• Index
  •  » Leśnica
  •  » Groźne pomysły w budżecie obywatelskim

#1 2017-03-13 13:21:01

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Groźne pomysły w budżecie obywatelskim

Szanowni Państwo,

w ostatniej Gazecie Leśnickiej zwróciłem uwagę na propozycje do budżetu obywatelskiego. W szczególności wpadły mi w oczy 2 - budowa świateł na każdym przejściu dla pieszych na ulicy Kosmontautów oraz zablokowanie ulic Wielkopolskiej, Kamiennogórskiej, Mieroszowskiej.

Jakkolwiek trudno wątpić, ze w/w pomysły są wynikiem czyichś indywidualnych interesów i tzw. podejścia NIMBY, to zastanawia mnie, czy takie projekty są z kimkolwiek konsultowane? Przecież wiemy, co powodują światła w Leśnicy czy przy nowym szpitalu. Tymczasem pomysł zablokowania ulic zapewne spowoduje, ze osoby mieszkające przy nich będą miały mniej ruchu, ale korki będą od Środy Slaskiej do placu Dominikańskiego?

Czy w ogóle ktoś weryfikuje te propozycje pod kątem ogólnego sensu? Może za rok trzeba zgłosić całkowite zablokowanie Średzkiej na wysokości przejazdu kolejowego. To by przecież rozwiązało problemy Leśnicy.

Interesuje mnie opinia RO w tym temacie.

Offline

#2 2017-03-16 20:46:34

Rada Osiedla Leśnica

New member

Zarejestrowany: 2017-03-11
Posty: 5
Punktów :   

Re: Groźne pomysły w budżecie obywatelskim

Zgodnie z zasadami, za treść projektu odpowiada lider. Biuro ds. Partycypacji Społecznej zastrzegło sobie prawo do ingerowania w nią tylko z przyczyn technicznych lub w sytuacjach, kiedy treść będzie miała obraźliwy charakter.

Natomiast weryfikację pod kątem formalnym prowadzą merytoryczne komórki UM – dotyczy to proponowanego budżetu, lokalizacji, zgodności z prawem i zasadami legalności, z zasadami gospodarności i zasadami WBO.

W latach ubiegłych rady osiedli nie były uprawnione do opiniowania projektów składanych do WBO.
W tym roku w Zasadach WBO w dalszym ciągu są ujęte tylko komórki UM i Rada ds. Budżetu, ale otrzymaliśmy z Biura Partycypacji Społecznej zapewnienie, że będziemy mogli takie opinie przedstawić. W związku z tym, po omówieniu projektów na marcowej sesji, nasze uwagi zostaną przesłane do UM.

RO Leśnica

Offline

#3 2017-06-02 09:37:33

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Groźne pomysły w budżecie obywatelskim

Uff, wychodzi na to, że miasto odrzuciło te 2 szalone pomysły

Offline

#4 2017-10-13 10:18:23

Kati

New member

Zarejestrowany: 2017-10-13
Posty: 5
Punktów :   

Re: Groźne pomysły w budżecie obywatelskim

Na szczęscie na szczeście ;D co to by było masakra

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Groźne pomysły w budżecie obywatelskim

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sushmitasen.pun.pl www.tophax.pun.pl www.gra--pokemon.pun.pl www.gra-metin.pun.pl www.aniolyciemnosci-u9.pun.pl