#1 2007-01-24 23:22:39

Grzegorz P.

Administrator

6569400
Call me!
Skąd: Stabłowice Yellow Street
Zarejestrowany: 2007-01-24
Posty: 42
Punktów :   

Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Co Ci sie nie podoba na osiedlu ? Czyli wszystko to, co was denerwuje...


Guest Zanim napiszesz posta, przeczytaj Regulamin ! ! !

Offline

#2 2007-01-27 23:05:49

Przemol

New member

Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Nie podobają mi sie nowe ulice, poniewaz są krzywe, i niestarranie zrobione, poza tym w stabłowicach nie ma co robic w wolnym czasie powinno byc wiecej rozrywki

Offline

#3 2007-01-30 12:25:34

pd

Member

Zarejestrowany: 2007-01-24
Posty: 15
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Bardzo zdenerwowł mnie fakt budowy na naszym osiedlu tych kilku masztów telefonii komórkowej. Co to ma być? Spokojne osiedle, czy centrum nadawcze dla operatorów komórkowych. Mieszkańcy muszą sie ostro temu przeciwstawić!!! Nie wiem czy wszystkim wiadomo, ale jesli choszi o stacje bazowe w naszym kraju obowiązuje zmowa milczenia na temat ich szkodliwości na życie mieszkańców. Na ten przykład na leśnickim młynie niedawno została rozbudowane temtejsza podstacja i anteny sa podkręcone do tak duzej częstotliwości, że w okolicznych domach występują zakłucenia w działaniu odbiorników radiowych i telefonów stacjonarnych z przenośnymi słuchawkami. Dlaczego nikt nie mówi o tym jakie to jest szkodliwe dla życia i zdrowia zływkłych ludzi. Są przecież głośne przypadki że monterzy instalujący owe maszty po kilku latach popadają w ciężkie choroby bo byli narazenie na szkodliwe działnie fal elektromagnetycznych.  Na Stabłowicach jest już jeden maszt i uważam że ten jeden w zupełności nam wystarczy. Dlatego kolejnym antenom mówię głośno NIE!!!!!!!!!!!!

Offline

#4 2007-01-30 13:55:32

Grzegorz P.

Administrator

6569400
Call me!
Skąd: Stabłowice Yellow Street
Zarejestrowany: 2007-01-24
Posty: 42
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

No jestem rownież przeciw... W sumie nie wiedziałem ze mają powstać kolejne... z tego co mi wiadomo takie przekaźniki między innymi powodują bezpłodność u mężczyzn... no i do tego są niezle szkodliwe , rakotworcze i w ogole... Jak Bedzie wiadomo kiedy mają powstac takie maszty , dajcie znać , wtedy zorganizuje sie jakis mały proteścik napewno bede na nim pierwszy , bo w przyszłosci chciał bym mieć Dzieci Z resztą co ? Złotniki nie mogą miec takich masztów ? Leśnica ? ehhh...


Guest Zanim napiszesz posta, przeczytaj Regulamin ! ! !

Offline

#5 2007-01-30 23:27:01

nietoper

Member

Zarejestrowany: 2007-01-30
Posty: 22
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Projekty nowych ulic są skandaliczne (np: ul. Biała, Śnieżna, Przechodnia, Tatrzańska i Głuszycka). Zatoczki i wysepki w takiej formie nie spełniają swojej roli i są zagrożeniem dla bezpieczeństwa no i cześcto progi są nieoznakowane i niewidoczne Ponadto fajnie by było gdyby policja częściej kontrolowała, zwłaszcza wieczorami i nocą, okolicę pubu "Joker" na ul. Porębskiej bo wieczorami czasem tam strach przejść. No i w końcu można by pomyśleć o organizacji jakiś zajęć dla dzieci i młodzieży bo nie co robić gdy jest wolne.

Offline

#6 2007-01-31 00:21:17

allin

Member

Skąd: Stabełki
Zarejestrowany: 2007-01-31
Posty: 36
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Na wstępie - witam wszystkich:)

a na temat - kretyńskim pomysłem są słupki postawione przy wjeździe na Jeżowską - nie kumam tego - puzzli zabrakło? Po kiego grzyba robić ślepą uliczkę - większość mieszkańców jest zmotoryzowana i nie widzę powodu dla którego mielibyśmy kluczyć po sąsiednich uliczkach po to żeby dostać się do Kosmonautów.

Żeby jeszcze było śmieszniej - poustawiano kretyńskie zakazy skrętu a co za tym idzie - przy obecnych remontach - jeśli człowiek chciałby dojechać do domu nie łamiąc prawa to musiałby samochód zostawiać na Starogajowej... całe szczęście że Policja ma odrobinę oleju w głowie i nie wlepia tam mandatów.

Joker - fajnie że jest, ale faktycznie strach tam przechodzić (nie mówiąc już o wejściu do środka) - można wyłapać w mordę - tak więc też bym postulował o częstsze patrolowanie.

Aaaa - nie podoba mi się również, że w sklepie nad Jokerem mają klienta za debila i wciskają przeterminowany towar z uśmiechem na ustach - kilka razy trafiłem jakieś kefiry, śmietany, które były zepsute (ktoś może napisać, że trzeba było reklamować - może i trzeba było, ale mam co robić z czasem). Pomijam fakt czarnych pieczarek i innych suchych warzyw, które są sprzedawane po takich cenach jakby były towarem najwyższego sortu z EPI No, ale w sumie dla mnie to już nie jest problem bo otworzyli DINO, które ma całkiem przyjemny towar i ładną Panią na kasie

pozdro

Ostatnio edytowany przez allin (2007-01-31 00:22:57)


Wszystkie Ryśki to fajne chłopy

Offline

#7 2007-02-03 14:42:40

nietoper

Member

Zarejestrowany: 2007-01-30
Posty: 22
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Jeszcze jedna rzecz, którą należałoby się zająć. Wzdłuż rowu melioracyjnego pomiędzy ulicami Starogajową a Boguszowską zalegają sterty śmieci wysypywanych tam przez okolicznych wandali. Są to odpadki domowe i budowlane. Podobnie rzecz się ma z parkiem przy ul. Porębskiej. Gdy człowiek pójdzie tam na spacer to aż się odechciwea i cały relaks trafia.

Nie podoba mi się podejście do sprawy właścicieli posesji przy ul. Porębskiej 146. Sa tam dwa wielkie psy, które ganiają po ulicy i atakują przechodniów. Wyglądają na zaniedbane. Często strach tamtędy przejść. A właściciele nie reagują na prośby sąsiadów i posesja jest dalej niezabiezpieczona.

Ostatnio edytowany przez nietoper (2007-02-12 13:43:11)

Offline

#8 2007-02-18 03:45:22

allin

Member

Skąd: Stabełki
Zarejestrowany: 2007-01-31
Posty: 36
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

e tam - te śmieci nie są takie złe... jak wpadniesz do rowu podczas nocnego powrotu z miasta to zawsze można znaleźć coś do wytarcia

a co psów - generalnie cholernie mnie wkurza, że psy latają luzem po ulicach a właściciele mają to w głębokim poważaniu - dlaczego do jasnej cholery ja mam z własnego ogrodu przeganiać kundle, które mi srają na trawnik? - pies to nie tylko przyjemność, ale też (a może przede wszystkim) obowiązek, a właściciele o tym zapominają... i jeszcze jedno - jeśli już się zdarza, że ktoś spaceruje z psem na smyczy, to dlaczego właściciel nie wysra psa przed własnym domem, tylko idzie dwie ulice dalej i tam stawiają kloca? - o sprzątaniu po psie to już nie wspomnę bo naród jest mentalnie ograniczony i korona z głowy by spadła gdyby posprzątał jeden z drugim...


Wszystkie Ryśki to fajne chłopy

Offline

#9 2007-04-08 23:46:11

EGON

New member

Zarejestrowany: 2007-04-08
Posty: 4
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Na temat slubkow na jezowskiej mam to samo zdanie - kretynski pomysl. Jak na osiedlu zakoncza wszelkie roboty kanalizacyjne  to wyjazd z niego ul.  Starogajowa na Kosmonautow z powodu korka bedzie juz tylko mazeniem.Powinno byc "po staremu" -zadnych zakazow skretu , jedno kierunkowego ruchu.Jak znam zycie to ludzie beda dalej jezdzic jak dawniej -tylko ubozsi o kilka mandatow wystawionych przez naszych niebieskich - oni nie odpuszczaja latwej okazji wlepienia mandatu. Jest jeszcze jedna sprawa.Dobijajacy jest fakt podzucania do awaryjnych kubelkow na smieci dla mieszkancow ul. Przesieckiej - przez innych mieszkancow naszego osiedla i nie tylko.W niedziele jest tam normalne wysypisko.Widzialem nawet jak  jakas kobieta przywlokla stary tapczan na taczce , ktory pozostanie tam pewnie do nastepnej zimy.

Offline

#10 2007-04-10 19:29:26

allin

Member

Skąd: Stabełki
Zarejestrowany: 2007-01-31
Posty: 36
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

no tapczan faktycznie leży i zajmuje cały chodnik - ja kumam że czasem ktoś coś ma do wywalenia, ale niech to robi z głową...

a wracając do słupków - przed wyborami łaził jakiś gostek i zbierał podpisy od mieszkańców - kto jest za zniesieniem słupków - podobno tylko jedna osoba była za ich pozostawieniem, więc o co kutwa biega i dlaczego jeszcze stoją? - mam gdzieś wizytówkę tego gościa...

Ostatnio edytowany przez allin (2007-04-10 19:31:23)


Wszystkie Ryśki to fajne chłopy

Offline

#11 2007-04-12 12:54:10

nietoper

Member

Zarejestrowany: 2007-01-30
Posty: 22
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

To podaj jego nazwisko. Jesli jest we władzach to system  tzw. "demokratyczny" pozwala rozliczać tych, których wybieramy z ich działalności. Bo to oni są naszymi przedstawicielami ponoć i mają działać na rzecz wyborców a nie wyborów.

Offline

#12 2007-04-12 23:49:52

allin

Member

Skąd: Stabełki
Zarejestrowany: 2007-01-31
Posty: 36
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

sprawdziłem i podaję za wizytówką, którą zostawił:

Jerzy Michalak - wiceprzewodniczący zarządu osiedla, radny osiedla
mail: listy@jurekmichalak.pl

fajnie by było gdyby tu zaglądnął i wytłumaczył czemu te słupki jeszcze stoją, skoro wszyscy byli za ich demontażem...


Wszystkie Ryśki to fajne chłopy

Offline

#13 2007-04-25 11:46:14

pd

Member

Zarejestrowany: 2007-01-24
Posty: 15
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Odpowiadam w imienu Rady. Pismo z podpisami mieszkanców zostało juz dawno złożone do ZDIKU. Powiem wiecej od 2 miesiecy jest pozytywna odpowiedź na ich demontaż. Tak niestety działają służyby miejskie i nic na to nie poradzimy. Chyba że ktos uważa, że, tu cytuję: "system  tzw. "demokratyczny" pozwala rozliczać tych, których wybieramy z ich działalności. Bo to oni są naszymi przedstawicielami ponoć i mają działać na rzecz wyborców a nie wyborów." i to własnie oni maja iść z łopatami i kilowfami te słupki usunąć. (odsyłam do http://www.lesnica.org/statut.htm

Taka sama procedura jest z każdą sparwą, poronionymi projektami nowych dróg, powstającą sygnalizacją swietlną, etc.

Pisma są do wglądu w siedzibie Rady Osiedla Leśnica. Zapraszamy również do zapoznania się ze statudem rady i kompetencjami radnego. A jeśli to nie wystarczy zapraszamy każdego, aby osobiscie zapoznał się jak pracuja nasi radni. Wtedy może niektórzy przejżą na oczy i nie beda z za szklanego ekranu prawić pięknych lecz pustych morałów.

Pozdrawiam

Offline

#14 2007-04-25 22:40:35

nietoper

Member

Zarejestrowany: 2007-01-30
Posty: 22
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Dziekuję. O odpowiedż właśnie chodziło. I nikt nie prawi pustych morałów tylko każdy wyborca ma prawo zapytać sie swojego przdstawiciela we władzach co zrobił dla loklanej społeczności.

Offline

#15 2007-04-26 11:04:00

allin

Member

Skąd: Stabełki
Zarejestrowany: 2007-01-31
Posty: 36
Punktów :   

Re: Co Ci sie nie podoba na osiedlu ?

Ja również dziękuję za konkretną odpowiedź - o to właśnie chodziło:) Teraz nie pozostaje nic innego jak kilka telefonów do ZDiKu, w celu "przytrucia d..."


Wszystkie Ryśki to fajne chłopy

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zarzadzanie2013.pun.pl www.ciaza-po-ciaza-obumarla.pun.pl www.tekkasquadron.pun.pl www.siatkarskagrupa.pun.pl www.zslia.pun.pl