#301 2014-06-04 13:43:38

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Bardzo dziękuję Pani JL za odpowiedź - szkoda, że nie mamy już Pani w Radzie.

Jeśli szanowna Rada czyta forum, to pozwolę sobie w tym miejscu, publicznie odpowiedzieć. Krótko, bardziej dla wyprostowania niż polemiki:

- wspominane zaślepienie ulicy Złotnickiej było sugerowane (w listach do ZDiUM) przez większą liczbę mieszkańców (mnie do napisania pisma namówił ktoś inny, nie byłem więc nawet pierwszy)
- było to ok. 3 lata temu i ze względu na sprzeciwy oraz brak zrozumienia wielu innych mieszkańców, nie podnosiłem już tego tematu później, dlatego nie warto odwracać kota ogonem i wciąż to wypominać
- w późniejszej korespondencji (m.in. bezpośredniej do RO) sugerowałem inne rozwiązania, z których żadne nie wiązało się z przeniesieniem ruchu na inne, nawet bardziej przygotowane do tego ulice: wskazywałem przykłady "szykan", które uspokajają ruch, a są stosowane na innych ulicach miasta.



Teraz co do stanu obecnego:
- prędkość i intensywność przejazdu samochodów osobowych wg moich subiektywnych obserwacji nie poprawiła się
- podobnie brak respektowania pierwszeństwa pieszych
- samochody ciężarowe do pobliskich zakładów chemicznych jeżdżą często, natomiast nie są źródłem bezpośredniego niebezpieczeństwa ponieważ jeżdżą powoli; niestety często są to przybysze zza wschodniej granicy, którzy zupełnie nie przejmują się robieniem zdjęć etc.
- istotnie zmniejszyła się ilość przejeżdżających śmieciarek Transmy, zapewne dzięki zapełnieniu nielegalnego wysypiska na ul. Piołunowej
- szambiarek nie będę komentował - z moich obserwacji jest to kilkanaście do dwudziestukilku przejazdów dziennie, choć powinno być zero.
Ze względu na bezpieczeństwo, dwa pierwsze elementy są najistotniejsze.


Dziwi mnie nieco lokalna obserwacja radnych. Bardzo chętnie - jeśli bywają w okolicy - poprzebywał wraz z nimi i sprawdził, czy moja subiektywna ocena prędkości i wymuszeń pierwszeństwa jest inna od ich oceny. Niestety, nie posiadam urządzeń pomiarowych.
Z jednorazowej akcji policji, wiem, że dość sporo mandatów się posypało, czyli chyba trochę racji jest. Czy Rada posiada więce szczegółów?


I jedna obserwacja - zauważcie, że na innych ulicach osiedla, mimo dopuszczonej prędkości wyższej (30km/h zamiast 20km/h) są znacznie wyższe progi zwalniające (na Złotnickiej w międzyczasie były obniżane). Na innych osiedlach w takich miejscach są inne szykany wymuszające spowolnienie. Tutaj na odcinku Wielkopolska-Żwirowa nie ma nic (też rzadkość na osiedlu), a od Żwirowej do końca są maksymalnie poobniżane progi.


Co do Nowotarskiej to bardziej ciekawy byłem co zmiana oznacza z punktu widzenia pierwszeństwa. Szczególnie po tym jak poprawiono ustawienie znaków, temat okazał się mniej istotny. Natomiast przykre, jest to, że na jednych ulicach ludzie są w stanie zadziałać wspólnie, na innych tylko narzekają. Pełna zgoda.

A co do zdania, że po zamknięciu podanych przykładowych ulic "poruszanie się po osiedlu zostałoby drastycznie utrudnione i ograniczone" to oczywiście żart chyba. Ruch rowerowy i pieszy byłby bez zmian. Samochodem objechać kilkaset metrów dalej to nie drastyczne utrudnienie :-)


Podsumowując:
- jeśli Rada posiada raporty z akcji policji, to poproszę o informacje z nich (w jakich dniach, w jakich godzinach jak długo stali i jakie były wyniki pomiarów prędkości - kary mniej mnie interesują, bardziej obiektywny pomiar).
- jeśli Radni bywają w okolicy, to chętnie się z nimi spotkam i podczas obserwacji porozmawiam (lub podczas rozmów, poobserwuję wspólnie)

Pozdrawiam
Bogdan Muciek
(adres znany RO)

Ps. Nie zaglądałem na forum od dawna i impreza w kościele niestety mi przeleciała (mimo, że moje dziecię mocno się zaangażowało i poświęciło dzień na pomoc, to ja niestety nie trafiłem tam na spotkanie z Radą)


edit: 10.06.2014:
W związku z planowanym piknikiem:

Co dalej z Leśnicą po budowie obwodnicy? Podyskutują o zagospodarowaniu ulicy Średzkiej

http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,co- … 20524.html

chciałem zwrócić uwagę, że wbrew artykułowi, obecnie nie jest planowana budowa obwodnicy Leśnicy, a jedynie połączenie Średzkiej z Lotniskiem.
Brakujący odcinek AS nie jest obecnie przedmiotem żadnego postępowania (poza jedną przedwyborczą zajawką, która dawno ucichła).

Niestety spotkanie i piknik dotyczą jedynie ulicy Średzkiej w tym kontekście.

Pragnę zwrócić uwagę szanownej R.O., że im większe utrudnienia w ruchu na Średzkiej, tym większe obciążenie Złotnickiej.


I jeszcze jedna uwaga odnośnie pierwszej części postu - zapraszam na spacer Złotnicką w okolicy 7.30. Wcześniej proponuję przejechać się z przepisową prędkością (20 km/h) i spróbować ocenić "prędkość" przybliżania się obiektów statycznych: latarnie, inne samochody. Później w czasie spaceru porównać swoją obserwację z poruszającymi się samochodami. No chyba, że ktoś dysponuje jakimś narzędziem pomiarowym, to byłoby super!


I jeszcze post scriptum jeśli ktoś doczyta
To faktycznie bolesne, że pozostali mieszkańcy ulicy mają to w nosie. Spośród nich spędzam chyba najmniej czasu "na ulicy", nie mam już dzieci w podstawówce... właściwie powinno mi najmniej zależeć. I coraz częściej tak jest.

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2014-06-10 13:57:24)

Offline

#302 2014-07-11 14:43:17

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Czy wice Michalak ma cos nam do powiedzenia?

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html


I az zaluje, ze po bukmachersku nie podszedłem do tematu gdy 4 lata temu pisałem, ze do końca tej kadencji OI nie powstanie. Okazało się, ze nawet łopaty nie wbiją.

Ale Wy dalej glosujcie na króla dynamizmu...

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2014-07-11 18:10:20)

Offline

#303 2014-07-12 10:02:09

Arek1

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

ja nie jestem zaskoczony

jestem również głęboko przekonany, ze Michalak i Rafał D. również nie są, scenariusz jest spokojnie realizowany

#304 2014-08-27 09:53:59

hiram

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Czy ktoś wie co dzieje się z tematem budowy obwodnicy Leśnicy?
Jakaś cisza ostatnio w tym temacie a korki co raz większe...

#305 2014-08-27 16:43:23

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

to samo co od 10 lat...

Offline

#306 2014-09-06 21:12:59

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Chyba niezupełnie, bo 10 lat temu to jeszcze nie było ulicy Chodkiewicza, o którą teraz wszystko się rozbija.
Czy (vide ostatni post by Arek1) uważacie, że to jakiś zaplanowany scenariusz, np. Dutkiewicz specjalnie wstawił jakichś swoich ludzi na Chodkiewicza? Dla mnie to jakaś paranoja.

Offline

#307 2014-09-08 09:10:07

 Arek

Member

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 36
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Bodniuszu,

kasa miasta od kilku ładnych lat świeci pustkami, dlatego podtrzymuję swoją teorię, że Rafał D. świadomie odkłada w każdy możliwy sposób w czasie budowę obwodnicy Leśnicy

nie napisałem nigdzie ! że mieszkańcy Jerzmanowa to jacyś ludzie z magistratu, wręcz przeciwnie, napisałem, że wykorzystują przysługujące im prawo, i ja się im nie dziwię

ostatnim działaniem jakim zasabotował Rafał D. ręcyma swoich urzędników budowę obwodnicy to wysłanie niekompletnych dokumentów do ochrony środowiska w Warszawie



a ja nadal wracam do domu przez Jerzmanów swoim dizlem ;-)

Offline

#308 2014-09-08 11:43:27

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

OK, zdanie "scenariusz jest spokojnie realizowany" zrozumiałem dosłownie.

Jak jeździsz swoim dizlem, to - podobnie jak gdybyś jechał benzyną - pamiętaj o ograniczeniach prędkości.

W szczególności znak D-40 - duża niebieska tablica z chłopcem grającym w piłkę z samochodem - oznacza ograniczenie do 20km/h i pierwszeństwo pieszych.
Oraz, ważne, wyjeżdżając z tej strefy (strefy zamieszkania) włączasz się do ruchu, więc wypuszczasz wszystkich dookoła! Są miejsca, gdzie większość się luzuje - jeśli więc potrzebujesz miejsce do dobrego dzwona, to daj znać, pokażę Ci.

Jak koleś wyjeżdża ze strefy zamieszkania z prędkością ~40-50km/h, masz go po prawej, to dzwon jest dość mocny. Ładujesz mu prawym rogiem w jego lewy bok, więc dość bezpiecznie. Gość ma setki zł mandatu, kupę punktów karnych, a Ty masz remoncik samochodu z jego OC.
(sam tak nie robię, ale znam takich, co tak robią, a to miejsce jest idealne)

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2014-09-08 11:44:09)

Offline

#309 2014-09-10 18:57:02

olo74

New member

Zarejestrowany: 2014-09-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Czyżby zaczeło się poszukiwanie glosów.
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html

Offline

#310 2014-09-10 23:12:38

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

No i teraz jesteśmy w kropce przez mieszkańców Chodkiewicza - dali czas Dutkiewiczowi na odłożenie rozpoczęcia budowy na po wyborach.

Nawet jeśli macie rację, co do tego, że Dutkiewicz nie zamierzał w ogóle budować tej drogi, to teraz dzięki mieszaczom, może spokojnie prześlizgnąć się z tym na po wyborach.


A tej informacji nie określałbym jako rozpoczęcie poszukiwania głosów - sprawa się toczy, kolejnym krokiem (niezależnym od Dutkiewicza) była decyzja sądu i została teraz wydana.

Offline

#311 2014-11-03 17:29:20

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Kamil Kędzior napisał:

http://www.gazetawroclawska.pl/stronaglowna/470310,dutkiewicz-sa-pieniadze-na-owbodnice-lesnicy-i-drogi-na,id,t.html

A jak wybuduja do 2014 to odszczekam publicznie na forum wszystko co zlego powiedzialem na Dutkiewicza!!!

Takie cos 'popelnilem' w 2011 roku

Radny Michalak napisal wtedy

Jerzy Michalak napisał:

Co do Osi Inkubacji - jest to wstępny zarys inwestycji, a szczegóły mają dostać radni. Pytanie więc do naszego Radnego forumowego: jest w szczegółach tak jak oczekujemy?

Sprawę cały czas monitoruję. O szczegółach będę informował.

Dzisiaj w gazecie jest napisane, ze:

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … komentarze

Jakby tu powiedziec...1:0 dla mnie. I nie liczcie, ze budowa ruszy. Nie ma na nia kasy. Ale spoko...idzcie ponownie zaglosowac na Dutkiewicza

A jako ze: "Dzisiaj forum odwiedzili: Jerzy Michalak", to zapytam Cie - nie wstyd Ci? Jak dla mnie (i pewnie nie tylko dla mnie) jestes obslizglym cwaniaczkiem, ktory dla kariery poswieci nawet krajan z Lesnicy.

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2014-11-03 17:40:04)

Offline

#312 2014-11-03 18:43:15

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Dzisiaj w faktach TVP Wrocław podali informację, że NSA uchylił ostatnią skargę naszych sąsiadów z Jerzmanowa. Planowane otwarcie ofert na budowę: 21.11.2014

Pozdrawiam

Offline

#313 2014-11-03 18:52:39

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Niech zgadne...21...aaa to juz po wyborach. Bedzie wiec tak:

Gazeta Wroclawska 21.11.2014
"Brak roztrzygniecia przetargowego na Oś Inkubacji - Powodem tego był brak ofert spełniających wymogi - Wszystkie nadesłane oferty przekroczyły zakładany budżet całej inwestycji."

No chyba, ze oferte zlozyl InterSystem p.kolegi Dutkiewicza Nowary - wtedy to i sie nawet kasy wyda 2 razy wiecej jak p. Nowara sobie zazyczy vide sprawa remontu Stadionu Olimpijskiego, gdzie miasto odrzucilo oferte za 86 mln bo byla razaco niska i wybrala oferte Nowary za 126 mln przy wycenie magistratu na poziomie 66mln Ot taka magistracka matematyka


Licze po cichu, ze moze Owczarkowi sie uda cos zwojowac w walce o fotel. Dzisiaj jest fajny wywiad z nim na wDolnymSlasku.pl. Szczegolnie piekne jest to zdanie:
"Tomasz Owczarek: To kontrola absolutnie wszystkich umów. Musimy ułatwić pracę Najwyższej Izbie Kontroli i Regionalnej Izbie Obrachunkowej. Także Centralne Biuro Antykorupcyjne powinno dokładnie przyjrzeć się miejskim sprawom. To instytucje, które muszą funkcjonować i którym należy ułatwiać pracę. Trzeba także dobrze przyjrzeć się zatrudnionym w magistracie osobom – kto i dlaczego pracuje, jakie ma wykształcenie i kompetencje"

Dutkiewicz zrobi wszystko zeby wygrac, bo wie, ze jak przegra to kajdany go nie omina. I nie tylko jego, wiele osob bedzie mialo nieprzespane noce gdy ich pryncypal przegra.
A jesli dojdzie do drugiej tury, tu uwierzcie, ze posuna sie do wszystkiego!

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2014-11-03 19:01:07)

Offline

#314 2014-11-03 19:00:27

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Człowieku, czy Ty masz radość życia z czegokolwiek, czy jesteś wieczny malkontent?

Offline

#315 2014-11-03 19:03:37

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Mam rodosc z zycia, pracy, rodziny...I to mi wystarcza do bycia szczesliwym:)

Punktuje tylko kumoterstwo, cwaniactwo i zycie na moj koszt!!!

Dla przykladu powiedz mi jaki jest wklad urzednikow w PKB? Ta ja ich zatrudniam i wymagam!!!

A juz nic mnie tak nie wku... jak ktos ze mnie robi idiote. Moze Ty sie na to godzisz, ale ja nie. Od 12 lat mam obiecywane, ze obwodnica powstanie. I od 12 lat ktos robi ze mnie wala...

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2014-11-03 19:05:07)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bdsm.pun.pl www.wczesnoszkolna.pun.pl www.19ciezkowice64.pun.pl www.umkpolonistyka.pun.pl www.dsm.pun.pl