• Index
  •  » Leśnica
  •  » Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

#16 2011-09-30 10:43:02

Leśniczanic71

Gość

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

a ja mam pytanie do Pana Radnego Michalaka , czy jest jakaś szansa żeby  ulica Jajczarska została wyasfaltowana ...chodzi o odcinek między ul.Serowarską a ul.Średzką.....wielu mieszkańców tej okolicy jeździ do pracy w stronę Środy  Sląskiej omijając tym samym wieczny korek na światłach koło Hermesu...to naprawdę wielkie ułatwienie  i bardzo dużo aut znika tym samym z centrum Leśnicy bo już nie ma potrzeby przez nie się przedzierać....a tak trzeba stać na światłach i obu przejazdach które są zamykane co pięć minut.....

#17 2011-09-30 18:03:56

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Bodiniusz napisał:

Żaden z pozostałych Radnych z ekipy Dutkiewicza, ani żaden z innych partii nie zajrzał tu ani na moment i się nie odezwał.

Miejcie to proszę na uwadze krytykując działania i komunikację z p. Jerzym.

A może to tak, że Jurek zdobył te parę głosów (m.in. moje i mojej rodziny) tym że przed wyborami był aktywny na forum? Nie przez bycie "jedynką" na liście, czy lekarzem który przeżył katastrofę helikoptera, tylko właśnie przez to? Ja osobiście głosowałem na Jurka, nie liczyłem na cuda, ale przynajmniej że utrzyma swoją aktywność przedwyborczą na forum i będzie wiarygodnym źródłem informacji. A na pytanie o ul. Marszowicką nie odpowiedział mi od ponad miesiąca.

Offline

#18 2011-09-30 19:20:50

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Tolku,

dziękuję za poparcie w wyborach . Złożyłem formalne zapytanie w sprawie ciągu rowerowo-pieszego do Marszowic (przyznaję, w zeszłym tygodniu)- nie chcę opierać się tylko na ustnych zapewnieniach. Poproszę o chwilę cierpliwości jeszcze.

Offline

#19 2011-09-30 21:50:16

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

^^ Mówisz, masz :-)

Offline

#20 2011-10-02 19:57:55

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Dzięki Jerzy, w takim razie z niecierpliwością czekam na informacje.

@Bodiniusz - widzisz, jakby Jerzy lub jego asystent pochwalił się tym faktem, to bym nie truł

Offline

#21 2011-10-02 22:36:19

JL

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 74
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Leśniczanic71 napisał:

a ja mam pytanie do Pana Radnego Michalaka , czy jest jakaś szansa żeby  ulica Jajczarska została wyasfaltowana ...chodzi o odcinek między ul.Serowarską a ul.Średzką.....wielu mieszkańców tej okolicy jeździ do pracy w stronę Środy  Sląskiej omijając tym samym wieczny korek na światłach koło Hermesu...to naprawdę wielkie ułatwienie  i bardzo dużo aut znika tym samym z centrum Leśnicy bo już nie ma potrzeby przez nie się przedzierać....a tak trzeba stać na światłach i obu przejazdach które są zamykane co pięć minut.....

Z moich informacji wynika,że gdyby p. Michalak przyczynił się do wyasfaltowania tego odcinka Jajczarskiej to zyska sobie sporą liczbę nieprzychylnych mu osób - m.in. mieszkańców Serowarskiej i Klonowej.
Mieszkańcy ci nie chcą aby przez ich ulice prowadził nieformalny objazd korków na Średzkiej. Z ich obserwacji wynika,że od wczesnych godzin rannych od ul. Średzkiej przez ul. Jajczarską, Serowarską, al.Klonową a potem Miodową i dalej przez Ratyń przejeżdża  bardzo duża liczba samochodów głównie z rejestracją DSR. Po południu zmienia się jedynie kierunek (a raczej zwrot )  tego ruchu. Możliwe,że nie byłoby to tak uciążliwe gdyby kierowcy korzystając z tego objazdu przestrzegali ograniczeń: prędkości (30km/h) i tonażu. Jednak skoro nie muszą stać w korku czy na przejeździe pkp to jadą z o wiele większą prędkością nie przejmując się takimi drobiazgami.
Ponadto uważam,że utwardzenie kilkusetmetrowego niezabudowanego odcinka będzie uzasadnione dopiero wtedy gdy normalna nawierzchnia zostanie położona na wszystkich nieutwardzonych a zabudowanych i zamieszkałych ulicach osiedla, a mieszkańcy podwrocławskich gmin będą mogli ominąć Leśnicę przez OI pozostawiając Jajczarską ruchowi stricte lokalnemu.
J.Lisowska

Offline

#22 2011-10-03 18:03:59

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

^^ Na dwoje babka wróżyła. Na Złotnickiej jak wyasfaltowano park (zamiast przeznaczyć pieniądze na drogę powiatową albo zamiast utwardzenia drogi wyprowadzającej ruch z osiedla, wydano pieniądze na usprawnienie tranzytu uliczką, która nie ma chodnika a stanowi drogę do szkoły), to ruch się zwiększył.
Ale wcześniej po dziurach jeździły te samochody, które na progach nie zwalniały. A teraz jeździ ich więcej, więcej zwalnia na progach i o ile akurat niektórzy nie  wyprzedzają się pomiędzy dziećmi to chyba jest mniej niebezpiecznie
(o ile można tak mówić jak tranzyt prowadzi się chodnikiem...)

Offline

#23 2011-10-06 19:49:03

Radian

Member

Zarejestrowany: 2011-04-15
Posty: 32
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Jerzy Michalak napisał:

Tolku,

dziękuję za poparcie w wyborach . Złożyłem formalne zapytanie w sprawie ciągu rowerowo-pieszego do Marszowic (przyznaję, w zeszłym tygodniu)- nie chcę opierać się tylko na ustnych zapewnieniach. Poproszę o chwilę cierpliwości jeszcze.

Ale mamy reflex! Szachiści by usnęli! Ja o to się pytałem dokładnie 1.06 (to jakieś 4 miesiące, jakby ktoś nie potrafił liczyć, 5,5 miesiąca - 15.04 od jakiejkolwiek informacji w tej sprawie) w odpowiednim wątku.
Ale później oczywiście będzie Pan Jerzy twierdził, że zajmował się ścieżką pieszo-rowerową z Marszowic non-stop z ręką na pulsie.
Myślę, że zimą takiej inwestycji nie będą realizować - więc można się spodziewać wszystkim-wiadomo jakiej odpowiedzi.



A temat i tak się sam rozwiąże ... wcześniej czy później ... dokumentacja jakaś tam projektowa jest ... a na końcu jak zwykle sukces ma wielu ojców ...

A może by tak radni z naszego Osiedla przeszli się Marszowicką (bo to nie tylko Pan Jerzy jest radnym) - tak dla sportu - może wtedy inaczej patrzyliby na nasz problem, po otrzymaniu dawki adrenaliny. Obiecuję, że sporty ekstremalne nie dają takiej "frajdy".

Ostatnio edytowany przez Radian (2011-10-07 09:02:15)

Offline

#24 2013-08-03 21:41:17

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Kamil Kędzior napisał:

Jerzy Michalak napisał:

Dzialanie nr 2 (ciach)

Ech czarodzieju, czarodzieju...znowu tony slowi i liter tyle ze tresci tyle co waga pierza

A co z tym:


"Będę lobbował za:

6. budową obwodnicy, OI, Leśnicy,
7. budową ścieżki rowerowej do Marszowic (dokumentacja projektowa w trakcie przygotowania),
8. kanalizacji w Żernikach Nowych i Mokrej.
"

Jak tam Twoje 'lobbowanie'? Raczej slabiutko....

...

Offline

#25 2013-08-05 15:32:16

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Tolek - nic to nie zmieni

Offline

#26 2013-10-09 09:37:57

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

tolek_88 napisał:

Odnalazłem na forum nie wiem czy ostateczny program Jurka, ale przynajmniej taką wersje udało mi się znaleźć na forum, bo oficjalne strony Jurka zniknęły. Proponuję, aby ukrócić narzekania na brak aktywności radnego umieszczać tutaj znane nam fanom informacje na temat działań dla dobra Leśnicy.

Jerzy Michalak napisał:

Odpowiadam, może mało PR-owo, że nie mogę obiecać więcej, niż leży to w kompetencjach radnego miejskiego, opisanych w ustawie i statucie Miasta, zatem:

Radny ma obowiązek stałego i aktywnego reprezentowania wyborców, przekazując interpelacje, wnioski i zapytania na posiedzeniach organów Rady Miejskiej.”

1. zorganizuję stałe biuro radnego na terenie mojego okręgu, by Mieszkańcy mogli składać wnioski i interpelacje bezpośrednio u siebie,
2. będę interweniował w sprawach indywidualnych, które wyrażają jednocześnie potrzeby większych grup Mieszkańców, i tu mogę podać przykładową listę spraw do załatwienia

* wyrównanie i utwardzenie dróg na "Zatorzu", ul. Jajczarskiej, na Mokrej, Marszowicka za osiedlem Malowniczym),
* budowa chodników w miejscach gdzie brak jest utwardzonego pobocza (np. znowu Mokra),
* renowacja budynku przedszkola na Stabłowicach, zagospodarowanie centralnego palcu Leśnicy (plac Świętojański)   

Radny Miejski bierze udział w ustalaniu zakresu działania osiedli.

3. Doprowadzę do powstania projektu uchwały reformy rad osiedli. W obecnej formie, prawie bez kompetencji i bez własnych finansów, opierają się prawie wyłącznie na społecznej działalności radnych. Powinny powstać rady na kształt rad dzielnic w Krakowie, gdzie same rady, z przeznaczonych w budżecie miasta środków decydują o bieżących remontach i inwestycjach na terenie swoich osiedli.
4. Zanim jednak nowe rady powstaną, będę włączał się w działania obecnej rady, przekazywał rzetelne informacje i wspierał postulaty rady.
5. Będę kontynuował projekt, który już od 3 lat prowadzę na Nowym Dworze, a od 5 lat w Leśnicy: Biura Porad Obywatelskich (bezpłatne porady prawne). Ponad 1000 osób, które z porad już skorzystały zobowiązuje    

Będę lobbował za:

6. budową obwodnicy, OI, Leśnicy,
7. budową ścieżki rowerowej do Marszowic (dokumentacja projektowa w trakcie przygotowania),
8. kanalizacji w Żernikach Nowych i Mokrej.

9. Zmienię także sposób informowania Mieszkańców o przystąpieniu Miasta do inwestycji, sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dziś informacja ta jest rozproszona, pojawia się na stronach internetowych, w radzie osiedla, a powinna być wystawiona przenośna tablica, w sąsiedztwie miejsca gdzie "coś ma się zdarzyć", by każdy nie mógł informacji nie zauważyć. Niezależnie od tego tablica taka powstanie na mojej posesji położnej przy centralnej ulicy osiedla.

Bez fajerwerków, metra, tramwajów wodnych, tylko praca "u podstaw" krew, pot i łzy. . Jednak, by móc spierać się o przyszłość osiedla i miasta, poprosiłem o pomoc zespół młodych prawników, architektów i urbanistów, którzy po moim ewentualnym wyborze będą stanowić

10. think tank, opracowujący koncepcje rozwoju osiedla i miasta, i opiniujący programy, które mają być wdrożone.

Czas realizacji:
- biuro radnego- w ciągu miesiąca od wyboru,
- tablica informacyjna moja- w ciągu trzech tygodni od wyboru,
- nowy sposób informowania o inwestycjach- w ciągu 6 miesięcy od uzyskania mandatu,
- projekt reformy rad osiedli- rozwiązania muszą być gotowe do końca kadencji obecnej rady, aby kolejne  wybory odbyły się w nowych warunkach,
- interwencje bieżące- z chwilą uzyskania mandatu,
- zespół think tank- z chwilą uzyskania mandatu,               
- obwodnica, ścieżka rowerowa, kanalizacja- będę "gryzł trawę" by było to jak najszybciej, uczciwie terminu podać jednak nie mogę,
- rzetelne informacje o stanie inwestycji- od razu, z chwilą uzyskania mandatu.   

Bobie, jeszcze mała kontra do Ciebie. Polityka sama w sobie nie jest kloaką, jest staraniem się o dobro wspólne (wiem, wiem możesz się śmiać, ale naprawdę tak uważam). To uczestnicy tej polityki robią z niej śmietnik. Ale czy politycy rodzą się na Marsie? Czy nie są "z nas"?

Czekam na uwagi.

Jurek

To może przypomnijmy co Jurek załatwił przez ten czas (wybiorę sobie kilka)
* utwardzenie chodników/dróg - Marszowicka za Osiedlem Malowniczym? Czy tam coś się zdarzyło?
* 7. budowa ścieżki rowerowej do Marszowic? Jurek był na początku roku polansować się w biurze Osiedla Malowniczego, nawet ponoć był jakiś wzór interpelacji? I co? Zostało to wysłane, czy na znaczek już zabrakło?
* 6. Obwodnica Leśnicy? - to chyba bez komentarza.

Co do pozostałych punktów to się nie orientuję. Natomiast mam wrażenie, że gdyby Jurek spożytkował swój czas na rzeczywiste lobbowanie, zamiast pisania dziecinnych listów otwartych do Radnego Lorenca to może by coś z tego było...

Offline

#27 2013-10-09 18:49:36

Arek

Gość

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

no i Solorz co chciał to uzyskał



Nie zapomnijcie przeprosić pana Solorza za kłopoty które mu stworzyliście.
Reasumując wasze negocjacje:
1. Solorz chciał za dziurę w d**** 27 milionów dostanie z tego co wiem około 25.
2. Solorz chciał za akcje śląska 8,7 miliona a po ponownej wycenie dostanie 9 ???
Czy ja jestem nienormalny czy można było mu kur...a rok temu wysłać te pieniądze pocztą i zaoszczędzić na pseudoprawnikach i pseudonegocjatorach ? "miasto dogadało się z solorzem"!!! dogadało ? padło na kolanach, opie...ło mu gałę i dołożyło premię !!!
Coraz bardziej skłaniam się ku teorii że cały ten cyrk był ustawiony.
W czysty sposób pod okiem publiki około 30 banieczek z kasy miasta zostanie wyprowadzone w prywatne ręce !!! prokuratura będzie mogła pana D. w dupę pocałować bo ratował dobro narodowe !!!


a jeszcze tydzień temu rzecznik Rafała D. mówił, ze magistrat nie ustąpi, choćby miał odbudowywać Śląsk od IV ligi...i co?
jeszcze niedawno magistrat wyceniał dziure na kilka milionów...i co?



Panie Jerzy, Pan jako prawnik powinien zgłosić Rafała D. do prokuratury...za sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy...zrobi Pan to? (pytanie retoryczne -do tego trzeba mieć cojones)

#28 2013-10-10 14:14:36

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Jest pieknie

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html

Zobaczymy OI jak przyslowiowa swinia niebo...

Gdzie jest jakis prokurator????

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2013-10-10 14:15:53)

Offline

#29 2013-10-10 17:51:14

Jacenty

Gość

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Przepraszam najmocniej, ale ja już nie mogę się powstrzymać:


No Kurcze mać!!!

Ok spłatę akcji Śląska to ja jeszcze rozumiem. Nie rozumiem ciągłego dotowania Klubu z naszych podatków, a już zupełnie z miejskich wodociągów. I żeby jeszcze sądownie trzeba było dochodzić jawności tej umowy.

Ale zapłata za teren, który i tak został uprzatnięty, bo Pan Solorz się wypiął przed euro, za naszą kasę - to mnie Kurcze krew zalewa. Zdolności negocjacyjne podwładnych Solorza świetne, naszych miejskich specjalistów żałosne. Pora wziąc przykład z Solorza, on tym negocjatorom zapłaci premie, nasi miejscy dostają nawet za to co soba reprezentują.

Jeszcze raz przepraszam, że się uniosłem.

P.S. Panie Jerzy będę uważnie śledził to głosowanie i Pańskie poczynania w tej kwestii. Jeśli Pan to przegłosuje, zmieni moje zdanie o Panu o 180 stopni.

#30 2013-10-11 11:17:55

Mich

Gość

Re: Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

głos ludu jest coraz donośniejszy


ale myślę, że radny Jerzy Chorągiewka-Michalak spadnie na 4 łapy

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Działalność Radnego J.Michalaka - wątek alternatywny

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.osp-racula.pun.pl www.transport13.pun.pl www.rozpierdalaczeciemnosci.pun.pl www.cosiedzialowczoraj.pun.pl www.pfc2d.pun.pl