#1 2014-09-08 14:57:36

 Arek

Member

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 36
Punktów :   

Kandydat na Prezydenta Wrocławia

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html


ciekawa opcja, choćby porównując fakt, że chłopak nie jest z nadania partyjnego, i to jest jego największy atut, bo:
- jest szansa że pogoni takich szkodników jak Adamski, Małycha, Michalak z polityki wrocławskiej
- młode spojrzenie na rozwój miasta
- nie zepsuty i nie umoczony w afery


a program , jak program, Ameryki nie odkryje, faktem jest, że chce ciąć pomnikowe koszty jakie sobie wymyślił Rafał D.

ciekawe jak mu pójdzie - mój głos już ma

Offline

#2 2014-09-08 15:00:02

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

I moj.

Mam juz za soba spotkanie z nim, bo chcial pogadac. Ma glowe na karku, swieze spojrzenie i nie jest zepsuty styropianowa polityka...

Offline

#3 2014-09-09 09:43:43

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

ale niestety uderza w lobby szkolno-studencko-niepracujące, takie jak nasz tutaj kolega sprintek - nie chce zwężać Kazimierza Wielkiego, nie chce przebudowywać przejścia świdnickiego. Obawiam się, że taki głos rozsądku się nie przebije. Zaraz będzie jatka na SSC czy forum wyborczej. Ale właśnie dzięki temu ma mój głos. (no i oczywiście za prywatyzacje kopaczy)

Ostatnio edytowany przez tolek_88 (2014-09-09 09:44:09)

Offline

#4 2014-09-09 10:35:28

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

A mojego (raczej) nie ma. Młody siurek, z głową pełną fajnych haseł (mi też się niektóre z nich podobają).
Ale czy zrobił już coś dobrego w życiu? Czy po wejściu na urząd prezydenta, bez zaplecza, doświadczenia i wiedzy, nie okaże się, że ugrzęźnie w bagnie magistrackim?
Myślicie, że tak łatwo jest "pogonić takich szkodników jak Adamski, Małycha, Michalak z polityki wrocławskiej", jak piszecie wyżej, zmienić myślenie wszystkich urzędników lub ich wymienić?

Moim zdaniem nie, a bez zaplecza i doświadczenia, są małe szanse, że sobie poradzi i rezultat będzie gorszy niż wynika z jego pięknych zapowiedzi.

Offline

#5 2014-09-09 11:31:23

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

Bodiniusz - nie badz burakiem i nie nazywaj kogos kogo nie znasz siurkiem. Spotkales sie z nim? Rozmawiales? Wiec najpierw to zrob a potem wyciagaj wnioski...

A co do talatajstwa - juz ja mu pomoge ich usunac

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2014-09-09 11:34:00)

Offline

#6 2014-09-09 13:01:31

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

Dla jasności - użyłem słowa w rozumieniu (wg SJP): 2. pot. «o małym chłopcu»  i tym słowem określiłem jego wiek (dodając przymiotnik przed rzeczownikiem) oraz powiązany z tym brak doświadczenia. Nie miałem na myśli żadnych innych znaczeń tego słowa.

Edit:

Poza tym, że ten pan nie ma doświadczenia, zaplecza, ani nic poza chęciami, to hasła ma fajne. Niestety trudno powiedzieć czym się będzie różnił od Dutkiewicza. Może poza tym, że nie jest znany w świecie, nie ma kontaktów i wyrobionej na zewnątrz pozytywnej opinii.

Po kolei (z jego programu):

"Zdrowe finanse miasta" - najważniejszy jego element - pół opisu to krytyka działań Dutkiewicza z liczbami; drugie pół to hasła (bez informacji jak zrealizować), z których większość wymaga WZROSTU WYDATKÓW lub obniżki wpływów budżetowych. Fakt, szansa na większe wpływy i rozwój w przyszłości. Ale czy na pewno, jakie, kiedy? Nie wiadomo.

"System komunikacji zbiorowej" - nowe trasy trwamwajowe i wka hasłowo zbieżne z "planami" Dutkiewicza, kolejne cztery punkty to dalszy wzrost wydatków i potrzeb etatowych, a już teraz jest kłopot z kierowcami...

No i jedyne pozytywne - nie będzie darmowej komunikacji. Ale to też przecież zgodne z Dutkiewiczem.

"Infrastruktura drogowa" - lista zgrubsza zgodna z WPI, a nazewnictwo nieprawdziwe (co to jest Aleja Nowostabłowicka??)

4-7 to również zasadniczo hasła.


Ani słowa o tym, co zmieni się w komunalnych spółkach, jak zmieni się styl zarządzania, jak będzie wyglądało miasto za jakiś czas. Żadnych tego typu konkretów.

Z nich dwóch: Dutkiewicz i Owczarek, wybieram Dutkiewicza. Przynajmniej wiem, czego się po nim spodziewać, a jego dobra pozycja na arenie międzynarodowej jest cennym pozytywem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że będzie miał większość w radzie miasta. Co zrobi Owczarek samotnie?

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2014-09-09 13:36:54)

Offline

#7 2014-09-09 16:33:39

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

ale i tak nie ma szansy wygrać. To kwestia czy Dutkiewicz wygra z 80% czy 60% poparciem. Dlatego ja na niego nie zagłosuję. Nie zagłosuje też na pana z SLD co torpeduje Aleję WW. Ani też nie na Panią z PiS co chce za moje podatki zrobić darmową komunikację.
Tak samo jak nie zagłosuję na nic co ma wspólnego z PO, jako protest przeciwko koalicji z RD i wewnętrznymi wojenkami z promowaniem pana z lotniska we Frankfurcie.

Offline

#8 2014-09-09 17:21:32

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

Bodiniuszu - jezeli uwazasz, ze dalsze zadluzanie miasta, niejasne relacje inwestorskie (vide InterSystem czy ostatnia sprawa parkingu przy HS), zycie ponad stan, wydawania NASZYCH pieniedzy na zbedne rzeczy, obsadzanie kolegami spolek miejskich oraz tworzenie kolejnych tylko po to aby koledzy mieli prace, jest lepsze niz swieze spojrzenie, proba ratowania co sie da i reforma rozdymanego urzedniczo Wroclawia, to glosuj.

Ale ja sie na to nie godze - Dutkiewicz najzwyczajniej w swiecie jest nadetym bufonem, ktoremu wydaje sie ze Wroclaw to jego prywatne miasto i moze sobie robic co i jak chce. Problem w tym, ze zarowno on jak i np. vce Michalak, zyja m.in. z MOICH podatkow i nie pozwole na to aby marnowano to co ja ciezko wypracowuje. I zrobie wszystko aby ich stad wypie... bo jak moj pracownik (a oni sa MOIMI pracownikami) robi mi w firmie dlugi, to po kilku ostrzezeniach wylatuje z roboty. Dutkiewicz tych ostrzezen dostal zdecydowanie wiecej...

Nie wiem czym sie zajmujesz, ale widac jestes cholernie bogatym czlowiekiem skoro pozwalasz Dutkiewiczowi wypieprzac w bloto Twoje pieniadze.

Mowie dosc i mam alternatywe - gorzej byc nie moze, a pojawienie sie Owczarka, moze pozwoli czesci ludzi zobaczyc, ze jest alternatywa. Dla mnie, w tym szalenstwie jest metoda...


Ps. Widzieliscie gdzies Michalaka? Bo do nas juz nie zaglada Ma nas w dupie bo teraz jego okregiem wyborczym bedzie Legnica. Trzeba fora legnickie przejrzec czy juz nie zaczal im obiecywac Na razie 'cuksy' rozdaje w szynobusie do Legnicy

https://www.youtube.com/watch?v=ERBp9g3xdh4

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2014-09-09 17:27:28)

Offline

#9 2014-09-10 23:07:38

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

Kamilu, dlaczego wkładasz mi w usta (klawiaturę) to, czego nie powiedziałem.

Ani nie uważam, że dalsze zadłużanie miasta to dobry pomysł. Ani pewnie nie zagłosuję na Dutkiewicza. Gdzie to napisałem?????????


Odniosłem się jedynie do programu kandydata, którego dotyczy wątek - wezwany to tablicy poprzez nazwanie mnie burakiem - doprecyzowałem co miałem na myśli w pierwszym poście.


Wracając do meritum - nie chciałbym dalej zadłużać miasta, ale wspomniany kontrkandydat nie proponuje właściwie nic innego. Podobnie jak nie proponuje rozwiązania problemów z zależnościami z różnymi spółkami. Ani nie ma pomysłu (a przynajmniej nie przedstawia go i nie daje innych podstaw, żeby uważać inaczej) jak zarządzać miastem. Ani nie ma zaplecza / wsparcia do przeprowadzenia jakichkolwiek porządków.

Z nich dwóch - wolę Dutkiewicza, przynajmniej wiem, czego się po nim spodziewać i ma kilka zalet, o których wspomniałem.



A dlaczego wydaje Ci się, że gorzej być nie może, że Owczarek zrobi cokolwiek pozytywnego, nawet jeśli ma taki zamiar?

(i jeszcze jedno - podtrzymuję też swoje stanowisko, że do pewnego stopnia zadłużenie miasta, które pozwoliło na jego rozwój gospodarczy, rozwój rynku pracy, oceniam pozytywnie; nie podoba mi się natomiast finansowanie Śląska, zakupu zdjęć MM, czy inne sposoby marnotrawienia pieniędzy)

Niestety nie mam swojego kandydata, jak Tolek.
I zgadzam się z Tolkiem, że Dutkiewicz wygra - może lepiej, gdyby mu się udało w pierwszej turze, to będzie taniej.

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2014-09-10 23:09:01)

Offline

#10 2014-09-11 16:26:54

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

Kamil, przyznaj się, to Ty głosowałeś!
http://i276.photobucket.com/albums/kk19/tomekkor/ankieta1109_zps1af8481a.png

Ostatnio edytowany przez tolek_88 (2014-09-11 16:29:14)

Offline

#11 2014-09-12 07:36:30

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

Na Michalaka, bo to swietny kandydat

Offline

#12 2014-10-02 10:23:10

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

O, to już bardziej podoba mi się ta pani:

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html

Offline

#13 2014-10-02 20:35:24

 Arek

Member

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 36
Punktów :   

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

dobrze gdybyś użył argumentów dlaczego ci się podoba

ja nie widzę jej totalnie - brak pozytywów

Offline

#14 2014-10-03 10:50:16

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

@Arek
Pani Aldona jest świetną kandydatką. Była (jest) doradcą Dudiego. Popierają Ją Bezpartyjni Samorządowcy odstawieni od cyca przez Dudiego.   Jakich argumentów jeszcze chcesz.

#15 2014-10-03 16:19:30

 Arek

Member

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 36
Punktów :   

Re: Kandydat na Prezydenta Wrocławia

no właśnie była/jest mnie niepokoi

po drugie, jeżeli była doradcą Rafał D. to również ją jako doradcę można obarczyć destrukcyjnymi skutkami rządów tego kosmity
klapki z oczu spadły gdy zabrakło jej na wspólnej liście z PO ?


jeżeli harmonogram zdarzeń był inny to prosze o sprostowanie

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pink-panther.pun.pl www.inz-srodowiska-uksford.pun.pl www.transnowak.pun.pl www.corleone-samp.pun.pl www.ochroniarzesrodowiska.pun.pl