#1 2012-11-22 23:37:53

Stanisław

Member

Zarejestrowany: 2012-11-22
Posty: 11
Punktów :   

Niższe Koszty Ogrzewania Dla Wspólnot Mieszkaniowych

Drodzy czytelnicy forum
Chciałem wam zaproponować możliwości obniżenia kosztów zakupu gazu do kotłowni wspólnot mieszkaniowych. W ramach prowadzonej działalności zajmuję się doradztwem energetycznym a także zarządzaniem nieruchomościami (mam licencję zarządcy). Wiem, że wiele wspólnot "przepłaca" za ciepło (gaz) do kotłowni. Wykonywałem dla kilku wspólnot takie optymalizacje i efekty są ciekawe, np. obniżyłem roczne koszty zakupu gazu o 38.000 zł netto dla wspólnoty w rejonie ul. Zwycięskiej we Wrocławiu lub 23.000 zł netto dla wspólnoty w Leśnicy. W 70% stwierdziłem wszelkiego typu nieprawidłowości. Z reguły są to kwoty rocznych oszczędności od 3.000 do 10.000 zł. Żyjemy w bogatym kraju, bo po prostu przepłacamy za nośniki energii.
Najlepiej współpracować z zarządem wspólnoty, zarządcy nie są zainteresowani, gdyż nie znają się lub uważają to ambicjonalnie za wtrącanie się w ich sprawy. Posiadam referencje, stosowne kwalifikacje i wykształcenie. Moje wynagrodzenie to % uzyskanych oszczędności.
W przypadku powierzenia zarządzania wspólnotą nie pobieram wynagrodzenia. Jeśli zostanie zlecone zarządzanie (koszt zarządzania 0,45 zł/m2), to wspólnota nie ponosi również kosztów przeglądu gazowego, który wykonuję w ramach posiadanych uprawnień energetycznych.
Do wstepnej oceny potrzebna jest umowa oraz kilka faktur.
Dla zainteresowanych modernizacją źródeł ciepła również mam dobre rozwiązania.
Zainteresowanych proszę o kontakt: engaz@onet.pl lub tel. 665-056-305.

Ostatnio edytowany przez Stanisław (2012-12-27 21:20:38)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ee.pun.pl www.zadania.pun.pl www.djsoul.pun.pl www.wrzesien-pazdziernik.pun.pl www.senninowie.pun.pl