• Index
  •  » Leśnica
  •  » Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

#166 2013-11-04 16:43:44

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Czy aby na pewno budowa CPR do Marszowic ma być finansowana z budżetu rowerowego?
Poza tym, rowerzyści to nie jedyni użytkowcy Marszowickiej. Tam na drzewach rozbijają się samochody, życie ryzykują piesi, w niebezpieczeństwie są także pasażerowie komunikacji miejskiej. Może zrezygnujmy z budowy czegokolwiek dla rowerów i po prostu wybudujmy tam zwykły chodnik dla pieszych, matek z dziećmi, mieszkańców Marszowic idących po zakupy do Leśnicy. I wtedy i mieszkańcy będą bezpieczni i pan sprintek szczęśliwy.

Tak na marginesie dodam, że co nas pokarało takim radnym osiedlowym, który zamiast inwestycji w swoim rejonie lobbuje na rzecz inwestycji w innych rejonach miasta. Chyba kogoś na tym rowerku zbytnio przewiało.

Offline

#167 2013-11-04 16:50:03

Arek

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Sprintek

będziesz miał niepowtarzalną szansę zgłosić swój projekt w przyszłorocznym budżecie obywatelskim ;-)

#168 2013-11-04 17:34:08

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Powtarzam, że kwota budżetu na przyszły rok, między innymi za sprawą Jerzego Michalaka jest śmieszna. Ruch rowerowy wynosi ok. 4%, czyli proporcjonalnie to 20 mln zł z wydatków przeznaczonych na infrastrukturę komunikacyjną. Patrzycie na to z perspektywy własnego interesu. Samochody nie rozbijają się same z siebie. Marszowicka jest kręta i jeśli jedzie się po tej ulicy jak wariat, to musi to się skończyć bliskim spotkaniem z drzewem. W ciągu ostatnich 4 lat na ul. Marszowickiej nie wydarzył się ani jeden wypadek z udziałem rowerzysty (ani jeden zgłoszony). W tym samym czasie, jak już pisałem, tylko na 3 ulicach było ich 120. Gdzie są potrzebne pieniądze? Nie mówię - że ciąg pieszo-rowerowy nie jest tutaj potrzebny. Jeśli bierzemy pod uwagę kwestie bezpieczeństwa, to statystyka 120:0 mówi sama za siebie.

Offline

#169 2013-11-04 17:50:15

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Post z pazdziernika...2009

JL napisał:

Jest informacja z Wydziału Inżynierii Miejskiej  o  ciągu pieszo-rowerowym  Marszowice-Leśnica . Obecnie są prowadzone  rozmowy z właścicielami działek , na których ścieżka ma powstać. Do końca października ma być  gotowa koncepcja budowy ścieżki. Realizacja pierwszego etapu  Leśnica - Osiedle Malownicze planowana jest wstępnie na rok 2010.
Joanna Lisowska

minely 4 lata....
oto skutecznosc naszych urzednikow...

Szkoda slow

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2013-11-04 17:50:34)

Offline

#170 2013-11-04 23:02:59

Jecek

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Sprintku,

a zastanawiałeś sie gdzie lezy zrodlo wypadkow rowerzystow - brak oswietlenia, jezdzenie po ulicy pomimo, ze obok jest sciezka rowerowa, wymuszanie pierwszenstwa, uwazanie sie za swiete krowy, brak myslenia, glupota itd.). Z reszta co to za porownanie, ze ruch rowerowy to 4% ruchu drogowego - a ile jadac rowerem placisz podatkow - nic (jadac autem placi sie akcyze, VAT itp.) Ten caly rowerowy cyrk to jakas durnota paru debili ktorzy robia duzy halas, na cholere robic sciezki rowerowe, kontrpasy, paralizowac ruch i komuniakcje w miescie, jak i tak nie mozna w naszym klimacie przez spora czesc roku jezdzic rowerem. Sprintku zachowujesz sie jak zwykla glupia papuga, ktora napatrzyla sie na holendrow i chce tak samo, na Twoim miejscu wyjechalbym sobie do amsterdamu, najaral sie trawy i jezdzil sobie rowerem ile wlezie.

Daleko gdzies masz Lesnice to Lesnica tez bedzie Cie miala gdzies w nastepnych wyborach - pamietaj o tym.

Jacek Placek

#171 2013-11-05 08:35:42

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Drogi Jacku!

Piszesz o mitach błędnie powielanych przez media. Przeczytaj raport GDDKiA
https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/art … 8_2011.pdf

(Jeśli twierdzisz, że to oszołomski raport, stworzony przez rządową jednostkę, to przywołaj inny oparty o twarde dane, z którymi przecież nie da się dyskutować). Z tego raportu jasno wynika, że:

- 85 % wypadków ma miejsce za dnia, dalsze 11% to wypadki podczas świtu/zmroku lub na oświetlonej drodze. Zatem tylko 4% miało miejsce w nocy, gdy ustawowo jest wymagane oświetlenie roweru i tylko wówczas można doszukiwać się nieoświetlonych rowerzystów. Jest to liczba znacznie mniejsza - bo rowerzyści którzy nie używają oświetlenia i regularnie poruszają się po drogach to mniejszość.
- Kierowcy spowodowali 57% wypadków w 2011 roku i ten procent stale rośnie.
- Z resztą twojej wypowiedzi nie będę dyskutował. Usiądź na krześle i poczytaj raport, a nie oszołomskie gazety, które wyciągają na światło przypadki, a milczą o prawdziwych przyczynach wypadków, aby podbić sobie czytelnictwo. Do jakiej grupy należysz? Chcesz dyskutować, to podaj argumenty a nie używasz inwektyw.

Nie kieruję się emocjami i nie chcę zrobić przed każdym dobrego wrażenia. To nie jest możliwe. Chcę rzetelnie podejść do tematu.

Offline

#172 2013-11-05 10:21:05

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

drogi sprintku, tak kierujemy się swoimi interesami. Sorry, ale mam prośbę - jeśli chcesz dyskutować o odwiecznym problemie biednych rowerzystów, to od tego dedykowane samochodofobiczne i generalnie mieszkańcofobiczne fora. Wypisujesz tu bzdury z którymi nawet nie chce się dyskutować, bo to nie jest temat tego wątku.
W tym wątku nie obchodzi nikogo budżet rowerowy, bo to jest forum Leśnicy, forum problemów lokalnych mieszkańców. Powtarzam, od problemów "jeżdże sobie rowerkiem na uczelnie, bo jestem młody i nie mam innych problemów" jest forum gazety, skyscraperscity, etc.

Jeśli uważasz, że ciąg pieszo-rowerowy nie jest potrzebny - zgoda. Zróbmy tylko ciąg pieszy.
A tak przy okazji - widziałem ostatni wypadek na Marszowickiej. 2 osoby były ranne, a w rowie leżała pani z rowerem. Na Twoje nieszczęście nic jej się najwyraźniej nie stało, jak rozumiem szkoda, bo by Ci się statystyki polepszyły.

Tak na marginesie myślę, że Radny Sprintek zasługuje na miano "Wspólnoty Jerzmanowo dla CPR przy Marszowickiej"

EDIT:
znalazłem 2 interpelacje, obydwie z tą samą odpowiedzią: środki są zaplanowane na 2015 rok (i ani słowa o przeznaczeniu na to środków z umiłowanego przez pana sprintka budżetu rowerowego - czyli jak zwykle, coś dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele)

interpelacja Radnego Michalaka:
http://bip.um.wroc.pl/wps/portal/bip/!u … zp_lesnica

interpelacja Radnej Wanat:
http://bip.um.wroc.pl/wps/portal/bip/!u … marszowice

Ostatnio edytowany przez tolek_88 (2013-11-05 11:21:53)

Offline

#173 2013-11-07 10:35:51

Radian

Member

Zarejestrowany: 2011-04-15
Posty: 32
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Dlaczego nas pokarano takim sekretarzem?
Sprintku, piszesz o jakiś wydumanych sprawach bezpieczeństwa w centrum Wrocławia, a nie widzisz spraw bezpieczeństwa na swoim osiedlu. Przejście się ulicą Marszowicką jest wyzwaniem o dużej odwadze.
Ulica nie spełnia standardów szerokości dla tego typu ulic. Pieszy przy nadjeżdżającym pojeździe musi stosować się do zasad z II wojny światowej typu "Lotnik! Kryj się!". O mijance przy pieszym 2 pojazdów nie wspomnę. A gadanie, że kierowcy za szybko jeżdżą ... wszędzie za szybko jeżdżą i umoralnianie to dłuugi proces. A nie lepiej wyeliminować możliwość "spotkania" się pojazdu i pieszego (rowerzysty)?
A na Legnickiej to w co tam byś chciał inwestować ? W tunele podziemne dla rowerzystów? Przepraszam - to nie jest miejsce na tego typu dywagacje.

Offline

#174 2013-11-07 11:06:09

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Przyglądam się z boku i czytam. Wniosek mam taki - z całym szacunkiem Piotrze i z sympatią do Ciebie, ale pogrążasz sięz każdym postem

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2013-11-07 11:07:09)

Offline

#175 2013-11-07 14:52:46

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Wrocław: Wypadek na Marszowickiej. Fiat wjechał w drzewo
Data dodania: 2013-09-28 13:35:30 Ostatnia aktualizacja: 2013-09-28 18:25:35
Gazeta Wrocławska

Wypadek na ul. Marszowickiej. Auto marki fiat wjechało w drzewo. Kierowca chciał wyprzedzić rowerzystę i na łuku zauważył, że z przeciwnej strony jedzie inny samochód. Chcąc się ratować przed czołówką, zjechał na pobocze, gdzie stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Nie stracił przytomności i z lekkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala przy Wiśniowej.

Tu jeszcze, komentarz dla pana sprintka, że jednak nie wie co się dzieje u niego na osiedlu. Abstrahując od tego, że oczywiście wina kierowcy, to jak rozumiem jakby zamiast drzewa ściął rowerzystę, to dla sprintkowych statystyk byłoby lepiej...

Ciekawe czy ktoś z Rady Osiedla tu zagląda, bo z chęcią bym się dowiedział, czy opinia pana spritnka podpisującego się jako sekretarz Rady Osiedla jest tożsama z opinią Rady...

Offline

#176 2013-11-20 09:39:34

tolek_89

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

No i w budżecie 2014 ani śladu Marszowickiej

#177 2013-11-20 09:47:44

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Tolku, zapewniam Cię, że mój wniosek dotyczący ciągu pieszo- rowerowego do Marszowic został do budżetu na 2014 r. przyjęty. W razie przyjęcia samego budżetu (a tu nie widzę zagrożeń), realizacja ścieżki rozpocznie się właśnie w 2014.

Offline

#178 2013-11-22 13:21:36

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

No to Ci Jurku PR szwankuje, że się tym od razu się tym nie pochwaliłeś

Ja niestety w projekcie budżetu http://bip.um.wroc.pl/wps/wcm/connect/d … f7d2912efd nie znalazłem ani słowa.

Będę wdzięczny za trzymanie ręki na pulsie i informowanie o statusie sprawy.

Offline

#179 2014-01-08 09:18:01

tolek_89

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

No i budżet ustalony, a ja w nim ani słowa o Marszowickiej znaleźć nie mogę...

#180 2014-02-11 09:39:08

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

no i będzie czy nie będzie? A jeśli będzie to kiedy (jakieś plany, jakiś przetarg?)

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dragonballmasters.pun.pl www.minecraftfan.pun.pl www.bhp.pun.pl www.feniks-literacki.pun.pl www.survivor.pun.pl