• Index
  •  » Leśnica
  •  » Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

#16 2009-02-11 20:34:58

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Swiatła są też dla pieszych...

ja tylko jednej rzeczy nie rozumiem, mamy XXI wiek, czy tak trudno było zrobić "wykrywacz samochodu" który chce skręcić i przycisk dla pieszych? I wtedy kilka razy dziennie by sie zapalało światło, a reszta czasu zielone, albo lepiej żółte mrugające, żeby piesi też mogli przy małym ruchu przechodzić jak po pasach.

Offtop jak offtop, moze to juz nie o Osi Inkubacji, ale o dojeździe do Lesnicy jak najbardziej

Offline

#17 2009-08-29 19:38:12

Beata

New member

Zarejestrowany: 2009-08-27
Posty: 3
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Ostatnio słyszałam że jest projekt nowej pętli tramwajowej w Leśnicy czy ktoś o tym słyszał?

Offline

#18 2009-12-29 19:11:37

Cinx

Gość

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Szanowni forumowicze, jestem mieszkańcem Stabłowic. Niemniej jednak nie o tym chciałem pisać.
Posiadamy wraz z narzeczoną kawałek gruntu na osiedlu jerzmanów, przez ten grunt przebiegać ma oś inkubacji i chciałem poinformować że nie zostaliśmy wezwani na żadne spotkanie w sprawie przebiegu drogi. Co więcej ok 2 lat temu mieliśmy chętnego na zakup gruntu ale sprzedać go nie można było ze względu na planowana drogę:/. Do tej pory nikt się z nami w sprawie działki nie umawiał, nikt nie proponował wykupu, przez nikt mam na mysli misto.

pozdr
Marcin

#19 2009-12-29 19:16:48

Cinx

Gość

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

.. i jeszcze jedno pytanie, czy ktoś może orientuje się kiedy nasi kochani (BEZ)radni/urzędnicy mają zamiar wykupywać grunty pod tą inwestycję??

#20 2010-01-18 10:28:29

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Wątek dobry, bo obwodnicy Leśnicy nie będzie.
http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/ … ,id,t.html

Obwodnica Leśnicy na pewno nie powstanie przed Euro 2012. Na włosku zawisło też planowane połączenie lotniska ze stadionem.
To fatalna informacja dla mieszkańców Leśnicy i sąsiednich osiedli. Nie ucieszą się z niej również ci, którzy często korzystają z lotniska, i kibice, którzy będą chcieli przylecieć na Euro 2012. Do tego czasu mogą nie powstać dwie ważne dla wszystkich drogi. Chodzi o tzw. obwodnicę Leśnicy, która miała wyprowadzić ruch ciężkich aut z tego osiedla, oraz aleję Stabłowicką, dzięki której mielibyśmy dogodne połączenie nowego terminalu lotniska ze stadionem na Maślicach.
(..)
- Zapoznaliśmy się z nim i jesteśmy załamani - twierdzi Stanisław Kibało, przewodniczący rady osiedla Leśnica. - Nowy projekt zakłada poprowadzenie kilkusetmetrowej estakady bardzo blisko domów na osiedlu Ratyń. Dlatego właśnie wysłaliśmy w tej sprawie protest do inwestora - wyjaśnia.

Wygląda na to, że sami ją sobie oprotestowaliśmy. Całe szczęście, że Średzka jest tak daleko od jakichkolwiek domów ;-)

Offline

#21 2010-01-18 11:56:12

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Jestem zadnia, że obwodnica jest ważniejsza. Jeśli jej budowa miałoby utrudnić życie kilku osobom, należy dla dobra większości inwestycję przeprowadzić, a prawa tych kilku osób usznować poprzez np. odgrodzenie ich domów od drogi ekranami dzwiękochłonnymi, obniżenie lub zwolnienie tychże osób od podatku od nieruchomości.

Pismo z Rady Osiedla nie jest protestem- Rada nie ma takich kompetencji. Pismo stanowi próbę pogodzenia szybkości budowy obwodnicy i praw osób wokół niej zamieszkujących, oraz wywarcia presji na osobach decydujących w kierunku znalezienia najlepszego rozwiązania. Najlepszego, to jest takiego, które zapewni możliwie najszybszą budowę obwodnicy, przy najmniejszych utrudnieniach dla ludzi. Sytuacja bowiem wygląda tak, że Wrocławiowi narzucono (Ministerstwo Środowiska) obszar Natura 2000 w miejsu, gdzie już zaplanowano i zaprojektowano obwodnicę. Miasto wskazało rozwiązanie alternatywne, z którym wiąże się konieczność nowych projektów, nowych pozwoleń, oraz budowy 200 m estakady nad mostem ratyńskim. I to wszystko z uwagi na wątpliwej wagi walory przyrodnicze.

Załączam w całości wysłane do przedstawicieli administracji rządwej i samorządowej pismo. Czekam na Wasze uwagi. O obwodnicę walczymy dalej (swoją drogą już kilka miesięcy temu pisałem, że mogą być kłopoty).   


Pan
                            Rafał Dutkiewicz
Prezydent Wrocławia
Rafał Jurkowlaniec
Wojewoda Dolnośląski
                            Maciej Bluj
                            Wiceprezydent Wrocławia

Zarząd Osiedla Leśnica informuje, że na plenarnym posiedzeniu Rady Osiedla w dniu 30.11.2009r. jednym z tematów omawianych przez radnych była sprawa przebiegu trasy „Osi Inkubacji” przez osiedle Ratyń.
   Radni Naszego osiedla po przeprowadzeniu wizji lokalnej na tym osiedlu oraz po przeprowadzeniu rozmów z mieszkańcami tego osiedla uważają, że pierwotnie zaplanowana trasa będzie mniej uciążliwa dla mieszkańców jak również będzie korzystniejsza dla okolicznej natury.
   Pragniemy nadmienić, że pierwotna wersja przebiegać miała przez teren, którego ziemia jest bardzo mocno skażona środkami chemicznymi. Jest to skutek działalności Zakładów Chemicznych „Złotniki” S.A., których działalność była bardzo aktywna w ubiegłym wieku.
   Radni nasi uczestniczyli w konferencji, na której podano informację, że gruba warstwa ziemi tej będzie jeszcze przez kilka wieków skażona środkami chemicznymi. Właśnie przez teren, który jest skażony i na którym znajdują się dzikie wypiska śmieci miała przebiegać trasa „Osi Inkubacji”. Na tej właśnie trasie poczyniono już pewne prace wycinając niemalże doszczętnie stare topole i kilkudziesięcioletnie dęby.
   Obserwując przebieg pierwotnej trasy „Osi Inkubacji” i rozpoczęte prace (wycinka drzew) na osiedlu Ratyń, nie zajmowaliśmy stanowiska, ponieważ uważaliśmy, że jest to wariant najbardziej korzystny, na który mieszkańcy tego osiedla wyrażają zgodę.
   Wyznaczenie nowego przebiegu „Osi Inkubacji” przez Ratyń, o kilkaset metrów od pierwotnych ustaleń, w większym stopniu będzie degradowało istniejącą faunę i florę. To tam po
powodzi w 1997r. zadomowiło się dzikie ptactwo i zwierzyna. Nowa wersja przebiegu trasy z uwagi na budowę estakady nad mostem ratyńskim, będzie zapewne droższa, co w obecnym czasie ma bardzo wymierne znaczenie. Obawiamy się również, że dokonywane zmiany mogą opóźnić inwestycję i nie zostanie oddana przed Euro 2012.
   Biorąc pod uwagę mniejszą ingerencję i szkodę dla przyrody, protest mieszkańców, koszt inwestycji i jej czas realizacji Zarząd Osiedla Leśnica wnosi o realizację „Osi Inkubacji” na terenie Ratynia wg pierwotnego planu.

Offline

#22 2010-01-18 17:03:45

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

O nowym przebiegu przez Ratyn i moscie ja czytalem juz w okolicach listopada i widzialem nawet w necie jakies mapy z naniesiona nowa trasa http://www.skyscrapercity.com/showthrea … 8&page=12.

Czemu rada dopiero teraz pisze jakies pisma?

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2010-01-18 18:44:13)

Offline

#23 2010-01-18 22:19:55

JL

Gość

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

O zmianie w przebiegu OI dowiedziałam się gdzieś w połowie listopada z portalu rowerowy wrocław. Informacjami podzieliłam się z innymi radnymi. Rada nie została poinformowana o zmianach ani poproszona o opinię, akceptację w przeciwieństwie do rowerzystów. Już 20.11 J.Michalak uzyskał pierwsze oficjalne informacje. Na sesję 30.11 zaprosiliśmy  wiceprezydenta M.Bluja. W ostatniej chwili odwołał wizytę i zaprosił nas do siebie. Pierwszy termin przesunięto i we Wrocławskich Inwestycjach spotkaliśmy się 9.12. Kolejnym krokiem było napisanie pisma określającego stanowisko Rady 14.12.

Osobiście uważam, że budowa OI w pierwotnym przebiegu gwarantowałaby zakończenie budowy przed Euro 2012, zmiana trasy i wynikające z tego opóźnienia może odsunąć na lata wyprowadzenie ruchu z Leśnicy - stąd mój głos poparcia dla stanowiska RO. Dodatkowo pragnę nadmienić, że w czasie spotkania w WI wielokrotnie padało słowo koncepcja, nie projekt. Nie wiem czy w ciągu miesiąca (w tym Święta, Nowy Rok) mógł powstać projekt, o którym jest mowa w GW. Może wypowiedzą się fachowcy. Odnoszę też wrażenie,że miasto szukało pretekstu i niestety go znalazło. Rada nie może przeforsować przywrócenia lewoskrętów na Średzkiej a przeszkadza w budowie Osi. Niesamowite.
Joanna Lisowska

#24 2010-01-19 11:15:23

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Witam

GW opublikowala moj list - kolejny

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 … czyli.html

A co do budowy - tak, miasto szukalo pretekstu i go znalazlo. Jest to po prostu zalosne.
Ale mam nadzieje ze wyborcy z Lesnicy beda o tym pamietac jesienia. Doloze wszelkich staran aby mieszkancy pamietali jak prezydent Dutkiewicz w bezczelny sposob nas oklamal.

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2010-01-19 11:34:44)

Offline

#25 2010-01-27 18:55:20

Odp Miasta na pismo Rady

Gość

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

" Szanowni Państwo

W odpowiedzi na Państwa pismo z dnia 14.09.2009 dotyczące przebiegu Osi inkubacji na terenie Ratynia
informuję, iż w zaistniałej sytuacji nie ma niestety możliwości realizacji inwestycji w tym rejonie według pierwotnego planu."

link do całej odp
http://www.skyscrapercity.com/showthrea … 58&page=14

A mnie normalnie ręce opadają jak się temu wszystkiemu przyglądam. O drogę walczą od 30 lat !!! ( powtarzam za panem Kibałą ) a tu taki klopsik, raz natura, potem dom stoi na drodze do szczęścia mieszkańców zdewastowanej/leśnicy. A mnie prywatnie wydaje się że na drodze do szczęścia ludziom zamieszkującym leśnicę stoi władza - a na jakim szczeblu niech każdy odpowie sobie sam:( To jakaś paranoja jest. Tyle krzyku było o wywłaszczeniach i przygotowanej w związku z tym ustawą aby USPRAWNIĆ INWESTYCJE bo to niby zawistni, złośliwi ludzie gruntów za pół darmo ( w porównaniu z wartością rynkową ) oddawać nie chcą - i co ?? -odp i DOOPA jak zawsze !!!! Chciało by się rzec, miało być tak pięknie a wyszło JAK ZWYKLE !!!

#26 2010-01-29 09:59:50

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Moze sie w koncu urzedasy zdecyduja czy buduja czy nie?

http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/3 … egoria=478

Offline

#27 2010-01-29 10:58:48

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

bla bla bla - przynajmniej nie możesz już zarzucić, że nic nie robią. Pewnie to markowany ruch, a potem się okaże okaże, że mimo wszelkich starań wyszło tyle co zwykle, czyli nic. Tylko winni będą jacyś bliżej niezidentyfikowani ONI.

Offline

#28 2010-03-12 12:58:01

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

http://wroclaw.rdos.gov.pl/images/3018/20100312_mp.jpg
no i nie będzie Osi Inkubacji... Pozdrowienia dla TIRów na Średzkiej. Cieszmy się, póki jest ich mało, bo niedługo A4 będzie płatna...

Offline

#29 2010-03-12 22:20:15

aaa

Gość

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Szanowni Forumowicze

Mysle ze powinnismy pomyslec o protescie polegajacym na przechodziu po pasach dla pieszych na wysokosci petli autobusowej. Moze w koncu ktos zacznie nas traktowac serio.

Pozdrawiam

#30 2010-03-13 13:47:01

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

to już lepiej na wysokości Hermesa, bo inaczej ruch się rozjedzie przez Jerzmanów/Marszowice. ale pomysł niegłupi...

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rozpierdalaczeciemnosci.pun.pl www.saas.pun.pl www.osp-racula.pun.pl www.cosiedzialowczoraj.pun.pl www.transport13.pun.pl