• Index
  •  » Leśnica
  •  » strona lesnica.org a Rada Osiedla i jej działania

#1 2009-01-06 16:19:51

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

strona lesnica.org a Rada Osiedla i jej działania

Idąc z duchem czasu Rada Osiedla Leśnica postanowiła jeszcze bardziej przybliżyć się do problemów mieszkańców tworząć powyższą stronę. Będziemy zamieszaczać na niej wszystkie istotne informacje związane z działalnością naszej Rady, tak aby mogli Państwo lepiej orienować się o naszej działaności.

To jest cytat z głównej strony www.lesnica.org

Tak naprawdę zainspirował mnie post radnego Michalaka http://lesnica.pun.pl/viewtopic.php?pid=334#p334 na temat działań 2 lata temu. Otóż trudno mieć zastrzeżenia do działania Rady Osiedla, skoro nic o nich nie wiadomo.
Czy naprawdę ostatnią rzeczą, jaka zdarzyła się była zmiana przewodniczącego 24.09.2007? Bo to jest ostatni news z działu nazwanego dumnie "Aktualności". Skąd szeregowi mieszkańcy, spędzający czas od 8 do 18 w pracy, mają wiedzieć co dzieje się na osiedlu, co mają zrobić, żeby temu osiedlu pomóc?

Weźmy choćby przykłady o których tu pisałem - ścieżka rowerowa przy ulicy Marszowickiej - czy należy zbierać podpisy, pisać petycje do urzędu miasta, do rady? Przecież przy jest jakaśtam oficjalna wrocławska trasa rowerowa, a naprawdę chyba życie niemiłe komuś, kto się tam na spacer, czy rowerem wybierze. Nie wspominając o tym, że buduje się tam dość duże osiedle i ruch pieszo-rowerowy na pewno wzroście. Chciałbym przynajmniej wiedzieć, czy jest szansa, że Rada Osiedla się tym zainteresuje, albo ma tyle spraw na głowie, że nie wejdzie to pod obrady.

Drugi przykład - Obwodnica Leśnicy - a może trzeba pisać maile do gazet, do prezydenta, do wojewody? Może trzeba wziąć przykład z rolników i urządzić ogólno-leśnicką pikietę na pasach przy Średzkiej?

Ja naprawdę nie mam pojęcia, a może jesteśmy w stanie wesprzeć naszą Radę w jakiś sposób w jej działaniach? Tylko najpierw trzeba wiedzieć, jakie te działania są.

PS. Drugą inspiracją była strona www.maslice.org Moze kiedys, jak będą budować drugi ring AOW przez Las Mokrzański... ;-)

Offline

#2 2009-04-30 02:08:29

maslak

Member

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-02-13
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: strona lesnica.org a Rada Osiedla i jej działania

byłem na stronie lesnica.org
niestety: żadnej aktualizacji
co sie stało?
i jeszcze: na jakiej zasadzie współpracuje admin www / forum leśnickiego z RO? czy to jakiś 'pakt' formalny, czy też??
interesuje mnie ten problem, dlatego pytam jakie sa rozwiązania....


STOWARZYSZENIE MAŚLICE. Budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Offline

#3 2009-04-30 14:06:28

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: strona lesnica.org a Rada Osiedla i jej działania

Witam,

jest już nowa strona internetowa Rady. Uzupełniam ją informacjami, wkrótce (nie traktujcie proszę słowa "wkrótce" jako dogodnej wymówki) przedstawię ją forumowiczom do konsultacji, a po wprowadzeniu poprawek i zaopiniowaniu przez Radę strona oficjalnie ruszy. 

Najnowsze zaś informacje o tym, co dzieje się w Radzie pojawią się w dzisiejszej (czwartkowej) Gazecie Leśnickiej.     

Jurek

Offline

#4 2009-05-01 09:29:14

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: strona lesnica.org a Rada Osiedla i jej działania

Gratulacje szybkiego załatwienia sprawy. Może coś na osiedlu wreszcie ruszy z kopyta.

Offline

#5 2009-05-04 14:43:14

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: strona lesnica.org a Rada Osiedla i jej działania

Rzuciłem okiem na ostatni numer GL dostępny on-line, czyli z 17 kwietnia i co mi się spodobało, to taki szary box z zadaniami dla nowej Rady Osiedla.
Uważam, że dobrze byłoby umieścić to na stronie w formię tabelki, a dla każdej sprawy podać aktualny status, co zrobiono, co trzeba jeszcze zrobić i kiedy jest planowany termin zakończenia (jeśli jest).
Co Wy na to?

Offline

#6 2009-05-04 16:42:22

miaoo

Member

Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 11
Punktów :   

Re: strona lesnica.org a Rada Osiedla i jej działania

Serwus wszystkim:)


tolek_88 - świetny pomysł na monitoring postępów poszczególnych prac. To o czym wspominasz to rekomendacje mieszkańców obecnych na Debacie 6 marca (rozdawaliśmy anonimowe ankiety i to ich oryginalny zapis pojawił się w GL). Żeby uczynić to czytelniejszym utworzę osobny wątek.

Pozdrawiamy serdecznie,
Maja & Damian

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » strona lesnica.org a Rada Osiedla i jej działania

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gastronomiauwm.pun.pl www.babskie.pun.pl www.pedagogikagrc.pun.pl www.odk1.pun.pl www.spawaczreviews.pun.pl