• Index
  •  » Stabłowice
  •  » Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

#16 2012-03-09 23:03:11

Kala44

Gość

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Kala44 napisał:

Informacje Asi Pawłowskiej można przetłumaczyć wprost:

Sprzedaliśmy ziemię, kasę wzięliśmy i co nam teraz zrobicie? Mamy bowiem w głębokim poważaniu jak będzie wyglądała komunikacja dla kilku tysięcy mieszkańców północnych i środkowych Stabłowic. Ważne, że My - Miasto zarobiło kasę sprzedając działki. Reszta nas już nie obchodzi - możecie się taplać w błocie lub jeździć sobie wąskimi uliczkami po osiedlu - mamy to w nosie! a Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego??? Pfff to tylko zmyłka dla Developerów i nabywców mieszkań w tym regionie - tu nic nie powstanie.

Jak widać ulica zbiorcza dla Stabłowic była ściemą Urzędu Miasto Wrocławia - bo planowali tylko uliczka dojazdowa do TBSów. Ale za to wybory tuz tuż!!!

Wyboru były 1,5 roku temu - pomyliło mi się. Ale tak czy owak wybory nadejdą a wtedy już dzielnica Stabłowic (szczególnie ta cześć) będzie liczna. Ja wszystkim przypomnę kto z cichacza skrócił drogę która miała być zbawienna dla Stabłowic

#17 2012-03-10 09:13:03

 K.Bekieszczuk

Member

Skąd: Stabłowice
Zarejestrowany: 2011-03-24
Posty: 23
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Proszę Państwa poniżej proponowana treść petycji do Prezydenta Rafała Dutkiewicza, pod którą zbieramy podpisy mieszkańców. 
Osoby, które chciałyby się pod petycja podpisać proszę o kontakt mailowy: jerzy.michalak@rada.wroc.pl ,odeślę petycję wraz z tabelką na podpisy.

Szanowny Panie Prezydencie,
w związku z planami budowy ulicy Wojanowskiej, My niżej podpisani mieszkańcy Stabłowic pragniemy zwrócić uwagę Panu Prezydentowi, na pewne aspekty związane z naszym osiedlem.
Stabłowice są niezwykle dynamicznie rozwijającym się osiedlem Wrocławia, w przeciągu zaledwie kilku lat na skutek nowych inwestycji mieszkaniowych liczba mieszkańców wzrośnie dwukrotnie. Tak szybki rozwój rodzi różnego rodzaju problemy, zarówno dla nowych, jak i dla dotychczasowych mieszkańców Osiedla. Najistotniejszym problemem jest zapewnienie sprawnego połączenia nowych osiedli z już istniejącą siecią drogową oraz z działającą w mieście komunikacją miejską. Deweloperzy niezwykle dynamicznie budują nowe domy wielorodzinne, do których sprowadzają się nowi mieszkańcy. Niestety nie nadążają za tym budowy dróg na osiedlu. Najlepszym przykładem jest ulica Wojanowska, na którą został właśnie ogłoszony przetarg. Droga ta mogłaby połączyć dwie części, Stabłowic, rozwiązując przez to problem komunikacyjny w tym rejonie, jednakże, aby tak się stało brakuje zaledwie 200m i nie poinformowano nas kiedy droga ta miałaby zostać dokończona. Wiemy z wiadomości, które do nas docierają, że część zadań zobowiązali się wykonać deweloperzy, nie wiemy jednak jakie są to dokładnie zadania oraz jakie są to terminy realizacji. Działania urzędników miejskich, nie są dla nas do końca jasne, gdyż droga w proponowanym kształcie nie rozwiąże problemów komunikacyjnych naszego osiedla. Reasumując, apelujemy do Pana Prezydenta o pomoc w rozwiązaniu przedstawionego przez nas problemu, poprzez przedłużenie ulicy Wojanowskiej oraz zastosowanie wszelkich środków prawnych celem skłonienia Deweloperów do jak najszybszego wykonania swoich obowiązków, związanych z infrastrukturą drogową, które przyjęli na siebie rozpoczynając inwestycje w rejonie Stabłowic.

Offline

#18 2012-03-10 11:50:53

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Szanowny Panie Asystencie

Jesli pan radny Michalak tak wiele robi, prosze o informacje o konkretnych inwestycjach ktorych realizacje zawdzieczamy dzieki jego staraniom. Bo jak na razie to radny Michalak robi dwie rzeczy dobrze, pisze DUZO pism z ktorych nic nie wynika i efektu nie ma no i swietnie generuje szum medialny kolo swojej osoby.
No i ma Pana - przeciez bycie radnym to tak zajmujaca funkcja ze asystent jest nieodzowny. Malo tego, jestem za tym aby rada miasta lub pan prezydent wprowadzili OBOWIAZEK posiadania asystenta i powinien taki asystent miec pensje z UM

Dzialania radnego Michalaka powoli zaczynaja byc zalosne, i swietnie komponuja sie z dzialaniami R.Dutkiewicza - duzo szumu, malo efektow.

Kamil Kedzior - asystent samego siebie

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2012-03-10 15:40:22)

Offline

#19 2012-03-10 12:41:25

Ruda

New member

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Odnosząc się do powyższej wypowiedzi Pana Kamila proponuję jeszcze, aby asystent też miał asystenta, bo przecież tyle ludzi przybywa wokoło, tyle pracy;)
A tak na serio - Panie Bekieszczuk, Panie Michalak, co Wy chcecie uzyskać od tych deweloperów i jak Prezydent Miasta ma realnie na nich wpłynąć, aby wybudowali drogę ? Deweloper kieruje się interesem a nie altruizmem.
Deweloper kupił od miasta grunt pod budowę osiedla, a nie pod budowę drogi. Trzeba zatem zacząć od tego, do kogo należy grunt, na którym miałby powstać sporny odcinek drogi. Jesli nie jest on własnością dwelopera, to w jaki sposób deweloper ma na nim drogę wybudować ? Jesli kwestia dojazdu do osiedli nie została przez Miasto podniesiona na etapie negocjacji z deweloperami,  to w zasadzie jest już pozamiatane. Przecież taką drogę trzeba np. konserwować. I kto miałby to robić deweloper, który myśli tylko o  zysku ? Poza tym jaka byłaby to droga - deweloperska ? A jeździeliby nią np. mieszkańcy ul. Piotrkowskiej i innych ulicy. To co deweloper ma budować drogi dla całego osiedla? Ten deweloper to chyba musiałby być jakiiś filantrop:)
Reasumując publiczną drogę dojazdową ma obowiązek wybudować Miasto i tylko do Miasta należy kierować swoje żądania w tej sprawie.
A tak a propos działalności radnego Michalaka - budowa ulicy Wojanowskiej już jest na etapie przetargu, czyli że wcześniej musiała być w palnie zagospodarowania przestrzennego. Pytanie - gdzie był wtedy radny Michalak ? Przecież do planu zagospodraowania przestrzennego można zgłaszać zastrzeżenia, jak sam mnie kiedyś pouczył w soim poście.
Ano radny Michalak zajmował się np. wyłączaniem możliwości prowadzenia działalności na działce koło ulicy Lazurowej. (Ciekawe dlaczego i po co  ???). Czyli plan zagospodraowania przestrzennego jest mu dobrze znany.

Offline

#20 2012-03-10 15:47:23

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Kolezanko Ruda

Otoz z tego co sie orientuje, deweloper kupujac grunt od miasta mogl zostac 'zmuszony' przez miasto do wybudowania ulicy. Da sie to zrobic w zgodzie z prawem. Chodzi tylko o to, ze miasto musi CHCIEC a niestety we Wroclawiu urzednicy wyznaja metode 'NIEDASIE"

Zapewne dla dzialki wydano warunki zabudowy - i rowniez na tym etapie planowania inwestycji mozna bylo zobligowac inwestora do wykonania drogi/ulicy.

Ale to trzeba chciec, trzeba dbac o pozniejszych mieszkancow, trzeba myslec perspektywicznie a nie tylko "wziac kase" bo potrzebna na splacanie setek kredytow zaciagnietych przez miejskie spolki, a mieszkanca miec w dupie.

Przyklady 'mania w dupie' mieszkanca mozna mnozyc, jak nie brak ulicy (zainteresujcie sie ulica Trawowa przy Krzmienieckiej - setki mieszkan a droga gruntowa w centrum miasta), przez olewanie komunikacji i likwidacje kolejnych linii, po generowanie niepotrzebnych wydatow na idiotyczne inwestycji typu fontanny, studia uwarunkowan dla budowy metra (SIC!!!) i np. parking pod fosa.

Czego Wy mieszkancy chcecie od urzednikow? Pracy i logicznego myslenia?

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2012-03-10 15:48:41)

Offline

#21 2012-03-11 14:18:50

LuKi

Member

Zarejestrowany: 2012-03-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Uważam, że w powyżej przedstawionej petycji Pana K. Bekieszczuk jest zbyt dużo nawiązania do tego kto co może zrobić, z uwzględnieniem deweloperów (co dodatkowo wśród opinii publicznej będzie powodowało negatywne odczucia). Nawiązuje się w niej do dróg osiedlowych i roli deweloperów - a to przecież w tej sprawie nie o to chodzi.

Droga Wojanowska w moim przekonaniu powinna być budowana wyłącznie przez Miasto (to nie będzie przecież droga osiedlowa). To Miasto bowiem podjęło decyzje o rozbudowie tej części miasta, sprzedało mase działek pod zabudowę wielorodzinną i powinno zadbać o jakąkolwiek drogę zbiorczą dla tej części Stabłowic.

Deweloperzy zrobili to co mieli zrobić - czyli wybudowali drogi osiedlowe i podłączyli je z istniejącą siatką dróg. Niestety ta siatka dróg na Stabłowicach to niewielkie uliczki, masa krzyżówek itd.

Teraz to Miasto (zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego) powinno zadbać o wybudowanie ulicy zbiorczej dla północnej części Stabłowic. Masa ludzi kupiła tutaj mieszkania, wybudowała się uwzględniając, że w niedalekiej przyszłości będzie wybudowania (zgodnie z MPZP) ulica usprawniająca komunikację w tej części miasta. Aktualna siatka dróg oraz dostęp do autobusu (1000m do ul. Głównej) to istny koszmar - nie możemy się zgodzić aby tkwić na takiej pustyni komunikacyjnej przez kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat.

Poniżej przedstawiam plan dróg zgodnie z MPZP - którą teraz Miasto chce znacznie skrócić. Jak widzicie Wojanowska ma być pociągnięta w przyszłości aż do północnej cześć tzw. alei Stabłowickiej - czyli tej drogi która będzie przebiega od nowopowstającego szpitala na kosmonautów aż po Biedronkę na królewieckiej. Jak widzę teraz jaki problem jest z 200 metrami ul. Wojanowskiej to nabieram przekonania, że ta przedstawiona w MPZP siatka dróg powstanie nie prędzej niż w 2040r a może w 2050 roku:( Zróbmy wszystko aby przynajmniej te dodatkowe 200 metrów wojanowskiej powstało co znacznie ułatwi komunikację dla nowych i starych mieszkańców Stabłowic.
http://s18.postimage.org/92khbavih/wojanowska_min.jpg

Offline

#22 2012-03-11 20:04:32

Ruda

New member

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Luki - dokładnie o to mi chodziło. TO NIE JEST ROLA DEWELOPERÓW, ABY BUDOWAĆ DROGI PUBLICZNE. W związku z tym petycja Pana Belieszczuka ( a tym samym Pana Michalaka) jest w tej sytuacji pozbawiona sensu.

Offline

#23 2012-03-11 23:30:32

 K.Bekieszczuk

Member

Skąd: Stabłowice
Zarejestrowany: 2011-03-24
Posty: 23
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Szanowni Państwo,
włączając się do dyskusji pozwolę sobie przywołać sprawę drogi 3kDL, drogi gminnej, która ma zostać wybudowana na "koszt" prywatnej firmy - Salwirak, do końca 2014 roku - http://bazowy.kei.pl/niezmarnujglosu2/i … owego.html
Na obecną chwilę z radnym nie mamy jeszcze szczegółowej informacji, kto dokładnie za jaką drogę jest odpowiedzialny. A uściślając, który deweloper przy zakupie działki od miasta dostał rabat w zamian za wybudowanie na swój koszt  odcinka drogi gminnej.
Mam nadzieję, że do końca tygodnia uda nam się przedstawić wyczerpującą informację. 

Petycja nie jest oczywiście obowiązkowa i nikt nie twierdzi, że jest idealna i, że każdy będzie się z nią w 100% zgadzał, w obecnej chwili priorytetem jest przedłużenie ulicy Wojanowskiej, tak aby mogła ułatwiać życie mieszkańców. Możemy stworzyć 2, 3 a nawet i 10 petycji, tak aby każdy mógł znaleść odpowiednia, najlepszą według niego treść, ale nie muszę chyba nikogo przekonywać, że 10 petycji z małą liczba podpisów, złożonych w różnym czasie wywoła mniejszy efekt niż jedna petycja ze skumulowana liczbą podpisów.

Zapomnijmy na chwilę o podziałach i wspólnie doprowadźmy do wydłużenia ulicy Wojanowskiej.

Offline

#24 2012-03-12 09:10:58

Kala44

Gość

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

K.Bekieszczuk napisał:

Szanowni Państwo,
włączając się do dyskusji pozwolę sobie przywołać sprawę drogi 3kDL, drogi gminnej, która ma zostać wybudowana na "koszt" prywatnej firmy - Salwirak, do końca 2014 roku - http://bazowy.kei.pl/niezmarnujglosu2/i … owego.html
Na obecną chwilę z radnym nie mamy jeszcze szczegółowej informacji, kto dokładnie za jaką drogę jest odpowiedzialny. A uściślając, który deweloper przy zakupie działki od miasta dostał rabat w zamian za wybudowanie na swój koszt  odcinka drogi gminnej.
Mam nadzieję, że do końca tygodnia uda nam się przedstawić wyczerpującą informację. 

Petycja nie jest oczywiście obowiązkowa i nikt nie twierdzi, że jest idealna i, że każdy będzie się z nią w 100% zgadzał, w obecnej chwili priorytetem jest przedłużenie ulicy Wojanowskiej, tak aby mogła ułatwiać życie mieszkańców. Możemy stworzyć 2, 3 a nawet i 10 petycji, tak aby każdy mógł znaleść odpowiednia, najlepszą według niego treść, ale nie muszę chyba nikogo przekonywać, że 10 petycji z małą liczba podpisów, złożonych w różnym czasie wywoła mniejszy efekt niż jedna petycja ze skumulowana liczbą podpisów.

Zapomnijmy na chwilę o podziałach i wspólnie doprowadźmy do wydłużenia ulicy Wojanowskiej.

O.K. Ale co przeszkadza teraz na początku zbierania podpisów zredagować prawidłowo petycje, tak aby jej treść w większym stopniu odnosiła się do naszych potrzeb, aby wskazywała na ułomność obecnego układu komunikacyjnyego na Stabłowicach - czyli braku ulic zbiorczych w środkowej części dzielnicy, bezpieczne poruszanie się po osiedlu jedynie ulicami okalającymi całe osiedle, zmniejszenie bezpieczeństwa na wąski uliczkach osiedlowych, wpływ takiej siatki dróg na przyrodę - czyli jeden z podstawowych atutów Stabłowic itd itd.

W petycji trzeba szczególnie podkreślić jaka jest rola Miasta w tym zakresie. O Deweloperach zupełnie bym nie wspominał. Jeśli miasto podpisało z Salwirakiem porozumienie na budowę drogi do 2014r. to jak teraz zmusić ich do wcześniejszej jej realizacji? Jest jedno wyjście - dodatkowa kasa dla dewelopera z UM. Mamy problem z 200m ul. Wojanowskie dla wszystkich mieszkańców Stabłowic to co dopiero z kasą na ulicę którą ma wybudować Salwirak. Nierealne. Zamieszczenie w jednej petycji dwóch spraw - dotyczących Miasta i Deweloper sprawi, że petycja ta będzie miała b. słabe "pole rażenia"! - takie jest moje zdanie.

#25 2012-03-14 00:20:29

LuKi

Member

Zarejestrowany: 2012-03-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Witam. Na podstawie już przedstawionych na forum Milarta tekstów przygotowałem projekt petycji.
Zamieszczam go na wszystkich pozostałych forach osiedla Stabłowice i czekam na Wasze uwagi. Jeśli akceptujecie go, to nie ma na co czekać, drukujemy i zbieramy podpisy. Być może uda się również umieścić petycje gdzieś na necie, w celu elektronicznej możliwości zbierania podpisów. Po zaakceptowaniu przez Was treści petycji skontaktuje się z Gazetą Wyborczą w tej sprawie. Być może oni będą mogli gdzieś taką petycje umieścić.

Dotyczy: Budowy drogi zbiorczej (ul. Wojanowskiej) dla Osiedla Stabłowic
My niżej podpisani mieszkańcy Stabłowic (lokatorzy domów jednorodzinnych oraz nowo powstałych osiedli wielorodzinnych m.in. Ganta, Murapolu, Milarta, Salwiraka) prosimy Pana Prezydenta o podjęcie działań mających na celu rozwiązanie problemów komunikacyjnych naszego osiedla.

W dniu 29 lutego br. Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął przetarg na budowę ulic Wojanowskiej wraz z infrastrukturą na odcinku od ul. Starogajowej do rowu B-9.5 na osiedlu Stabłowice Stare we Wrocławiu.  Rozstrzygnięty przetarg  nie obejmuje jednak połączenia ulicy Starogajowej z obszarem gęsto zabudowanych ulic m.in. Świeżej, Olbrachtowskiej, Arachaidowej, Kokosowej, Będkowskiej, czy chociażby Piotrkowskiej. Obecnie mieszkańcy tego obszaru w celu dojazdu do ulic zbiorczych Stabłowic tj. ul. Głównej oraz ul. Kosmonautów, okalających te terytorialnie rozległe osiedle, są zmuszeni do korzystania wyłącznie z wąskich dróg osiedlowych. Drogi te nie są dostosowane do tak dużego natężenia ruchem, jakie możemy obserwować od kilkunastu miesięcy, gdy znacznie wzrosła ilość mieszkańców tej części miasta. Już teraz wiemy, że w najbliższych miesiącach wzrost ludności Stabłowic będzie jeszcze większy. Ponadto brak dostępu do komunikacji miejskiej w środkowej części Stabłowic powoduje, że tymi uliczkami przemieszcza się duża część mieszkańców naszego osiedla, w tym dzieci oraz osoby starsze, co powoduje dodatkowe niebezpieczeństwo.
Ponadto dojazd do nowych osiedli wielorodzinnych poprowadzony jest ul. Jędrzejowską, która krzyżuje się z ul. Główną, w bezpośredniej bliskości przejazdu kolejowym, o dużym natężeniu ruchu. Powoduje to częste zatory w ruchu drogowym stwarzające realne, bardzo duże niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia ludzi.

Byliśmy przekonani, że problemy komunikacyjne w tej części miasta zostaną rozwiązane poprzez wybudowanie ulicy zbiorczej dla środkowej części Stabłowic (ul. Wojanowskiej), zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Niestety rozstrzygnięty przetarg obejmuje budowę skróconej ul. Wojanowskiej, służącej jedynie przyszłym mieszkańcom powstającego osiedla TBS. Do stworzenia w pełni funkcjonalnego, usprawniającej komunikację dla mieszkańców wszystkich pozostałych osiedli Stabłowic zabraknie około 200m planowanej drogi. Ten odcinek ul. Wojanowskiej pozwoliłby bowiem połączyć ją z ul. Arachaidową i ul. Olbrachtowską, z którymi już skomunikowani są pozostali mieszkańcy Stabłowic Starych. Ponadto brakujący odcinek ul. Wojanowskiej  skróciłby znacznie (o około 2 km) drogę do najbliższego przystanku tramwajowego na ul. Kosmonautów, co z pewnością skłoniłoby większą ilość mieszkańców Stabłowic  do korzystania z usług komunikacji zbiorowej.
Decyzja o rozpisaniu przetargu nie uwzględniającego niniejszego odcinka wydaje się dla nas niezrozumiała i godząca w interesy mieszkańców Stabłowic. Uważamy, iż budowa tej drogi jest niezbędna aby móc zapewnić mieszkańcom bezpieczny i funkcjonalny dojazd do pracy, szkoły, jak i miejsca zamieszkania.
Miasto przeznaczając nowe działki pod budownictwo mieszkaniowe winno wziąć pod uwagę wiążący się z tym wzrost liczby mieszkańców oraz niezbędną rozbudowę infrastruktury tego terenu. Przy tak wielu nowych inwestycjach i powiększającej się liczebności ludności na tym terenie w najbliższym czasie niezbędne wydaje się również poprowadzenie nowych połączeń komunikacyjnych umożliwiających przemieszczanie się mieszkańców do centrum miasta, w czym z pewnością pomoże brakujący odcinek drogi.

Brak sprawnego i funkcjonalnego połączenia tego kilkutysięcznego osiedla Wrocławia z centrum miasta w dalszej perspektywie będzie z pewnością powodował jeszcze większy sprzeciw i protesty mieszkańców. Dlatego aby uniknąć tego problemu wnioskujemy o uwzględnienie naszych postulatów i spojrzenie na nasz problem z dalszej perspektywy, dostrzegając konieczność jego rozwiązania.

Ostatnio edytowany przez LuKi (2012-03-14 10:04:13)

Offline

#26 2012-03-14 13:57:00

Sebastian Lorenc

Member

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 43
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Witam,

propozycja petycji przygotowana przez LuKI`ego wydaje się najtrafniej ujmować istotę problemu. Dzisjaj spotykam się z Panem Bartłomiejem w sprawie Wojanowskiej - omówimy scenariusz działania.

Pozdrawiam,
Sebastian Lorenc
Radny Miasta Wrocławia

Offline

#27 2012-03-14 22:32:33

LuKi

Member

Zarejestrowany: 2012-03-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

.

Wkrótce ukaże się komunikacja dotycząca zbierania podpisów pod petycją oraz nowe ustalenia w sprawie.

Offline

#28 2012-03-15 08:10:20

banan

New member

Zarejestrowany: 2012-03-15
Posty: 2
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Witam,

Nazywam się Bartłomiej Chowański i pozwoliłem sobie współkordynować akcję „Wydłużymy Wojanowską” ze strony mieszkańców osiedla wybudowanego przez Milart. Zgodnie z zapowiedzią Lukiego., chciałem się podzielić z Wami scenariuszem działania ws. zbierania podpisów pod petycją o przedłużenie ul. Wojanowskiej. Udało mi się wczoraj spotkać z p. Jerzym Michalakiem oraz jego asystentem. Miał być również p. Sebastan Lorenc, niestety o 18:00 Radni też pracują i niestety komisja się przedłużyła, a co za tym idzie uniemożliwiła spotkanie.

Co udało się ustalić:
1. Zbieramy podpisy osobiście. Zrezygnowaliśmy z formy elektronicznej, gdyż jest ona nieweryfikowalna. 100 podpisów wiarygodnych jest cenniejsze niż 1000, których nie da się zweryfikować.
2. Podpisy będą zbierane do 28 marca. Więcej szczegółów, kiedy i jak można to robić już wkrótce.
3. Jest techniczna możliwość rozszerzenia przetargu do 50% kwoty wygranej oferty. Nie trzeba byłoby w ten sposób zaczynać całej procedury od początku.
4. Tekst petycji zostanie jednak podobny do zaproponowanego na początku, ze względu na to, że już dziś rozpoczyna się zbieranie podpisów przez z jedną z mieszkanek ul. Piotrkowskiej. Poniżej tekst petycji:

Szanowny Panie Prezydencie,
w związku z planami budowy ulicy Wojanowskiej, My niżej podpisani mieszkańcy Stabłowic pragniemy zwrócić uwagę Panu Prezydentowi, na pewne aspekty związane z naszym osiedlem.
Stabłowice są niezwykle dynamicznie rozwijającym się osiedlem Wrocławia, w przeciągu zaledwie kilku lat na skutek nowych inwestycji mieszkaniowych liczba mieszkańców wzrośnie dwukrotnie. Tak szybki rozwój rodzi różnego rodzaju problemy, zarówno dla nowych, jak i dla dotychczasowych mieszkańców Osiedla. Najistotniejszym problemem jest zapewnienie sprawnego połączenia nowych osiedli z już istniejącą siecią drogową oraz z działającą w mieście komunikacją miejską. Deweloperzy niezwykle dynamicznie budują nowe domy wielorodzinne, do których sprowadzają się nowi mieszkańcy. Niestety nie nadążają za tym budowy dróg na osiedlu. Najlepszym przykładem jest ulica Wojanowska, na którą został właśnie ogłoszony przetarg. Droga ta mogłaby połączyć dwie części, Stabłowic, rozwiązując przez to problem komunikacyjny w tym rejonie, jednakże, aby tak się stało brakuje zaledwie 200m i nie poinformowano nas kiedy droga ta miałaby zostać dokończona. Wiemy z wiadomości, które do nas docierają, że część zadań zobowiązali się wykonać deweloperzy, nie wiemy jednak jakie są to dokładnie zadania oraz jakie są to terminy realizacji. Działania urzędników miejskich, nie są dla nas do końca jasne, gdyż droga w proponowanym kształcie nie rozwiąże problemów komunikacyjnych naszego osiedla. Reasumując, apelujemy do Pana Prezydenta o pomoc w rozwiązaniu przedstawionego przez nas problemu, poprzez przedłużenie ulicy Wojanowskiej tak, aby łączyła się ona z dotychczasowo wybudowanymi przez deweloperów ulicami Arachidową i Olbrachtowską.

Aby nie powielać tekstów, wszystkie uzasadnienia powyższych decyzji możecie znaleźć tutaj:
http://stablowice.net.pl/ulica-wojanows … html#p1298

Pamiętajcie, że możecie również dołączyć do wirtualnej części akcji „Wydłużamy Wojanowską” za pośrednictwem Facebooka. Gorąco polecam!
http://www.facebook.com/groups/314196628639513/

Liczę na Wasze wsparcie. Jeszcze dziś napiszemy z Lukim terminarz zbierania podpisów w najblizszym tygodniu.

Ostatnio edytowany przez banan (2012-03-15 08:53:24)

Offline

#29 2012-03-15 13:25:31

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

No i świetnie. Z Sebastnianem naturalnie działamy w tej sprawie wspólnie, a najważniejsze jest to, że udało się nam uniknąć sytuacji, w której tworzylibyśmy dwie odrębne grupy i zbieralibyśmy podpisy pod dwoma, konkurencyjnymi apelami.

Offline

#30 2012-03-19 08:14:56

banan

New member

Zarejestrowany: 2012-03-15
Posty: 2
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Proponuję 3 terminy zbierania podpisów:
- poniedziałek - 19.03 godz. 18:00 - Szkoła Podstawowa na Maślicach - spotkanie z mieszkańcami osiedla GANT
- piątek - 23.03 od godziny 19:00 do 20:00 w kawiarni Milano Piu przy ul. Świdnickiej 4a(na antersoli)
- sobota - od godz. 10:00 - Stabłowice - tutaj prosiłbym o zgłoszenie się do mnie osób, które pomogłby mi chodzić z listą po osiedlach i domkach. Na pewno sam będę brał w tym udział. Prośba o zdeklarowanie się chętnych osób (najlepiej telefonicznie: 507 765 519)

Ostatnio edytowany przez banan (2012-03-19 08:17:26)

Offline

  • Index
  •  » Stabłowice
  •  » Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
czy orgasm pomaga na ból? posuwam swoją matkę co napisać na ścianie w pokoju www.underground.pun.pl audi a4 wymiana tulei