymalnej stawki.

Dlaczego zatem „za”?

Po pierwsze dlatego, że podwyżki te nie dotkną osób najuboższych. Podwyżkami nie będą objęte osoby mieszkające w mieszkaniach komunalnych, zaś właściciel standardowego mieszkania o wielkości 50m² zapłaci w 2012 roku 35 zł, czyli o 6,50 zł więcej niż dzisiaj.

Po drugie, dlatego, że na tle innych miast stawki wrocławskie nie były wygórowane.

Po trzecie, dlatego, że wobec konieczności zrównoważenia budżetu Miasta, trzeba wygenerować dodatkowe środki na inwestycje. Proponowana podwyżka da nam około 9 dodatkowych milionów złotych. I na te miliony „złożą” się przede wszystkim osoby posiadające największy majątek.

Po czwarte, podwyżka dokonana jest w ramach granic wskazanych w rozporządzeniu Ministra Finansów.   

Jestem przekonany, że otrzymane środki uda się przeznaczyć, na to, co najbardziej, w odczuciu wrocławian, potrzebne: w połowie na edukację (szkoły, programy edukacyjne), w połowie na bieżące naprawy dróg, w tym na tak spektakularne „szybkie wymiany nawierzchni”.

Pozdrawiam

Jerzy Michalak
Radny Wrocławia"

Liczę na dyskusję, Kamilowe przymiotniki puszczając mimo uszu.

Offline

#3 2011-12-01 22:22:26

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

To ja Ci napisze bezposrednio - nie pierdol nam tu farmazonow !!!

Twoje tlumaczenia sa tak idiotyczne, ze szkoda slow. I nie jestes takim 'gospodarczym liberalem' bo Twoje tlumaczenia sa czysto  socjalistyczne!
I ze na co te srodki? Na edukacje? Buaaaaaahahahah - pewnie na przedszkola. I pewnie na os inkubacji
Zejdz na ziemie bajkotluku - KREDYTY MUSI DUTKIEWICZ SPLACAC A NIE INWESTYCJE NOWE ZACZYNAC!!! Nawkladali Ci bajek do glowy a Ty publicznie je powtarzasz jeszcze w to swiecie wierzac Zaiste SPEKTAKULARNE jak te wymiany nawierzchni.
Usmialem sie, szkoda tylko, ze przez lzy

Ale nie martw sie, Twoje glosowanie przypomne publicznie juz za 3 lata.

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2011-12-01 22:25:24)

Offline

#4 2011-12-01 22:28:28

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Też Cię kocham Kamilu.

A o rzeczach zrobionych za te 9 mln poinformuję, także publicznie.

Offline

#5 2011-12-02 11:13:43

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Przy okazji pogratuluj swoim kolegom pseudoprawnikom z UM, ktorzy stoworzyli umowe z Solorzem. Istny majstersztyk Smiem twierdzic, ze sam splodzilbym cos ciekawszego

http://www.gazetawroclawska.pl/stronagl … ,id,t.html

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2011-12-02 12:44:16)

Offline

#6 2011-12-02 12:59:16

Arek

Gość

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

jak czytam wczorajsze i dzisiejsze wypowiedzi to mogę to tylko skomentować słowami Wojewódzkiego “ Polska jest jak dziecko z zespołem Downa. Należy kochać, nie należy porzucać, ale nie należy mieć nadziei, że wyzdrowieje. ”

nic dodać, nic ująć

wy naprawdę liczyliście, że kiedy Pan Jerzy wejdzie do Rady to coś to zmieni? od początku pisałem, że to mrzonka

#7 2011-12-02 13:04:36

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Bardzo przepraszam, ale nawet przez sekunde o tym nie myslalem
Nawet na niego nie glosowalem, wiec chyba to wystarczy za odpowiedz do Twego zarzutu

Offline

#8 2011-12-02 13:10:46

Arek

Gość

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Kamilu, to było ogólnie - ja też nie głosowałem

Pan Jerzy realizuje się, a nie realizuje potrzeby wyborców

co do głosowania, niestety nie było innej opcji dla Dutkiewicza...i niestety wciąż nie ma, frekwencja rzędu około 30% w mieście inteligenckim potwierdziła bezsens ostatnich wyborów samorządowych

#9 2011-12-02 14:44:29

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

No to jest niestety przykre, ze w takim miescie jak Wroclaw partie polityczne pokroju PO, PiS czy SLD, nie sa w stanie zapewnic sensowanego i racjonalnego kontrkandydata.
Przy wybieraniu w PO na kandydata Slawka Piechote, odnioslem wrazenie, ze to kandydat z lapanki. W PO zreszta tez sie tak mowilo...

I mimo, ze minal juz rok (a w polityce to duzo czasu) od wyborow to nadal nikt nie 'pracuje' na jednego kandydata, ktorego moznaby wystawic za 3 lata. I sytacja sie powtorzy - pojdzie moze 25-30% a Dutkiewicz dostanie, no moze nie 76% ale 51 wystarczy i kolejne 4 lata bedziemy mieli czarowanie, obiecywanie i radnych pokroju Jurka, ktory jak slusznie napisales, realizuje sie, a nie potrzeby wyborcow.

A tak zapytam - Jerzy, masz juz bilety na Euro2012 obstawione? :)No powiedz, ze sie myle i nie bedziesz kibicem na stadionie

Offline

#10 2011-12-02 17:00:35

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Bilety na mecze Euro kupiłem w ramach losowania ze strony UEFA.com . Cała rodzina brała udział w losowaniu.

A nie mieszka Pan Panie Arku na Mokrej, gdzie dzięki moim staraniom zrobiono drogę?

Ostatnio edytowany przez Jerzy Michalak (2011-12-02 17:10:22)

Offline

#11 2011-12-02 18:20:54

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Udalo Ci sie wylosowac? A masz maila z potwierdzeniem?

Wiesz...bo ja dociekliwa gnida jestem

Offline

#12 2011-12-02 20:40:52

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Kamil, nie będziemy na forum komisji śledczej robić, ale na priv mogę Ci tego maila przesłać, czego się nie robi dla Wyborców . 12 biletów wylosowaliśmy.

Offline

#13 2011-12-03 09:32:43

Arek

Gość

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Jerzy Michalak napisał:

Bilety na mecze Euro kupiłem w ramach losowania ze strony UEFA.com . Cała rodzina brała udział w losowaniu.

A nie mieszka Pan Panie Arku na Mokrej, gdzie dzięki moim staraniom zrobiono drogę?

to ja przypomnę Panu nasze postulaty ze spotkania z Panem i co do których zobowiązał się Pan rozpętać ofensywę wnioskową:

1. budowa chodników do przystanków autobusowych
2. kontrole prędkosci oraz tonażu przejeżdżających przez osiedle pojazdów
3. budowa oświetlenia na ulicach osiedla
4. utwardzenie dróg osiedlowych
5. budowa placu zabaw dla dzieci
6. budowa boisk dla młodzieży
7. doprowadzenie gazu
8. budowa kanalizacji



- udało się utwardzić 2 ulice na osiedlu - ok, ale przykład Jajczarskiej pokazuje, że są to działania bardzo, ale to bardzo krótkotrwałe - prosze zobaczyć jak sobie radzi gmina Miękinia z utwardzaniem dróg i to niedużym kosztem - i odbyło się to z dużym opóźnieniem
- i w teorii będziemy mieć chodniki do przystanków autobusowych - w teorii bo już jest opóźnienie co do tego co Pan pisał wcześniej - i też nie wiem na jakiej długości ten chodnik będzie

uważa Pan że zrobił wszystko co mógł i co obiecał zrobić? a obiecał Pan mnóstwo wniosków w sprawie Mokrego porozsyłać

#14 2011-12-03 10:32:17

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Przyklady powinno sie brac wlasnie z gmin osciennych. Np. w Galowie droge utwardzona do 3 domow na odcinku 400 m gmina wykonala okolo pol roku po pisemnej prosbe mieszkancow. Zaproszono wszystkich na spotkanie, pogadano i za smieszne pieniadze wykonano utwardzenie frezolina i mieszanka bitumiczna.

Wszystko w milej atmosferze i bez ceregieli.

Tyle, ze np. w gminie Miekinia stawia sie glownie na infrastrukture drogowa, bo oni akurat wiedza, ze jak sie nie ma jak dojechac to sie w gminie ani nie wybuduje ani nie zaiwestuje. Tyle, ze na takich 'wioskach' kontakt z urzednikiem jest bezposredni, mily i taki 'ludzki'

Offline

#15 2011-12-03 10:34:02

 K.Bekieszczuk

Member

Skąd: Stabłowice
Zarejestrowany: 2011-03-24
Posty: 23
Punktów :   

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Arek napisał:

. ..prosze zobaczyć jak sobie radzi gmina Miękinia z utwardzaniem dróg i to niedużym kosztem -...

Proszę Państwa, nie stosujmy argumentów w stylu "a w Ameryce to murzynów biją" gdyż:

- Miekinia jest dośc nietypową gminą, mozna powiedzieć wiejsko- przemysłową, gdzie jest olbrzymie zagęszczenie zakładów przemysłowych i spowodowany z tym wzrost dochodów, przy utrzymaniu sie obligatoryjnych wydatków na poziomie typowej gminy wiejskiej

- ile kilometrów kwadratowych dróg ma do utrzymania Miękina, a ile ma Wrocław? ile dróg na terenie gminy Miekinia to drogi będące w zarządzie powiatu i województwa (Wrocław odpowiada za całość dróg na terenie miasta) 

- jaki jest poziom szkolnictwa ponadgimnazjalnego w Miekini, a jaki we Wrocławiu (ile osób z Miekini korzysta z wrocławskich szkół)

- ile mieszkań komunalnych ma Miekinia na utrzymaniu i jaka jest wielkość skumulowanego długu najemców, a jak jest we Wrocławiu

- itd.

Podsumowując, Wrocław w przeliczeniu na liczbę mieszkańców i skalę zadań do wykonania jest Gminą biedniejszą od Miękini, porównywanie gmin wiejskich do miejskich nie ma w Polsce sensu i jest zwykłą retoryką. Patrzmy na sprawy całościowo, a nie tylko w drobnym wycinku rzeczywistości.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.schwarzwald.pun.pl www.starsofcabal.pun.pl www.velpadrino.pun.pl www.eragonrpg.pun.pl www.kobietki.pun.pl