#1 2008-06-19 16:55:13

mariusz

New member

Zarejestrowany: 2008-06-19
Posty: 3
Punktów :   

PRÓG ZWALNIAJĄCY lub LUSTRO

Zwracam się z prośbą o zamontowanie progu zwalniającego lub lustra na ulicy Dolnobrzeskiej 22-24.

Kierowcy jadący od strony Mokrego i Brzeziny nie zwracają uwagi na ograniczenie prędkości przy Dolnobrzeskiej - okolice TBS.


Przy wyjeździe z TBS na Dolnobrzeską dochodzi codziennie do wielu groźnych sytuacji. Kierowcy wyjeżdzający z osiedla nie są w stanie zobaczyć samochodów pędzących od strony Brzeziny, ponieważ wyjazd z osiedla jest akurat na łuku drogi. Tylko czekać kiedy dojdzie to poważnego wypadku.

Mam nadzieję, że Polak nie będzie mądry po szkodzie i uda się uniknąć tragedii. Inwestycja pod względem finansowym i organizacyjnym jest naprawdę błacha.

Chciałbym przypomnieć również, że wprowdziło się tutaj wiele rodzin z małymi dziećmi. Ze strachem spoglądam czasami na te maluchy, które przecież w swej dziecięcej "głupocie" wybiegają na ulice.

Offline

#2 2008-06-20 09:42:43

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: PRÓG ZWALNIAJĄCY lub LUSTRO

Z wielką chęcią bym Ci zamontował, ale niestety nic mi do tego, a obawiam się, że nikt inny tego nie czyta.

Nawet festyn osiedlowy, o którym glośno było nawet w radiu Wrocław na naszym żywym forum przeszedł bez echa.

Offline

#3 2008-06-20 17:06:03

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: PRÓG ZWALNIAJĄCY lub LUSTRO

Rada widać coś nie interesuje się kontaktem z mieszkańcami... Są wprawdzie zebrania, ale czy tak trudno zrozumieć, że ludzie chodzą do pracy, szkół a wieczorami mają swoje zajęcia? Zebrania powinny służyć, aby rozpatrywać problemy mieszkańców spływające do rady przeróżnymi sposobami. Najprostszym jest właśnie to forum, jednak osoby zaglądające tu szybko rezygnują, ponieważ kontakt z radą jest zerowy. Pomysł był dobry, jednak mimo wszystko to za mało. Nie oczekuję codziennej wizyty kogoś z rady na forum, ale niech chociaż ktoś dwa razy na tydzień przejrzy posty i powie co da się zrobić (niedasię?? -to nie ZDIUM

Offline

#4 2008-06-23 10:24:47

mariusz

New member

Zarejestrowany: 2008-06-19
Posty: 3
Punktów :   

Re: PRÓG ZWALNIAJĄCY lub LUSTRO

No faktycznie wygląda na to, że komputer jest dla naszych radnych  barierą nie do przejścia. A szkoda. Bo faktycznie pomysł bardzo dobry, tylko wydaje się że martwy od narodzin.

Offline

#5 2008-06-23 10:33:18

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: PRÓG ZWALNIAJĄCY lub LUSTRO

Może trzeba wyłonić "Radę forum" która będzie odpowiedzialna za kontakt forum z radą osiedla? ;-)

Tylko co jeśli Rada forum nie będzie wchodzić na forum? Wyłonimy radę odpowiedzialną za kontakt forum z Radą forum która będzie się kontaktować z radą osiedla która będzie się kontaktować z radą miasta, która będzie ....

Ostatnio edytowany przez tolek_88 (2008-06-23 10:34:18)

Offline

#6 2008-09-10 20:25:48

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: PRÓG ZWALNIAJĄCY lub LUSTRO

Pojawil sie tu pare razy radny Michalak ale widac juz mu sie znudzilo.

Mnie martwi jednen fakt - w calym miescie cos sie dzieje, buduja drogi, cos przebudowuja. A u nas?
U nas postawili idiotyczne swiatla powodujace 5cio kilometrowe korki - ciekawe co za idiota to wymysli, i drugi ktory to zaaprobowal?

Nawet Psie Pole odnawiaja - a u nas? Tak samo jak 15 lat temu.

Widac nasza 'rada' albo malo robi albo ma slaba sile przebicia. Wiec po co taka rada ktora nic nie robi dla osiedla????

Od nastu lat te same osoby, ktore nic nie robia poza wydawaniem pozwolen na sprzedaz alkoholu (ale tylko wybrancom)

Offline

#7 2008-09-14 22:56:53

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: PRÓG ZWALNIAJĄCY lub LUSTRO

Będąc w pewien sposób wywołanym do odpowiedzi, zapraszając do kontaktu (vide pkt. 1) uprzejmie wyjaśniam:

1. Jako Przewodniczący Rady (choć nie od początku kadencji) czuję się odpowiedzialny za jej funkcjonowanie, także w obszarze dostępnym dla internautów. Od początku swojej pracy w Radzie wszędzie ogłaszam (także na tym forum) swój adres e-mailowy. Na każdy list, zapytanie, prośbę o interwencję przesłane na moją skrzynkę reaguję i odpowiadam, chociaż oczywiście nie zawsze udaje mi się załatwić sprawę przedstawioną przez nadawcę. Zatem raz jeszcze zapraszam do kontaktu: listy@radnymichalak.pl .

2. Choć jestem Przewodniczącym Rady to wewnątrz samej Rady istnieje podział kompetencji- bieżącym administrowaniem pracami Rady kieruje Przewodniczący Zarządu Osiedla czyli Stanisław Kibało, zaś za sprawy strony internetowej Rady i samego forum Wiceprzewodniczący Zarządu Piotr Dzikowski. Krytykę naturalnie przyjmuję i jednocześnie proponuję, aby któryś z aktywnych Szanownych Forumowiczów zechciał spotkać się ze mną by wspólnie wypracować sposób lepszego przepływu informacji pomiędzy Forum a Radą. W razie potrzeby podaję także swój numer telefonu 604 167 238.

3. Wreszcie pozwolę sobie odpowiedzieć Kamilowi. To dobrze Kamilu, że już zacząłeś kampanię przed wyborami do Rady. Ufam, że gdy zostaniesz do niej wybrany, wspólnie (przy założeniu, że i ja do Rady wybrany zostanę) będziemy mogli zrobić wiele dobrych rzeczy dla naszego Osiedla. Rzeczywiście od wielu lat w Radzie jest kilka tych samych osób (ja jestem dopiero pierwszą kadencję), nie wykluczam, że część z nich nie będzie już kandydować, wiem że kolejna część do pracy w Radzie się nie nadaje, ale mimo wszystko nie generalizowałbym. Kiektórzy z wieloletnich członków Rady wypracowali coś na kształt dobrego PR dla Osiedla, sieć kontaktów z urzędami i urzędnikami. I to jest ich osiągnięcie. Nie zaprzeczam jednak, że "nowy powiew" w Radzie jest konieczny, bez jednak całkowitego odcinania się od przeszłości. O tym wszystkim można dyskutować. Ciężko jednak dyskutować z Twoją tezą, że z uwagi na to, że Rada "nic dla osiedla nie robi", nic też na Osiedlu się nie dzieje. Zbudowano przecież kanalizację na Stabłowicach, budować się bedzie na Złotnikach. Wielkie pieniądze unijne na to poszły. Jakże wielką siłę przebicia ma Rada skoro załatwiła pieniądze w Brukseli. Dość tych absurdów. Nie Rada Osiedla Leśnica załatwiła kanalizację, i nie inne rady osiedli załatwiają obwodnice, nowe mosty, Rondo Regana na Grunwaldzkim, Forum Musikum na pl. Wolności i wiele jeszcze innych rzeczy, które w naszym mieście powstają. Rady, wbrew może Twoim wyobrażeniom, niezbyt wiele mogą. Przykładem choćby światła na skrzyżowaniu przed Hermesem- zostały zamontowane pomimo sprzeciwu Rady. Na Twoje uwagi w sprawie opinii do pozwoleń na sprzedaż alkoholu (Rada opiniuje tylko, pozwolenia wydaje Prezydent Miasta) i konkretne przykłady czekam: mailowo, telefonicznie, osobiście.

Pozdrawiam

adw. Jerzy Michalak
Przewodniczący RO Leśnica

Offline

#8 2008-09-17 11:08:50

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: PRÓG ZWALNIAJĄCY lub LUSTRO

Drogi Jurku

Swojego posta wyslalem z premedytacja i swiadomie napisalem kilka zdan nieco mocniej. Chcialem bowiem zobaczyc czy ktos z RO zareaguje. Przykre jest to ze pojawiles sie ponownie na forum dopiero gdy ktos napisal cos 'mocniej' a nie robisz tego na codzien. Warto byloby pisac czasem jakies sprawozdania z dzialan rady a nie wypowiadac sie tylko wtedy gdy ktos cos Ci wytknie.

Jesli chodzi o start do RO - mysle ze nie bedzie nam dane razem wspolpracowac. Dosc mocno 'odbilem' od polityki. Firma, budowa, itp. itd. - czasu brak. Poza tym jestem mocno zdegustowany dzialaniami PO - co innego bylo mowione a zupelnie co innego sie robi. Smutne, ale niestety prawdziwe.

Co do dzialan RO - mam prawo sadzic ze nic sie nie dzieje bo o niczym nie jestesmy informowani jako mieszkancy. Wiem ze inwestycje kanalizacyjne nie leza w gestii RO, ale np. budowa boisk dla dzieci juz tak. I gdybys nie wiedzial to w RM Robert Apiecionek zajmuje sie ta sprawa, i az jestem zdziwiony ze Ty jako czlonek PO z tego nie korzystasz. A boiska przydalyby sie zarowno w parku naprzeciw siedziby RO jak i np. w parku na Pustoszu (jest tam cos co przypomina boisko a teren nalezy chyba do Zieleni Miejskiej wiec jak najbardziej sprawa jest do zalatwienia).

Wiem ze latwo sie krytykuje siedzac przy klawiaturze, ale naprawde jest sporo do zrobienia a niewiele sie chyba zrobilo przez te 2,5 roku a moze juz 3,5?
Dlatego jesli mozesz podaj choc 5 inwestycji/dzialan jakie zrobila RO i z ktorych jestes dumny? Bo chyba nie z sygnalizacji swietlnej kolo Hermesu generujacej kilometrowe korki.

Pozdrawiam
Kamil Kedzior

Offline

#9 2008-09-17 21:45:08

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: PRÓG ZWALNIAJĄCY lub LUSTRO

Kamilu,

wiem, że miałeś dobre intencje:D.

Kamil Kędzior napisał:

Jesli chodzi o start do RO - mysle ze nie bedzie nam dane razem wspolpracowac.

Szkoda.

Kamil Kędzior napisał:

Dlatego jesli mozesz podaj choc 5 inwestycji/dzialan jakie zrobila RO i z ktorych jestes dumny?

1. Biuro Porad Obywatelskich (dwa razy w tygodniu, porady prawne dla osób ubogich udzielane przez troje adwokatów).
2. Oświetlenie parku pomiędzy ul. Płońskiego i Skoczylasa.
3. Plac zabaw dla dzieci w parku stabłowickim.
4. Droga zastępcza (inwestycja do końca roku) dla mieszkańców Żernik Nowych, zamiast zamkniętej ul. Konińskiej (przy olbrzymiej determinacji tamtejszych mieszkańców).
5. Rozpoczęcie remontu nowej siedziby Komisariatu Policji.

Pozdrawiam

Jurek

Moderatora przepraszam za OT.

Offline

#10 2008-09-22 14:09:27

ulinqa

Member

Skąd: Leśnica
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 23
Punktów :   

Re: PRÓG ZWALNIAJĄCY lub LUSTRO

Chciałam zapytać czy nie lepiej by było, żeby sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu obok Hermesu reagowała na przechodniów po wciśnięciu guzika, że ktoś chce przejść?A jeśli nie ma chętnych na przejściu to samochody mogłyby troszkę lepiej-swobodniej sie poruszać i nie tamowałyby ruchu w centrum Leśnicy,,,?

Ostatnio edytowany przez ulinqa (2008-09-22 14:10:19)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wyjątkowe wiersze miłosne www.underground.pun.pl www.bbmtm.pun.pl posuwam swoją matkę dziennik praktyk jak wypelnic