#61 2012-04-19 23:17:45

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Co z Mokrym

Teraz pan radny ma wazniejsze sprawy na glowie - komisji przewodniczy No i szykuje sie na mecze euro

Offline

#62 2012-04-20 21:00:59

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Co z Mokrym

Zbierałem informacje Panie Arku. Pomylił Pan projekty. To, o co zabiegałem, tj. chodnik na Pańskim osiedlu- Mokrej- wzdłuż trasy przelotowej, po stronie przystanku komunikacyjnego, jest w trakcie realizacji. Trwają tam prace (pewnie Pan zauważył), a wykonawca, jak wcześniej informowałem, ma termin do 24. kwietnia.

Z Pana postu zrozumiałem, że jakoś niespecjalnie to wygląda, zatem w najbliższym czasie inspektor zbada, czy wykonawca zdąży z wykonaniem prac. Będę trzymał rękę na pulsie.

W sprawie już wykonanej drogi, najlepiej będzie jeśli przejadę nią i sam się przekonam, jak sprawa wygląda. Może nie jest źle.  

Pozdrawiam

Offline

#63 2012-04-20 21:45:48

Arek

Gość

Re: Co z Mokrym

rzeczywiście, pomyliłem, ech

co do utwardzonych dróg, zapraszam, na dziś to wygląda oczywiście lepiej niż przed remontem, ale erozja postępuje i będzie postępowała...zadziwia fakt, że są to uliczki o znikomym natężeniu ruchu, więc dziury które juz się pojawiły i które mieszkańcy już starają się czym chata bogata zasypywać nie powinny mieć miejsca

a widział Pan Jajczarską? zachodnie koncerny nie potrzebują specjalnych torów do testowania prototypów samochodów, wystarczy tam pojeździć niedługi czas ;-)

#64 2012-04-20 21:48:40

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Co z Mokrym

I niech nam juz lepiej Jajczarskiej nie robia, bo 'skrotowcy' jezdzacy przez Ratyn, Jajczarska do Sredzkiej wyczyniali tu dzikie wyscigi. Teraz mamy naturalne progi zwalniajace

Offline

#65 2012-04-20 22:00:05

Arek

Gość

Re: Co z Mokrym

też traktuje to jako alternatywę dla zajeb... Leśnicy ;-)


i dzis znowu widziałem 2 "patelnie", każda pełna może ważyć około 40-50 ton na moście Ratyńskim.....ciekawe kiedy go zarwą.....wtedy Jajczarska będzie już zbędna...

#66 2012-09-13 17:27:03

Magda

Gość

Re: Co z Mokrym

Witam,
chodnik już od jakiegoś czasu służy mieszkańcom za co dziękujemy:)
mam tylko pytanie czemu nie został on zrobiony do skrzyżowania z ul. Mojęcicką (nie mówię już o pętli) tylko do ostatnich zabudowań  na ul. Wińskiej i zakończono go na samym zakręcie a co z osobami, które chcą iść dalej?
I idąc w drugą stronę czemu jest do skrzyżowania z ul. Watową a nie dalej gdzie na przedłużeniu Wińskiej budowany jest dom jak na razie jeden ale z tego co wiem pod lasem ma powstać niebawem sporo domków?!

pozdrawiam Magda

#67 2012-09-15 23:52:17

Magda

Gość

Re: Co z Mokrym

Witam ponownie
mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie chodzi o jakieś miejsce spotkań i zabaw dla dzieci i młodzieży, którego na osiedlu Mokra brakuje, naliczyłam ok 20 dzieci, które mieszkają na naszym osiedlu (około bo nie jestem pewna czy wszystkich ujęłam), no i jest  jeszcze mieszkająca młodzież. Jakby nie było jest trochę tych "dzieciaków", które nawet się nie znają bo są pochowane po domach bo niestety na Mokrym nie ma miejsca gdzie mogły by się spotkać, poznać i pobawić razem... trochę to smutne, że przez tyle lat nic nie było robione na Mokrym;/
Ostatnio przejeżdżałam koło "boiska" właśnie zawalił się ostatni kosz do gry w koszykówkę z drewna, który był postawiony ok. 15 lat temu?!

Proszę o odpowiedź na moje dzisiejsze i poprzednie pytania.

Pozdrawiam Magda

#68 2012-09-21 12:28:37

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Co z Mokrym

Pani Magdo,

cieszy fakt, że uudało się zmienieć nieco oblicze Mokrej. Chodnik, jak sądzę, był projektowany wedle istniejących zabudowań, bo jego głównym celem było zapewnienie bezpiecznego przemieszczania się Mieszkańców do przystanku autobusu. Na więcej, tj. na zbudowanie chodnika także dom miejsca, gdzie mogą w przyszłości powstać nowe domy, nie znalazłem więcej pieniędzy.

Nowy plac zabaw jest potrzebny. Nie mam wątpliwości. Przyznam jednak szczerze, że w dobie kryzysowej muszę realnie oceniać szanse na poszczególne projekty, i wybierać te, które zdają się najbardziej pilne. w pierwszej kolejności chciałbym doprowadzić do budowy boiska przy szkole na Złotnikach, mając oczywiście cały czas na oku naszą obwodnicę.

Jeśli dokonam powyższego wyboru, dostanę w skórę od Was, jeśli przeciwnego zjedzą mnie Złotniczanie.

Offline

#69 2014-05-20 00:19:00

Magda

Gość

Re: Co z Mokrym

Witam,
czy w tym roku 2014, są przewidziane jakieś środki finansowe na realizacje potrzeb mieszkańców osiedla Mokra?!
potrzeb takich jak:

-Oświetlenie na ulicach osiedla,
-boisko,
-plac zabaw, świetlica czy inne miejsce spotkań dla młodzieży, dzieci i ich rodziców,
-kanalizacja,
-gaz



proszę o odpowiedź

pozdrawiam Magda

#70 2014-09-08 09:19:16

 Arek

Member

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 36
Punktów :   

Re: Co z Mokrym

Magda,
czekasz jeszcze na odpowiedź?


ja podtrzymuję tezę, że lepiej gdybyśmy należeli do gminy Miękinia

Offline

#71 2014-11-30 19:23:34

m23

New member

Zarejestrowany: 2014-11-30
Posty: 2
Punktów :   

Re: Co z Mokrym

Dzień dobry,

dlaczego przy nowej wiacie przystankowej na Mokrym nie został postawiony stojak na rowery?

Myślę, że stojak przydałby się wielu mieszkańcom, którzy mieszkają dalej od przystanku.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.inz-srodowiska-uksford.pun.pl www.southtransylvania.pun.pl www.corleone-samp.pun.pl www.ochroniarzesrodowiska.pun.pl www.transnowak.pun.pl