• Index
  •  » Leśnica
  •  » Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

#1 2008-05-09 11:38:11

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Czy kiedyś zostanie wybudowany chodnik (i ścieżka rowerowa) przy ulicy Marszowickiej? Obecnie droga jest bardzo wąska i niebezpieczna, Marszowice są praktycznie odcięte od świata (czyt. Leśnicy) dla ruchu niezmotoryzowanego (spacer/jazda na rowerze wzdłuż Marszowickiej to prawie próba samobójcza)

Ponoć projekt jest znany od 2 lat Prezydentowi Wrocławia i wspierany przez radę osiedla - czy ktoś może to potwierdzić?

Offline

#2 2008-05-17 14:26:36

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Oczywiście jestem za budową ścieżki rowerowej oraz chodnika przy ul. Marszowickiej. Ruch na tej ulicy nie jest duży, problem stanowi jedynie notoryczne przekraczanie prędkości oraz braku porządnego pobocza. Sam często biegam oraz jeżdzę na rowerze i na tym odcinku trzeba być czujnym. Wrocław chwali się największą siecią ścieżek, ale co z tego, skoro ich sieć nie jest ciągła i trzeba często zjeżdzać na ulicę. Jeśli Rada Osiedla może, niech wyśle do ZDiUMu pismo w sprawie zapytania o losy tej ścieżki oraz połączenia Leśnicy od pętli do centrum przy okazji przebudowy ul. Kosmonautów. Jeśli to nic nie da, trzeba zacząć robić masę w piątek popołudniu jadąc ul. Średzką i Kosmonautów, aby pokazać, że to my jesteśmy ruchem

Offline

#3 2008-07-17 13:11:02

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

A ciekaw jestem, czy ktoś mógłby się chociaż wypowiedzieć, czy są chociaż plany ścieżki przy Marszowickiej i kiedy? Z tego co zauważyłem, to tamtędy idzie szlak rowerowy.

Offline

#4 2008-07-17 15:48:27

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Do pytanie raczej do Urzędu Miejskiego. I tu właśnie powinna zadziałać nasza Rada Osiedla. Czy działa? To jest raczej pytanie retoryczne. Nie, przecież po co?

Offline

#5 2008-07-18 15:27:41

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Teoretycznie tak:

Do zadań Osiedla należy:
[...]
3) współdziałanie,
a) z organami Miasta,
[...]
4) wnioskowanie do organów Miasta w sprawach istotnych dla
mieszkańców Osiedla, a w szczególności w zakresie:
[...]
j) zmiany organizacji ruchu lokalnego mających na celu jego
usprawnienie, wprowadzenie ograniczeń w ruchu i form poprawy
bezpieczeństwa pieszych,

tylko obawiam się, że nikt tego nie czyta. Może należałoby zlikwidować to forum, bo chyba tylko denerwuje...

Offline

#6 2009-01-11 19:39:45

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Chłopaki, a jeździcie (biegacie) czasem do Marszowic wzdłuż Bystrzycy? Jechałem tamtędy kilka razy, jest bardzo fajna ścieżka rowerowa. Tylko trochę zapuszczona. Może gdyby nas tamtędy trochę więcej jeździło, to by  ścieżka lepiej się prezentowała?

Pozdrawiam

Offline

#7 2009-01-11 19:57:14

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Bodiniusz napisał:

Chłopaki, a jeździcie (biegacie) czasem do Marszowic wzdłuż Bystrzycy? Jechałem tamtędy kilka razy, jest bardzo fajna ścieżka rowerowa. Tylko trochę zapuszczona. Może gdyby nas tamtędy trochę więcej jeździło, to by  ścieżka lepiej się prezentowała?

Pozdrawiam

1) tak, jeździłem tam rowerem, chodziłem z psem. Nawet z wózkiem dziecięcym, ale to trzeba się nieźle namęczyć. Po drugie dojście do Marszowickiej na wysokości Polkowickiej jest strasznie zasyfione, tam sobie ludzie robią dzikie wysypisko.
2) Nie szedłbym tamtędy po zmroku. (np. wracając na piechotę z 253)
3) Zapewne rozbudowanie parku leśnickiego wzdłuż całej Bystrzycy byłoby ciekawe. Ale wydeptywanie samemu ścieżek traktuje trochę w kategorii żartu. Jak wszyscy będziemy jeździli na rowerach wzdłuż Kosmonautów, to też kiedyś się wyjeździ niezła ścieżka.
4) Jest jeszcze Las Mokrzański, droga do Marszowic idąc z Leśnicy Dolnobrzeską, a potem w prawo.
5) Pomimo tego wszystkiego, uważam że bezpieczny, oświetlony ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Marszowickiej jest bardzo potrzebny. Pytanie, czy mieszkańcy coś możemy więcej, niż marzyć?

Offline

#8 2009-01-11 20:16:00

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Tą ścieżkę Park Leśnicki - Marszowicka - Polkowicka (czyli zielony szlak) bardzo lubię ;-)

Ale rzeczywiście przecięcie ulicy Marszowickiej (szczególnie w kierunku Leśnicy) uważam za niebezpieczne.

pozdrawiam

Offline

#9 2009-07-14 08:52:42

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

No to do góry z tematem. Na stronie Leśnicy pojawiła się lista wniosków rady  na rok 2010. Niestety Marszowickiej tam nie ma, a moje pytanie w tym temacie zostało USUNIĘTE przez kogoś.
To jak będzie z tą Marszowicką?

Offline

#10 2009-07-14 12:55:25

JL

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Witam.
Brak pytania od Pana na stronie RO jest spowodowany najprawdopodobniej niedociągnięciami w działaniu strony, które mają być w najbliższym czasie usunięte. Nie pojawiają się również niektóre moje wpisy, zdjęcia itd. Nikt niczego nie usunął.
Jeżeli się nie mylę (w tej chwili nie mogę tego sprawdzić) ścieżka rowerowa do Marszowic była ujęta we wnioskach na rok 2009. Wszystkie wnioski na 2009 RO podtrzymała. Na temat możliwości ich realizacji będziemy informować jeżeli sami otrzymamy takie informacje.
Przypominam,że z radą można kontaktować się również poprzez formularz na stronie rady oraz pisać na e-maile administratorów. W przyszłości na stronie będą znajdowały się skrzynki wszystkich radnych.
Pozdrawiam. Joanna Lisowska

#11 2009-07-14 14:24:57

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

JL napisał:

Witam.
Brak pytania od Pana na stronie RO jest spowodowany najprawdopodobniej niedociągnięciami w działaniu strony, które mają być w najbliższym czasie usunięte. Nie pojawiają się również niektóre moje wpisy, zdjęcia itd. Nikt niczego nie usunął.

A to przepraszam. Po prostu zniknęło.

JL napisał:

Jeżeli się nie mylę (w tej chwili nie mogę tego sprawdzić) ścieżka rowerowa do Marszowic była ujęta we wnioskach na rok 2009. Wszystkie wnioski na 2009 RO podtrzymała. Na temat możliwości ich realizacji będziemy informować jeżeli sami otrzymamy takie informacje.

Jestem żywotnie zainteresowany tym tematem, więc będę wdzięczny za informację. Z ostatniego spotkania z prezydentem Dutkiwiczem data 2010 była podana. Ciekaw jestem, czy w obliczu kryzysu ta inwestycja czasem nie została wykreślona.

JL napisał:

Przypominam,że z radą można kontaktować się również poprzez formularz na stronie rady oraz pisać na e-maile administratorów. W przyszłości na stronie będą znajdowały się skrzynki wszystkich radnych.
Pozdrawiam. Joanna Lisowska

Tak, ale pewnie nie jestem jedyną osobą zainteresowaną tym, stąd forum wydaje się lepsze. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Offline

#12 2009-08-12 09:38:43

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Dobrze, że można podbijać wątki

1) Jakie są plany wybudowania ciągu pieszo-rowerowego przy Marszowickiej. Czy coś ruszyło w tym temacie? Póki co zostały wybrukowane przystanki przy Polkowickiej, których chyba nikt nie używa.

2) Były też plany przedłużenia ścieżek parku Leśnickiego wzdłuż Bystrzycy do Marszowic. Czy dalej jest to aktualne?

Offline

#13 2009-08-15 01:10:33

JL

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Witam.
1. Ścieżki rowerowe w Marszowicach były ujęte we wnioskach inwestycyjnych na rok 2009. Rada podtrzymała    wszystkie wnioski i wystosowała do UM zapytanie o przyjęcie i terminy ich realizacji. Jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
2. Pomysł przedłużenia ścieżek wzdłuż Bystrzycy nie ma szans na realizację. Taką informację otrzymała RO od RM.
Może natomiast uda się oświetlić już istniejące ścieżki i kładkę nad Bystrzycą - był to jeden z wniosków inwestycyjnych 2009.

Jeżeli otrzymamy informacje w w/w sprawach, zostaną one niezwłocznie umieszczone na stronie RO.

                                                                                                                                              J.Lisowska

#14 2009-10-07 10:56:28

JL

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Jest informacja z Wydziału Inżynierii Miejskiej  o  ciągu pieszo-rowerowym  Marszowice-Leśnica . Obecnie są prowadzone  rozmowy z właścicielami działek , na których ścieżka ma powstać. Do końca października ma być  gotowa koncepcja budowy ścieżki. Realizacja pierwszego etapu  Leśnica - Osiedle Malownicze planowana jest wstępnie na rok 2010.
Joanna Lisowska

#15 2009-10-07 14:10:02

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

świetna informacja. Dziękuję. Czy będzie możliwość poznania wspomnianej koncepcji, jak już będzie gotowa?

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.landsil.pun.pl www.zulnicamazancowice.pun.pl www.psywojny.pun.pl www.elmir.pun.pl www.ce.pun.pl