• Index
  •  » Leśnica
  •  » Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

#16 2009-10-17 16:04:56

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

dobrze, że dojdzie do realizacji, jednak szkoda, że tylko w częściowej formie. Pomiędzy poszczególnymi osiedlami powinien istnieć spójny ciąg pieszo-rowerowy. Aby ciąg był używany przez cały rok, musi być oświetlony i utrzymany w dobrym stanie, co zimą w wypadku nawierzchni szutrowej, która podobno jest planowana jest trudniejsze niż w wypadku drogi pieszo-rowerowej wykonanej z asfaltu.

Offline

#17 2009-11-05 19:52:49

Znudzon

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

JL napisał:

Jest informacja z Wydziału Inżynierii Miejskiej  o  ciągu pieszo-rowerowym  Marszowice-Leśnica . Obecnie są prowadzone  rozmowy z właścicielami działek , na których ścieżka ma powstać. Do końca października ma być  gotowa koncepcja budowy ścieżki. Realizacja pierwszego etapu  Leśnica - Osiedle Malownicze planowana jest wstępnie na rok 2010.
Joanna Lisowska

Witam
Wszystko pieknie ładnie tylko dlaczego mam wrażenie że wszystko to jest robione do tego wspaniałego malowniczego osiedla a Marszowice sa zawsze drugie, mysle tu o nowej drodze a teraz chodniku

#18 2009-11-08 22:13:53

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

W kwestii budowy ciągu pieszo- rowerowego (taka jest oficjalna terminologia) Rada Osiedla w zeszłym tygodniu dostała do zaopiniowania gotowy projekt budowlany i bez poprawek wydała opinię pozytywną (projekt jest do wglądu w Radzie).   

Znudzon napisał:

Wszystko pieknie ładnie tylko dlaczego mam wrażenie że wszystko to jest robione do tego wspaniałego malowniczego osiedla a Marszowice sa zawsze drugie, mysle tu o nowej drodze a teraz chodniku.

Znudzon, rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale tajemnicą poliszynela jest to, że na Osiedlu Malowinczym mieszkają różni Ważni Ludzie i lobbują za swoim. Nie mówię, że tak powinno być, że to fair, ale skończmy już ze świętym oburzeniem i działajmy aby było inaczej, albo zajmijmy się swoimi sprawami (choć osbiście uważam, że prywaty, załatwiactwa, nieetycznego lobbingu nigdy, na tym przynajmniej świecie, nie uda się zupełnie wyplenić).

Pozdrawiam Marszowiczan, wszystkich.

Offline

#19 2009-11-10 22:28:17

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Jerzy Michalak napisał:

W kwestii budowy ciągu pieszo- rowerowego (taka jest oficjalna terminologia) Rada Osiedla w zeszłym tygodniu dostała do zaopiniowania gotowy projekt budowlany i bez poprawek wydała opinię pozytywną (projekt jest do wglądu w Radzie).

Nie ma szansy, żeby ten projekt zobaczyć on-line?

Co do Znudzona, to zastanawiam się, w jaki sposób miała by być budowana droga najpierw do Marszowic a potem do Osiedla Malowniczego?

Co do postu Jerzego Michalaka, to jestem dość zaskoczony... rozumiem, że na Osiedlu Malowniczym zamieszkało coś, co była rządząca partia nazywała układem. Z chęcią dowiedziałbym się, co to za ważni ludzie i za czym lobbuję. Zakładam, że jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć też B.

Offline

#20 2009-11-11 13:36:18

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Tolek88,

może pisałem używając zbytniego uproszczenia, bo choć na Osiedlu Malowniczym mieszkają m.in. Panowie: Bluj- skarbnik Miasta, Jurgowlaniec- Wojewoda Dolnośląski, Janicki- Dyrektor Departamentu w UM to:

- nigdy, oficjalnie, ale także w rozmowach towarzyskich, nie słyszałem by wywierali oni, albo inne osoby naciski, na niezgodne z prawem działania urzędników czy służb.

Pisząc o lobbingu powinieniem był użyć sformułowania: "i pewnie lobbują za swoim". Taka jest bowiem natura ludzka- bardziej sprawnie działa się dla siebie i swojego najbliższego otoczenia. I działania takie nie zawsze oznaczają przestępstwo czy choćby niegospodarność. Zawsze jednak będą razić nasze poczucie egalitaryzmu, równości czy sprawiedliwości. Ale "układem" w rozumienieniu IV RP w żadnym razie bym tego nie nazwał.

Co do udostępnienia on-line projektu ciągu, nic mi o tym nie wiadomo, ale spróbuję rzecz rozeznać.

Offline

#21 2009-11-17 21:25:12

Znudzony

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

tolek_88 napisał:

Jerzy Michalak napisał:

W kwestii budowy ciągu pieszo- rowerowego (taka jest oficjalna terminologia) Rada Osiedla w zeszłym tygodniu dostała do zaopiniowania gotowy projekt budowlany i bez poprawek wydała opinię pozytywną (projekt jest do wglądu w Radzie).

Nie ma szansy, żeby ten projekt zobaczyć on-line?

Co do Znudzona, to zastanawiam się, w jaki sposób miała by być budowana droga najpierw do Marszowic a potem do Osiedla Malowniczego?

Co do postu Jerzego Michalaka, to jestem dość zaskoczony... rozumiem, że na Osiedlu Malowniczym zamieszkało coś, co była rządząca partia nazywała układem. Z chęcią dowiedziałbym się, co to za ważni ludzie i za czym lobbuję. Zakładam, że jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć też B.

co do tego budowania to Tolek88 chodziło mi o to ze budowa zakończy sie na osiedlu malowniczym tak jak nowy asfald a póżniej długo , długo nic:(
A kolega Jerzy Michalak dobrze mowi:)

#22 2009-11-17 21:34:18

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

otóż to, ale to i tak lepiej, niż jakby jej w ogóle nie było...

a czy czasem w ramach Osiedla Malowniczego nie będzie budowany chodnik wzdłuż Marszowickiej?

Offline

#23 2010-01-18 09:46:02

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Tak się zastanawiam, czy ta walka o przedłużenie ścieżki do Marszowic od OM ma duży sens, skoro tak ma wyglądać Marszowicka przy Osiedlu Malowniczym
http://www.osiedlemalownicze.wroc.pl/images/marsz_07t.jpg
To gdzie by szła ta miejska? Równolegle?

Czy ktoś z osób mających dostęp mógłby wrzucić na forum fotkę/skan projektu dotychczasowego ciągu pieszo-rowerowego?

Ostatnio edytowany przez tolek_88 (2010-01-18 09:46:48)

Offline

#24 2010-02-04 17:01:51

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

zgodnie z tą informacją, http://www.lesnica.org/node/226 że dokumentacja projektowa ścieżki będzie gotowa w Q4 2010, to kolejną obietnicę prezydenta Dutkiewicza, że w/w ciąg będzie gotowy w 2010 możemy między bajki włożyć?

Offline

#25 2010-02-05 22:14:02

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Mysle ze ta sciezka nie powstanie przed euro 2012.
Szanowni Panstwo - pora zejsc na ziemie a za 'obietnice' podziekowac juz jesienia

Offline

#26 2010-11-02 14:23:24

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Czy Rada Osiedla wie cokolwiek na ten temat? Kto przygotowuje ten projekt? Kiedy będzie gotowy. Kiedy przetarg na wykonanie?

Offline

#27 2010-11-02 16:33:31

Joanna Lisowska

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

#28 2010-11-11 15:31:05

gin

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Na stronie rady osiedla pojawił się komunikat. cyt" Informujemy Państwa, że w siedzibie Rady Osiedla Leśnica przy ul. Płońskiego 13/1 znajdują się do wglądu mieszkańców uzgodnienia rozwiązań projektowych i projekt rozbudowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Marszowickiej. Zachęcamy do zapoznania się z tymi dokumentami w dniach 15, 18 i 22 listopada br."

Czy może ktoś zrobi zięcia?

#29 2010-11-12 17:21:52

Sebastian Lorenc

Member

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 43
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Witam,

to dobrze,że Rada dostała projekt do zaopiniowania. Ja na Oporowie też dostawałem różne projekty do opiniowania, m.in. budowy parku nad Ślęzą i nic z tego nie wyszło. Niemniej jednak trzeba pilnować, aby ciąg powstał. Ja w takich przypadkach kieruję pisma z prośbą o okreslienie terminu realizacji i dane do instytucji nadzorującej. W ten sposób chociaż częsciowo mozna monitorować przebieg inwestycji. Bo w same zapewnienia, jak napisał Kamil, to ja bym wierzył w sposób ograniczony...

Pozdrawiam,
Sebastian Lorenc
Przewodniczący Zarzadu Osiedla Oporów
www.sebastianlorenc.pl

Ostatnio edytowany przez Sebastian Lorenc (2010-11-12 17:22:13)

Offline

#30 2010-11-19 12:28:42

JL

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 74
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Projekt to 4 arkusze kilkanaście razy złożone. Nie ma wyjścia, trzeba zapoznać się z nim w radzie. W poniedziałek ostatnia okazja , w przyszłym tygodniu musimy odpowiedzieć projektantowi.
J.Lisowska

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ochroniarzesrodowiska.pun.pl www.southtransylvania.pun.pl www.inz-srodowiska-uksford.pun.pl www.pink-panther.pun.pl www.corleone-samp.pun.pl