#16 2009-02-24 10:30:24

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Wybory do Rady Osiedla

Ad. 1. Popieram. Uważam, że dobrze byłoby ustalić miejsce, gdzie RO w trybie powiedzmy miesięcznym aktualizowałaby informację o statusie. Forum, strona RO, może być nawet stronka Kamila, byle byłoby wiadomo, że coś się dzieje.
Generalnie, Rada i osoby z nią związane mają na pewno lepszy dostęp do informacji niż szeregowi mieszkańcy. Marzyłaby mi się strona, gdzie były by informacje na temat
1. Inwestycje w Leśnicy
a. mała obwodnica leśnicy
b. rewitalizacja Średzkiej
c. budowa ciągu pieszo-rowerowego przy Marszowickiej
2. Inwestycje dotyczące bezpośrednio Leśnicy
a. Oś Inkubacji II
3. Inwestycja mające wpływ na jakość życia w Leśnicy
a. Remont Kosmonautów i Aleja Stabłowicka (możliwość przeniesienia ruchu na AS -> OI)
b. Budowa Stadionu i okolic (a utrudnienia w komunikacji Leśnica - Centrum)
c. Budowa AOW (a utrudnienia w komunikacji Leśnica - Centrum)

Ad. 2. To bardzo istotne, w szczególności przy Marszowickiej, naprzeciwko gospodarstwa/przystanku Polkowicka (jest taka droga do bystrzycy). Nie zgadzam się ze spritnkiem - RO może choćby naciskać na SM, aby kontrolowała te tereny. Jak dobrze wiadomo, śmieci można łatwo namierzyć. Poza tym, można szukać finansowania na czyszczenie tych miejsc, zagrodzić możliwość wjazdu samochodem do lasu (szlaban)

Ad. 3. Szybki Tramwaj jest w planach. Skoda wygrała, ale jeszcze nie wiadomo, za co kupimy te skody. MPK które ma zysku 1M rocznie ma wziąć kredyty na 200M. Poza tym jak wiadomo, większość dwukierunkowców będzie jeździć na kozanów/gaj, bo tam będą krańcówki. Trzeba władzom patrzeć na ręce, bo może się okazać, że cały T+ dla Leśnicy będzie polegał na zlikwidowaniu 10 i 22 i wstawieniu w to miejsce składów 105tek, które będą jeździć jako "Szybki Tramwaj" na Sępolno. Poza tym parkingi, parkingi i jeszcze raz parkingi. Dla mnie, jako mieszkańca Marszowic Szybki Tramwaj czy SKM ma sens, jeśli będę miał gdzie zaparkować auto w Leśnicy w bezpiecznym miejscu, a nie gdzieś komuś pod domem. Poza tym odwożąc kogoś na tramwaj, nie ma nawet miejsca gdzie można spokojnie wysadzić pasażerów, nie łamiąc przepisów.
Ad. 3a - fajnie by było, jakby autobus nocny (jak wróci) nie zawracał na pętli w Leśnicy tylko robił kółko przez Marszowicką i Jeleniogórską, ale to taka moja prywata

Ad. 8. Jak to mówił nasz były premier: Yes, Yes, Yes. Póki co jest fajna domena, reszty nie ma. Wedle strony, przewodniczącym Rady jest pan Ryszard Modliszewski

Ad. 10. W cywilizowanych krajach to automaty montuje się w autobusach/tramwajach. Ale RO nic na to nie może.

Ostatnio edytowany przez tolek_88 (2009-02-24 10:31:39)

Offline

#17 2009-02-25 13:59:41

Maja

Member

Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 10
Punktów :   

Re: Wybory do Rady Osiedla

Program programem, forum forem (z całym szacunkiem) ale najlepiej to się spotkać z kandydatami na żywo i pogadać, bo komunikacja internetowa choć cudem jest ostatnich lat, to wciąż niedoskonała. I nie piszę tego tylko, żeby Was zachęcić do przyjścia na debatę Tylko mam takie refleksje po prześledzeniu wątku.Program nawet najbardziej szczegółowy pozostawia wiele niedomówień i wątpliwości, co widać nawet na przykładzie postu Sprintka (pkt. 7).
A ja nie widzę tu (oprócz dobrego pomysłu Młodzieżowej Rady Osiedla) działań aktywizujących mieszkańców. I to nie tylko do przyjścia na festyn, ale wspólnych działań prowadzących do rozwiązywania jakichs palących problemów Leśnicy (które najpierw trzeba zidentyfikowac). Wiem, że to trudne

I jeszcze, jeszcze ad. 8, pamiętajmy, że nie wszyscy mają dostęp (48% osób w Polsce ma internet w domu) i umiejętności pozwalające na korzystanie z internetu. Jak jeszcze będzie prowadzona polityka komunikacji z mieszkańcami?

A jeśli chodzi o komitety...może nie na komitety głosujmy, tylko na ludzi?

Offline

#18 2009-02-25 16:48:18

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Wybory do Rady Osiedla

Maja napisał:

I jeszcze, jeszcze ad. 8, pamiętajmy, że nie wszyscy mają dostęp (48% osób w Polsce ma internet w domu) i umiejętności pozwalające na korzystanie z internetu. Jak jeszcze będzie prowadzona polityka komunikacji z mieszkańcami?

To może ja zażartuję sobie. Przyjmując, że bezrobocie we Wrocławiu jest ok 9%, to 91% ludzi pracuje. W tej grupie jest zapewne oprócz mnie paru nieszczęśliwców, którzy nie pracują od 8 do 16 ani w Leśnicy. Tak więc, nawet jakbym gnał na złamanie karku po pracy do Leśnicy, to prawdopodobnie na 18 bym się spóźnił.
Do czego dążę - internet jest właśnie genialnym środkiem komunikacji z ludźmi aktywnymi zawodowo, którzy nie mają czasu / możliwości wpaść sobie na kawkę do radnego i pogadać. Dostępny 24h i co ważne, w odróżnieniu od np. telefonu asynchroniczny, czyli niewymagający zaangażowania obydwu stron w dokładnie tym samym czasie.

Offline

#19 2009-02-26 16:20:41

Maja

Member

Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 10
Punktów :   

Re: Wybory do Rady Osiedla

tolek_88 napisał:

Do czego dążę - internet jest właśnie genialnym środkiem komunikacji z ludźmi aktywnymi zawodowo, którzy nie mają czasu / możliwości wpaść sobie na kawkę do radnego i pogadać. Dostępny 24h i co ważne, w odróżnieniu od np. telefonu asynchroniczny, czyli niewymagający zaangażowania obydwu stron w dokładnie tym samym czasie.

Internet rzeczywiście jest świetnym środkiem komunikacji i ja tego nie kwestionuję uważam internet za dobrodziejstwo, korzystam z niego chętnie i często, i nie wyobrażam sobie, że kiedyś go nie było
Ale komunikację w internecie wciąż uważam za mniej doskonała niż twarzą w twarz. I dowodem dla mnie jest też nasza rozmowa, bo wydaje mi się, że odebrałeś moją wypowiedź, jako podważenie sensu rozmów na forum. Absolutnie nie miałam tego na myśli
Zauważ, że właśnie internet/forum/mail wybraliśmy z Damianem, żeby zbierać pytania do radnych i informować o debacie. Ale jakoś młodzi aktywni zawodowo i uczący się milczą...(wciąż jednak mamy nadzieję)
Pamiętajmy jednak, że wśród społeczności leśnickiej nie tylko są aktywni zawodowo oraz uczący się młodzi forumowicze, ale też, przepraszam za wyrażenie , osoby w wieku poprodukcyjnym. Czyli osoby już niepracujące, na emeryturze, które interesują się życiem osiedla i działalnością rady, ba chcą działać, ale niekoniecznie mają możliwość skorzystania z internetu.
Stąd moje pytanie odnoszące się do punktu 8. programu.
Nie zamykajmy się na jedną formę przekazu, bo nie jest ona wbrew pozorom jeszcze uniwersalna.(Swoją drogą pomysł na działanie w Leśnicy: kurs komputerowy dla Seniorów lub osób 50+ prowadzony przez Juniorów nie jest to mój autorski pomysł, podpatrzone...)
Te 91% pracujących brzmi mocno, ale sprawdź jeszcze, jaki jest procent osób w wieku aktywności zawodowej w całej populacji. To zmieni postać rzeczy:)

A co do godziny Debaty. Spóźnionych powitamy równie serdecznie, jak punktualnych. A i ja tak, jak Ty nie pracuję w godzinach 9-16, ani w Leśnicy. Spróbuję jednak zdążyć, bo myślę, że warto. Jak to było? Dla chcącego nic trudnego?

Offline

#20 2009-02-27 09:40:16

Zamin

Gość

Re: Wybory do Rady Osiedla

at. 10
Problemem jest brak automatów biletowych. Zdarza się, że na pętli brakuje biletów okresowych. Poza tym, gdzie mają kupować bilety mieszkańcy dalszych przystanków? Motorniczy ma ograniczoną ilość, kiosków przystankowych nie ma, w sklepach też bywają braki. W dodatku tam można kupić tylko jednorazowe.

#21 2009-02-27 17:17:06

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Wybory do Rady Osiedla

Zapraszam na stronę www.radnymichalak.pl z pełnym profilem kandydatów i programem naszej grupy: RAZEM DLA OSIEDLI.

Offline

#22 2009-02-28 10:58:01

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Wybory do Rady Osiedla

No Kochani - ja widze ze nam sie forum bardzo ozywilo Cieszy mnie to niezmiernie
Na spotkanie w piatek napewno przyjde Ale jak sadze wiecej bedzie kandydatow niz mieszkancow

Offline

#23 2009-02-28 14:08:57

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Wybory do Rady Osiedla

Jak kandydaci zaproszą po dwie osoby towarzyszące, to będzie więcej widowni

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cosiedzialowczoraj.pun.pl www.pfc2d.pun.pl www.transport13.pun.pl www.rozpierdalaczeciemnosci.pun.pl www.saas.pun.pl