#31 2007-09-07 15:18:20

kotlarz

New member

Zarejestrowany: 2007-09-07
Posty: 2
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Witam,

Mieszkam na NASZYM osiedlu od jakiegoś już czasu. Przeprowadziłem się tutaj nie tylko nie z innej dzielnicy Wrocławia ale i zupełnie innego województwa. I wiecie co mnie najbardziej przeraża poza, zakorkowaną średzką, tragicznymi drogami, naszym proboszczem traktującym wiernych jak za czasów  Boryny ............ Najbardziej mnie jednak przeraża liczba pijaków, niebieskich ptaków i innych wałensających się obywateli po ulcach Leśnicy! ludzie do tego jest się najtrudniej przyzwyczaić!!!

Pozdrawiam

Offline

#32 2007-10-05 22:21:56

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Gratulacje dla kogoś z rady... Pierwszy wpis od pół roku. Teraz następny wpis na stronie za rok. Nie ma to jak informacje, co dzieje się na naszym osiedlu

Offline

#33 2007-10-09 12:48:13

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Jaka rada - taki przeplyw informacji

Offline

#34 2007-10-12 17:24:41

Hatsuna

New member

Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Cześć:)
Jestem mieszkanką Leśnicy od przeszło 2 lat. Na początku byłam zachwycona tą dzielnicą, śliczne wille, zameczek, spokój (to trochę względne oczywiście stwierdzenie), ale co mnie najbardziej przeraziło? Stosunek tutejszych "sklepowych" do klientów, najgorzej jest w Hermesie i Plusie. Panie są koszmarne. Przebywam we Wrocławiu już ponad 5 lat i mieszkałam w różnych dzielnicach, ale takiego prostactwa w sklepach jeszcze nie widziałam, nawet mój znajomy, który urodzil się w Leśnicy potwierdził moje zdanie. Pozdrowienia dla pań sklepowych:)

Offline

#35 2007-11-06 13:35:35

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Kamil Kędzior napisał:

Witam serdecznie
Co do obwodnicy to pragne poinformowac ze planowana trasa przemyslowa biegnac od Zar a nastepnie 'wciskajaca' sie miedzy jednostke wojskowa a Ratyn szybko nie zostanie wybudowana Realny termin to rozpoczecie w okolicach roku 2010.

To jest rozumiem ta "duża" obwodnica? A czy wiadomo coś z tą co miałaby przejść przez stawy, ominąć centrum i wrócić przed mostami nad Bystrzycą?

Offline

#36 2007-11-07 23:44:01

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Tutaj nic się nie dowiesz...

Offline

#37 2007-12-10 18:19:47

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

A może jednak?

"Małej obwodnicy" nie ma w żadnych istniejących planach (mam na myśli budowę, bo w studium zagospodarowania jest wspomniana). Nawet Rada Osiedla o nią nie walczy.
Z tego, co mi powiedziano, Rada walczy o łącznik z Kosmonautów na wysokości Glinianek, co miałoby pozwolić na usunięcie ruchu tranzytowego (choć nie ma takiej pewności, bo dużo się wówczas nadrabia drogi).

Inna rzecz, że w czasie budowy sygnalizacji na skrzyżowaniu Średzka/Dolnobrzeska, gdy ruch w jedną stronę był puszczony przez Płońskiego, to i korków nie było, i dało się zaparkować na Średzkiej i spokojniej tam było... wystarczyłoby jedynie zrobić nieco lepszy zjazd koło Agrobudu.... Ale niestety miasto nie podjęło mojego pomysłu, żeby tak zostawić :-)

Offline

#38 2008-01-12 15:00:13

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Generalnie w ZDiKu nie pracuja fachowcy najwyzszych lotow. Ich idiotyczne pomysly mozna znalezc w calym miescie co kawalek

Offline

#39 2008-01-12 17:02:49

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

ZDiK nie ma nic do tego.
A teraz ma jeszcze mniej do czegokolwiek (i inaczej się nazywa).

Takie rzeczy to Urząd Miasta (WIM lub BRW).

Pozdrawiam

Offline

#40 2008-01-12 21:58:33

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

W 1997 roku ZDiK (ZDiUM)rozpoczął budowę ścieżek rowerowych a sieć miała pokryć całe miasto, i pokryła, ale tak, że lepiej jechać ulicą, bo co chwila ścieżka się kończy. Dla mieszkańców Leśnicy rower może być alternatywą dla komunikacji, ale przejazd przez Kosmonautów nie należy do przyjemnych. Ja osobiście, gdy wybieram się do miasta rowerem, jadę przez Stabłowice. Sytuacja ma się poprawić po przebudowie lotniczej i kosmonautów, ale kiedy to się zmieni...

Drugą kwestią jest parking rowerowy przy pętli w Leśnicy.
Miał on powstać ponad dwa lata temu, a gdzieś ponad 1,5 roku temu odbył się nawet przetarg, a parkingu ciągle nie widać. Jest on konieczny, ze względu, że pod budką z biletami zawsze jest przypiętych kilka rowerów, a mogło by być więcej. Parking znacznie ułatwi życie okolicznym mieszkańcom, którzy to pętli muszą chodzić pieszo lub czekać na rzadko kursującą komunikację podmiejską. A tak- wystarczy wsiąść na rower i przesiąść się do autobusu lub tramwaju.

Offline

#41 2008-01-12 22:11:37

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

O, oba tematy bardzo mi się podobają:

1. Państwo Radni - może zwrócilibyście się do Miasta o ułatwienie dojazdów rowerem do miasta? Powstająca właśnie Lotnicza będzie miała ścieżki.  Przed wyborami pojawił się nawet news, że również Kosmonautów będzie budowana. Ale to chyba było na potrzeby wyborów.

Jednak szybkie utwardzenie (i najlepiej oddzielenie od ulicy słupkami lub balustradką) pobocza po jednej stronie,  nieco szerszego niż obecnie, umożliwiłoby dogodny przejazd z Leśnicy do Pilczyc. A przecież nie są to duże pieniądze dla miasta!

2. Parking rowerowy przy pętli (nie widziałem), to chyba również inicjatywa warta wsparcia. W ogóle Leśnica tym się różni od centrum miasta, że duża część transportu odbywa się rowerem. W tym zapewne jako dojazd do komunikacji miejskiej. Rada powinna mocno lobbować za rozwiązaniami pozwalającymi na minimalizację chęci użycia samochodu do wjechania do centrum. A zapewne urzędnicy miejsce mają małe pojęcie jak ważny w takiej komunikacji jest rower!!

3. (idąc krok dalej) Wydaje się, że należałoby w końcu pomyśleć w ogóle o parkingu (dla samochodów) gdzieś na początku linii tramwajowej (w Leśnicy, na Złotnikach?) dla osób, które wolałyby przesiąść się do tramwaju. To pozwoliłoby na znaczne zmniejszenie ruchu na dojeździe do centrum i w samym centrum. Choć bezpośrednio rzeczywiście będzie bardziej służyło ludziom spoza Wrocławia...

Offline

#42 2008-01-14 15:33:51

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Ha..jesli chodzi o parking dla rowerow. Pomysl wysmienity. Mozna zrobic parking platny za symboliczna oplata i ktos siedzialby i pilnowal rowerow. Pomysl wart poruszenia.

Offline

#43 2008-01-14 15:41:22

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Niestety obawiam się, że odpłatność to pewien problem.
Parking dotyczy raczej osób słabiej uposażonych (w przeciwnym razie jeździliby samochodami). Dokładanie im obciążeń do kosztów komunikacji mogłoby ich zniechęcić.
A i tak nie pokryłoby wynagrodzenia osoby pilnującej.

Wiem jakim problemem są kradzieże rowerów. Może dałoby się Leśnicę w jakiś sposób objąć programem bezpłatnych wynajmów rowerów - ale w opcji, że zamiast wynajmu, dozorowany parking?

Offline

#44 2008-01-14 15:57:23

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

http://rowery.eko.org.pl/?site=news&id=65

Tutaj: Wszystko opisane. Projekt, przetarg, tylko właśnie tego parkingu nie ma...

Offline

#45 2008-01-14 16:08:24

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 … 1-16-02-06

No to chyba w końcu powstanie :-)
(piszą, że w tym roku)

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2008-01-16 12:41:34)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.shamanan58.pun.pl www.psywojny.pun.pl www.elmir.pun.pl www.landsil.pun.pl www.zulnicamazancowice.pun.pl