#1 2009-11-21 09:42:34

krtek

New member

Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 3
Punktów :   

Komunikacja DO/Z Leśnicy

Czy tylko mnie denerwuje taki sposób, w jaki osiedla Ratyń, Pustki itp. są połączone z Leśnicą? Wielokrotnie dzwoniłem do Wydziału Transportu UM, MPK, Polbusu... Zawsze ta sama odpowiedź: Przekażę szefowi. Może i się czepiam, ale dla wielu osób, w tym dla mnie, autobus, to jedyny środek trasportu, żeby dostać się do Leśnicy lub z Leśnicy do domu. Naprawdę, poranna przebieżka do autobusu 117 lub 917, który powinien być o określonej porze, a okazuje się, że przyjechał o 2-5 min. za wcześnie, nie jest moim ulubionym początkiem dnia. Podobnie ma się sprawa w Leśnicy. Autobus stoi na przystanku, a w minucie, kiedy ma planowo odjechać, nagle kierowca zrywa się i nie patrząc, czy np nie podjeżdża właśnie zza zakrętu tramwaj, odjeżdża. Pozostaje wtedy alternatywa: albo czekać na kolejny autobus 30 min, albo spacer do miejsca zamieszkania, który w moim przypadku trwa 20 minut. Jak dla mnie to lekko dziwne. No i na koniec dodam jeszcze, że przed wakacjami z przystanku Ratyń odjeżdżały 3 autobusy. O 6:00, 6:15, 6:30. Ktoś wpadł na pomysł, żeby w wakacje wyrzucić ten o 6:15. Po wakacjach okazało się, że było zlecenie z UM, że mają jeździć 2 autobusy na godzinę. Po moim telefonie do UT UM, okazało się, ze jak zwykle, pan "Przekaże szefowi", ale dowiedziałem się również, że tak ma być. Na moje pytanie, czy wie, że ludzie w autobusie na wysokości przystanku TRZMIELOWICKA dopychają się, żeby wejść do krótkiego autobusu i odpowiedział: Pierwsze słyszę!. Trochę dziwne, że kierowcy nie zgłaszają takich rzeczy do szefa, ale w sumie, jak on może to zauważyć, gdy jest wiecznie zajęty rozmową z kolegą z przodu lub rozmową przez telefon.


---
krtek@boo.pl

Offline

#2 2009-11-21 15:55:23

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Komunikacja DO/Z Leśnicy

Proponuję skorzystać z roweru i dojechać do leśnickiej pętli. Sam korzystam z roweru i pokonuję trasę z Leśnicy na pl. Orląt Lwowskich tam i z powrotem.  Z Ratynia wolnym tempem podróż rowerem zajmie tylko kilka minut, ponieważ odległość wynosi jedynie 2km.

Oczywiście, takt autobusu powinien być w godzinach porannych większy, co nie jest rudne, bo wystarczy tylko skrócić długie postoje kierowców na pętli. Proponuję robić zdjęcia zatłoczonego autobusu i słać gdzie się da, szczególnie do Urzędu Miasta, które jest za ten cały bałagan odpowiedzialne. MPK i inne spółki to przewoźnicy, wykonują TO, CO ZLECIŁ IM WYDZIAŁ TRANSPORTU URZĘDU MIASTA Z PREZYDENTEM RAFAŁEM DUTKIEWICZEM NA CZELE. Sam, gdy widzę tłok w autobusie czy tramwaju wyciągam aparat i pstrykam. Zdjęcia można  także podrzucić na Wrocławskie Forum Administracyjne, gdzie admini co jakiś czas wysyłają zdjęcia zbiorczo.

http://km.wroclaw.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=47&t=1996

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.spawaczreviews.pun.pl www.babskie.pun.pl www.stickhero.pun.pl www.gastronomiauwm.pun.pl www.pedagogikagrc.pun.pl