• Index
  •  » Stabłowice
  •  » Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

#61 2011-05-10 23:43:29

K35

New member

Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 3
Punktów :   

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

f1 napisał:

Witam.

do 20 roku życia mieszkałem w podobnej okolicy jak Stabłowice. W dużym domu z ogrodem a z okien w salonie było widać las.

Możecie nie wierzyć, ale wynajmuje teraz 20 metrową kawalerkę w centrum która wielkością przypomina łazienkę mojego rodzinnego domu (ciężko się przyzwyczaić ale na większy rarytas mnie nie stać:))
Nie chcąc dłuzej się gnieździć, postanowiłem kupić mieszkanie, na kredyt oczywiście, bo inaczej to uzbierałbym może do 50 rż.
Nie chciałem mieszkać w centrum, chciałem gdzieś w ładnej okolicy... trochę dalej.
Znalazłem Murapola, daleko od centrum, ale ładna okolica; zielono, ładne domki... poczułem się troszkę jak w domu (pomijając fakt iż tylko na mieszkania Murapola było mnie stać) i kupiłem.
Osobiście gdybym mógł to wybudowałbym tam dom, w domu się wychowałem i w domu miom zdaniem mieszka się najlepiej, ale niestety muszę się pogodzić z szarą rzeczywistością.
Czytając niektóre wypowiedzi poczułem się źle, jakbym to ja był winien że bloki powstają akurat tam, za czyimś płotem. Owszem, rozumiem podejście mieszkańców i zdenerwowanie, bo sam nie chciałbym żeby za moim płotem wyrosło blokowisko, ale może nauczymy się żyć razem nie patrząc na to czy ktoś mieszka w domu czy w bloku, na parterze czy 5 piętrze?
To nie my kazaliśmy zacząc  budowę akurat na działce za Waszymi płotami i nie my byliśmy architektami...
Nie chiałbym idąc rano na przystanek omijać spojrzenia sąsiadów mieszkających od lat na Stabłowicach, mieć wyrzuty sumienia że przeze mnie i resztę ludzi którzy kupili mieszkania od murapola musicie się "dokładniej zasłaniać", ograniczać w czymkolwiek, czy zamykać na pięć spustów.

Z pozdrowieniami.
F.

Tak dokładnie, nie można być "psem ogrodnika".
Trzeba pomyśleć o kolejnych pokoleniach.
Każdy chce mieszkać w spokojnej okolicy, szczególnie jak ma dzieci...
I bardzo dobrze, że ktoś taki jak Murapol daje szansę na lepsze warunki życia dla młodych.

Offline

#62 2011-09-07 21:32:16

F1

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Dobry Sąsiedzi!


Po długiej nieobecności przeczytałem sobie forum jeszcze raz, tak na spokojnie.

1. mam małego psa i wychodzę z nim na spacery. Uważam się za inteligentnego człowieka i nie jest dla mnie problemem posprzątanie po moim pupilu.

2. Będę mieszkał w bloku, ale nie jestem i nigdy nie będę "blokersem". :-)

3. bardzo cenię sobie moją prywatność, ale nie obrażę się i nie wpadnę w szał gdy któregoś słonecznego dnia nasze spojrzenia się spotkają... moje z balkonu w bloku i Wasze (nie ważne czy z domków czy bloku obok) - chętnie się z Wami przywitam i pomacham :-).

4. Lubię ludzi kulturalnych i szanujących to, że np. ktoś za ścianą ma małe dzieci lub pracuje do późna - szalonych imprez z tańcami na barierkach balkonu nie będzie (no, chyba że to Sylwester czy Parapetówka :-))

5. Gdy przyjdzie Wam do głowy np. zamiatanie ulicy czy chodników prowadzących do Waszych posesji w jakimś "czynie społecznym" - chętnie pomogę :-)

6. Cukrem też się podzielę

DON'T WORRY

- SĄSIAD.

#63 2012-11-05 16:19:18

Lukasz

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Witam,

chciałbym odświeżyć temat. Jak wygląda sprawa MPZP dla Stabłowice Stare I i III. Ostatnio jak śledziłem temat to  Obwieszczenie Przewodniczącej Rady Miejskiej Wrocławia z 07.01.2008 r. w sprawie sprostowania błędu zostało zaskarżone do sądu administracyjnego a sprawa odbijała się niczym piłeczka ping-pongowa pomiędzy WSA i NSA. Na czy to obecnie stanęło, orientuje się ktoś może ?

#64 2012-11-06 11:20:18

Lukasz

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

To na prawdę nikt nic nie wie jak się sprawa związana z MPZP naszej dzielnicy toczy  ?

#65 2012-11-06 12:37:44

ewski

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

13 września 2012 roku Sąd Administracyjny we Wrocławiu po kolejnym ( było to już trzecie postępowanie) rozpatrzeniu sprawy dotyczącej mocy prawnej obwieszczenia Zdrojewskiej orzekł, że OBWIESZCZENIE JEST NIEZGODNE Z PRAWEM. Zatem drodzy mieszkańcy po 5 latach cierpliwości pewnej grupy mieszkańców oraz mecenasa Bojarskiego wreszcie urzędasy dostali po nosie. Sprawa trzykrotnie trafiała do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który w każdym swoim orzeczeniu przyznawał rację mieszkańcom, którzy pozwali miasto w tej sprawie, ale w pierwszej instancji sędziowie nie dostrzegali tego błędu. Wreszcie przy kolejnym odwołaniu, skład sędziowski raczył zauważyć, że skoro NSA w Warszawie po raz kolejny wydaje inny wyrok to powinni to uszanować. Obecnie czekamy na uzasadnienie orzeczenia. Osiedla już są i nic z tym nie zrobimy, ale chodzi o zwyczajną sprawiedliwość. Nikt nie ma żadnych pretensji do mieszkańców bloków, które powstały przez te lata w okolicy, to nie o was chodzi tylko o to że miasto nabiło nas w butelkę. Zanim Wy się tutaj sprowadziliście żyliśmy w przekonaniu, że okolica będzie wolna od zabudowy wielorodzinnej. Podejmując decyzję o zakupie domu czy działki w tej okolicy kierowaliśmy się przeświadczeniem, że będą tutaj wyłącznie domy jednorodzinne bo tak to wynikało z planu zagospodarowania przestrzennego. Gdybyśmy mieli na tamten czas taką wiedzę jak mamy dzisiaj - prawdopodobnie nie dokonalibyśmy inwestycji w tej okolicy. Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma wolny wybór, tak samo jak mieszkańcy osiedli wielorodzinnych w sąsiedztwie - nikt nikomu nie przystawiał pistoletu do głowy aby kupował mieszkanie właśnie tutaj.

#66 2012-11-06 12:54:24

Lukasz

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Dziękuje, wreszcie jakieś informacje.
Ale to co oznacza ten wyrok w praktyce ? Bo rozumiem, że nie dotyczy to już ani istniejących osiedli ani tych które się w tej chwili budują i mają już ostateczne pozwolenie na budowę, no bo przecież już ich nie wyburzą ? Zastanawiam się tylko jak będzie wyglądało przyznawanie nowych pozwoleń na budowę w takim układzie ? Bo podejrzewam, że ta zmiana w MPZP której chciało miasto i tak będzie miała miejsce tylko, że urzędasy będą musiały to zrobić w bardziej formalny i cywilizowany sposób a nie tak jak jak wcześniej po cichu i tylna furtką.

#67 2012-11-06 13:19:15

ewski

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

W praktyce właśnie oznacza to, że w obecnej sytuacji miasto nie może wydawać pozwoleń na budowę według planu, który "poprawili". Obowiązuje ten sprzed obwieszczenia. Zatem aby go poprawić musi się to odbyć zgodnie z ustawą o planowaniu przestrzennym.

#68 2012-11-06 14:45:26

Lukasz

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Znalazłem ten wyrok z września w Centralnej Bazie Orzeczeń Sądów Administracyjnych. Tak się jeszcze zastanawiam nad jedną rzeczą, w wyroku stoi że sprawa dotyczy MPZP dla zespołu urbanistycznego Stabłowice Stare I i III a co w takim razie z MPZP dla zespołu urbanistycznego Stabłowice Północne ?

#69 2012-11-06 17:21:36

ewski

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Nasza sprawa dotyczy wyłącznie Stabłowic Starych I i III. Po tym jak zaczęliśmy z miastem potyczki wiem, że wyszły " kanty" z innymi planami również.

#70 2012-12-11 12:22:54

Nowy

New member

Skąd: Stabłowice
Zarejestrowany: 2012-12-10
Posty: 7
Punktów :   

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Jakie mamy możliwości wyegzekwowania "chociaż" właściwej infrastruktury komunikacyjnej?
...jest kilka spraw już wyjaśnionych (np. wyrok w sprawie zmiany MPZP) ale dopóki urzędnicy nie odpowiadają za swoją pracę nawet mając wyrok NSA musimy walczyć o należyte wykonanie.

Temat dojazdu do osiedla jest nadal niewyjaśniony, to znaczy nie jest prowadzony właściwie, a urzędnicy odpowiedzialni za opracowanie pozostawieni sami sobie - skutek opłakany.
Zdecydowanie nalegam na podjęcie skutecznych działań mających na celu:
- opracowanie właściwego projektu wjazdu i wyjazdu na nowe osiedle, bez dodatkowego obciążania ulicy Starogajowej,
- wykonanie dojazdu na teren budowy drogą tymczasową prowadzącą za budowanym szpitalem wojewódzkim,
- wykonanie skrzyżowania ulic Starogajowej i nowobudowanej z osiedla w formie ronda,
- wykonanie ścieżek rowerowych i chodników na ulicy Starogajowej - droga do szkoły i przedszkoli,
- wykonanie barier dźwiękowych wzdłuż przedszkola P10 (Starogajowa 100).
Jakiego wsparcia potrzebuje Pan Michalak ze strony mieszkańców aby skutecznie wyegzekwować należyte opracowanie i wykonanie infrastruktury w obrębie ulicy Starogajowej?
Pozdrawiam i czekam na informacę.

Ostatnio edytowany przez Nowy (2012-12-11 15:29:32)

Offline

  • Index
  •  » Stabłowice
  •  » Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bleachheroes.pun.pl www.wrestlinggame.pun.pl www.figodesign.pun.pl www.wr.pun.pl www.horse.pun.pl