#16 2008-01-12 22:15:34

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

A zauważyliście, że w czasie remontu skrzyżowania Średzka/Dolnobrzeska korki były mniejsze?

W planie jest obwodnica Leśnicy, ale przecież niskim kosztem można:
- Średzką zrobić jednokierunkową (najlepiej tylko na odcinku tuż przed światłami, tam dwa pasy: albo osobny do skrętu w prawo, albo osobny do skrętu w lewo - nie wiem, co bardziej blokuje; może dwa osobne: w lewo nieco dalej analogicznie jak obecnie)
- Ruch do miasta puścić przez Płońskiego (oczywiście po lekkiej przebudowie skrzyżowania przed Hermesem, co ułatwi skręt w prawo).

I mamy:
- większy spokój na Średzkiej
- rozładowane korki

Proponowałem to Miastu, ale mnie olali...

Offline

#17 2008-01-29 18:26:19

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Według mnie w Leśnicy brakuje tablic informacyjnych oraz ścieżkę dydaktyczną przy zabytkach oraz miejscach związanych z ważnymi osobami, które kiedyś odznaczyły się czymś dla Leśnicy. Takie tablice sprawiają, że turyści choć na moment się zatrzymują i mogą przeczytać o historii danego miejsca. Przykładem może być pobliska Lutynia, czy choćby Ratyń, który posiada ścieżkę wokół rzeki Bystrzycy. Leśnica ma tyle pięknych zabytków: Zamek, kościół św. Jadwigi, parki złotnicki i leśnicki, zabytkowe kamieniczki na średzkiej, krępickiej, skoczylasa, dom na Rubczaka, w którym Cybulski kręcił filmy, kawałek domu kard. Meisnera, dom w którym mieszkała Pola Raksa i pewnie wiele, wiele więcej.

Co o tym sądzicie?

Offline

#18 2008-01-30 08:58:10

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Ja jestem ze Złotnik. W Leśnicy bywam, ale zazwyczaj kojarzy mi się z mocno zmęczonymi ludźmi pod monopolowym w Hermesie. Wydaje mi się (takie subiektywne spostrzeżenie), że w tych pięknych kamienicach i willach mieszkają głównie ludzie, którym na turystach specjalnie nie zależy.

Ale jako, że nie jestem z tych przestających pod Hermesem, pomysł mi się podoba. Wielokrotnie zachwycam się tym miasteczkiem. Nawet (ponieważ ruch tranzytowy jest spory) można by postawić znaki drogowe (te brązowe) z atrakcjami Leśnicy.
Kłopotem może okazać się niemożność zaparkowania.

Bardzo byłoby fajnie rozruszać miasteczko. Turyści wspomogliby rozwój branży gastronomicznej, której brakuje mi z tej strony miasta. Parki mamy ładne, Leśnicki jest ładnie zadbany i do tego z zamkiem. Złotnicki bardziej dziki, ale za to ze wzniesieniami średniowiecznymi (które zanikają w wyniku intensywnej dewastacji). Z budynków to oczywiście te, które wymieniłeś (ciekawe ile ludzi idących Średzką zatrzymuje się i zadziera głowy do góry, żeby spojrzeć na piękno tych kamieniczek). Mi się najbardziej podoba budynek poczty.

To co, podanie do Rady Osiedla?

Offline

#19 2008-01-30 19:40:37

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Jeśli ten pomysł miałby szansę na realizację: Bardzo chętnie można skierować podanie do RO. Rada powinna nadzorować nad projektem oraz znaleźć na nie środki z Urzędu Miasta. Pojawia się tylko problem wykonania projektu tablic oraz opracowania informacji na nią: I tu można zaangażować młodzież z naszego gimnazjum, oraz oczywiście można poprosić prof. Ewę Kobel, osobę która napisała już książkę o Leśnicy.

Offline

#20 2008-01-30 20:02:42

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

No to ja odpadam - ani nie znam pani profesor, ani nie mam kontaktów z Gimnazjum. Ale jeśli miałyby ruszyć takie prace, to chętnie podrzucę parę własnych spostrzeżeń. Pozdrawiam i powodzenia.

Offline

#21 2008-02-27 23:08:45

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

I jak? Na paru wizytach Radnego sie skonczylo?

Offline

#22 2008-02-29 15:34:45

Magda Piekarska

New member

Zarejestrowany: 2008-02-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Czy Rada Osiedla może cokolwiek zrobić w sprawie terenu między ulicami: Trzmielowicką, Serowarską, Jajczarską i Średzką? Chodzi o stawy leśnickie wraz z przyległościami, zawalone tonami śmieci. Tych śmieci, pomijając okazjonalne akcje mieszkańców, które nic nie dają, nikt nie sprząta od lat. A co roku, jak tylko przygrzeje słońce, zjeżdżają tam tłumy wrocławian na pikniki. To, co po sobie zostawiają, można oglądać przez resztę roku, w różnym stadium rozkładu. Z tego co wiem, teren należy do miejskiego MOSiR-u i jest dzierżawiony wędkarzom. Teoretycznie to oni odpowiadają za utrzymanie tam porządku, jednak po interwencjach zbierają tylko te śmieci, które są przy samym brzegu. Mimo że mieszkam w okolicy i korzystam z tych terenów (chodzę tam na spacery z psem), naprawdę wolałabym, żeby powstało tam ogrodzone kąpielisko z biletami wstępu - byle byłby porządek. Teraz wstyd mi przed rodziną i znajomymi, że mieszkam w takim otoczeniu. Mogę im długo opowiadać, jaka ta Leśnica piękna, jak cudownie się tu mieszka -co z tego, kiedy na dzień dobry widzą taki śmietnik. A tym, którzy zostawiają te wszystkie butelki, opakowania po lodach i czipsach, tacki od grilla itd też trudno się dziwić - fakt, pewnie nikt ich nie nauczył, żeby nie śmiecić, ale też na tym ogromnym terenie nie ma ani jednego kosza na śmieci.

Offline

#23 2008-02-29 15:55:02

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Magda,

z przykrością muszę stwierdzić, że w naszej ludowej ojczyźnie nic w tej sprawie zrobić się nie da. Śmieci wokół nas przyrasta z zatrważającą prędkością. Np. na drodze wzdłuż Bystrzycy (w okolicy Zakładów Chemicznych Złotniki) coraz to ktoś wyrzuca śmieci po remontach samochodów.
W pobliskich parkach, lasach, kępach drzew są tony śmieci. Widać, że ludzie nie wyrzucają ich przy okazji, czy przez pomyłkę, tylko celowo, z premedytacją wsadzają w samochód śmieci i wywożą. Zaśmiecają nawet parki przy domach.

Takie rzeczy są nie do pomyślenia w Niemczech, czy choćby w Czechach. Niestety zachowujemy się jak ludzie pierwotni. Mamy to chyba w naturze... tylko narzekamy, niszczymy i śmiecimy. Strasznie przykre.

Pozdrawiam

Offline

#24 2008-02-29 21:33:14

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Cześć Magdo,

witamy nowego Forumowicza. Czy to przypadkiem nie Ty wczoraj dzwoniłaś do mnie w sprawie stawów leśnickich? Jeśli nie, to podobnie jak tamtej miłej osobie, mogę odpowiedzieć, że sprawą już się zająłem. Poczekajmy dwa tygodnie na efekty .

Ale jest trochę prawdy w tym co mówi Bodoniusz. To my sami zaśmiecamy nasze otoczenie. Brak elementarnej kultury aż razi. I na to, żadne sankcje i jednorazowe akcje nie pomogą.

Pozdrawiam

Jurek Michalak

Offline

#25 2008-02-29 21:45:27

Magda Piekarska

New member

Zarejestrowany: 2008-02-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Jasne, że sami sobie jesteśmy sobie winni. Tyle że zmiana mentalności to praca na całe lata. A góry śmieci rosną w oczach. I chodzi o rozwiązanie problemu. To nie jest przecież ziemia niczyja.
Dwa lata temu sama organizowałam z sąsiadami akcję sprzątania stawów. Porozlepialiśmy plakaty w całej Leśnicy. Przyszło pięć osób (w tym dwójka dzieci). Kontener czekał jeden dzień, a my byliśmy w stanie sprzątnąć może jedną dziesiątą tego bałaganu. Jesienią za sprzątanie wzięła się jedna z leśnickich szkół, tyle że tym razem nikt nie pomyślał o kontenerze i worki, porozrywane przez lisy, leżą nad stawami do dziś. To wszystko nie są jednak żadne rozwiązania, tak samo jak to, że na każdy spacer wychodzę z reklamówką i zbieram co większe śmieci. A chodzi o to, żeby za porządek zabrał się właściciel tego terenu. Mam nadzieję, że coś uda się z tym fantem zrobić. W każdym razie chętnym odradzam letnie kąpiele w stawach - kiedy były zamarnięte, na lodzie był las porozbijanych butelek. Teraz to szkło jest na dnie stawów.

Offline

#26 2008-02-29 21:48:30

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

O, jednak Pan Radny funkcjonuje na forum :-)

Zatem przy okazji zapytam jak tam sprawy ze Złotnik: ulicy Złotnickiej i parku Złotnickiego? Dodam, że jedna z sąsiadek planowała zaprosić telewizję, żeby pokazać problem szerzej, ale nie chciałem na razie robić większego zamieszania.

Za to stale obserwuję. Widzę już, że stały przebieg tranzytowy(!) naszą ulicą mają dostawcze samochody DHLu - trudno nie zwrócić uwagi, bo zawsze bardzo szybko jeżdżą. No i obecnie po otwarciu większości ulic Złotnik, ruch tranzytowy jest znacznie większy niż ludzi z osiedla (jak pisałem - ilościowo większy i jakościowo gorszy: kierowcy przejeżdżający jeżdżą znacznie szybciej!).

A to dopiero początek, bo przecież jest zasypany wjazd i znaki 'ślepej drogi'. No i przemysł za torami oraz lotnisko dopiero się rozwijają.

Co do parku - to przypomnę, że chodzi o alejkę od ul. Nowotarskiej do kładki: rozjeżdżana jest przez samochody i pełna błota. Proponowałem wniosek o remont i fizyczne zamknięcie możliwości przejazdu...


Magda, przyznam, że nie wiedziałem, że tak się mocno angażujecie. Wyrazy szacunku. Na stawach byłem tylko 1-2 razy latem. Uznałem to za świetne miejsce - w zasięgu roweru. Strasznie mnie przestraszyłaś tymi butelkami (na stawach złotnickich było to samo, ale tam się nikt nie kąpie), szczególnie, że chodzić tam chciałem z córką. Szczególnie podobała jej się ta długa lina do skakania - choć nie wiem, czy chciałbym, żeby spędzała czas z taką młodzieżą.
Co do jednak edukacji społeczeństwa, to ja akurat jestem sceptyczny - obawiam się, że jest coraz gorzej i nie widzę szans ani sposobu na poprawę. Wiem, że to przykre.

#############################################################

12.03.2008

Właśnie dostałem odpowiedź od Rady Osiedla.

Wniosek do Rady o poparcie inicjatywę mieszkańców ulicy Złotnickiej był długim listem mieszkańców zawierającym obawy uzasadnione merytorycznie. Dodatkowo popierane były dalszymi danymi przesyłanymi emailami oraz zdjęciami przedstawiającymi ruch na ulicy. Odbyło się również spotkanie z Radą, na którym osobiście starałem się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Natomiast odpowiedź Rady to jedno zdanie: „Odpowiadając na Pana pismo z dn. 11.02 br. Rada Osiedla Leśnica uprzejmi informuje, że nie popiera Pańskiego wniosku o zamknięcie ul. Złotnickiej”. Dla nas, mieszkańców, może budzić obawy o nie merytoryczne podejście do istotnego dla nas problemu.

Już nawet pomijając błąd w pisowni w treści listu, błąd w pisowni mojego nazwiska, wysyłkę listu (datowany na 28.02, nadany dwa tygodnie później).

ŻENUJĄCE.

Mówiąc dobitniej - do dupy z taką Radą.
Na pewno żaden z Państwa nie dostanie mojego głosu w przyszłorocznych wyborach!

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2008-03-12 21:34:47)

Offline

#27 2008-03-13 22:14:07

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Bodoniusz,

stary, trochę więcej spokoju radzę. Nieco upraszczając Twój pomysł wygląda on tak: ulicą Złotnicką w kierunku lotniska, Żernik, i dalej jeżdżą ruchem tranzytowym samochody dostawcze, ciężarowe (w tym TIR'y) oraz osobowe. Wkurza to mieszkańców tejże ulicy, bo ruch pomimo garbów jest spory. Postulujesz zatem aby zaślepić ul. Złotnicką, tak aby jeździły nią tylko samochody mieszkańców. Ruch przez Złotniki natomiast miałby się odbywać ul. Kielecką. Czy nie jest to przerzucenie ruchu z jednej ulicy na drugą, odciążenie jednych i obciążenie innych Mieszkańców?
Jeśli się mylę popraw mnie. Przyjdź proszę na spotkanie w poniedziałek, będziemy mogli spokojnie porozmawiać. Ale nie zacietrzewiaj się.     

Przyznaję, treść odpowiedzi jaką otrzymałeś jest do bani . Choć się z nią zgadzam, nie ja ją redagowałem i podpisywałem.  I nie wrzucaj proszę wszystkich do jednego worka, jestem przewodniczącym Rady, w skład której wchodzi 15 osób, z czego zaledwie 5 osób wykazuje jakąś aktywność. A Złotniki są obecnie reprezentowane zaledwie przez jednego radnego. Rada potrzebuje odmiany i świeżej krwi. 

Jesteś pozytywnie upartym facetem, startuj w wyborach do Rady Osiedla, na pewno razem coś dobrego uda się nam zrobić, nie tylko dla Złotnik. Ale jedno jest pewne, bez młodych, nieźle wykształconych oraz dobrze sytuowanych materialnie osób Rada nie będzie funkcjonować sprawnie.

Jeszcze informacja dla Magdy i wszystkich, którym nie jest obojętny stan naszych stawów.
1. Administrowanie (w tym sprzątanie) lustrem wody oraz terenem do 2 metrów od brzegu należy do Polskiego Związku Wędkarskiego.
2. Reszta tereny pozostaje pod zarządem Zieleni Miejskiej, to ta jednostka jest głównie odpowiedzialna za sprzątanie.
3. W zeszłym roku, w październiku, zrobiliśmy tzn. Mieszkańcy (głównie dzieci szkolne), sprzatanie tych terenów. Zebrano ok 30 worków 80 litrowych róźnych śmieci. Wezwaliśmy ZZM aby te worki wywiózł. Nie zrobili tego, a zebrane śmieci ktoś rozrzucił, a część podpalił.
4. Terez zadziłaliśmy inaczej. Przed ok. tygodniem nasz Strażnik Miejski zrobił dokumantację zdjęciową stopnia zanieczyszczeń. Prześlelmy to jako oficjalne zgłoszenie Straży Miejskiej do ZZM. Musi poskutkować

Pozdrawiam

Offline

#28 2008-03-13 23:06:29

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Trochę już tak mam, że jestem w gorącej wodzie kąpany.

Co do merytorycznej dywagacji na forum - spędziłem w grudniu 3 godziny w Radzie w tej sprawie. Plus listy i emaile - nie wiem, czy potrafię coś więcej w tej sprawie powiedzieć.

Co do argumentów z maila:
1. Brak przejazdu na wprost, a wymóg przejechania dookoła, przez uliczki, prawdopodobnie zmniejszy sumaryczną wielkość ruchu.
2. Ruch ten rozłoży się na wiele ulic. Spodziewam się zresztą, że największy pozostanie pod moimi oknami - dalej w lewo w Nowotarską i w prawo w kierunku Zakopiańskiej. Ale część pojedzie innym układem, część przez Żwirową. Zatem łącznie mniejszy ruch rozłoży się na wiele uliczek.
3. Ulica, która może przejąć największy ruch, Kielecka, będzie ulicą wyposażoną w chodniki, w przeciwieństwie do Złotnickiej.
O tym mówiłem wielokrotnie, pokazywałem mapy (tam pięknie rysuje się Złotnicka jako idealne połączenie - jego zamknięcie, czyli mały zonk po drodze - spowoduje, że wielu kierowców zrezygnuje).

Ale przede wszystkim chciałbym zauważyć, że nie podszedłem do sprawy w sposób taki: "zróbcie mi dobrze, reszta mnie nie interesuje". Rozmowę w Radzie zacząłem od stwierdzenia, że zdaję sobie sprawę z negatywnych skutków naszej propozycji dla innych mieszkańców i argumentowałem mając na uwadze kwestię z punktu widzenia osiedla.

Oczywiście, że dla mieszkańca Kieleckiej przejęcie nawet jednego samochodu ze Złotnickiej, gdyby tam miało zniknąć sto, będzie rozwiązaniem nie do przyjęcia!

Osobiście widzę jedno skuteczne, acz kontrowersyjne rozwiązanie: zamknięcie na stałe przejazdu kolejowego na ul. Piołunowej (pozostawienie możliwości przejścia pieszego i przejazdu rowerem). I mam gdzieś, że Unia poprzez PLK wydała ileś tam złotych na jego budowę. Dodam, że znam protesty mieszkańców Żernik w związku z zamknięciem przejazdu na Konińskiej. Tu jest zupełnie inna sprawa, bo my mamy Wielko/Małopolską i Żernicką - więc przejazd na drugą stronę torów, choć uciążliwy, nie jest tak niebezpieczny jak w tamtym przypadku. Chętnie oddam Żerniczanom nasz przejazd. Taki sąsiedzki dar osiedla...

Sorry, kolego, ale dla mnie Rada to jedno ciało.
Na maila z informacją bezpośrednio od Ciebie odpisałem, że dziękuję za informację - mimo negatywnej nie miałem i nie mam żadnych osobistych urazów.

Złotniki... właśnie miasto wystawia na przetarg działki na Złotnikach. Ceny wywoławcze brutto to niemal 500 zł. Złotniki rulez!

Co do stawików - strasznie śmiesznie jest z tym strażnikiem miejskim osiedla. Ja wielokrotnie zgłaszałem problemy quadów i samochodów jeżdżących po parku Złotnickim. Zazwyczaj była odpowiedź, że zwiększą częstotliwość wizyt strażnika - potwierdzali przy tym moje obserwacje: zniszczenia. A raz jak spotkałem quadarzy niszczących średniowieczne zabytki, to strażnik nie odbierał telefonu. W zasadzie nic się nie zmieniło.

Śmieci też mamy masę: jakieś telewizory, lodówki, gruz, wersalki. Mam wrażenie, że pochodzą z okolicznych domów, z których ludzie wyjeżdżają drogimi samochodami. Wiocha, jak nie wiem.

##########################################################

Pytanie jeszcze do p. Jurka - jak tam wizja lokalna połączenia Zakopiańskiej z Piołunową (tam dziury są ogromne, a samochody rozjeździły/zniszczyły spory kawał pola)??

##########################################################

I jeszcze jedno pytanie do p. Jurka - co z obiecanymi relacjami ze spraw i spotkań Rady?

##########################################################

I kolejne pytanie do Rady - co Rada doradza na czas wyłączenia tramwajów? Czy np. otwarcie Wielkopolskiej, szczególnie dla autobusów (zmniejszy zapychanie Kosmonautów przez zatrzymujący się 409, umożliwi ucieczkę dla samochodów osobowych) ma szansę nastąpić szybko? A może jakiś jednak ruch tramwajowy wahadłowy?
Albo próba wykonania zatoczek przystankowych dla autobusów (utwardzone jak obecnie ulice Złotnik, pozwalające autobusom schować się na czas postoju na przystanku)?
Czy może jeszcze jakieś pomysły?

Pozdrowienia łączę.

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2008-03-14 12:07:39)

Offline

#29 2008-03-26 16:54:37

Magda Piekarska

New member

Zarejestrowany: 2008-02-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Tuż przed świętami nad stawami pojawili się panowie, którzy zabrali się za sprzątanie stawów leśnickich. Nie sądzę jednak, żeby to był efekt działań rady osiedla - zapytani, skąd są, odpowiedzieli, że ich firma wygrała przetarg ogłoszony przez zieleń miejską na sprzątnięcie tego terenu. Bardzo się cieszę, ale jestem ciekawa, co dalej. Jeśli teren nie będzie regularnie porzędkowany (a ci panowie tłumaczyli, że chodzi o JEDNORAZOWY porządek), jeśli wciąż będzie brakowało tam koszy na śmieci, to szybko wrócimy do punktu wyjścia. Kolejny problem to notoryczne wypalanie traw na tym terenie - jak tylko robi się ciepło, płoną trawy, krzaki, drzewa. Z sąsiadami kilkanaście razy wzywaliśmy straż pożarną do takich pożarów, mimo że w tym sezonie wiosna wyraźnie się spóźnia.

Offline

#30 2008-03-26 19:35:35

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Rady Osiedla Leśnica ;)

Magda,

na Radę bym nie liczył, bo ma wszystko w nosie.
na Miasto już prędzej, ale w takich sytuacjach nie ma bata: albo postawisz ciecia i będzie stale pilnował (wówczas też nie ma pewności, bo może po prostu dostać po głowie za przeszkadzanie w imprezach), albo syf będzie stale - bo takie mamy społeczeństwo. Potrafi tylko niszczyć i narzekać.

Ale cieszę się, że jest czysto - jak się ociepli, to przyjeżdżam się pokąpać :-)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gim16klasa1b.pun.pl www.wr.pun.pl www.figodesign.pun.pl www.horse.pun.pl www.wrestlinggame.pun.pl