#1 2008-12-23 11:05:12

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Podziekujmy Dudkiewiczowi ;/

Zapraszam do przeczytania najpierw tego:

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 … adion.html

A teraz moje kilka zdan.

Jesli pisze sie ze na 2012 rok sa planowane inwestycje typu obwodnica Lesnicy (defacto Dutkiewicz obiecywal ja na 2010 kiedy spotkal sie z nami w Lesnicy 2 lata temu), przebudowa Kosmonautow i szuka sie 200 mln brakujacych na stadion to mozna byc pewnym ze nic z tego nie bedzie. To znaczy ze po raz n-ty Dutkiewicz potraktowal Lesnice jako jakas kolonie karna ktora ma sie za przeproszeniem w dupie i mozna Lesniczan po raz kolejny olac.

Jako mieszkaniec Lesnicy mowie DOSC!!!! i domagam sie aby Radni naszego osiedla wystapili z oficjalnym zapytaniem do jego wysokosci prezydenta dlaczego traktuje Lesnice jako jakas zapadla dziure?

Mam nawet liste pytan:
1. co z pomyslem wlasnego budzetu dla Lesnicy???
2. co z "mala' obwodnica?
3. co z trasa przemyslowa (Raty, Jerzmanow)
4. co z kanalizacja (Ratyn, Pustki i okolica)

Miasto kompletnie w Lesnice nie iwestuje. Tu od poczatku kadencji jego wysokosci Dutkiewicza nie zmienilo sie praktycznie nic. Jedyne co widac to wyremontowany Zamek - a co z kamienicami? Co z oswietleniem? Co z naprawa nawierzchni ulic (zapraszam na Trzemielowicka, Miodowa, Jajczarska).


Panowie Radni - pora chyba wziac sie ostro do roboty. Jako mieszkaniec Lesnicy DOMAGAM SIE OD WAS abyscie zorganizowali spotkanie z Prezydentem. Jesli Wy nie mozecie mu zadac tych pytan to ja zadam mu je osobiscie.


Pozdrawiam
Kamil Kedzior

Offline

#2 2008-12-23 12:20:59

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Podziekujmy Dudkiewiczowi ;/

Kamil,

w pełni popieram to co piszesz osobiście, ale politycznie budzi to we mnie pewien niesmak, gdyż Twój głos pojawia się jakby zsynchronizowany z akcją "daj 10 mln na wschodnia obwodnica Wrocławia" organizowaną przez Twoją partię.

Proponuję uderzyć do kolegów z listy z której kandydowałeś, gdyż to PO obiecywało obwodnicę Leśnicy na konferencjach prasowych (podawałem link w innym poscie). Na pewno masz lepsze dojscia niz ktokolwiek z tego forum. Przecież większość z nich robiła sobie zdjęcia z tym Dutkiewiczem podczas kampanii wyborczej. Nie wspominając, czyim kandydatem był jak piszesz "jego wysokość Dutkiewicz" w pierwszej kadencji.

Nie chciałbym, aby tak ważne sprawy dla Leśnicy były kolejną wyborczą przepychanką. Jeśli Twoje intencje są całkowicie niezwiązane z obecną sytuacją polityczną ani chęcią kandydowania w najbliższych wyborach, a czystą obywatelską troską, to z całego serca przepraszam.

Offline

#3 2008-12-23 13:09:31

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Podziekujmy Dudkiewiczowi ;/

tolek_88 napisał:

Kamil,

w pełni popieram to co piszesz osobiście, ale politycznie budzi to we mnie pewien niesmak, gdyż Twój głos pojawia się jakby zsynchronizowany z akcją "daj 10 mln na wschodnia obwodnica Wrocławia" organizowaną przez Twoją partię.

Proponuję uderzyć do kolegów z listy z której kandydowałeś, gdyż to PO obiecywało obwodnicę Leśnicy na konferencjach prasowych (podawałem link w innym poscie). Na pewno masz lepsze dojscia niz ktokolwiek z tego forum. Przecież większość z nich robiła sobie zdjęcia z tym Dutkiewiczem podczas kampanii wyborczej. Nie wspominając, czyim kandydatem był jak piszesz "jego wysokość Dutkiewicz" w pierwszej kadencji.

Nie chciałbym, aby tak ważne sprawy dla Leśnicy były kolejną wyborczą przepychanką. Jeśli Twoje intencje są całkowicie niezwiązane z obecną sytuacją polityczną ani chęcią kandydowania w najbliższych wyborach, a czystą obywatelską troską, to z całego serca przepraszam.

Witam

Owszem, w programie niektorych kandydatow do RM z ramienia PO byla obwodnica Lesnicy. W moim tez. Problem polega tylko na tym ze z kandydatow startujacych z naszej okolicy do RM nie dostal sie nikt. A co radnego z Sepolna obchodzi obwodnica Lesnicy? Wiadomym jest ze bedzie sie staral pracowac dla swojego 'okregu wyborczego' - i wcale mu sie nie dziwie. Gdybym zostal RM to ciagnalbym ile sie da w strone Lesnicy. Wiec ta uwage powinienes skierowac glownie do wyborcow ze nie glosowali na swoich (startowal Jurek Michalak, startowalem ja - zaglosowano na Zielinskiego  i Apiecionka (Stare Miasto). Prosze wiec sie nie dziwic ze ze strony PO nic z obwodnicy nie wyszlo.

Jesli chodzi o te '10 baniek' to powiem szczerze - Radni PO sie osmieszyli. Wniosek zostalo odrzucony bo okazal sie byc wnioskiem nieformalnym (bledy). Az wstyd ze tacy radni jak np. pani Granowska pozwolili na to skoro jest ona absolwentka prawa Uniwersytetu Wroclawskiego. A z czego to wynika? Ano z tego ze w RM byla sielanka od 10 lat i nikt od radnych nie wymagal wiedzy, znajomosci a przede wszystkim doswiadczenia politycznego w sporach. Co Dudek powiedzial, to bylo klepniete bez zastanowienia. I owszem...moja partia go wspierala. Chociaz po wyborach 2005 kiedy do wladzy doszedl PiS Dutkiewicz zachowal sie jak kiedys PSL - ustawil sie tak jak jemu pasowalo. Jego wybor. Zawsze uwazalem ze facet ktory nie potrafi sie okreslic politycznie i stoi w rozkroku miedzy PO a PiS, jest nieprzewidywalny. Aha..ja sobie z nim zdjec nie robilem - nigdy nie byl moim idolem i pewnie juz nie bedzie. A tak gwoli tego jak podchodzi do kontaktow z mieszkancami. W kampanii slyszalem ze poswieci jeden dzien w tygodniu tylko na spotkania z nimi. Sprobuj sie wiec z nim umowic (SIC!)

Dudkowi ostatnio nieco mocniej odbilo...Pani Staniszkis powiedziala jakis rok temu "Rafalku, powinienes startowac na prezydenta RP" i Rafalkowi woda sodowa uderzyla do glowy. Stowarzyszenie Polska XXI jest niczym innym jak partia polityczna.

A mistrzostwem jest ta slynna juz fontanna za 20 mln - czy uwazasz ze nie ma innych celow w naszym miescie niz przybytek za 20 mln - byla wanna Wassermana, jest fontanna Dutkiewicza. Naprawde wolabym zeby te 20 mln wydal np. na remonty ulic w naszej okolicy - zapraszam na Pustosze. Dramat nie ulice. A robic ich nie chca bo kanalizacji nie ma. A kiedy bedzie? Hohoho....od 20 lat slysze ze juz za 5 lat sie za nia wezma. I co? I ciagle inwestycje w Lesnicy spycha sie na dalszy plan.

Na zakonczenie - kandydowal pewnie bede, bo uwazam ze pewne sprawy zalatwic trzeba i trzeba to robic walac reka w stol a nie proszac. Widac ze mila rozmowa pewnych rzeczy z 'miastem' zalatwic sie nie da.
A to ze probuje sie obwodnice 'przesunac w czasie' jest moja obywatelska troska - mieszkam tu i mam po dziurki w nosie korkow na Sredzkiej bo jakis idiota ze ZDiUM wymyslil sobie tam swiatla - ostatnio przez 2 dni nie dzialaly bo ktos jest 'przestawil' - zauwazyles ze ruch odbywal sie plynnie przez Lesnice i nie bylo korka az po Kaminnogorska?

Dlatego domagam sie publicznej debaty z prezydentem Dutkiewiczem na naszym terenie. Gwarantuje ze doloze wszelkich staran aby na to spotkanie przyszlo conajmniej kilkadziesiat osob.


Pozdrawiam i naprawde licze na to iz Jurek i cala RO Lesnica przycisna nieco prezydetna i beda drazyc temat obwodnicy

Kamil

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2008-12-23 21:40:12)

Offline

#4 2008-12-24 20:10:38

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Podziekujmy Dudkiewiczowi ;/

Ja chętnie przyjdę na takie spotkanie. Traktują nas jak śmieci. Są obietnice, i są skandale. Prezydent Dutkiewicz, zapomniał, że jest prezydentem WROCŁAWIA, a nie Śródmieścia, Sępolna czy osiedla przy Grunwaldzkiej... Kiedy w końcu powstanie basen za jedynie kilka milionów? Czy dalej jedynym wyjściem jest się kąpanie w ściekach na stawach na ul. Trzmielowickiej??? Zachód Wrocławia jest najbardziej zacofany pod względem infrastruktury sportowej i oferty kulturalnej (nie liczę CK Wrocław Zachód na Nowym Dworze-gdzie ceny za zajęcia są znacznie niższe!!!). Żal..., po prostu żal...

Offline

#5 2008-12-25 11:31:22

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Podziekujmy Dudkiewiczowi ;/

Kamil Kędzior napisał:

Problem polega tylko na tym ze z kandydatow startujacych z naszej okolicy do RM nie dostal sie nikt.

A co z innymi? Ktoś się chyba z naszego okręgu dostał? Ja mieszkam w okolicy od roku, więc nie wiem kto startował i kto wygrał, bo w poprzednich wyborach głosowałem na Sępolnie ;-)

Kamil Kędzior napisał:

A co radnego z Sepolna obchodzi obwodnica Lesnicy? Wiadomym jest ze bedzie sie staral pracowac dla swojego 'okregu wyborczego' - i wcale mu sie nie dziwie.

No niestety i masz wynik. Bo o czym myśli statystyczny mieszkaniec Sępolna? Ano, żeby mu wybudowali fontanne koło Hali Ludowej (tak, to nie żart, to naprawdę popierany pomysł) i żeby czasem nie wybudowali mu OŚi do Psiego Pola.

Kamil Kędzior napisał:

Jesli chodzi o te '10 baniek' to powiem szczerze - Radni PO sie osmieszyli.

A no niestety, stąd mi się to jakoś skojarzyło

Kamil Kędzior napisał:

Aha..ja sobie z nim zdjec nie robilem - nigdy nie byl moim idolem i pewnie juz nie bedzie.

A tego nie napisałem

Kamil Kędzior napisał:

Dudkowi ostatnio nieco mocniej odbilo...Pani Staniszkis powiedziala jakis rok temu "Rafalku, powinienes startowac na prezydenta RP" i Rafalkowi woda sodowa uderzyla do glowy. Stowarzyszenie Polska XXI jest niczym innym jak partia polityczna.

Tym bardziej wydaje mi się, że na mieszkańcach Leśnicy czy Stabłowic zależeć mu nie będzie.

Kamil Kędzior napisał:

A mistrzostwem jest ta slynna juz fontanna za 20 mln - czy uwazasz ze nie ma innych celow w naszym miescie niz przybytek za 20 mln - byla wanna Wassermana, jest fontanna Dutkiewicza.

Jest fontanna im. Bogusia w Rynku, będzie fontanna im. Dudka koło Hali Ludowej. Mimo to ma dalej takie poparcie, że bierze wszystko w I. turze...

Kamil Kędzior napisał:

Na zakonczenie - kandydowal pewnie bede, bo uwazam ze pewne sprawy zalatwic trzeba i trzeba to robic walac reka w stol a nie proszac. Widac ze mila rozmowa pewnych rzeczy z 'miastem' zalatwic sie nie da.
A to ze probuje sie obwodnice 'przesunac w czasie' jest moja obywatelska troska - mieszkam tu i mam po dziurki w nosie korkow na Sredzkiej bo jakis idiota ze ZDiUM wymyslil sobie tam swiatla - ostatnio przez 2 dni nie dzialaly bo ktos jest 'przestawil' - zauwazyles ze ruch odbywal sie plynnie przez Lesnice i nie bylo korka az po Kaminnogorska?

Ano zgadzam się z Tobą i popieram. No i gratuluje artykułu w GW, zawsze to jakieś zwrócenie uwagi na nasz problem. Też mnie wykańczają te korki, a te światła to jakaś pomyłka. Pomijając już fakt, że przejść po Średzkiej się nie da, przy tym natężeniu ruchu ulicznego.

Kamil Kędzior napisał:

Dlatego domagam sie publicznej debaty z prezydentem Dutkiewiczem na naszym terenie. Gwarantuje ze doloze wszelkich staran aby na to spotkanie przyszlo conajmniej kilkadziesiat osob.

Martwię się, że na tym forum, to te posty przeczyta najwyżej sprintek i ja ;-)

Kamil Kędzior napisał:

Pozdrawiam i naprawde licze na to iz Jurek i cala RO Lesnica przycisna nieco prezydetna i beda drazyc temat obwodnicy

Widzisz, a ja jako nowy mieszkaniec Leśnicy mam duży niedosyt. Widze, że wszyscy się tu znają, ale jak ktoś nie siedzi w temacie, to praktycznie dowiedzieć się nic nie może. Na stronie lesnica.org ostatni news jest z 24.09.2007. Czy od tego czasu Rada Lesnicy nic nie zrobiła? Gdzie można się dowiedzieć, czym zajmuje się rada, co zrobiła, co się udało zrobić, co się nie udało i dlaczego? Gdzie mam się tego dowiedzieć? Mam przychodzić na zebrania rady? Bez sensu, po co strona, jak nie ma na niej żadnych informacji? A może trzeba poprosić o wsparcie prominentnych mieszkańców okolicy?

Co z inwestycjami dotyczącymi Leśnicy? Czy jedyne źródło to gazeta wyborcza i ewentualnie forum skyscrapercity? Gdyby wiadomo było, co jest planowane, to od razu wiadomo by było, co wypadło z planu?

Na koniec humorystycznie - może trzeba zorganizować happening przechodzenia na pasach przez Średzką? Weźmy przykład z rolników czy górników. W końcu dostają co chcą

Offline

#6 2008-12-26 19:21:30

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Podziekujmy Dudkiewiczowi ;/

Witam

To sie pochwale ze umiescili w GW - http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 … nicy_.html

Offline

#7 2008-12-27 20:57:00

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Podziekujmy Dudkiewiczowi ;/

Gratulacje i podziękowania dla Ciebie, Kamil. Najpierw trzeba rozpocząć dyskusję, następnie akcja potoczy się lawinowo ;P. A jednak dzięki temu forum coś udało się ruszyć. Radni Leśnicy zginą z własnego miecza- stworzyli forum, a następnie prawie zapomnieli o nim (oprócz nowego przewodniczącego p.Jerzego Michalaka). Gdyby tylko mieszkańcy w wyborach do rady osiedla zagłosowali dla dobra Leśnicy, a nie wspomnianego Sępolna... Sam bym wystartował, ale 3 miechy do osiemnastki mi zabraknie

Offline

#8 2008-12-27 21:26:16

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Podziekujmy Dudkiewiczowi ;/

Gazeta Wyborcza:
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35771 … icach.html

Brakujące pieniądze na stadion uzyskamy, przesuwając finansowanie trzech inwestycji z 2012 na 2013 rok - budowę obwodnicy Leśnicy, przebudowę ul. Kosmonautów i program stu kamienic - mówi wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj

bez komentarza...

a co najlepsze:

Przesuniemy finansowanie trzech inwestycji - budowę obwodnicy Leśnicy, przebudowę ul. Kosmonautów i program stu kamienic - z roku 2012 na rok 2013. Dzięki temu uwolnimy dodatkowe 150 mln zł i przeznaczymy je na stadion. Mieszkańcy tego i tak nie odczują. Inwestycje te rozpoczną się w zaplanowanym już wcześniej terminie. To nie jest tak, że przesuniemy w czasie budowę obwodnicy Leśnicy czy przebudowę ul. Kosmonautów. Zapłacimy za nie po prostu rok później.

Może na raty 0% w Media Markt?

Ostatnio edytowany przez tolek_88 (2008-12-27 21:28:13)

Offline

#9 2008-12-28 18:26:02

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Podziekujmy Dudkiewiczowi ;/

Podstawowe pytanie:
Kto bez gwarancji finansowych w obliczu kryzysu gospodarczego podejmie się wykonania obwodnicy?

Wrocław nie należy mylić z USA, które może wywalić 700mld $ od zaraz... Jeśli przesuniemy pieniądze, to znaczy wykonawca dostanie je później, natomiast kontrakt musi podpisać dwa lata wcześniej! Co to oznacza? Że oferty muszą odznaczać astronomiczny zapas na ewentualny wzrost cen materiałów budowlanych, które nie zawsze można kupić wcześniej (np. cement, po kilku miesiącach traci właściwości), oraz uwzględniać wzrost płac.

Ja nie skończyłem jeszcze żadnej wyższej szkoły, ale to co napisałem, wydaje się logiczne.
Rozumiem, że "Plan Dutkiewicza" uda się, pod warunkiem:
-wygrania wyborów prezydenckich w 2010
-podniesienie podatków od dochodu do 50%
-zmiana ustawy o zamówieniach publicznych umożliwiających podpisać kontrakt bez możliwości odwołania się.
-wprowadzenie nadzwyczajnych podatków lokalnych
-wprowadzenie robót publicznych, aby zdążyć wybudować stadion i potrzebną infrastrukturę

Panie Prezydencie- nie zdziwię się, jeśli wykorzysta Pan moje pomysły zwane później "Euroratunek"

Ostatnio edytowany przez sprintek (2008-12-28 18:30:36)

Offline

#10 2009-01-05 13:07:10

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Podziekujmy Dudkiewiczowi ;/

Witam

Dostalem dzis telefon z biura prasowego prezydenta Dutkiewicza. Podobno mam dostac oficjalne pismo od niego w odpowiedzi na moj list w GW.
Z pewnoscia jego trescia sie z Wami podziele.

Pozdrawiam i Szczesliwego Nowego Roku

Kamil Kedzior

Offline

#11 2009-01-06 16:18:26

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Podziekujmy Dudkiewiczowi ;/

To się Pan prezydent postarał
Widać postęp.
Tylko żeby tak oprócz świateł powodujących korki coś więcej obecna władza zrobiła.

Ostatnio edytowany przez sprintek (2009-01-06 16:19:55)

Offline

#12 2009-01-06 16:20:58

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Podziekujmy Dudkiewiczowi ;/

sprintek napisał:

To się Pan prezydent postarał
Widać postęp.
Tylko żeby tak oprócz świateł powodujących korki coś więcej obecna władza zrobiła.

Na razie to Pan prezydent obiecał się postarać. Ale jak to mówią: "lepiej obiecać i nie dać, niż w ogóle nie obiecać" ;-)

Offline

#13 2009-01-06 21:47:07

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Podziekujmy Dudkiewiczowi ;/

Tak..i robi PR ze sie niby interesuje.
Poczekajmy na tresc pisma

Kamil

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.transport13.pun.pl www.saas.pun.pl www.pfc2d.pun.pl www.rozpierdalaczeciemnosci.pun.pl www.osp-racula.pun.pl