• Index
  •  » Stabłowice
  •  » Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

#46 2010-04-26 13:04:56

qwerty

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Witam,
szczerze to nie bardzo wiem o co ten hałas. Mieszkam na Stabłowicach i w moim odczuciu bardziej szpecą okolicę stare, rozsypujące się domy (czyli jakieś 80% Stabłowic), śmieci czy brudasy chlejący tanie wina na każdym rogu, niż to osiedle. Może zamiast obrażać ludzi, którzy się tu wprowadzą i których jeszcze nie znacie, zajmijcie się swoimi sprawami. Poziom waszych wypowiedzi świadczy o was samych. Wstyd mi za sąsiadów.

#47 2010-04-26 13:39:45

sss

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

miejmy nadzieję, że wybudują drogę od Piortkowskiej do Kosmonautów i mieszkańcy bloków nie będą musieli jeździć droga obok tych super willi i napuszonych właścicieli..

#48 2010-11-18 23:14:51

f1

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Witam.

do 20 roku życia mieszkałem w podobnej okolicy jak Stabłowice. W dużym domu z ogrodem a z okien w salonie było widać las.

Możecie nie wierzyć, ale wynajmuje teraz 20 metrową kawalerkę w centrum która wielkością przypomina łazienkę mojego rodzinnego domu (ciężko się przyzwyczaić ale na większy rarytas mnie nie stać:))
Nie chcąc dłuzej się gnieździć, postanowiłem kupić mieszkanie, na kredyt oczywiście, bo inaczej to uzbierałbym może do 50 rż.
Nie chciałem mieszkać w centrum, chciałem gdzieś w ładnej okolicy... trochę dalej.
Znalazłem Murapola, daleko od centrum, ale ładna okolica; zielono, ładne domki... poczułem się troszkę jak w domu (pomijając fakt iż tylko na mieszkania Murapola było mnie stać) i kupiłem.
Osobiście gdybym mógł to wybudowałbym tam dom, w domu się wychowałem i w domu miom zdaniem mieszka się najlepiej, ale niestety muszę się pogodzić z szarą rzeczywistością.
Czytając niektóre wypowiedzi poczułem się źle, jakbym to ja był winien że bloki powstają akurat tam, za czyimś płotem. Owszem, rozumiem podejście mieszkańców i zdenerwowanie, bo sam nie chciałbym żeby za moim płotem wyrosło blokowisko, ale może nauczymy się żyć razem nie patrząc na to czy ktoś mieszka w domu czy w bloku, na parterze czy 5 piętrze?
To nie my kazaliśmy zacząc  budowę akurat na działce za Waszymi płotami i nie my byliśmy architektami...
Nie chiałbym idąc rano na przystanek omijać spojrzenia sąsiadów mieszkających od lat na Stabłowicach, mieć wyrzuty sumienia że przeze mnie i resztę ludzi którzy kupili mieszkania od murapola musicie się "dokładniej zasłaniać", ograniczać w czymkolwiek, czy zamykać na pięć spustów.

Z pozdrowieniami.
F.

#49 2010-11-18 23:34:22

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Panie F,

mieszkam na Stabłowickiej, "za chwilę" pewnie powstaną obok mojej działki TBS-y. Jestem jednak zdania, że my ludzie mieszkający w miastach musimy się nauczyć żyć obok siebie, czasem bardzo blisko siebie. Jeśli ktoś pragnie spokoju i ciszy, będzie zmuszony poszukać sobie miejsca na wsi. Proszę się jednak nie dziwić sąsiadom, że denerwuje ich wysoka zabudowa obok ich domów jednorodzinnych. I chyba nikt nie denerwuje się na naszych nowych sąsiadów, ale na tych, którzy zezwolili na budowę bloków w tym miejscu. W każdym razie, obok mojego domu będzie Pan mógł przechodzić bez wyrzutów sumienia.

Offline

#50 2010-11-19 08:00:35

f1

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej



Nie dziwię się mieszkańcom mieszkającym w domach, bo jak już napisałem wcześniej też nie byłbym zadowolony gdyby za moim płotem wyrosło blokowisko.

Fakt, musimy nauczyć się żyć razem! żeby było łatwiej i przyjemniej
Na kogo przecież możemy liczyć jak nie na sąsiadów

Pozdrawiam.

#51 2010-11-19 10:02:27

Sebastian Lorenc

Member

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 43
Punktów :   

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Witam,

miasto się rozwija i to normalna kolej rzeczy. Budynki wielorodzinne muszą powstawać bo przecież nie każdego stać na dom. Osobiście nie mam nic przeciwko łączeniu zabudowy, byleby byo to robione z głową. Częstym, i niestety negatywnym dla kupujących mieszkania, zjawiskiem jest za gęsta zabudowa. Sąsiad patrzy sąsiadowi w okno i obaj czuja się jak na sklepowej wystawie. Wciskanie domów na kazdy skrawek ziemi pogarsza jakoś c zycia w okolicy,w której powstają i to zarówno nowym, jak i starym mieszkańcom. Na Stabłowicach terenów jest na szczęscie pod dostatkiem, dlatego uważam, że zdaniem Rady Osiedla jest pilnowanie i protestowanie w sytuacjach, gdy deweloper próbuje upakować kilka budynków na paru tysiącach metrów. Mam nadzieję, że w Pańśtwa przypadku uda się połaczyc zabudowę z nasadzeniami zieleni i zagospodarowaniem przestrzeni miedzy budynkami, aby każdy czuł się komfortowo w swojej okolicy.

Pozdrawiam,
Sebastian Lorenc
Przewodniczący Zarządu Osiedla Oporów
www.sebastianlorenc.pl

Offline

#52 2010-11-19 11:41:39

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Na połączenie Piotrkowskiej z Kosmonautów nie ma co liczyć.

Co do wypowiedzi panów radnych (obecnie kandydatów na większych radnych) - oczywiście macie rację, ale... często (nie wiem jak jest tutaj) taka budowa odbywa się na granicy prawa lub nawet poza. Często pojawia się MPZP niezgodny ze Studium, zupełnie wbrew wnioskom stron zainteresowanych. Albo wydawane są warunki niezgodne z sąsiednią zabudową.

Ja mam taki przykład z podwórka - działka zielona (łąka), bez MPZP, wśród zabytkowej zieleni, żadna bezpośrednio sąsiednia działka nie jest zabudowana. Nie ma jeszcze (chyba) warunków zabudowy.

Na razie jest inwestor narzucił na nią jakąś glinę (od pół roku nic nie wyrosło na niej, nawet chaszcze), zrobił sobie lewe przyłącze kanalizacyjne (niszcząc studnię).
Ani mpwik, ani władze miasta się tym zupełnie nie przejęły - i to wkurza najbardziej.

Pozdrawiam

Offline

#53 2010-12-03 17:33:13

gość2010

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Właśnie, wszyscy zapomnieliście o meritum sprawy. A jest nim wielki kant, który zafundowała nam radna Zdrojewska jakieś dwa lata temu będąc jeszcze Przewodniczącą Rady Miasta. Otóż jednoosobowo podpisała obwieszczenie, którym rzekomo naprawiała omyłkę radnych z 2006 roku. I zafundowała nam te bloki - mieszkańcy mogą czuć żal prawda? Mieszkałam 30 lat na wielkim osiedlu i budując dom nie chcieliśmy mieć w sąsiedztwie osiedli wielorodzinnych a kupując działkę w tej okolicy 5 lat temu sami urzędnicy Wydziału Architektury stanowczo zapewniali, że te grunty, na których stoi dziś Murapol i Gant są przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną.
Miasto zwyczajnie zrobiło nas w balona a jeszcze dodam, że według sądów obwieszczenie nie jest aktem prawnym więc nie ma się czym zajmować a dla urzędasów miejskich jest to akt prawny obowiązujący.
Chore jest to, że ci ludzie dalej na stołkach Radnych będą siedzieć.
Bloki i tak już stoją, będzie ich jeszcze więcej więc proponuję tego wątku już nie kontynuować i przestać się podniecać tematem.

#54 2010-12-03 20:50:55

Jacek

Gość

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

ja tam z blokow sie ciesze, bo dzieki nim moze bedziemy mieli na stablowicach normalniejsza komunikacje:) dla mnie nie ma roznicy czy moj sasiad ma jedno czy piec pieter, i tak mam sasiada, a jak komus nie pasuje to moze zawsze kupic dzialke na syberii, tam ma sie daleko do sasaiadow

#55 2010-12-08 18:26:11

 SWIEZA

New member

Zarejestrowany: 2010-10-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Drogi Jacku, dzisiaj na 103 czekalam póltorej godziny. Mysle ze my jako mieszkancy powinnismy cos z tym zrobic. Nasz pan przewodniczacy rady osiedla obiecal ze wysle mi wzor pisam, pod ktorym bedziemy sie mogli podpisywac i nastepnie zlozyc je w wydziale planowania lub transporu. Do tej pory tego pisma nie otrzymalam( minely juz dwa misiace)!!!. Zgadzam sie ze bedziemy bardziej cywilizowani ale skoro potrafia tutaj tyle wybudowac to niech załatwia dodatkową komunikacje. !!!

Offline

#56 2010-12-10 05:52:23

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Droga Świeżo,

o naszych staraniach o zwiększenie częstotliwości pisaliśmy już na stronie Rady: http://lesnica.org/node/412, natomiast Twojego maila z adresem dostałem dopiero przed kilkoma dniami. Poprzedni nie zawierał żadnego tekstu, nie bardzo wiedziałem do czego się odnosił, dopiero po ostatnim skojarzyłem, że chodzi o sprawę zbierania podpisów pod petycją. Tymczasem sprawa została już w Wydziale Transportu podniesiona.

Offline

#57 2010-12-10 11:46:07

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

We Wrocławiu mamy jak na potrzeby zbyt mało autobusów, nie wspominając o tramwajach. Sytuacja na zajezdniach jest tak zła, że ostatnie trzy tramwaje 102Na są używane ciągle jako rezerwa (wjeżdżają za opóźnione tramwaje lub te, które uległy awarii, czyli właściwie w zimie rezerwy kursują non-stop). Wszystkie wolne autobusy poszły na potrzeby muchowozu 723 kursującego co pół godziny i łączącego oddalone o 400 metrów pl. Bema z halą Targową. Korki po wybudowaniu stadionu i nowych osiedli zwiększą się, bo nie inwestuje się w komunikację zbiorową a drogi mają ograniczoną pojemność (o czym nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć urzędnicy). Taka jest prawda, że mieszkając w Leśnicy, Złotnikach i Stabłowicach przy obecnej polityce transportowej jesteśmy skazani na korki. Rafaello próbuje podpasować wyborcom, nie mieszkańcom i tu jest pies pogrzebany. Jeśli chcemy dojechać do centrum w 20 minut zawsze, musimy wymóc na władzach wspieranie zrównoważonej polityki transportowej, wyglądającej plus minus tak:

1. Komunikacja Zbiorowa (tramwaje, autobusy, kolej podmiejska)
2. Piesi i rowerzyści
3. Samochody.

I tak stawiając priorytety w ciągu 10 lat można stworzyć miasto dla mieszkańców, nie wyborców. Albo władza nawet pomimo groźby utraty mandatu podejmie potrzebne działania, albo dalej będziemy czekać po 1,5h na autobus? 

PS
I tu pojawia się analogia do dwóch najbardziej skomplikowanych operacji "chirurgicznych".

Offline

#58 2010-12-10 14:12:43

 SWIEZA

New member

Zarejestrowany: 2010-10-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Tak widziałam na stronie rady osiedla tę informację jednak prosiłabym o to pismo, żeby przesłac na mojego maila może podpisy pomoga i sprawią, że szybciej dostaniemy nowy autobus. Bo to co zostało napisane na stronie rady osiedla to moze trwac wiecznosc TA OBSERWACJA.
Tak więc czekam na pismo.
Pozdrawiam

Offline

#59 2011-05-10 23:26:47

K35

New member

Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 3
Punktów :   

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

male napisał:

Osiedle jest planowane blisko lasku... będą mogli z pieskami na spacerki biegać bo z pewnością na monitorowanym terenie pieski nie będą  mogły robić kupek.

Póki co, my sąsiedzi zostaliśmy uznani za strony w stosunku do Murapolu ponieważ we wnioskach udowodniliśmy naruszanie naszych " interesów prawnych" oraz udowodniliśmy, że znajdujemy się w obszarze oddziaływania planowanych obiektów. Ponadto udowodnimy, że niestety nie mają dostępu do drogi publicznej ( zgodnie z art. 34 Prawa Budowlanego) więc nie mogą otrzymać pozwolenia na budowę. Reszta to tajemnica....
Gdyby Pan Prezydent Dutkiewicz nachalnie nie dążył do budowy stadionu mieli by łatwiej bo znalazły by się może pieniążki na projektowaną ulicę dwupasmową na terenie ogródków działkowych w pobliżu działki Murapolu, ale zdaje się, że stadion ma być za wszelką cenę(!).

Pozdrawiam

ps Miło, że forum się ożywiło, dla innych tematów również



Stadion może jest ważny ale nikt w nim nie zamieszka...
Czy widzieliście statystyki ile młodych małżeństw nie ma gdzie mieszkać?
A czemu?
bo się uniemożliwia inwestycje i ceny mieszkań nie spadną...

Ostatnio edytowany przez K35 (2011-05-10 23:29:22)

Offline

#60 2011-05-10 23:41:05

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Mówienie - się uniemożliwia - to jakiś bełkot...

Kto uniemożliwia, komu? Widziałeś ile się buduje we Wrocku i ile stoi mieszkań niesprzedanych? Fakt, że nie wpływa to na spadek cen, ale to z zupełnie innych powodów niż spisek masonów czy innych takich...

Offline

  • Index
  •  » Stabłowice
  •  » Budowa osiedla bloków 5 piętrowych przy Piotrkowskiej

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.shamanan58.pun.pl www.ce.pun.pl www.zulnicamazancowice.pun.pl www.landsil.pun.pl www.elmir.pun.pl