• Index
  •  » Leśnica
  •  » Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

#1 2011-09-05 09:55:09

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Odnalazłem na forum nie wiem czy ostateczny program Jurka, ale przynajmniej taką wersje udało mi się znaleźć na forum, bo oficjalne strony Jurka zniknęły. Proponuję, aby ukrócić narzekania na brak aktywności radnego umieszczać tutaj znane nam fanom informacje na temat działań dla dobra Leśnicy.

Jerzy Michalak napisał:

Odpowiadam, może mało PR-owo, że nie mogę obiecać więcej, niż leży to w kompetencjach radnego miejskiego, opisanych w ustawie i statucie Miasta, zatem:

Radny ma obowiązek stałego i aktywnego reprezentowania wyborców, przekazując interpelacje, wnioski i zapytania na posiedzeniach organów Rady Miejskiej.”

1. zorganizuję stałe biuro radnego na terenie mojego okręgu, by Mieszkańcy mogli składać wnioski i interpelacje bezpośrednio u siebie,
2. będę interweniował w sprawach indywidualnych, które wyrażają jednocześnie potrzeby większych grup Mieszkańców, i tu mogę podać przykładową listę spraw do załatwienia

* wyrównanie i utwardzenie dróg na "Zatorzu", ul. Jajczarskiej, na Mokrej, Marszowicka za osiedlem Malowniczym),
* budowa chodników w miejscach gdzie brak jest utwardzonego pobocza (np. znowu Mokra),
* renowacja budynku przedszkola na Stabłowicach, zagospodarowanie centralnego palcu Leśnicy (plac Świętojański)   

Radny Miejski bierze udział w ustalaniu zakresu działania osiedli.

3. Doprowadzę do powstania projektu uchwały reformy rad osiedli. W obecnej formie, prawie bez kompetencji i bez własnych finansów, opierają się prawie wyłącznie na społecznej działalności radnych. Powinny powstać rady na kształt rad dzielnic w Krakowie, gdzie same rady, z przeznaczonych w budżecie miasta środków decydują o bieżących remontach i inwestycjach na terenie swoich osiedli.
4. Zanim jednak nowe rady powstaną, będę włączał się w działania obecnej rady, przekazywał rzetelne informacje i wspierał postulaty rady.
5. Będę kontynuował projekt, który już od 3 lat prowadzę na Nowym Dworze, a od 5 lat w Leśnicy: Biura Porad Obywatelskich (bezpłatne porady prawne). Ponad 1000 osób, które z porad już skorzystały zobowiązuje    

Będę lobbował za:

6. budową obwodnicy, OI, Leśnicy,
7. budową ścieżki rowerowej do Marszowic (dokumentacja projektowa w trakcie przygotowania),
8. kanalizacji w Żernikach Nowych i Mokrej.

9. Zmienię także sposób informowania Mieszkańców o przystąpieniu Miasta do inwestycji, sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dziś informacja ta jest rozproszona, pojawia się na stronach internetowych, w radzie osiedla, a powinna być wystawiona przenośna tablica, w sąsiedztwie miejsca gdzie "coś ma się zdarzyć", by każdy nie mógł informacji nie zauważyć. Niezależnie od tego tablica taka powstanie na mojej posesji położnej przy centralnej ulicy osiedla.

Bez fajerwerków, metra, tramwajów wodnych, tylko praca "u podstaw" krew, pot i łzy. . Jednak, by móc spierać się o przyszłość osiedla i miasta, poprosiłem o pomoc zespół młodych prawników, architektów i urbanistów, którzy po moim ewentualnym wyborze będą stanowić

10. think tank, opracowujący koncepcje rozwoju osiedla i miasta, i opiniujący programy, które mają być wdrożone.

Czas realizacji:
- biuro radnego- w ciągu miesiąca od wyboru,
- tablica informacyjna moja- w ciągu trzech tygodni od wyboru,
- nowy sposób informowania o inwestycjach- w ciągu 6 miesięcy od uzyskania mandatu,
- projekt reformy rad osiedli- rozwiązania muszą być gotowe do końca kadencji obecnej rady, aby kolejne  wybory odbyły się w nowych warunkach,
- interwencje bieżące- z chwilą uzyskania mandatu,
- zespół think tank- z chwilą uzyskania mandatu,               
- obwodnica, ścieżka rowerowa, kanalizacja- będę "gryzł trawę" by było to jak najszybciej, uczciwie terminu podać jednak nie mogę,
- rzetelne informacje o stanie inwestycji- od razu, z chwilą uzyskania mandatu.   

Bobie, jeszcze mała kontra do Ciebie. Polityka sama w sobie nie jest kloaką, jest staraniem się o dobro wspólne (wiem, wiem możesz się śmiać, ale naprawdę tak uważam). To uczestnicy tej polityki robią z niej śmietnik. Ale czy politycy rodzą się na Marsie? Czy nie są "z nas"?

Czekam na uwagi.

Jurek

Offline

#2 2011-09-05 09:58:22

tolek_89

Gość

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Działanie nr 1.
Jurek w imieniu mieszkańców dziękuje za zakończenie przebudowy Kosmonautów:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,72,12821 … jemy_.html

Dziękujemy.
Autor: jurekmichalak 24.08.11, 21:53

Leśnica i okolice dziękują. :-)

#3 2011-09-05 11:10:36

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Działanie nr 2

Stałe biuro radnego działa już od końca 2010 roku, przyjmuje interpelacje i interweniuje w sprawach indywidualnych (każdy wtorek, godz. 17-19, Stabłowicka 9).

Działanie nr 3

W sprawie przedszkola na Stabłowicach- od 01.09. gotowe są miejsca parkingowe dla rodziców odprowadzających dzieci do przedszkola.

Działanie nr 4

Wyrównywanie i utwardzanie ulic na tzw. Zatorzu (Mojęcicka i okolice).

Działanie nr 5

Na Mokrej wyrównano i utwardzono Chobieńską i Mojęcicką. Szczegóły w temacie BOB'a: "Co dalej z Mokrym?"

Działanie nr 6

Na Mokrej (znowu:D) przygotowanie do ułożenia chodnika do przystanku autobusowego- realizacja jeszcze w tym roku lub do połowy przyszłego (w zależności od terminu uzyskania pozwolenia wodnoprawnego, inwestycję trzeba przeprowadzić na rowie melioracyjnym).

Działanie nr 7

Biuro porad działa, choć przyznaję, że czasem nieco "kulawo" (z uwagi na brak czasu muszę "zatrudniać" do pomocy moją panią aplikant). 

Dziękuję tolkowi_89 za przypomnienie posta z moimi zamierzeniami.

Offline

#4 2011-09-05 13:21:38

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Jurek, pięknie odpowiedziałeś - cieszę się że wreszcie podjąłeś się odpisania czegokolwiek.
To może odpowiesz wprost - o ile OI jest jakby poza Twoim zasięgiem - co z Marszowicką. Czy są jeszcze jakieś plany, jeśli tak to kiedy? Nie wymagam, żebyś sypał tam sam żwirem, ale skoro to jeden z wymienionych punktów programu, to może by wypadało dowiadywać się i dzielić z nami taką informacją? Czy muszę się osobiście pojawić na Stabłowickiej 9, żeby otrzymać taką informację? Myślałem, że takie rzeczy tylko na poczcie...

\/\/ Dokładnie o tym piszę! Chciałbym chociaż cień takiego lobbowania zobaczyć. W szczególności, że ścieżka przy Marszowickiej to nie jest AOW...

Ostatnio edytowany przez tolek_88 (2011-09-05 15:06:54)

Offline

#5 2011-09-05 14:10:40

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Jerzy Michalak napisał:

Dzialanie nr 2 (ciach)

Ech czarodzieju, czarodzieju...znowu tony slowi i liter tyle ze tresci tyle co waga pierza

A co z tym:


"Będę lobbował za:

6. budową obwodnicy, OI, Leśnicy,
7. budową ścieżki rowerowej do Marszowic (dokumentacja projektowa w trakcie przygotowania),
8. kanalizacji w Żernikach Nowych i Mokrej.
"

Jak tam Twoje 'lobbowanie'? Raczej slabiutko....

Offline

#6 2011-09-20 23:26:01

Ruda

New member

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Zgadzam się całkowicie z p. Kamilem Kędziorem. W programie p. Michalaka brak jest konkretów, dużo czasu poświęca on natomiast kwestiom, które są nieistotne (vide skatepark). Tymczasem mieszkańcy Stabłowic i Leśnicy mają dużo bardziej istotne problemy. Oprócz tych, które wymienili moi przedmówcy zgłaszam następujące:
-Brak tzw. "drugiej nitki" przy ul.  Kosmonautów, która powinna być dwupasmowa na całej jej długości  (nie zajmuje się tym ani radny ani Rada Osiedla). Obecnie droga ta jest jedną z najbardziej zakorkowanych i niebezpiecznych dróg Wrocławia i sytuacji tej nie zmieniła w widoczny sposób obwodnica. Aż strach pomyśleć, co będzie jak powstanie szpital oraz centrum ratownictwa, kiedy to tą wąską drogą ( a teraz jeszcze zwężoną przez chodnik) zaczną jeździć samochody na sygnale. Natężony ruch i konieczność częstego ustępowania pojazdom uprzywilejowanym ( karetkom, wozom strażackim) z pewnością przyczyni się do jeszcze większej liczby wypadków.

- Bardzo słaba infrstruktura dzielnicy Stabłowice. Dzielnica ta cały czas się rozbudowuje, przybywa nowych mieszkańców, a nie ma tu żadnego supermarketu średniej wielkości, np. Społem ( ostatnio taki market powstał na ul. Kasprowicza na Karłowicach, mała lokalna galeria handlowa powstaje również na Kiełczowie - mieszkańcom tych okolic można tylko pozazdrościć, że tzw.  codzienne zakupy mogą szybko zrobić w okolicy miejsca zamieszkania. Dowodem na potrzebę zbudowania takiego lokalnego centrum jest chociażby to, że w istniejących już sklepach, np. Dino codziennie ( i praktycznie o każdej porze) formują się ogromnne kolejki i często brakuje towaru. 
Następnie w dzielnicy brakuje bankomatu ( najbliższy jest dopiero w Leśnicy i z uwagi na ogromnne przeciążenie brakuje w nim często pieniędzy).
Brakuje również jakiejś agencji pocztowej lub małego oddziału poczty. Jedyna poczta w Leśnicy przeżywa codziennie prawdziwe oblężenie i nie jest już w stanie obsługiwać ciągle rosnącej ilości mieszkańców.
A może zamiast Skateparku ( którego teren, podobnie jak teren Szkoły Podstawoej nr 95 stałby się z biegiem czasu miejscem wieczornych spotkań miejscowej "śmietanki towarzyskiej") warto byłoby pomyśleć o jakimś małym centrum  sportowym ( siłownia, fitness, basen, aerobik, etc.), które służyłoby całym rodzinom. Takiego miejsca brakuje nie tylko na Stabłowicach, ale również i w Leśnicy oraz na Złotnikach
-Kolejna sprawa to ciągle, od lat niezagospodarowany plac na skrzyżowaniu ul. Kosmonautów i Boguszowskiej. Miejsce to jest słabo oświetlone oraz  brakuje przy nim chodnika, co w słotne dni powoduje konieczność przechodzenia na drugą stronę ulicy, a potem z powrotem, aby dostać się do przystanku tramwajowego ( trochę niewygodne, prawda ?). Ponadto przejście obok tego miejsca budzi strach wieczorem, a przecież można byłoby tak piękny teren zagospodarować. Czy radny Michalak oraz Rada Osiedla kiedykolwiek interesowali się tym, czy plac ten znajduje się w rękach prywatnych, czy też może należy do Gminy Wrocław i w tym drugim przypadku, jak można go racjonalnie wykorzystać ? Czy jest jakiś pomysł na zagospodraowanie tego placu?
-Kolejna sprawa to plan zagospodarowania przestrzennego, zwłaszcza dzielnicy Stabłowice. Ostatnio bowiem dzielnica zaczyna się nam zamieniać w blokowisko ( przy jednoczesnym braku ww. infrastruktury) i traci przez to swój wilowy charakter. W związku z tym ludzie, którzy się to pobudowali, aby ucieć oo wielkomiejskiego zgiełku, mogą się czuć mocno rozczarowani. Obszarem szczególnie intensywnej zabudowy jest zwłaszcza teren po byłych plantacjach owoców naprzeciwko przedszkola. Lektura wątku forum poświęconego zabudowie na ul. Piotrkowskiej wybitnie wskazuje na całkowitą ignorancję problemu zarówno przez Radę Osiedla jak i jej ówczesnego członka radnego Michalaka. W związku z tym mieszkańcy tej ulicy musieli samodzielnie wynając adwokata, aby ich nieruchomości nie okryły się cieniem od okolicznych wielopiętrowych bloków:) Gdzie była Rada Osiedla ? Gdzie był Radny Michalak (notabene adwokat (sic!). Przecież plany zagospodarowania przestrzennego podlegają zaskarżeniu, tylko że wszytskim ( nie tylko mieszkańcom poszkodowanych ulic) musi na tym zależeć.
Ponadto intensywna zabudowa ww. terenów doprowadzi do całkowitego zakorkowania praktycznie całych Stabłowic, a zwłaszcza ulic Boguszowskiej, Starogajowej, Piotrkowskiej, Stabłowickiej, etc. Przecież ludzie tam mieszkający będą musieli się np. jakoś ranem dostać do pracy a popołudniu wrócić. Czy ktoś się kiedyś nad tym w ogóle zastanawiał? Czy radny Michalak i Rada Osiedla posiadają wiedzę, co na tych terenach będzie w przyszłości budowane? Jesli tak, to może zechcą się podzielić tymi informacjami z gubiącymi się w domysłach mieszkańcami

Offline

#7 2011-09-21 08:11:15

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Myślałem ,że na forum już wyjaśniliśmy sobie podstawową prawdę o Radzie Osiedla.Jest to ciało opiniodawcze, którego opinie urzędnicy wrzucają do kosza. Co do 2 nitki Kosmonautów to ja protestuję .Trzeba wybudować Os Inkubacji i główny potok samochodów wyprowadzić poza tereny zabudowane. Już dzisiaj ,po uruchomieniu AOW na Żernikach Nowych z powodu hałasu nie da się żyć.
Co do centrum sportu to sprawa raczej nie ruszy z miejsca .Dlaczego? A gdzie niby centrum ma powstać: w Lesnicy ,Stabłowicach, Złotnikach. Jak znam życie zacznie przeciaganie się -każdy w swoją stronę. Próbowałem poruszyć ten wątek w RO i wskazałem lokalizację przy Kosmonautów rejon Kamiennogórskiej-najbardziej dogodny komunikacyjnie dla wszystkich osiedli- bez odzewu , myślę,że z powodow jw.
Na koniec powtórzę jeszcze raz- postami na forum nic się nie załatwi potrzebna jest inicjatywa mieszkańców. Z forum wynika ,że aktywnych jest najwyżej 10 osób na 20 tyś- niech to posłuży za komentarz w sprawie.

#8 2011-09-21 10:34:55

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Ludzie, czego Wy od radnego wymagacie? Przeciez nie zostal radnym zeby sie przepracowywac Jest radnym aby brylowac na salonach. I korzystac np. z darmowych biletow na walke Adamek-Kliczko, czy koncert George`a Michael`a
Tak przy okazji to chccialem zapytac, czy radny Michalak na owych imprezach byla za swoje czy za darmowe? Bo ja musialem placic za bilet.


http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,oto … -8611.html

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2011-09-21 10:38:49)

Offline

#9 2011-09-21 13:02:19

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Zmiany w komunikacji są najłatwiejsze i przynoszą najwięcej korzyści. Pan Jerzy Michalak ma szansę pokazać, że Leśnica zgodnie z logiką Pana Dutkiewicza jest "nowoczesna" i "zasługuje" na T+. Wracając na ziemię, szybki tramwaj do Leśnicy był ujęty w studium T+, tak jak i też budowa tramwaju na Nowy Dwór czy Psie Pole. Bez tych GROSZOWYCH inwestycji (tak, bo jak nazwać drobne 50-100 mln na całą linię na Psie Pole???) Wrocław będzie zakorkowany bez względu na ilość obwodnic. Im więcej dróg, tym więcej korków. Ideałem jest tylko minimalna ilość dróg, obwodnice i mega rozwinięty transport zbiorowy, pieszy i rowerowy z którego korzystają starzy i młodzi. A my ciągle ciągniemy do Amerykanów...

Offline

#10 2011-09-22 23:07:36

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Pani Ruda pisze o braku konkretów w moim programie wyborczym, który stał się obecnie programem działania. Jeszcze raz powtórzę, że nigdy nie obiecywałem ogółów, typ. "poprawa stanu edukacji we Wrocławiu", "zmniejszenie bezrobocia" czy "podniesienie stanu kultury" ale właśnie konkrety. Rzeczy małe, przyznaję, ale znajdujące w ramach kompetencji radnego miejskiego. Proszę jeszcze raz przeczytać przytoczony w przez tolka mój program. Proszę także powiedzieć np. Mieszkańcom Mokrej, że droga na ich osiedlu, która powstała, a powstać nie mogła przez 20 lat, to rzecz nieważna.

Do kompetencji radnego nie należą z pewnością:
1. Działania w kierunku powstania hipermarketu. Tu apele należy kierować do sieci handlowych i liczyć, że postawienie w naszej dzielnicy hipermarketu będzie im się opłacać.
Ja takiego apelu nie poprę. Uważam, że stawianie sklepu wielkopowierzchniowego wśród zabudowy niskiej, jednorodzinnej, jest nieporozumieniem.

2. Utworzenie poczty. Przedsiębiorstwo Poczta Polska się tym zajmuje. Też stoję w kolejkach na naszej leśnickiej poczcie, też mnie to drażni. Poza wysłaniem listu z wnioskiem w tej sprawie, niczego Poczcie nakazać nie mogę.

3. Powstanie bankomatu. Z petycją do banku trzeba wystąpić. Gmina i Rada Gminy nie zajmują się działalnością bankową.

Teraz sprawy, na które mogę mieć wpływ i o rozwiązaniach których chętnie podyskutuję.

4. Plac u zbiegu Boguszowskiej i Kosmonautów. To działka miejska. Zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy przewidziano tam budowę sklepu o powierzchni do 800 m2 wraz z parkingiem. W złożonych przeze mnie uwagach do projektu MPZP dla tego obszaru wniosłem o zagospodarowanie tego terenu zabudową jednorodzinną lub o charakterze publicznych (teren rekreacyjny, punkt przedszkolno-żłobkowy). Całość uwag do MPZP jest dostępna na mojej stronie: niezmarnujglosu.pl- vide uwaga nr 7.

5. Ma Pani rację w kwestii potrzeby rozbudowy infrastruktury wraz z rozwojem osiedla. Właściwy wniosek znalazł się w pkt nr 6 mojego pisma, o którym pisałem wyżej.

6. Sprawa budynków w okolicach ul. Piotrkowskiej. Uważam, że zrobiłem wiele by pomóc Mieszkańcom. Plan miejscowy uchwalany był jednak przez radę poprzedniej kadencji, gdy jeszcze radnym nie byłem.

7. Skate park był pomysłem, który miał służyć zagospodarowaniu czasu młodym ludziom, z jednoczesnym wykorzystaniem infrastruktury po likwidowanym skate parku na pl. Wolności. Nie można zatem mówić, aby zamiast niego powstała hala sportowa. Bo to jakby powiedzieć, zamiast mojego poczciwego malucha, kupię sobie jednak nowego mercedesa. Jeśli jednak uda się przynajmniej wywalczyć rozpoczęcie prac nad projektem takiej hali, będę to uważał za sukces.

Bardzo cieszę się z Pani zaangażowania, i pomimo pewnego dystansu do mnie, zachęcam do dalszego formułowania postulatów i spierania się o nasze Osiedle, w szczególności, że zbliża się nowe rozdanie budżetowe.

W tym miejscu gorąca prośba do wszystkich Forumowiczów:

Proszę o Wasze uwagi w kwestii najpilniejszych inwestycji na naszym Osiedlu. Chodzi o małe zadania inwestycyjne (chodniki, drogi osiedlowe, osiedlowe programy społeczne), które mógłbym wpisać, spróbować wpisać do budżetu.

Ostatnio edytowany przez Jerzy Michalak (2011-09-22 23:10:55)

Offline

#11 2011-09-23 06:59:42

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Jurek, ja mam pomysł. Nie jest on nowy. Doczekam się od Ciebie odpowiedzi?

Jerzy Michalak napisał:

7. budową ścieżki rowerowej do Marszowic (dokumentacja projektowa w trakcie przygotowania),

Offline

#12 2011-09-23 12:43:46

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Ja tez mam pomysl - ukrocenie rajdow na bezchodnikowej drodze do szkoly: Zlotnicka od Przemyskiej do Nowotarskiej.
Wprawdzie Miasto nie chcialo zmienic ukladu ulic, w sposob ograniczajacy tranzyt przez osiedle - a wrecz wydalo pienkadze z moich podatkow na wylanie asfaltu w parku, a nie na przyklad na alternatywnej drodze powiatowej, ale ciagle jest szansa na dzialania ograniczajace niebiezpieczenstwo: przynajmniej dobudowanie zwalniajacych progow drugiego rodzaju (niektore samochody na obecnych progach pierwszego rodzaju w ogole nie zwalniaja - dzisiaj mi taki omal nie przejechal po palcach wyprzedzajac z impetem prawidlowo jadacy pokazd).
Byly tez pomysly na modyfikacje ukladu ruchu uliczek na Zlotnikach w kierunku jednokierunkowosci.

Pozdrawiam

Offline

#13 2011-09-27 22:36:32

Ruda

New member

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Odnosząc się do wypowiedzi p. Michalaka pragnę poruszyć następujące kwestie. Po pierwsze w swoim poście nie odnosiłam się tylko do kompetencji radnego miejskiego, ale również do kompetencji rady osiedla. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno radny miejski jak i rada osiedla mają jednak pewne możliwości działania w celu polepszenia życia mieszkańców. Proponuję zatem lekturę kompetencji Rady Osiedla: http://www.cirs.wroclaw.pl/index.php/rady-osiedli oraz Rady Miasta: http://bip.miastochojnice.pl/index.php?pid=37.

1.  Jesli chodzi o infrastrukturę handlowo-usługową to rada osiedla ma następujące kompetencje: wspieranie inicjatyw społecznych w osiedlu zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców, rozwoju kultury, infrastruktury komunalnej, handlu i usług; środki do realizacji tego zadania wyodrębnia się w budżecie Miasta. Nie chodzi tu zatem o to, aby rada nakłaniała konkretne sieci handlowe do inwestowania, ale o to, aby wspierała inicjatywę mieszkańców w tym zakresie. Radny miejski z kolei działa w ramach Rady Miejskiej, która np. decyduje o przeznaczeniu terenu.  A z informacji umieszczonych na Pana stronie internetowej wynika wręcz, że próbuje Pan uniemożliwić nie tylko rozwój działalności handlowo-usługowej na działce położonej przy ul. Lazurowej ( co do której wnosi Pan w pkt 7 swojego wniosku  o zakaz przeznaczenia jej na działalność handlowo-usługową), ale i w całej dzielnicy (pisząc w uzasadnieniu swojego wniosku, że cyt. "nasycenie placówkami handlowymi w dostatecznym stopniu zapewnia realizację potrzeb mieszkańców". Czy z tymi mieszkańcami, na których się Pan powołuje kiedykolwiek  konsultował Pan takie wnioski ? Czy Pana zdaniem potrzeby mieszkańców będą w zakresie placówek handlowo-ułsugowych dosttecznie zrealizowane, kiedy przy ul. Pomarńczoej powstanie 37 budynków TBS ( około 1000 mieszkań, czyli około 5.000 ludzi) ?Czy zatem na działkach przy ul. Lazurowej w ogóle nie będzie można prowadzić żadnej działalności handlowej ( nawet otworzyć małego przydomowego sklepu) ? Bo tak wynika z Pana  wniosku do planu zagospodraowania przestrzennego. Czy innych wniosków w innych sprawach też nie zmiaerza Pan konsulytować z mieszkańcami osiedla?
http://www.niezmarnujglosu.pl/
2. Jesli chodzi o pocztę i bankomat, to znów należy odowłać się do kompetencji Rady Osiedla. Rada Osiedla nie jest może organem decyzyjnym , ale nop. do Poczty Polskiej może wystosować pismo z wnioskiem outworzenie placówki, podobnie do banków.
3. Nie pisłam również o utworzeniu hipermarketu ani sklepu wielkopowierzchniowego (proszę nie przejęzycząc moich słów) tylko o sklaepie osiedlowym. Proszę pojechać np. na ul. Kochanowskiego i zobaczyć jak wygląda taki sklep ( tam jest to Społem). Jest on nawet mniejszy od marketu Dino. Utworzenie takiej oplacówki nie wiąże się automatycznie z koniecznością tworzenia parkingu.
4. Jesli chodzi o Skatepark to uważam akurat, że jest to całkowicie nietrafiona inwestyacja, a jeszcze bardziej nietrafione jest porównanie jej do skateparku na pl. Wolności, do którego końca dzialalności przyczyniła się śmierć jednego z bawiących się na nim dzieci. Czy pomyślał Pan o zapewnieniu bezpieczeństwa w takim miejscu, zwłaszcza, że będzie ono dosyć odludne?  Poza tym znów zmienia Pan znaczenie moich słów. Nie pisałam o hali sportowej tylko  raczej o osiedlowym klubie sportowym. I jeszcze jedno: W Pana kompetncjach leży zatem lobbowanie za skateparkiem , anie leży np. lobbowanie za utworzeniem placówki pocztowej, bankomatu, czy też sklepu ? Coś tu bardzo mocno nie gra.

Offline

#14 2011-09-28 18:39:42

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Wnioski do mpzp może składać każdy .Jest to wręcz wskazane. Z mojego doświadczenia wynika, że na etapie składania wniosków i wyłożenia planu jest nikłe zainteresowanie. Wręcz zerowe. Większość mieszkańcow  budzi się po fakcie. Proszę nie oglądać się na Pana Jurka tylko pisać wniosek ze swoimi propozycjami.

#15 2011-09-29 14:55:47

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Drogie Panie i Panowie,
pomijając kwestie merytoryczne (na które odpowiadałem w drugim wątku - jakiś dualizm nam się zrobił), to mam gorącą prośbę, aby zejść trochę z Radnego Michalaka, czy Jurka Michalaka.
Zwróćcie uwagę, że jest to jedyny Radny który zachowuje stały i aktywny kontakt ze swoimi wyborcami. Podejmuje polemikę, tłumaczy się z niespełnionych obietnic i rzeczowo chwali spełnionymi.

Żaden z pozostałych Radnych z ekipy Dutkiewicza, ani żaden z innych partii nie zajrzał tu ani na moment i się nie odezwał.

Miejcie to proszę na uwadze krytykując działania i komunikację z p. Jerzym.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2011-09-29 14:56:54)

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.osp-racula.pun.pl www.transport13.pun.pl www.cosiedzialowczoraj.pun.pl www.saas.pun.pl www.rozpierdalaczeciemnosci.pun.pl