#1 2012-06-11 15:59:13

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Przejazd w Lesnicy

Offline

#2 2012-07-04 12:31:10

Arek

Gość

Re: Przejazd w Lesnicy

trochę w tym temacie i trochę ogólnie:

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html

"Przypomnijmy, że zmniejszenie ruchu na tej ulicy może być kluczowe już we wrześniu, gdy w ten rejon wróci normalny, powakacyjny ruch. Prawdopodobnie właśnie wtedy ulica będzie zamknięta na wysokości remontowanego przejazdu kolejowego na ulicy Średzkiej. Prace miały się rozpocząć i zakończyć w wakacje, jednak od kilku miesięcy nie ma zgody między urzędnikami i wykonawcą - firmą Skanska - co do poprowadzenia objazdu. Sprawa się przeciąga, a remont trzeba wykonać. Miesiące powakacyjne mogą być dla mieszkańców Leśnicy i okolicznych osiedli bardzo ciężkie. "

czeka nas piekło




"Po wizycie w terenie urzędnicy przyznają, że zmiany trzeba będzie wprowadzić. Jest plan utworzenia strefy uspokojonego ruchu w rejonie ulicy Wolskiej oraz dodatkowego przejścia dla pieszych przez ulicę Średzką w rejonie sklepu Biedronka. Ale co z najważniejszym z punktu widzenia kierowców i mieszkańców problemem - oznakowania przy autostradowej obwodnicy Wrocławia.
"

1. to trzeba było darmozjadów zaprosić żeby na własne oczy stwierdzili że nie jest dobrze? przecież jak długo trwa już zatwardzenie z Leśnicy?
2. ul. Wolska? a co to zmieni? NIC....tam trzeba tylko egzekwować zakaz wjazdu ciężarówek i zakaz parkowania....katolicy podczas nabożeństw mają to głęboko w dupie - taki to już jest ten polski chory katolicyzm
3. przejście na Średzkiej koło Biedronki? są dwa już i co? po co trzecie?


generalnie znowu bicie piany

#3 2012-07-05 10:44:48

Arek

Gość

Re: Przejazd w Lesnicy

Panie Jerzy


kiedy ujrzała światło dzienne Pana inwestycja, to szybko Pan zabrał głos, a w sprawach naprawdę dla nas istotnych jest echo...i jest kilka możliwości:
- albo brak Panu wiedzy merytorycznej, w co wątpię
- nie chce się Panu, też raczej wątpie
- nie chce Pan się narażać Rafałowi D., to jest najbardziej prawdopodobne
- a może po prostu Pan nie jeździ tym przejazdem i dlatego jest Panu odległy w priorytetach



wiec prosze nie nabierac wody w usta, tylko brać czynny udział w dyskusjach

#4 2012-07-05 13:17:18

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Przejazd w Lesnicy

Wlasie Jerzy - wez sie chociazby porzadnie za to. Stasiu Kibalo chodzi caly czas kolo sprawy i drazy. A Ty widze za wazniejsze uwazasz tlumaczenie o nieuciazliwosci dojazdu ciezarowek do budowy tesciow niz  to po co zostales wybrany radnym.

A zaczyna byc coraz ciekawiej:

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 … zkiej.html

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2012-07-06 14:08:47)

Offline

#5 2012-07-06 14:50:37

Arek

Gość

Re: Przejazd w Lesnicy

Panie Jerzy

i znowu Pana wcięło, anie me ani be...po prostu brak mi słów


kolejna odsłona perypetii przejazdu kolejowego

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 … zkiej.html

#6 2012-07-10 00:01:35

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Przejazd w Lesnicy

Jestem w stałym kontakcie z departamentem UM zawiadującym tą sprawą. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem (i o takie zabiegam) jest poprowadzenie tzw. bypass'ów drogowych, nie zaś puszczenie ruchu wąskimi ulicami Leśnicy (m.in. Mokrzańską, nieposiadającą ani chodnika, ani pobocza). Inwestor, tj. PKP, wskazuje jednak jako problem braku pieniędzy na wykorzystanie pod bypass'y nienależących do niego działek. Może trzeba będzie jednak wybrać wyremontowany przejazd za cenę koszmarnego utrudnienia w ruchu, szczególnie jeśli sprawa przeciągnie się jeszcze trochę. 

Na sprawę mylącego oznakowania AOW wskazywałem już dawno, jeszcze przed podjęciem kwestii remontu przejazdu. Tu właściwa jest GDDKiA, która przedstawiła swoje, przyznaję z jej punktu widzenia logiczne, kontrargumenty w sprawie.

Offline

#7 2012-07-10 05:45:03

Arek

Gość

Re: Przejazd w Lesnicy

Jerzy Michalak napisał:

Jestem w stałym kontakcie z departamentem UM zawiadującym tą sprawą. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem (i o takie zabiegam) jest poprowadzenie tzw. bypass'ów drogowych, nie zaś puszczenie ruchu wąskimi ulicami Leśnicy (m.in. Mokrzańską, nieposiadającą ani chodnika, ani pobocza). Inwestor, tj. PKP, wskazuje jednak jako problem braku pieniędzy na wykorzystanie pod bypass'y nienależących do niego działek. Może trzeba będzie jednak wybrać wyremontowany przejazd za cenę koszmarnego utrudnienia w ruchu, szczególnie jeśli sprawa przeciągnie się jeszcze trochę. 

Na sprawę mylącego oznakowania AOW wskazywałem już dawno, jeszcze przed podjęciem kwestii remontu przejazdu. Tu właściwa jest GDDKiA, która przedstawiła swoje, przyznaję z jej punktu widzenia logiczne, kontrargumenty w sprawie.

jakie są kontrargumenty GDDKiA?

a może jednak trudno, trzeba poczekać z remontem przejazdu do wybudowania obwodnicy Leśnicy? takiego rozwiazania Pan nie dopuszcza

#8 2012-07-10 22:21:37

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Przejazd w Lesnicy

nie dopuszcza, bo wie ze na to kasy nie ma i nie bedzie w najblizszych kilku latach

Offline

#9 2012-07-11 20:19:05

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Przejazd w Lesnicy

GDDKiA wskazała, że nie ma możliwości pominięcia drogowskazów na Legnicę (drogą krajową) i skierowanie całego ruchu autostradą, bo droga krajowa po to jest właśnie drogą krajową, tj. najkrótszym połączeniem do Legnicy (autostradą jest o 20 km dalej).

Offline

#10 2012-07-11 21:36:28

Arek

Gość

Re: Przejazd w Lesnicy

z puntu widzenia mieszkańców tej części miasta jedynym logicznym wyjściem jest blokada Leśnicy


czy Pan wie, że od kiedy istnieje AOW ruch w Leśnicy zwiększył się z 12tys. do 18tys. aut na dobę?

#11 2012-07-12 10:20:52

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Przejazd w Lesnicy

Szanowni Panstwo - ilu nas jest do blokady?

Offline

#12 2012-07-12 21:37:15

krysia_w7

Member

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 29
Punktów :   

Re: Przejazd w Lesnicy

Kamil Kędzior napisał:

Szanowni Panstwo - ilu nas jest do blokady?

Zgłaszam czwórkę. Jedno z nas na L4 - porusza się o dwóch kulach może ( z przerwami ) spacerować w wolnym tempie po pasach od rana. Reszta po pracy.

Offline

#13 2012-07-13 06:18:31

Arek

Gość

Re: Przejazd w Lesnicy

ja oczywiście też przyjdę....i w tej chwili nie wiem ile byłbym osób w stanie skaperować do tej akcji, ale jestem przekonany, że nie byłoby to trudne - stanę pod Lidlem, jak swego czasu Pan Jerzy i jestem gotowy agitować

#14 2012-07-13 11:27:26

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Przejazd w Lesnicy

blokada musi być na pasach, jedyne pasy bez świateł to chyba koło pętli w Leśnicy

Offline

#15 2012-08-16 17:26:05

Arek

Gość

Re: Przejazd w Lesnicy

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html

rozumiem, że Rada Osiedla została spuszczona na drzewo, przykre ale prawdziwe, bo wiem że się staraliście

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cosiedzialowczoraj.pun.pl www.saas.pun.pl www.transport13.pun.pl www.pfc2d.pun.pl www.rozpierdalaczeciemnosci.pun.pl