• Index
  •  » Leśnica
  •  » Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

#316 2011-09-08 13:11:10

 K.Bekieszczuk

Member

Skąd: Stabłowice
Zarejestrowany: 2011-03-24
Posty: 23
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Obecnie, zgodnie z informacjami przekazanymi Jurkowi przez Rzecznika Urzędu Miejskiego planuje się ogłoszenie przetargu na realizację Obwodnicy Leśnicy na koniec obecnego roku.

Krzysiek Bekieszczuk

Offline

#317 2011-09-11 20:15:03

Arek

Gość

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Arek napisał:

Panie Jerzy, bez urazy, ale świetnie Pan "pływa" po tematach....to się nazywa robić wszystko i nic...i tylko proszę mi tu teraz nie wypominać utwardzenia dwóch ulic na Mokrej, bo jest to kropla w morzu potrzeb tego osiedla, a ja oceniam Pana globalnie, czyli w skali zachodu Wrocławia....zresztą utwardzona Jajczarska to już historia, a też Pan się nią chwalił
Myślę, ze po roku Pana działalności mamy prawo Pana oceniać....i tylko proszę nie odpowiadać tak jak Kamilowi, że on tylko krytykuje a sam nic konstruktywnego nie wymyślił...tak, tylko, ze on czy ja nie pchamy się na stołek


Mam do Pana pytania: czy może Pan skomentować fakt zamknięcia tylu ulic, które stanowią kontakt Leśnicy z Wrocławiem?
oraz
Czy może Pan zrobić cokolwiek merytorycznego żeby takie praktyki nie miały miejsca podczas kolejnych imprez na stadionie?


ktoś wie czy można znaleźć gdzieś przebieg sesji Rady Miasta, kto w nich brał udział-czyli frekwencja po nazwiskach, jak kto głosował, w jakich sprawach zabierał głos, itp.?

bo może chociaż po tym będziemy mogli ocenić działalność "naszego" Radnego

czas gdy Pan Jerzy będzie znowu aktywny na forum to zapewne będzie czas kolejnej kampanii wyborczej - jakie to prawdziwie polskie

#318 2011-09-11 21:06:38

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Panie Arku,

proszę nie przesadzać. Na forum jestem regularnie, a piszę wtedy gdy mam coś do powiedzenia. Staram się, choć nie zawsze jestem w tym konsekwentny, nie podgrzewać temperatury sporu.

Offline

#319 2011-09-11 21:58:45

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

^^ He he - uderz w stół :-)
Przecież właśnie mamy kampanię...

Offline

#320 2011-09-12 06:33:34

Arek

Gość

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

powtarzam wiec pytania, które uważam, ze są zasadne i nie jest ich celem podgrzewanie sporu jak Pan to sobie sprytnie wydumał


Mam do Pana pytania: czy może Pan skomentować fakt zamknięcia tylu ulic, które stanowią kontakt Leśnicy z Wrocławiem?
oraz
Czy może Pan zrobić cokolwiek merytorycznego żeby takie praktyki nie miały miejsca podczas kolejnych imprez na stadionie?




i pytanie do wszystkich:

ktoś wie czy można znaleźć gdzieś przebieg sesji Rady Miasta, kto w nich brał udział-czyli frekwencja po nazwiskach, jak kto głosował, w jakich sprawach zabierał głos, itp.?

#321 2011-09-12 09:27:42

JL

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 74
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Na stronie BIP Rady Miejskiej Wrocławia (bip.um.wroc.pl)  można znaleźć wszystkie informacje dotyczące Rady Miejskiej ( Skład, Komisje, Dyżury Radnych, Porządki obrad, Transmisje z  sesji, Protokoły RMW, Uchwały, Interpelacje i zapytania Radnych). Protokoły na stronie pojawiają się z opóźnieniem, po zatwierdzeniu na kolejnej sesji. Umieszczanie w protokole pełnej dokumentacji z każdego głosowania wprowadzono niedawno,1 września*, dokonując zmiany statutu Wrocławia. 
J.Lisowska

(*już 7.07.11r. RM podjęła uchwałę w sprawie projektu wprowadzenia zmian w Statucie Wrocławia, jednak zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym projekt Statutu gminy powyżej 300 tys. mieszkańców podlega uzgodnieniu z Prezesem Rady Ministrów na wniosek ministra właściwego ds. administracji publicznej.
Pismem z dnia 23 sierpnia br. Prezes Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował przedłożony projekt zmiany Statutu Wrocławia.)

Ostatnio edytowany przez JL (2011-09-12 10:02:29)

Offline

#322 2011-09-12 10:04:57

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Panie Arku, odnośnie zamykania ulic na stadionie na czas imprezy: mieszkam przy Leśnicy, a nawet w sobotę zdarzyło mi się koło 20 wracać do domu z miasta.
A nawet zapomniałem, że będą problemy i pojechałem nie tak daleko od Lotniczej (bo Strzegomską, Żernicką).
Dojazd bez żadnych problemów.

Impreza z Kliczką była pierwszą dużą imprezą w tym miejscu. Do tego organizowaną na niedokończonym stadionie i przy niedokończonym układzie drogowym.
Dajmy szansę miastu na dokończenie budowy oraz nauczenie się organizacji komunikacji. Tragedia się nie stała, a my tu ciągle narzekamy.

Uważam, że dużo ważniejsze byłoby, aby miasto nacisnęło GDDKiA, żeby:
- zmodyfikować oznakowanie węzła Stadion (obecnie masa samochodów z kierunków północnych na Legnicę pcha się drogą 94 przez Leśnicę zamiast dojechać do A4)
- zmodyfikować oznakowanie na Lotniczej przed zjazdem na AOW (obecnie masa samochodów jedzie prosto i zawraca przy gliniankach, Grabowej itd.)
Te niedociągnięcia generują codzienne problemy, a nie okazyjne...

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2011-09-12 10:06:45)

Offline

#323 2011-09-12 15:28:10

hiram

Gość

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

#324 2011-09-12 16:09:22

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Jeśli to odpowiedź na drugą część mojego maila, to nic nie wnosi. Zmiana ma polegać na dodaniu np. przed łącznikiem Długołęka drogowskazu na A4. I taki faktycznie się pojawił. Jest też taki od strony Lotniczej, ale widziany już z dołu.
Niezależnie od tego, kierowca jadący obwodnicą od północy, jak zobaczy znak Legnica/Opole, to po prostu zjedzie. A o zmianie tego nikt nie pisze (napsiałem wczoraj maila z GDDKiA, jeszcze nie mam odpowiedzi).
Drugi problem to zbyt późne oznakowanie wjazdu na AOW od strony Lotniczej, ale możliwe, że tym powinno zająć się miasto...

Pozdrawiam

Offline

#325 2011-09-12 22:24:45

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

a w sobote kolejna blokada naszych osiedli - jest cudnie

Offline

#326 2011-09-13 08:52:47

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Panie Kamilu - więcej empatii...
Nie blokada, a utrudnienie. I nie osiedli, a dojazdu.
W ubiegłą sobotę tragedii nie było, na kolejnych imprezach nie powinno być znacząco gorzej.

Skoro już wybudowaliśmy stadion (ja nie byłem zachwycony pomysłem, ale "większość" tak wybrała), to niech pracuje na siebie - na utrzymanie, promocję miasta (fajne ujęcia rtl podczas gali), zabawę dla ludu.
A miasto nauczy się organizować imprezy lepiej, szczególnie jak dokończy budowę całej infrastruktury w tym miejscu.

Więcej optymizmu

Offline

#327 2011-09-13 09:35:01

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

ale ja jestem optymista, ktory ciagle ma nadzieje,ze OI powstanie - a poki nie powstanie to co impreza bedziemy mieli syf jak w ubiegla sobote
mialem te nieprzyjemnosc musiec udac sie na Zerniki okolo 16, wiec wiem jak to wygladalo

EDIT

Cieszy fakt, ze urzednicy poszli po rozum do glowy:

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,8019 … ezdna.html

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2011-09-14 14:38:01)

Offline

#328 2011-09-14 23:26:19

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Mam do Pana pytania: czy może Pan skomentować fakt zamknięcia tylu ulic, które stanowią kontakt Leśnicy z Wrocławiem?
oraz
Czy może Pan zrobić cokolwiek merytorycznego żeby takie praktyki nie miały miejsca podczas kolejnych imprez na stadionie?

Panie Arku,

uważam, że zamykanie wszystkich ulic dojazdowych do osiedla jest przesadnym środkiem ostrożności. W mojej opinii w czasie wielkich imprez na Stadionie Miejskim, ul. Kosmonautów mogłaby pozostać otwarta. Tylko zjazdy w kierunku stadionu z estakady byłby zamknięte.

Rozumiem jednak, iż takie środki ostrożności mają zapobiegać powstawaniu korków w okolicach stadionu, i umożliwić szybką i niezakłóconą ewakuację widzów w razie nagłej potrzeby (ataku terrorystycznego, wypadku). Jeśli tak, to nasza jako mieszkańców wygoda musi ustąpić potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa.

Wystąpiłem z inicjatywą zbadania innych możliwości rozwiązania kwestii ruchu wokół stadionu, z uwzględnieniem docelowej organizacji ruchu wokół stadionu, nie wykluczam, że sprawa stanie się aktualna dopiero po koncercie G.M.

Ostatnio edytowany przez Jerzy Michalak (2011-09-14 23:36:29)

Offline

#329 2011-09-15 16:25:53

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

A co Jerzy powiesz w tej kwestii:

http://www.gazetawroclawska.pl/stronagl … ,id,t.html

Nie wiem juz czy smiac sie czy plakac? Chcialbym tylko wiedziec skad beda na to pieniadze i czy przy okazji, jak nie mozna zbudowac OI bo kasy nie ma, czy taka kolejeczke mozna machnac chociaz do Pilczyc z Lesnicy.

Rece opadaja - Dutkiewicz powoli oddale sie od rzeczywistosci. Czy to juz przypadek kliniczny?

Offline

#330 2011-09-16 10:50:46

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

No i tak płakaliście, a tu okazuje się, że Lotnicza-Kosmonautów będzie przejezdna podczas występów atrakcyjnego Dżordża (choć zapewne momentami zapchana) i nie ma tragedii...

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 … rking.html

Pozdrawiam i głowa do góry!

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2011-09-16 11:05:27)

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pedagogikagrc.pun.pl www.gastronomiauwm.pun.pl www.spawaczreviews.pun.pl www.stickhero.pun.pl www.babskie.pun.pl