• Index
  •  » Stabłowice
  •  » Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

#31 2012-03-27 21:23:03

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Moim zadaniem będzie zatem przekonanie Pana skarbnika do wpisania do budżetu na 2013 r. 4 mln, o których mowa w poniższym piśmie :

http://bazowy.kei.pl/niezmarnujglosu2/images/stories/infrastruktura%20-%20osiedla.jpg

Offline

#32 2012-03-28 19:35:35

Kala44

Gość

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

No to nie wiele udało się załatwić a raczej wielkie NIC
Do tego ta cena - za 100m drogi lokalnej(osiedlowej) miasto chce płacić 1 mln PLN. Czy faktycznie tyle to kosztuje?

#33 2012-03-28 22:09:46

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

To oczywiście szacunkowa wartość, za drogę wraz z infrastrukturą (kanalizacja itp.).

Offline

#34 2012-04-04 13:49:53

Sebastian Lorenc

Member

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 43
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Witam,

ja również otrzymałem odpowiedź na moją interpelację w sprawie ul. Wojanowskiej. Jest dostępna na

www.facebook.com/seb.lorenc

Sądzę, że wobec takiego stanowiska UM czas na dalsze działania. Nie ma sensu rozbijac inwestycji na 2 etapy bo to tylko podniesie jej koszty. Chciałbym aby udało się nakłonić urzędników i przekonać ich, że lepiej zrobić coś raz a dobrze a nie dziobać na raty.

Pozdrawiam,
Sebastian Lorenc
Radny Miasta Wrocławia

Ostatnio edytowany przez Sebastian Lorenc (2012-04-04 13:57:34)

Offline

#35 2012-04-04 18:18:44

LuKi

Member

Zarejestrowany: 2012-03-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Co możemy w takim razie Panowie zrobić? Jakie macie propozycje, pomysły?

Za miejskie pieniądze budowana jest droga wyłącznie dla mieszkanców TBSów.
Dla pozostałych kilku tysięcy mieszkańców pozostają wąskie drogi i 1 km do najbliższego przystanku. Dlaczego mieszkańców TBSów się faworyzowani?

CZY AŻ TAK MIASTO CHCE NAS ZROBIĆ NA SZARO?
Jeśli zaplanowało działki dla tylu osiedli to przynajmniej je wszystkie powinni połączyć 400m odcinkiem drogi z zapewnieniem autobusu. Więcej nie oczekujemy.

Ostatnio edytowany przez LuKi (2012-04-04 18:19:26)

Offline

#36 2012-04-04 21:03:43

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Co możemy zrobić? Mało spektakularny, ale ciągły i rzeczowy lobbing (wnioski do nowego budżetu, polowanie na okazje nadwyżek budżetowych) na rzecz przedłużenia ulicy. Za chwilę z zebranymi podpisami spotkamy się z prezydentem, przekażemy postulat, niech ziarno kiełkuje. Takie jest moje zdanie.
Sebastian będzie pewnie zwolennikiem bardziej medialnych metod.

Offline

#37 2012-04-04 21:37:53

Kala44

Gość

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Jerzy Michalak napisał:

Co możemy zrobić? Mało spektakularny, ale ciągły i rzeczowy lobbing (wnioski do nowego budżetu, polowanie na okazje nadwyżek budżetowych) na rzecz przedłużenia ulicy. Za chwilę z zebranymi podpisami spotkamy się z prezydentem, przekażemy postulat, niech ziarno kiełkuje. Takie jest moje zdanie.
Sebastian będzie pewnie zwolennikiem bardziej medialnych metod.

Na jednym z forów napisali, że miasto na tę drogę miało przeznaczone 10mln zł, skanska wygrała przetarg bo dali najtańszą ofertę - 4,5 mln. Co w takim razie z 5,5mln? Na co pójdzie?

Mam nadzieje, że nie na Śląsk!

#38 2012-04-04 22:07:29

LuKi

Member

Zarejestrowany: 2012-03-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Jerzy Michalak napisał:

Co możemy zrobić? Mało spektakularny, ale ciągły i rzeczowy lobbing (wnioski do nowego budżetu, polowanie na okazje nadwyżek budżetowych)

Panie Jurku czy faktycznie Miasto miało 10mln przeznaczone na tą inwestycje w budżecie?

Jeśli faktycznie miasto zaoszczędziło 5,5 mln to na jakie oszczędności o których Pan pisze mielibyśmy jeszcze polować jak nie na te, które zostały wygospodarowane właśnie z tej inwestycji. Bardzo jestem ciekaw tym doniesieniom.

Offline

#39 2012-04-06 14:03:29

Sebastian Lorenc

Member

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 43
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Witam,

ja mój pomysł scenariusza działa nakreśłem pokrótce Panu Bartłomiejowi Ch., który niestety ostatnio nieco zamilkł... Ja rozumiem argumentację urzedników, że jest za mało pieniędzy, że są inne pilne potrzeby etc. Kuriozum tej sytuacji tkwi jednak w fakcie, że rozbijając inwestycje na 2 częsci de facto podnosimy jej koszt - pytam sie więc, gdzie tu oszczędności? Z tak postawioną tezą udałbym się do mediów - wiadomo wszak, że zainteresowanie mediów katalizuje działania w sprawie. Lobbing jest i owszem potrzebny ale zarówno Jurek jak i ja przekonaliśmy się, że w tym przypadku nie był on zbyt skuteczny - stanowisko pozostało niezmienne. Można, wręcz trzeba spotkać się z Wiceprezydentem (mam nadzieję, że kolega Jurek nie zapomni powiadomić o nim i mojej skromnej osoby), trzeba również prowadzić działania medialne z wykorzystaniem zbranych podpisów. Pieniądze, jeśli bdzie taka wola decydentów, bez problemu znajdą się na sfinansowanie brakującego odcinka. Mój pomysł jest więc taki - nagłaśniać, nagłaśniać i nagłaśniać oraz naciskać.

Pozdrawiam,
Sebastian Lorenc
Radny Miasta Wrocławia

Offline

#40 2012-04-09 13:15:03

PeJoT

Gość

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Pojawił się nowy artykuł w sprawie. Piszą o skróceniu linii z Głównej ale to chyba chodzi o 403?

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 … tanku.html

#41 2012-04-10 20:26:37

Kala44

Gość

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

LuKi napisał:

Jerzy Michalak napisał:

Co możemy zrobić? Mało spektakularny, ale ciągły i rzeczowy lobbing (wnioski do nowego budżetu, polowanie na okazje nadwyżek budżetowych)

Panie Jurku czy faktycznie Miasto miało 10mln przeznaczone na tą inwestycje w budżecie?

Jeśli faktycznie miasto zaoszczędziło 5,5 mln to na jakie oszczędności o których Pan pisze mielibyśmy jeszcze polować jak nie na te, które zostały wygospodarowane właśnie z tej inwestycji. Bardzo jestem ciekaw tym doniesieniom.

Pan Jurek proszę napisać jaki był plan budżetu na ul. Wojanowską? Dlaczego Pan nie odpisuje?

#42 2012-04-11 11:00:39

Sebastian Lorenc

Member

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 43
Punktów :   

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Witam,

ZIM oszacował inwestycję w ogłoszeniu przetargowym na 14 700 000 zł, a realizuje po przetargu Skanska za 4 500 000 zł. Wszystko jest tutaj: http://www.zim.wroc.pl/przetargi/budowa … u_772.html

Pozdrawwiam,
Sebastian Lorenc
Radny Miasta Wrocławia

Offline

#43 2012-04-11 20:34:59

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Dzięki Sebastianie. Nie oznacza to jednak, że Wojanowska pierwotnie miała zostać zrobiona w "całości" a później odstąpiono od części zadania.

Offline

#44 2012-04-11 20:49:49

kala44

Gość

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Jerzy Michalak napisał:

Dzięki Sebastianie. Nie oznacza to jednak, że Wojanowska pierwotnie miała zostać zrobiona w "całości" a później odstąpiono od części zadania.

Kasa więc jest tylko Państwo ograniczyliście inwestycje. Jak Pan więc może pisać w tym przypadku o polowaniu na nadwyżkę budżetową. Przecież to jest propaganda.

#45 2012-04-11 21:32:11

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Pani/Panie kalo 44,

owe 14 mln to tzw. szacunkowa wartość zamówienia, czyli, zgodnie z art. 32 ust.1. ustawy Pzp, całkowite szacunkowe wynagrodzenie wykonawcy bez podatku od towarów i usług, ustalone przez zamawiającego z należytą starannością.

Szacunkowej wartości zamówienia nie należy mylić z ceną, jaka w wyniku przetargu zostanie ustalona. To, że zamawiający na potrzeby wyboru trybu przetargu oszacował wartość na zamówienia na 14 mln, nie oznacza, że zamawiający miał w kasie właśnie 14 mln, ale dzięki niższym cenom w dniu przetargu zaoszczędził 9 mln.    

A ponadto, od początku zakres robót obejmował "Budowę ulic wraz z infrastrukturą na odcinku od ul.
Starogajowej do rowu B-9.5 na osiedlu Stabłowice Stare we Wrocławiu." Niczego nie ograniczono.

Offline

  • Index
  •  » Stabłowice
  •  » Ziemie pod osiedla sprzedali, a infrastrukturę tyko obiecali - cd..

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.corleone-samp.pun.pl www.ochroniarzesrodowiska.pun.pl www.pink-panther.pun.pl www.transnowak.pun.pl www.southtransylvania.pun.pl