• Index
  •  » Leśnica
  •  » sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

#1 2013-05-02 11:59:25

Jacuś

Gość

sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

W związku z tym, że w lesnicy mieszkam dopiero rok, chciałem zachęcić kandydatów do rady osiedla, żeby przedstwili swoje kandydatury i życiorysy.

Patrząc na listę kandydatów nasuneło się mi pytanie do kandydata Kułacza - żołenirz zawodowy - emeryt 55 lat. W jakich latach kandydat był w wojsku i czy przypadkiem nie  jest bylym funkcjonariuszem sluzacym komunistycznemu rezimowi? Jezeli dobrze licze, jezeli kandydat poszedl do wojska w wieku 20 lat to byl to rok 1978, czyli mozliwe jest ze uczestniczyl w komunistycznej represji wymierzonej w robotnikow podczas stanu wojennego? Jezeli tak nie bylo to prosze o jednoznaczna deklaracje ze strony kandydata, ze poszedl do wojska po 89 roku, juz w niepodleglej Polsce. 

Prosze kandydata o odpowiedz na pytania, jest to dla mnie i mojej rodziny bardzo wazne.

#2 2013-05-06 08:19:11

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Jacusiu a poza tym wszystko w porządku.

Zbigniew Wojciechowski - kandydat na radnego - lat 54 , uczyłem się i rozpocząłem pracę w PRL ,przed 1989 r. ,przepraszam tak jakoś wyszło.

#3 2013-05-06 12:08:46

JL

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 74
Punktów :   

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Radny Kułacz, po rozmowie telefonicznej poinformował mnie, że aktualnie jest jeszcze poza miejscem zamieszkania, ale chętnie Panu odpowie na pytania po powrocie do Wrocławia. Zaprasza Pana np. do siedziby Rady na rozmowę w dogodnym terminie - do uzgodnienia.
Joanna Lisowska

Offline

#4 2013-05-09 16:26:20

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Zachęcam do zajrzenia na stronę

https://www.facebook.com/razemdlaosiedli

Gdzie znajdziecie Państwo sylwetki kandydatów startujących pod wspólnym szyldem Leśnickie Forum Samorządowe. Zrzeszamy zarówno osoby doświadczone, ale również młode, które nie pracowały w okresie PRLu, jeśli jest to dla Pana rodziny bardzo ważne.

pozdrawiam i gorąco zachęcam do wzięcia udziału w wyborach.

Piotr Łąk

Offline

#5 2013-05-09 17:37:12

Mieszkaniec Leśnicy

Gość

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Panie Piotrze

Jeśli Pan startuje, to jaki jest Pana program, cele i zamierzenia jako przyszły radny.

Mieszkaniec Leśnicy

#6 2013-05-09 18:18:40

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Radny osiedla nie ma możliwości podpisania jakiegoś dokumentu i zmienienia decyzji podjętej przykładowo przez Urząd Miasta. Jest to poważne ograniczenie, ale też duże wyzwanie, ponieważ aby nawet drobna sprawa w Leśnicy ruszyła do przodu, trzeba sporego zaangażowania w daną sprawę. Jako radny osiedla Leśnica chciałbym przede wszystkim zajmować się takimi sprawami jak:

-dopilnowanie, aby przy budowie Obwodnicy Leśnicy oraz oddzielnych zadań powstała na osiedlu dobra infrastruktura rowerowa. Mam spore doświadczenie w opiniowaniu projektów, wiem, z kim trzeba skonsultować taki projekt i jak zachęcać urzędników, aby wprowadzili zmiany do projektu. Chciałbym, aby w Leśnicy powstała infrastruktura rowerowa pozwalająca bezpiecznie przekroczyć ul. Średzką. Dzisiaj nie jest możliwe legalne przejechanie z jednej strony ul. Średzkiej na drugą bez złamania przepisów ruchu drogowego.

-Chciałbym stworzyć na osiedlu grupę młodych liderów, którzy będą chciały pozyskiwać pieniądze na działania na rzecz osiedla. Chętnie pomogę takim grupom napisać wniosek i pomogę w jego realizacji. Mam doświadczenie w wolontariacie: Szlachetna Paczka, Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, Skorpion Polkowice- współpracowałem z paraolimpijczykami, Sudety Kłodzko- jestem pilotem osoby niewidomej na tandemie.

-Zależy mi aby na akcjach organizowanych przez Radę Osiedla organizowano zbiórki krwi. W Leśnicy takie akcje są organizowane bardzo rzadko. Jestem aktywnym krwiodawcą, chciałbym podzielić się z moimi doświadczeniami z innymi.

-Chcę, aby uspokoić ruch na ul. Średzkiej już po wybudowaniu Obwodnicy Leśnicy. Widzę potrzebę, aby ruch tranzytowy był kierowany na obwodnicę. Bez zmian tranzyt dalej będzie jeździł ul. Średzką, bo będzie bliżej. Po wybudowaniu AOW miasto nie wprowadziło kompleksowych zmian w ruchu tranzytowym, dzięki czemu korki na ulicach nie zmniejszyły się. Ul. Średzka według mnie, po wybudowaniu obwodnicy powinna mieć lokalny charakter- co wiążę się z zmniejszeniem prędkości, zbudowaniem szerszych chodników, infrastruktury rowerowej.

-Chciałbym być dobrym słuchaczem i nie ignorować potrzeb innych mieszkańców. Do Rady Osiedla Leśnica nie przychodzę z osobistym interesem, bardzo zależy mi na rozwoju osiedla, wiążę z nim swoją przyszłość i nie jest mi obojętne, jak funkcjonuje komunikacja zbiorowa, jak daleko jest najbliższy basen, w jaki sposób na osiedlu funkcjonuje młodzież o osoby starsze.

Chętnie odpowiem na pytania.

Offline

#7 2013-05-09 18:33:54

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Piotrze, powodzenia. Trzymam kciuki. Potrzeba nam takich zaangażowanych, a jednocześnie sprawnych ludzi. Mam nadzieję, że popracujemy razem w przyszłej kadencji rady.

Offline

#8 2013-05-09 19:02:45

Mieszkaniec Leśnicy

Gość

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Radny Michalak popiera Pana Piotra.
To w takim razie mi się zapaliła czerwona lampka względem Pana Piotra bo Radnemu Michalakowi kompletnie nie ufam i to poparcie oznacza, że obaj Panowie są być może z tego samego "kręgu wtajemniczenia".

Jestem ostrożny względem tej kandydatury i tyle w temacie.

#9 2013-05-09 19:16:29

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Ten sam "krąg wtajemniczenia". "Czerwona lampka".

Proszę o wytłumaczenie mi tych pojęć, bo są one niejasne. Co chce Pan w ten sposób powiedzieć? Jeśli ma Pan pytania, to proszę je zadać. Jeśli chce Pan skłócić mnie lub kogoś innego z tego forum, to pomylił Pan adres. Uprzedzenia najczęściej biorą się z niewiedzy. Próbował Pan tą wiedzę zdobyć? Jestem bardzo ciekaw.

Offline

#10 2013-05-09 20:04:50

Mieszkaniec Leśnicy

Gość

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Panie Piotrze

Jaka jest Pana ocena Radnego J.Michalaka m.in. w takich sprawach:
- przynależność do PO,
- zmiana barw i przejście do Klubu R.Dutkiewicza,
- sprawa dotacji dla stowarzyszenia Polska Izba Młodych Przedsiębiorców LOM, 
- zamiast dyskusji merytorycznej z oponentami używania sformułowań typu:
  "My stoimy tam gdzie Śląsk, wy tam gdzie rośnie szczaw" - słowa na antenie TVP Wrocław Rozmowy Faktów.

Mieszkaniec Leśnicy 

#11 2013-05-09 20:43:34

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Nie jestem w żadnej partii. Nie znam Pana Jerzego na tyle, by móc w stanie coś powiedzieć merytorycznego o działalności w PO czy Klubie Dutkiewicza. Jeśli Pan Jerzy może coś więcej zrobić dla osiedla będąc w innej partii i to zrobił, mając dobre intencje, to trzeba uznać to za plus. To nie ta epoka, że jedni są całkowicie źli, drudzy całkowicie dobrzy. Gdyby Pan dostałby ofertę pracy w lepszej firmie, to miałby Pan jakieś wątpliwości?
Nie widzę sensu łapania za każde słowo. Człowiek to nie maszyna. Jeśli Pan chce dyskutować merytorycznie, ma Pan pomysły i chęć do zaangażowania się- jest Pan przecież częścią wspólnoty samorządowej Osiedla Leśnica, to proszę to robić. Bez względu czy się dostanę do Rady Osiedla Czy nie. Co to stowarzyszenia- najmniej się zarabia na składaniu wniosku i koordynacji projektów. Jeśli by Pan pisał kiedyś projekt, wiedziałby Pan o co chodzi. Cała kwota przecież musi być rozliczona. Pan Jerzy tej dotacji nie dostał. A nawet jeśli by dostał- musiałby te pieniądze rozliczyć. Jesteśmy na takim prymitywnym poziomie, że każdy kto dostanie jakiekolwiek pieniądze to złodziej. W takim razie może należy dofinansowywać złe projekty? Jeśli Pan Jerzy miał dobre zamiary, to może z tych pieniędzy skorzystałby ktoś z naszego osiedla? Może by istniały już firmy, a Pan miałby lepszą pracę? Dlaczego to inni mają mieć lepiej?

Ostatnio edytowany przez sprintek (2013-05-09 20:44:32)

Offline

#12 2013-05-09 21:58:56

Mieszkaniec Leśnicy

Gość

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Dziękuję za odpowiedzi, choć pominął Pan sprawę tzw. szczawiu.
Ale dla mnie, nie ma już potrzeby aby Pan się do tego odnosił.
To co Pan napisał i jakie zajął stanowisko już mi - niestety - wystarczy.

Mieszkaniec Leśnicy

P.S.
Na marginesie proszę mnie nie atakować i nie pisać co ja mam robić i proszę nie kierować do mnie pytań, bo ja nie kandyduję tylko Pan i to Pan jest od odpowiedzi a ja jako wyborca od zadawania pytań. To jest taka prosta reguła, która pozwala poznać dobrze kandydata.
Przy okazji proszę policzyć ile w Pana odpowiedziach jest zdań ze znakiem zapytania na końcu !!!

#13 2013-05-09 22:46:39

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Kilka słów tylko, by niepotrzebnie nie podgrzewac atmosfery. Pana Piotra znam z kilku spotkań osiedlowych oraz z wypowiedzi na forum czy FB. Uwagi, które wynosił były zawsze przemyślane i dobrze umotywowane. Wielokrotnie nie zgadzalismy się, co do różnych rozwiązań dla osiedla czy miasta, polemizowalismy także na tym forum. Wiele razy był Pan Piotr wobec mnie krytyczny. Uważam jednak, że jest osobą, której o coś chdzi, nie zależy mu na jałowych sporach.

Ostatnio edytowany przez Jerzy Michalak (2013-05-09 22:47:51)

Offline

#14 2013-05-09 23:53:33

Mieszkaniec Leśnicy

Gość

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Szanowni Państwo

Oto podsumowanie tego co się do tej pory wydarzyło w dniu dzisiejszym w tym wątku forum.

Kandydat na Radnego Osiedla Pan Piotr rozpoczął kampanię wyborczą.
Zamieścił krótki tekst wskazujący na jego listę wyborczą no i na niego samego.

Na pytanie o swój program zamieści szybko ładnie zredagowany tekst ze śmiałymi
i chwytliwymi zamierzeniami - można rzec populistyczny program tzn. taki, który trafia
w gusta i potrzeby wielu osób.

Następnie szybciutko otrzymał poparcie doświadczonego już w grze wyborczej i politycznej
Radnego J.Michalaka, który w treści tego poparcia nie omieszkał użyć sformułowania
"Potrzeba nam takich". Szczególnie to określenie "nam" można rozumieć wieloznacznie.

Kolejne zapytania skierowane do młodego kandydata spowodowały u niego reakcję wprost
agresywną  względem pytającego wyborcy. Zarzucił pytającego szeregiem swoich pytań i nakazał
aby pytający wyborca zajął się tym i tym. Dodatkowo treść jego wypowiedzi ukazała chyba prawdziwy
temperament i prawdziwe jego poglądy, i co najważniejsze sposób reagowania na drugiego człowieka.

Czytając to wszystko, do akcji ponownie wkroczył Radny Michalak, chyba po to, aby powstrzymać
niedoświadczonego kandydata przed dalszymi jego spontanicznymi wypowiedziami ale przynajmniej
już prawdziwymi w swoich przekonaniach i zamierzeniach.
Dodatkowo swoją wypowiedzią Radny Michalak postanowił zatrzeć wrażenie wzajemnego popierania
się obu Panów i napisał, że jednak Panowie w przeszłości nie zgadzali się między sobą i to nie zgadzali
wielokrotnie!!!

Więc cóż drodzy Wyborcy, zadawajcie dużo pytań, bo kto pyta nie błądzi.

Mieszkaniec Leśnicy

#15 2013-05-10 06:48:48

Leśniczanka

Gość

Re: sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Dzień Dobry. Piszę tutaj, bo chciałabym się dowiedzieć coś na temat kandydatów podpisanych jako Kreatywna Leśnica. Szczególnie interesuje mnie ich program wyborczy. Gdzie mogę coś znaleźć na ten temat. Czekam na szybką odpowiedź

Leśniczanka.

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » sylwetki kandydatów na radnych osiedlowych

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.osp-racula.pun.pl www.pfc2d.pun.pl www.cosiedzialowczoraj.pun.pl www.transport13.pun.pl www.saas.pun.pl