#16 2011-12-03 15:54:58

Arek

Gość

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Pana wywód nabrałby wiarygodności gdyby opierał się na liczbach - ja tych liczb nie mam, więc nie będę się mądrzył

a czy Pan wie, że gmina Wrocław jest najbardziej zadłużoną gminą w Polsce? do tej chorej sytuacji doprowadziły rządy Dutkiewicza

a wracając do tematu dróg: zapytam trochę przekornie, uważa Pan, że koszty utwardzenia drogi np. Mojęcickiej czy Jajczarskiej były dużo niższe niż utwardzanie w stylu jaki robi Miękinia, czyli nawozi odpady bitumiczne - też nie znam liczb, ale domyślam się że nie...bo tu i tu pracowały ekipy ludzi, tu i tu użyty był ciężki sprzęt, koszt materiału.....? na Mokrą nawieziona całkiem sporo tłucznia...myśli Pan że jego koszt był niższy od odpadów asfaltowych jakich używa Miękinia?

a na koniec trwałość tej roboty: drogi na Żurawińcu mają już ponad rok, i są w takim samym stanie jak po wykonaniu
a Jajczarska po 2 miesiącach użytkowania wyglądała jak przed utwardzeniem - stać nas na takie wyrzucanie pieniędzy w błoto?...dosłownie w błoto


więc zanim Pan zacznie pisać o kosztach niech Pan się przygotuje z liczb z tekstów źródłowych

#17 2011-12-04 22:18:21

Sebastian Lorenc

Member

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 43
Punktów :   

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Witam Wszystkich,

jako nowy Radny miejski pozwolę sobie na napisanie kilku słów w tej materii, wszak też głosowałem nad omawianą sprawą. Głosowałem oczywiście zgodnie ze swoimi przekonaniami czyli przeciwko. Dlaczego?

- podwyżka da ~9 milionów. W skali budżetu miasta, który wynosi  ~3 500 000 000 zł to kropla, a dla niektórych budżetów domowych kwota 30-40 zł/rok oznacza, że w jednym miesiący ktoś np. nie wykupi leków lub kupi mniej jedzenia. Dodając do tego inne podwyżki robi się okrągła suma, szczególnie dla mniej zamoznych Wrocławian.
- te 9 mln można znaleźć w innych miejscach budżetu i Jurek o tym wie.
- ja też słyszałem wersję o skierowaniu tych dodatkowych środków na inwestycje - jeśli jednak będa one prowadzone tak, jak wspomniana przez Pana Arka Jajczarska to lepiej byłoby je rozdać domom dziecka lub NGOsom - nie miałbym wtedy poczucia wrzucania kasy do klozetu. Może więc nie robić podwyżek a zracjonalizować sposób wydatkowania środków?

Teraz odnośnie inwestycji - bardzo żałuję, że Radni nie mają bezpośredniego wpływu na sposób realizowanych prac. Przykład quaziutwardzania mógłbym wzmocnić sytuacją z mojego osiedla - Oporowa. Przyjechali Panowie łatać dziury na Jutrzenki. Powiedzieli, że mają zakontraktowane 100m2 na tę ulicę. To ja im na to, żeby wylali choziaż z 10-15 metrów z samego początku jednolitej warstwy bo ona dłużej wytrzyma i będzie jakaś konkretna robota wykonana. Oni na to, że nie mogą bo ZDIUM im na mapce nanosi miejsca i mogą jedynie zajęcze kupy na całej ulicy porobić. Ja mówię, że to bez sensu bo wydamy pieniądze a kupy i tak zerwą ciężarówki z budowy, które tamtędy jeżdzą. Oni więc mówią, że albo kupy albo nic. No i co miałem zrobic...?
W ten oto sposób dziadowskie planowanie zwiększa koszty i przyczynia się do marnotrastwa. Zobaczymy, co dyr. Małysa mi na pismo odpowie w tej sprawie.
Bezcelowe w moim odczuciu jest porównywanie Wrocławia i ościennych gmin nawet pod kątem dochodu per capita. Wrocław jest szalenie złozonym przy gminie wiejskiej podmiotem, który wymaga innego zarządzania.

Mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł się wylegitymować konkretnym i efektywnym działaniem dla Leśnicy. Przygotowuję pierwszą sprawę. Po sylwestrze powinno być już coś wiadomo :-)

Pozdrawiam,
Sebastian Lorenc
Radny Miejski
Przewodniczący Zarządu Osiedla Oporów

Offline

#18 2011-12-05 17:57:06

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł się wylegitymować konkretnym i efektywnym działaniem dla Leśnicy. Przygotowuję pierwszą sprawę. Po sylwestrze powinno być już coś wiadomo :-)

Sebastianie,

to mi się podoba. Pozytywna konkurencja pomiędzy nami, korzyścią dla Mieszkańców.


(Ja też coś dla Oporowa przygotowuję:))

Offline

#19 2011-12-05 21:17:27

Arek

Gość

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Jerzy Michalak napisał:

Mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł się wylegitymować konkretnym i efektywnym działaniem dla Leśnicy. Przygotowuję pierwszą sprawę. Po sylwestrze powinno być już coś wiadomo :-)

Sebastianie,

to mi się podoba. Pozytywna konkurencja pomiędzy nami, korzyścią dla Mieszkańców.


(Ja też coś dla Oporowa przygotowuję:))

a Pan Radny jak zwykle skutecznie omija mielizny...dlaczego Pan się nie ustosunkuje do powyższych moich wpisów?

#20 2011-12-06 07:43:51

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Stawki czynszu - podziekowanie

Bo pan radny to prawnik i jest wyspecjalizowany w 'kluczeniu'

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cosiedzialowczoraj.pun.pl www.rozpierdalaczeciemnosci.pun.pl www.transport13.pun.pl www.saas.pun.pl www.pfc2d.pun.pl