#1 2007-12-30 22:46:58

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Idąc za ciosem, proponuję założenie nowego tematu. Forum istnieje, ale jak mieszkańcy mają być społeczeństwem obywatelskim, skoro nawet nie wiadomo, co się dzieje na własnych śmieciach.

W tym roku Radzie Osiedla Leśnica udało się zrobić:
A tego się nie udało:
Rada Osiedla planuje w najbliższym czasie:

Offline

#2 2007-12-31 16:38:35

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Jestem jak najbardziej za

Offline

#3 2008-01-02 10:23:43

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

I ja jestem za.
Ale też trzeba chyba jasno wyznaczyć ramy - bo np. ja tak do końca nie wiem co i w jakim zakresie może rada...

Offline

#4 2008-01-02 22:40:03

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Cześć,

witam Szanownych Forumowiczów w nowym już roku. Życzę abyśmy znaleźli siłę aby zmieniać to co zmienić możemy, umiar, aby rozpoznać to czego zmienić nie jesteśmy w stanie, oraz rozsądek aby jedno z drugim nam się nie pomyliło.

Zaczynajac tym cytatem już przechiodzę do wątku. Bodoniusz ma rację. Aby mówić o tym co się Radzie udało, warto wiedzieć co Rada może. Otóż, jeżeli kompetencje Rady rozumiemy jako możliwość wydawania zarządzeń, decyzji, bezpośredniego decydowania o jakiejś sprawie to Rada nie może niczego.
Tak, to prawda, Rada Osiedla jako jednostka pomocnicza tylko opiniuje, doradza, zbiera informacje, inicjuje i popiera inicjatywy Mieszakńców. I uważam, że jest to bardzo wiele! To od zaangażowania poszczególnych Radnych zależy ile uda się dla Mieszkańców "załatwić", od aktywności także całej Rady zależy, jak czesto i w jakich sprawach Miasto będzie się nas radzić. I, co najważniejsze, jak do naszych rad będzie się ono ustosunkowywać.

Wszystkim chętnym wyślę oczywiście statut Rady Osiedla Leśnica (mój mail: listy@radnymichalak.pl).

Co do tego, co się udało zrobić, co jest jeszcze do zrobienia i gdzie ponieśliśmy porażki, proszę jeszcze o cierpliwość. Pogrupuję dla porządku jakoś wszystkie sprawy i Wam je przedstawię. Jest tego sporo, często są to dość skomplikowane kwestie, wymagające długiego opisu. Dlatego proszę Moderatora o wskazówkę czy zrobić to na forum, czy np. w formie maili do zainteresowanych.       

Czekam na Wasze uwagi.

Jurek Michalak

P.s. Niedługo rusza moja strona internetowa, na której będę zamieszczał aktualne informacje o tym co się dzieje w Radzie i na Osiedlu.

Offline

#5 2008-01-03 09:10:49

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Niebywale szybka odpowiedź... może forum rzeczywiście zacznie żyć.

Statut warto byłoby powiesić na stronie Rady. Co do listy osiągnięć - świetna sprawa, czekamy niecierpliwie (na tyle niecierpliwie, że może dobrze najpierw byłoby zobaczyć spis treści, a potem czekać na uzupełnianie kolejnych punktów).
Jak strona zacznie żyć (lista osiągnięć, bieżące wydarzenia), to na pewno pojawi się więcej odwiedzin - sam chętnie rozpropaguję informacje o tym.

Pytania mam dwa:
1. Na którym osiedlu mieszka Przewodniczący?
2. Ilu zazwyczaj jest radnych na posiedzeniach? Na jedynym, na którym byłem, aktywne były 2.

Pozdrawiam

Offline

#6 2008-01-03 21:47:05

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Bodiniusz napisał:

może forum rzeczywiście zacznie żyć

Musimy się wszyscy postarać aby tak było.

Bodoniusz napisał:

1. Na którym osiedlu mieszka Przewodniczący?

Mieszkam na Stabłowicach.

Bodoniusz napisał:

2. Ilu zazwyczaj jest radnych na posiedzeniach? Na jedynym, na którym byłem, aktywne były 2.

To spotkanie, o którym mówisz nie było posiedzeniem plenarnym Rady. Spotkaliśmy się we trzech, razem z Tobą, aby omówić konkretny problem na Złotnikach. Rada liczy 15. Radnych, na posiedzeniach obecnych jest średnio 12., oczywiście o różnym stopniu aktywności i merytorycznego przygotowania (choć wszystkich szanuję i uważam za ludzi uczciwych). 


Pozdrawiam

Przewodniczący

Offline

#7 2008-01-03 22:09:01

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

A czy:

1. Posiedzenia (plenarne) są otwarte?
2. Dałoby się publikować z wyprzedzeniem tematy, jakie mają się pojawić?

btw - spotykacie się w tej sali, w której siedzieliśmy wtedy? Trochę mała...

Offline

#8 2008-01-05 22:46:57

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Cześć,

posiedzenia Rady są naturalnie otwarte. Pierwsze w tym roku, na którym ustalimy daty pozostałych, odbędzie się 14. stycznia. Na posiedzeniu tym przyjmiemy także preliminarz budżetu. 
Na posiedzenia wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam, jest także duża sala, z pewnością się pomieścimy.

Offline

#9 2008-01-08 16:17:01

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

A to 7 czy 14?
Pisales mi ze 7 (wczoraj) ale nie moglem wiec nie poszedlem.
Czy zmienil sie termin?

Offline

#10 2008-01-08 20:49:36

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Cześć Kamil,

termin się nie zmienił. 7. stycznia spotkał się tylko Zarząd, cała Rada spotyka się 14.. Wczoraj na pewno było spokojniej, można było dłużej porozmawiać .

Offline

#11 2008-01-09 19:19:00

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Spokojnie - przez tlum sie umiem przedrzec

Offline

#12 2008-01-10 09:45:49

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Ja tylko - do dyskusji odnośnie akceptacji rozjeżdżania Złotnickiej przez tranzyt - dodam jeden link: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 … 1-10-02-06

I niech nikt mi nie mówi, że Rada rozbuduje Wojska Polskiego. Spodziewam się, że miasto nawet przez wielolecie nie zbuduje Alei Stabłowickiej ani Osi Inkubacji. Na AOW czekamy 10 lat i jak widać nie ma nadziei...

Offline

#13 2008-01-12 14:57:08

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Niestety prawo mamy jakie mamy.
Dawno mowile, ze nalazy zablokowac mozliwosc skladania protestow!!!
Jezeli sa warunki przetargu i firma je spelnia to jesli wygrywa to znaczy ze miala najlepsza oferte. I koniec.
Nasz system ofertowania powoduje ze idiotyczne protesty moga sie ciagnac w nieskonczonosc

Offline

#14 2008-01-12 17:01:38

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

No dobra. Masz rację. Też zmieniłbym prawo tu i ówdzie.
Ale nie zmienię. Ty również.

W rzeczywistości, w jakiej żyjemy, możemy jednak osiągnąć chociaż małe kroczki. Moim obecnie celem jest niedopuszczenie do tego, żeby przez 10 lat po uliczce bez chodników jeździła mi masa samochodów przejazdem. Ale niestety mam sporo przeciwko sobie.

Offline

#15 2008-01-12 22:05:54

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Po kilku miesiącach działania pseudo-sygnalizacji w leśnicy (kosztowała ponad 1,2 mln zł), można dostrzec, że korki, które miała rozładować, są znacznie większe... Jest to przykład kolejnego wyrzucania pieniędzy. Zgoda, są wypadki, ale ich wina wynika głównie z nadmiernej prędkości kierowców. Powinno się wprowadzić ograniczenia prędkości, a w centrum Leśnicy- progi spowalniające.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rozpierdalaczeciemnosci.pun.pl www.pfc2d.pun.pl www.transport13.pun.pl www.osp-racula.pun.pl www.cosiedzialowczoraj.pun.pl