• Index
  •  » Leśnica
  •  » ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

#16 2012-11-26 12:13:33

Brunon

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Do Radnego J.Michalaka (adwokata, nie mecenasa !)
Na Pana uwagi odnośnie opłat śmieciowych
powtórzę Panu co wcześniej zostało zamieszczone bo jak widać
nie wyciąga Pan wniosków z historii i "stojąc na baczność" broni Pan pomysłów "nieomylnego wodza".

Radni Klubu R.Dutkiewicza !

To jest dla Was test czy potraficie poskromić Waszego Szefa w związku z tym, że chyba utracił
on kontrolę nad finansami miasta !
Desperację i szaleństwo zawsze należy poskramiać - to WASZA m.in. ROLA.
Z pewnością Wasz Szef w zapisie ustawy o śmieciach, cytuję:
"Art. 6r. 1. Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi dochód gminy."
zobaczył swoimi chyba histerycznymi oczami, cudowną możliwość ratowania miejskiego budżetu poprzez niebotyczną podwyżkę opłat śmieciowych.
Trzeba się odważyć, apeluję do Was - Radnych Klubu R.Dutkiewicza, o powstrzymanie szalonych i desperackich pomysłów osoby (osób), które najprawdopodobniej za daleko zabrnęły w swojej wadliwej działalności w obszarze zarządzania miastem.
Jak nie wiecie jak się zachować, to podpowiem WAM, zachowajcie się PRZYZWOICIE.
Lepiej być PRZYZWOITYM niż później unikać ludzi, mieszkańców Wrocławia.
Nowa ustawa, w sposób bardzo nieodpowiedzialny, oddaje w ręce władz miejskich dowolność w ustalaniu opłat za śmieci.
Ustawodawca nie wprowadził tu górnych pułapów jak np. jest to w przypadku podatku od nieruchomości.
Taki zapis nowej ustawy powoduje, że te osoby, które popełniły ogromne błędy w zarządzaniu miastem, będą jak w amoku dążyły do eskalacji nowych opłat.
Rolą Radnych jest powstrzymanie tych szaleńczych projektów !

#17 2012-11-26 12:49:32

od zuzycia wody

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Witam, a mi sie najbardziej sensowny wydaje pomysł od zużycia wody. Jak ludzi nie ma w domu bo wyjechali to ani nie zużywaja wody ani nie tworzą śmieci. I jak w domku 150 metrowym mieszkaja dwie osoby to bedzie to widac po wodzie, a jak w kawalerce 27 m2 mieszka rodzina 5 osobowa (znam takie) to bedzie to takze widać po zuzyciu wody. Bo przecież dwie osoby w domu 150 metrowym na pewno wyrzucą duzo mniej śmieci niz rodzina 5 osobowa z mieskzania 30m. To chyba troche bardziej sprawiedliwie prawda?

#18 2012-11-26 20:56:50

Arek

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

panie Jerzy, dziękuję za odpowiedź i drążę temat dalej



- nie do końca mamy pewność, że możliwe jest przyjęcie metody mieszanej (ustawa wskazuje na 4 sposoby liczenia opłaty: od mieszkańca, od m kw powierzchni, od ilości zużytej wody, od gospodarstwa domowego),

czy uważa pan, że śmieci produkuja ludzie czy metry?
przy tym rozliczeniu moja 4 osobowa rodzina zapłaci 133zł, dom ma 124m2 vs rodzina 4 osobowa mieszkająca na 40m2 płacąca 32 zł

może się okazać, że proponowany system jest dla naszego miasta optymalny. I przywoływanie przykładów innych miast jest tu częściowo tylko uprawnione.

uważa Pan, że włodarze innych miast będą dokładac do interesu?

nie wierzę w to, bo to alogiczne

Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale u nas szacuje się, że ilość produkowanych śmieci wynosi ok. 300 tys. ton + to co znajdzie się w punktach selektywnej zbiórki odpadów + śmieci wielkogabarytowe.

gmina ma prawo wyodrębnic w regulaminie odpady selektywne i gabarytowe i zamiast za nie płacić może na nich zarabiać
wie Pan o tym?


Do tych niewiadomych dochodzi jeszcze inna- ściągalność nowej opłaty, której poziom szacuje się na 50-60%.

skąd ma Pan te dane? czy to oznacza, że teraz taka jest ściągalnośc podatku od nieruchomości?

niech magistrat popracuje nad procedurami ściagania długów - bo Pana dane oznaczają, że ja,
Pan, społeczeństwo będzie płacić za te 40-50% niepłacących
pana to nie irytuje? zamierza pan coś z tym zrobić?
ja nie mam zamiaru płacić za kogoś

Uważam, że propozycja zasady opłaty wg powierzchni, z możliwością korekty na żądanie płatnika według ilości osób, jest rozsądna

uważa Pan, że moja opłata 133 zł, przy 56 dotychczasowej jest OK?
mój budżet domowy juz się nie zapina, chce pan moją rodzinę i wiele jej podobnych zarżnąć finansowo?
na taka opłatę mnie już nie stać


Podsumowując:
1. ekologia jest kosztowna,
2. sposobem na zmniejszenie opłat jest upowszechnienie ściągalności opłaty (tak byśmy nie musieli płacić za innych)



podsumowując:

powyższe jest prawdziwe, ale prawdziwe jest również:
1. wybraliście najbardziej bijąca po kieszeni metodę, zapewne juz liczycie zyski do budżetu miasta
2. macie pomysł na upowszechnienie ściągalności opłat skoro szacunki sa tak dramatyczne?
3. będzie Pan głosował za przyjęciem tych opłat w tej formie?






żywię nadzieję, że odpowie pan skrupulatnie na każde pytanie...bez tych swoich sztuczek

z góry dziekuje












prośba do forumowiczów, piszcie poniżej jaka wam opłata za śmieci wychodzi, przy jakiej powierzchni lokum i jak liczebnej rodzinie - może te liczby obudzą człowieka w Radnym Jerzym

#19 2012-11-26 21:34:47

Arek

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

tylko jak będziecie podawać swoje przewidywane opłaty podawajcie stawki za smieci nieposegregowane, ewentualnie możecie podać tak i tak

dlaczego za nieposegregowane?
1. ja mam taka opłatę w tej chwili, nie mam możliwości opłaty za posegregowane śmieci, więc nie mam do czego sie odnieść
2. oddając posegregowane śmieci oddajemy operatorowi smieciowemu gotowy produkt handlowy, np.butelki PET to fajny produkt handlowy....czyli raz, śmieciarz ma kase za fakturę od gminy, dwa, wyciąga niezłą kasę za sprzedaz odpadów

#20 2012-11-26 21:57:41

Brunon

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Do Radnego J.Michalaka mam tylko jedno podstawowe pytanie testowe, a mianowicie:

Czy będzie Pan głosował za przyjęciem opłat podanych przez UM Wrocław?
a) TAK
b) NIE

CZEKAMY PANIE RADNY JERZY MICHALAKU na podanie odpowiedzi a) TAK lub b) NIE.
Uwaga:
Jeśli wybierze Pan odpowiedź a) TAK - nie musi Pan podawać uzasadnienia (nie potrzebna nam propaganda).
Natomiast jeśli wybierze Pan b) NIE - proszę podać uzasadnienie!

#21 2012-11-27 08:07:13

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Zachowuje się Pan Panie Brunonie, jak ktoś, kto słyszeć chce tylko dla siebie wygodną prawdę. Bardzo chętnie podyskutuję o nowej "ustawie śmieciowej" i jej konsekwencjach, a także o przedstawionej propozycji uchwały RM. Sprawy są poważne i nie mogę ograniczać się tylko do suchego "tak" lub "nie". Jeśli ma Pan takie życzenie moich wywodów może Pan zwyczajnie nie czytać.

Offline

#22 2012-11-27 10:37:17

Brunon

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Panie Radny J.Michalaku!

Przecież może Pan po prostu odpowiedzieć, czy na zbliżającej się sesji RM podniesie Pan rękę za uchwałą o nowych stawkach za śmieci jakie przedstawił ostatnio magistrat.

Czy to tak trudno odpowiedzieć wprost?
CZEKAM!

#23 2012-11-27 12:14:13

ewski

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Pan Michalak, jak widać nie rozumie tak prostych pytań...Panie Brunonie proszę trochę pokrętne zadać pytanie, zagmatwać troszkę - to styl radnego.

#24 2012-11-27 12:17:55

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Jerzy, jak to ma w zwyczaju, wywinal sie od prostego pytania jak piskorz.
Wlasnie to jest Jerzy w Tobie mocno iystujace - nie masz odwagi i charakteru zeby jasno i klarownie okreslac swoje poglady. Zawsze sie wykrecasz jak flaga na wietrze...

Offline

#25 2012-11-27 17:37:31

Arek

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Jerzy Michalak napisał:

Zachowuje się Pan Panie Brunonie, jak ktoś, kto słyszeć chce tylko dla siebie wygodną prawdę. Bardzo chętnie podyskutuję o nowej "ustawie śmieciowej" i jej konsekwencjach, a także o przedstawionej propozycji uchwały RM. Sprawy są poważne i nie mogę ograniczać się tylko do suchego "tak" lub "nie". Jeśli ma Pan takie życzenie moich wywodów może Pan zwyczajnie nie czytać.

Panie Jerzy, tylko tyle ma Pan do powiedzenia?


zadałem wiele pytań, ważnych pytań, oczekuję odpowiedzi na nie wszystkie


jeżeli Pan nie zna odpowiedzi, niech Pan to po prostu napisz, nikt nie jest omnibusem

#26 2012-11-27 18:45:29

Brunon

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

W mojej ocenie Radny J.Michalak nie odpowie na pytanie wprost czyli:
Czy będzie Pan głosował za przyjęciem opłat podanych przez UM Wrocław?
a) TAK
b) NIE

Odpowiedź na to pytanie poznamy po sesji RM, a odpowiedzią będzie uchwała RM o przyjęciu projektu opłat głosami Radnych KRD - tak Panie Jerzy?!

#27 2012-11-27 20:05:34

elo

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Arek napisał:

2. oddając posegregowane śmieci oddajemy operatorowi smieciowemu gotowy produkt handlowy, np.butelki PET to fajny produkt handlowy....czyli raz, śmieciarz ma kase za fakturę od gminy, dwa, wyciąga niezłą kasę za sprzedaz odpadów

jako przedstawiciel operatora proponuję zajrzeć do pojemników na tworzywa sztuczne - np. tych przy Średzkiej - i zobaczyć jaki fajny, jednorodny produkt jest w środku. Albo zajrzeć do pojazdu który to zbiera pozdrawiam

#28 2012-11-27 20:28:11

Kostek

Member

Zarejestrowany: 2012-11-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Elo,

mówimy o przyszłości, kiedy to smieci beda musiały byc posegregowane, wtedy wydaje mi się, że jeżeli stwierdzisz, że jest tam inny badziew, to po prostu śmieciara tego nie zabierze. Więc będzie czysty produkt.

Po drugie Alba która teraz rozwozi worki przynajmniej po Stabłowicach tez ma z tego czysty produkt - swoją drogą to naprawdę dobra inicjatywa.

Offline

#29 2012-11-28 00:26:53

Elo

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Kostek napisał:

Elo,

mówimy o przyszłości, kiedy to smieci beda musiały byc posegregowane, wtedy wydaje mi się, że jeżeli stwierdzisz, że jest tam inny badziew, to po prostu śmieciara tego nie zabierze. Więc będzie czysty produkt.

Po drugie Alba która teraz rozwozi worki przynajmniej po Stabłowicach tez ma z tego czysty produkt - swoją drogą to naprawdę dobra inicjatywa.

Każdy odpad musi być dodatkowo przesortowany - nigdy nie będzie oddany w takiej formie, że nie wymaga dosortowania. Nawet ten worek zawiera tylko ok. 50% odpadów "sprzedawalnych".
Wprowadzenie opłat za śmieci na pewno poprawi sytuację, ale bądźmy realistami - odpady zawsze wymagają dosortowania, nawet w takich "porządnych" krajach jak Szwecja, Niemcy itd.

#30 2012-11-28 13:43:33

 szczepan

Member

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 23
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

tak, z tą porządnością to bym nie przesadzał, ale w niemczech np. nie ma problemu z butelkami plastikowymi, ponieważ, pobierana jest za te butelki kaucja i w marketach można je poprostu oddać (przynajmniej tak było kilka lat temu) i nie walają się wszędzie.

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.schwarzwald.pun.pl www.velpadrino.pun.pl www.eragonrpg.pun.pl www.kobietki.pun.pl www.im-agh.pun.pl