#46 2011-09-23 21:11:21

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Działalność radnego

Na ul. Mokrzańskiej wystarczy tylko postawić kilka antyzatok i po problemie. Koszty zamkną się pewnie w kilkudziesięciu tysiącach złotych, czyli kilka plastikowych wysepek z montażem +miejski projekt bo to się robi od ręki (np. kontrapasy projektują miejscy urzędnicy, a nie pseudoinżynierowie z prywatnych firm, co rower jedynie na zdjęciu widzieli).

Offline

#47 2011-09-28 15:22:23

Leśniak

Gość

Re: Działalność radnego

sprintek napisał:

Na ul. Mokrzańskiej wystarczy tylko postawić kilka antyzatok i po problemie. Koszty zamkną się pewnie w kilkudziesięciu tysiącach złotych, czyli kilka plastikowych wysepek z montażem +miejski projekt bo to się robi od ręki (np. kontrapasy projektują miejscy urzędnicy, a nie pseudoinżynierowie z prywatnych firm, co rower jedynie na zdjęciu widzieli).

Rozumiem sens antyzatok gdy jest chodnik. Ciężko mi sobie natomiast wyobrazić, jak mama z dzieckiem w wózku, czy też dzieci na rowerach, maja te antyzatoki omijać, nie narażając się na dodatkowe niebezpieczeństwo. Wg mnie sens mają tylko chodnik (plus antyzatoki - choć już niekoniecznie) albo muldy zwalniające (prznajmniej do czasu powstania chodnika). Muldy czy też progi to nie jest drogie rozwiązanie, można je zrobić na wiele sposobów, także bez ingerencji w nawierzchnię. Dla autobusów też nie są one problemem bo te akurat jeżdżą na Mokrzańskiej lepiej niż przepisowo.

#48 2011-10-11 22:41:24

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Szczególnie dobra wiadomość dla Żernik Nowych związanych z kanalizacją i gazyfikacją osiedla. Proszę śledzić wypowiedź Prezydenta w czwartek (najpewniej).

Offline

#49 2011-10-12 00:23:47

ulinqa

Member

Skąd: Leśnica
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 23
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Leśniak napisał:

sprintek napisał:

Na ul. Mokrzańskiej wystarczy tylko postawić kilka antyzatok i po problemie. Koszty zamkną się pewnie w kilkudziesięciu tysiącach złotych, czyli kilka plastikowych wysepek z montażem +miejski projekt bo to się robi od ręki (np. kontrapasy projektują miejscy urzędnicy, a nie pseudoinżynierowie z prywatnych firm, co rower jedynie na zdjęciu widzieli).

Rozumiem sens antyzatok gdy jest chodnik. Ciężko mi sobie natomiast wyobrazić, jak mama z dzieckiem w wózku, czy też dzieci na rowerach, maja te antyzatoki omijać, nie narażając się na dodatkowe niebezpieczeństwo. Wg mnie sens mają tylko chodnik (plus antyzatoki - choć już niekoniecznie) albo muldy zwalniające (prznajmniej do czasu powstania chodnika). Muldy czy też progi to nie jest drogie rozwiązanie, można je zrobić na wiele sposobów, także bez ingerencji w nawierzchnię. Dla autobusów też nie są one problemem bo te akurat jeżdżą na Mokrzańskiej lepiej niż przepisowo.

Jako mama, która codziennie dwukrotnie próbuje bezpiecznie pokonać ulicę Mokrzańską z dwójką dzieci podbijam temat... co następny samochód to szybciej jedzie, cieżko jest zejść na pobocze, które jest albo wielką kałużą lub skosem z błota i zieleni, na którą cieżko jest wjechać wózkiem... Samochodody oprócz łamania przepisów jednocześnie wjeżdżają w w/w kałuże i ochlapują wszystko i wszystkich w odległości minimum m... zaczęły się deszcze i zaczął się koszmar... jedyne udogodnienie w chwili obecnej to przejazd kolejowy, dzięki któremu auta zwalniają (tylko kiedy przejeżdża pociąg). Uważam, że chodnik jest niezbędny dla bezpieczeństwa wielu dzieci jaki i dorosłych( w tym wielu osób starszych), które uczęszczają tą drogą do przedszkola, szkół i sklepu osiedlowego- dodam, że nie każde dziecko jest pod opieką rodziców idąc do szkoły... Aż strach pomyśleć jaką możliwość do przejścia będziemy mieli, kiedy spadnie śnieg - po śladach samochodów?

Offline

#50 2011-10-12 17:45:02

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Działalność radnego

Szerokość ul. Mokrzańskiej to wg Google Earth pi razy drzwi 5,6m, czyli mało. Miejsca na pobocze nie ma... Chodnik ma sens wyłącznie po wschodniej stronie drogi, blisko osiedla. Albo można zrobić z ul. Mokrzańskiej ulicę jednonkierunkową i dużymi separatorami zrobić ciąg pieszo rowerowy, co było by tanie i szybkie, przy pomocy Pana Jerzego i zaangażowaniu mieszkańców dałoby się to zrobić na wiosnę 2012, a jesień i zimę poświęcić na przygotowania, projekty, opiniowanie i szukanie pieniędzy. Ja proponuję kierunek od ul. Dolnobreskiej do Krępickiej, aby do maksa ograniczyć tranzyt.

Offline

#51 2011-10-12 21:10:39

ulinqa

Member

Skąd: Leśnica
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 23
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Mieszczą się "wysepki" - przystanki autobusowe - myślę, że i chodnik by się zmieścił - wystarczy po jednej stronie...

Offline

#52 2011-10-12 21:54:26

Gosc

Gość

Re: Działalność radnego

Mieszkam przy ul mokrzanskiej i staram sie bezpiecznie a przy tej pogodzie dojsc do przedszkola z dwojka dzieci sucha i czysta ,ale to jest trudne dlatego ze auta bardzo szybko pedza nawet  te duze i nie zwracaja uwagi czy idzie ktos z dzieckiem czy wozkiem lub ooba starsza. Popocze jest w kalozach i blocie wiec nie da sie isc, wiec jako mama prosze o pomysleniu dla naszego bezpieczenstwa o chodniku z jednej strony przy ul mokrzanskiej. Wyspki  autobusowe sie zmiescily i mozna je bylo zrgobic  to moze i warto pomyslec o chodnikach tym bardziej ze duzo dzieci kozysta z tej drogi i warto by bylo zeby szly bezpiecznie chodnikiem!

#53 2011-10-18 12:04:36

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Jurku. 11października napisał Pan ,że Dutkiewicz ogłosi szczególnie pomyślną wiadomość dla Żernik Nowych, związaną z kanalizacją i gazyfikacją . Nie mogę doczekac się tej nowiny. Nie chodzi Panu chyba  o czwarkowe głosowanie nad uchwałą w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu miejscowego dla rejonu ( i tu uwaga) przy północnej części Trasy Targowej ( czy zwykli mieszkańcy wiedzą gdzie to jest?). Z ogłoszenia o przystąpieniu wynika tylko , że teren między Kosmonautów , Konińską i działkami przy Szczecińskiej będzie miał za około 2 lata nowy plan i będzie go można sprzedać ( obecnie to jeden z najatrakcyjniejszych obszarów we Wrocławiu). Ale rozpoczęcie inwestycji nie musi oznaczać ,że na naszym osiedlu powstanie kanalizacja. Nowe obszary zapewne obsługiwać będzie kolektor położony w Trasie Targowej. Aby wybudować kanalizację na Żernikach Nowych potrzebne jest przedłużenie kolektora wzdłuż Kosmonautów co w żaden sposób nie jest związane z nową inwestycją. Obawiam się ,że będziemy mieli z nowej inwestcji takie same korzyści jak mieszkańcy ul. Warciańskiej(między Gliniankami a stadionem), którym obiecano wraz z nowymi inwestycjami budowę kanalizacji. I co 2 lata syfu związanego z budową , teraz hałas od AOW biegnącej nad głowami oraz imprez stadinowych a kanalizaci jak nie było tak nie ma.
Obawiam się ,że podobny los czeka nas. Po zamieszaniu z budową węzła przy AOW przyjdzie następne związane z budową osiedla - walka z ciężarówkami, błotem itd.
Chyba , że Dutkieicz chce obiecać dla nas coś ekstra. Tyle na temat kanalizacji. Teraz o sposobie ogłoszenia  i zakresie planu:
1. Dlaczego plan nazwano : rejon połnocnej części Tasy Targowej a nie np. między Kosmonautów a Konińską - chyba żeby namolni mieszkańcy stracili orientację bo kto wie gdzie jest TT , tylko planiści z UM
2.Dlaczego planem nie objęto całego obszaru między Kosmonautów ,torami kolejowymi,Szczecińską i Ługowiną (dawne EXPO)? Myślę ,że w pierwszej kolejności sprzeda się najatrakcyjniejszy teren pod budownictwo i jak już nieświadomi mieszkańcy wprowadzą się do nowych domów to na pozostałym terenie zafunduje się im pod oknami np. lunapark albo centrum handlowe niech wiedzą ,że mieszkają w mieście.

#54 2011-10-19 21:24:00

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Panie Zbyszku, "nową WUWĘ" miałem na myśli. Naturalnie nie chodzi tu o Maślice, ale o Żerniki. Faktem jest jednak to, iż gdy dojdzie do realizacji projektu cały teren sąsiadujący z Pana osiedlem zostanie skanalizowany i zgazyfikowany, a stąd już tylko chwila do "ucywilizowania" Żernik Nowych.

Offline

#55 2011-10-19 23:03:09

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Jurku.
Nowa WUWA powstanie(jesli powstanie -były już 2 podejscia do EXPO) obok naszego osiedla i nie ma gwarancji , że wybudują nam kanalizację . Przykłady : Warciańska ze stadionem w sąsiedztwie , czy Marszowice Malownicze gdzie miejscy notable załatwili sobie wszystko a na starych Marszowicach bez zmian.
Zagwarantuje Pan ,że na nasze osiedle zawita postęp?. A jeśli chodzi o cywilizację  jest ona nas  od dawna .

#56 2011-10-20 07:18:32

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Panie Zbyszku, celowo, nie chcąc nikogo urazić, słowo "cywilizacja" napisałem w cudzysłowie. Ja sam zagwarantować pomyślnego zakończenia sprawy naturalnie nie mogę, ale pojawi się dobra podstawa do czynienia starań.

Offline

#57 2011-10-20 09:55:34

Arek

Gość

Re: Działalność radnego

Zbigniew Wojciechowski napisał:

Panie Jurku.
Marszowice Malownicze gdzie miejscy notable załatwili sobie wszystko a na starych Marszowicach bez zmian.

z ciekawości...kto według funkcji mieszka na Osiedlu Malowniczym?  Już gdy zrobili im na nowo asfalt kilka lat temu to byłem bardzo zaskoczony jak ktoś ma mocne plecy...a ten asfalt się kończy tuż przed starymi Marszowicami, hehehehhe...ale to nie jest  śmieszne w sumie

#58 2011-10-20 11:56:30

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Obremski i jeszcze kilku z tego co wiem...

Offline

#59 2011-10-20 12:49:59

eetam

Gość

Re: Działalność radnego

Bluj

#60 2011-10-20 14:44:48

hiram

Gość

Re: Działalność radnego

Rafał Jurkowlaniec

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dragons-world.pun.pl www.leisuretime.pun.pl www.spawaczreviews.pun.pl www.gamezer.pun.pl www.cs-gumis.pun.pl