#16 2010-09-26 18:13:51

Arek

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

no to odpowiadam Panu, bo Pan dyplomatycznie minął problem jaki zapodałem niczym samochód w teście łosia pachołki

startuje Pan z listy ugrupowania które w ostatniej kadencji wsławiło się niechlubnie wybitna amnezją wcześniejszych obietnic. Pytanie brzmi, nie przeszkadza to Panu? tak patrząc na to od strony etycznej i moralnej


może jak tu pisał wcześniej, chyba Bodiniusz, nie lepiej byłoby założyć własny komitet...jest Pan juz trochę znany w tej geograficznej części miasta, szczerosć bije z Pana oczu, więc poparcie miałby Pan takie które pozwoli się dostać do Rady miasta...a wtedy nie musiałby Pan oglądać się na "ciche" komendy pod ławką w Ratuszu jak głosować, tylko lobbował by Pan bez skrupułów wobec układów

#17 2010-09-26 20:51:38

Zbigniew wojciechowski

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Panie Jurku
W swoim mailu z sierpnia pisze Pan, że przy obecnej ordynacji lokalny komitet nie ma szans i lepiej czekać na ... No wlaśnie na co , czy myśli Pan , że po powyborach się coś  zmieni ,że nagle działacze partyjni zapałają miłością do mieszkańców i oddadzą im władzę zmieniając korzystną dla siebie ordynację proporcjonalną na ordynację z okręgami jednomoandatowymi. Obawiam się , że jest to nierealne. Gdyby mieli takie zamiary nowa ordynacja stałaby się faktem. Uważam , że po władzę samorządową ( miejsca w radzie) mieszkańcy muszą siegnąć sami , poprzez organizowanie lokalnych komitetów wyborczych. Z Pańskich wyliczanek wynika ,że do ostatnich wyborów samorządowych poszło ok. 40% uprawnionych. Co z pozostałymi 60%, dlaczego pozostali w domach , może mają dośc działaczy partyjnych sterowanych przez władze partyjne.  Być może  czekają na niezależnych przedstawicieli , mieszkańców z ich osiedli, którzy znają od podszewki ich problemy. To ,że mała społeczność ma szanse udowodnili mieszkańcy Żernik Nowych w wyborach do Rad Osiedli , zmobilizowani walką z urzędnikami o przejazd kolejowy oddali na swoich przedstawicieli więcej głosów niż kilka razy większe Złotniki.  Czy nie można tego powtórzyć na poziomie naszych osiedli (Leśnica ,Marszowice,Stabłowice,Złtniki Ratyń,Żerniki Nowe). Jest nas kilkanaście tysięcy, jesteśmy w miarę zorganizowani poprzez działnie w Radzie Osiedla, dlaczego lokalny komitet wyborczy skazuje Pan na niepowodzenie?. Myślę , że potrzebny jest  program, kandydaci (najlepiej po kilku z każdego naszego osiedla) i mobilizacja mieszkańców. 
                                                                                        Wojciechowski Zbigniew

#18 2010-09-27 10:20:28

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Panie Arkadiuszu,

dziękuję za miłe słowa. Pan pyta wprost, szczerze odpowiadam- nie akceptuję (moralnie i politycznie) składania obietnic ze świadomością, że nie jest się w stanie ich spełnić. Dopuszczam niezrealizowanie obietnicy, jeśli dołożyło się wszelkich starań, aby przyrzeczoną zrobić. Warunkiem jest jednak rzetelne przedstawienie powodów niepowodzenia. Nie idealizuję prezydenta Dutkiewicza. Nie uważam, że nie popełnił błędów (jednym z nich były "podchody" do ubiegania się o prezydenturę). W moim odczuciu jednak, w odniesieniu do Osi Inkubacji, prezydent w przekonujący sposób wyjaśnił dlaczego obwodnica nie zostanie wybudowana w terminie.   
     Ponadto gdybym chciał szukać ugrupowania, z którym miałbym startować do rady, a które spełniło wszystkie swoje obietnice, musiałbym zostać w domu.

Panie Arku, Panie Zbyszku,

w wyborach do rady miejskiej głosujemy we Wrocławiu wybierając tylko jednego kandydata. Oznacza to, że w zaproponowanym przez Pana Zbyszka wariancie, konkurowalibyśmy przeciw sobie. A i tak moglibyśmy nie wywalczyć żadnego mandatu, bo przypominam, wszyscy głosujący z naszych osiedli musieliby wybrać naszą listy. W 100% frekwencję nie wierzę. Moją propozycją jest wybranie jednego reprezentanta naszych Osiedli, który w ramach silnego klubu w Radzie Miejskiej, będzie w stanie powalczyć o korzystne rozwiązania dla Mieszkańców. A tylko w ramach silnego klubu będzie w stanie przeprowadzić reformę rad osiedli, by Mieszkańcy mogli się naprawę rządzić sami.

Panie Zbyszku,

znamy się już od pewnego czasu. W kilku sprawach występowaliśmy razem przed urzędnikami. Zawsze popierałem (i podziwiałem) zorganizowanie i determinację waszego Osiedla. Choć nie zawsze zgadzam się z formą Pana postulatów, to byłoby mi bardzo miło, gdyby po ewentualnych wygranych wyborach dołączył Pan do naszego zespołu ekspertów.

Jurek

Offline

#19 2010-09-27 10:51:13

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

No to "kicha" z lokalnym komitetem. Chyba wybiorę Kudowę Zdrój , rower i grzyby. Przedtem jednak doprowadzę do końca sprawę sądową  z urzędnikami wroclawskimi o odtworzenie  przejazdu na Konińskiej
                                                                                     Zbigniew Wojciechowski

#20 2010-09-27 13:52:03

Arek

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

cytując bohaterów Seksmisji : ciemność widzę, ciemność

Pan Zbyszek wybiera Kudowę
a Mokra powinna się poważnie zastanowić nad odłączeniem od Wrocławia i przejście do gminy Miękinia


na 90% już wiem co będę robił w wyborczy dzień...po prostu nie przekręcę kluczyka w stacyjce i pobawię się z dzieckiem...i nie jest to akt tchórzostwa, lenistwa, ale negacji tego co się dzieje we Wrocławiu

aczkolwiek jak będzie cień szansy zdetronizowania Dutkiewicza to przekręcę kluczyk jednak ;-)

#21 2010-09-27 22:50:08

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Jeszcze dwie sprawy porządkujące sprawy kampanii wyborczej:

1. Na dzisiejszej sesji rady złożyłem wniosek o zawieszenie mojego przewodnictwa w Komisji Informacji RO. Nie chcę, aby powstał choć cień wątpliwości, że wypowiadam się w imieniu Rady Osiedla .

2. Spośród członków Rady kandyduje jeszcze jedna osoba, Pan Czesław Jezierski, z komitetu PIS.

Offline

#22 2010-09-27 23:01:43

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Widze ze KRD wybiera same gwiazdy:

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 … adnym.html

Z calym szacunkiem do czlowieka, ale widze ze KRD stawia na gwiazdy a nie na specjalistow. Tylko patrzec jak zaraz wyskocza z Doda albo Jola Rutowicz. Nawet nie chce mi sie tego komentowac. To maja byc Radni czy celebryci?

Offline

#23 2010-09-27 23:09:07

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

No adwokat i radny osiedla chyba się trochę na funkcjonowaniu samorządu zna .

Offline

#24 2010-09-28 14:46:32

Krzysiek

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Pomysł utworzenia lokalnego komitetu wyborczego wydaję się niezwykle ciekawy, aczkolwiek nieco spóźniony, trzeba było o nim myśleć najpóźniej pół roku temu. Nie mogę zrozumieć dlaczego akurat teraz tak mocno co niektórzy z użytkowników forum upierają się przy tworzeniu lokalnego komitetu wyborczego, składającego się tylko z osób z Leśnicy i okolic. Jak zauważył Pan Jurek przy obecnej Ordynacji Wyborczej do rady gminy zaistnienie takiego komitetu jest niezwykle trudne. Warto sięgnąć do ratio legis obecnej ordynacji wyborczej do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich. Na początku lat 90. nie istniały żadne ograniczenia przy wyborach, progi wyborcze, co skutkowało niezwykłym rozdrobnieniem organów kolegialnych pochodzących z wyborów powszechnych, każdy najmniejszy komitet uczestniczył w podziale mandatów, co skutkowało nieustannym kryzysem politycznym i paraliżem władzy prawodawczej. Ustawodawca stawiając sobie za cel ustabilizowanie całego systemu polirtycznego wprawadzil m. in. 5% próg wyborczy (z pominięciem mniejszości niemieckiej w wyborach do Sejmu) oraz ograniczenia co do otrzymywanych dotacji z budżetu państwa na partie polityczne. Doprowadzilo to ostatecznie do sytuacji jaka mamy teraz, iż niezwykle trudno zaistniec komitetowi, który nie funkcjonuje na calym obszarze lub znaczącej częśći danej jednostki administracyjnej, w tym przypadku Gminy Wrocław. W danej chwili jest już za późno aby tworzyc dany komitet, gdyz sama Leśnica to za mało, trzeba by było pomyśleć raczej o komitecie reprezentującym np. Wrocław Zachodni, albo dawna dzielnicę Wrocław-Fabryczna.
Pan Dutkiewicz nie jest może prezydentem z moich mażeń, zbyt często szybuje wśród chmur, ale może warto spróbować zmienić jego kurs poprzez jego współpracowników, od nich równierz zależy bardzo dużo, nie przesadzałbym tutaj co do wszechwładzy Dutkiewicza.
Nowi radni miejscy na pewno nie zmienia ordynacji wyborczej, o co mogę założyć sie z każdym o gróbe miliony, gdyż jest to kompetencja władzy ustawodawczej, czyli Sejmu i Senatu. Samorząd może co najwyżej starać się lobbować za zmianami, ale sam nie może zrobić nic.

#25 2010-09-29 12:40:36

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Licze Jurek, ze jesli sie dostaniesz, to naklonisz swojego 'szefa' aby zajal sie przede wszystkim doborem MADRYCH urzednikow a nie kolejnych kretynow. Do czego pije? Do tego:

http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/ … ,id,t.html

Prosze zwrocic uwage na koncowke gdzie podane sa ceny:

No to policzmy: - pasy 2miesieczne (nieodblaskowe) - 14pln m2 - pasy 2letnie(odblaskowe) - 106 pln/m2 - 2 lata to 24 miesiace czyli 12 okresow 2miesiecznych. 12*14 = 168 pln !!!

Pomijam fakt ze lepsze za mniejsze pieniadze - ale ile mniej pracy!!!!

Reasumujac - nic mnie tak nie wku... jak wszechobecna glopta urzednikow. A prezydent Dutkiewicz zamiast promowa MYSLENIE w urzedach promuje siebie. Zalosne.

Offline

#26 2010-09-29 14:00:00

stabłowiczanin

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Nie ma Kamilu jak przebogaty język, ciekawi mniej jak z twoim poziomem wypowiedzi osiągnołeś niby sukces w biznesie, bo z Twojego języka można wnioskować, że ciężko było Ci skończyć szkołę podstawową. Ludzie na poziomie używają argumentów i nie obrażają się nawzajem, jak można dyskutować z osobą która potrafi tylko rzucać bluzgami i nic więcej. Kamilu zrób wszystkim przyjemność i nie wypowiadaj się publicznie.

p.s.
nie chwal się, że jesteś z PO, bo nie wiem czy jest to z pożytkiem dla partii, która chce w swoim gronie skupiać ludzi kompetentnych i na poziomie, trochę wyższym niż panowie koneserowie z pod butki z piwem

#27 2010-09-29 15:47:03

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Szanowny Stablowiczaninie

Po pierwsze - pisalem juz jakis czas temu ze jezyk mam ciety, a jak mnie cos denerwuje to nie owijam w bawelenke i piekne papierki. Czasem trzeba ryknac i powiedziec dosadnie zeby dotarlo. Szczegolnie gdy z idiotyzmami urzedniczymi ma sie do czynienia na codzien A jezeli Twoja dyskusja ma sie ograniczac do zwracania uwagi za jezyk i slowa to prosze sie lepiej nie odzywac. Nic nie wnosi to do dyskusji. Moje wypowiedzi mimo, ze sa ostre to podaja kolejne przyklady urzedniczej glopoty i bezradnosci.

Po wtore - chcialbym zauwazyc ze milo jest jak autor wypowiedzi sie podpisze z imienia i nazwiska. Wstydzisz sie siebie, czy jak?
Ja, mimo ze wypowiadam sie tak jak sie wypowiadam, to nie nie wstydze sie pod tym podpisac. I prosze tez nie oceniac ludzi po wyksztalceniu bo obrazasz niektorych ktorzy podstawowek nie pokonczyli a sa naprawde porzadnymi ludzmi.

A co do przynaleznosci do PO - daj Panie Boze zeby najwiekszym grzechem polskich politykow z PO, PiS, SLD i innych opcji byly slowa 'idiota', 'glupota' i temu podobne pisane na osiedlowym forum

Na koniec zycze Ci zaangazowania w zycie osiedla i konkretne dzialania a nie tylko komentowanie tego, ze kogos martwi stan polskiej samorzadnosci. Wyjzyj przez okno i zobacz co mozesz zrobic dla swojej ulicy, sasiada i zrob to zamiast pisac na forum

A jezeli jestes az tak bardzo czuly na mocne slowa to chyba ciezko byloby Ci zniesc slowa Pilsudskiego o Polakach wypowiedziane PUBLICZNIE (!!!) - "Narod piekny, tylko ludzie chuje".

Suma mumarum - jezeli bardziej od urzednicznej glupoty drazni Cie jezyk Kamila Kedziora na tym forum to chyba nie ma sensu dalej dyskutowac


Chcialbym jeszce nawiazac do wypowiedzi Jurka:

Jerzy Michalak napisał:

Nie chcę w takich układach brać udziału, nie do takiej PO się zapisywałem. Liczę, że może coś się zmieni, że może zmienią wrocławska PO ludzie Tobie podobni. Trzymam kciuki. Ja wybrałem po prostu inną drogę, i tej decyzji na pewno nie można nazwać brakiem politycznej odwagi.

Wracajac do tej czesci Twojej wypowiedzi chcialby jeszcze zapytac, dlaczego w takim razie do PO zlozyles wniosek o ZAWIESZENIE a nie REZYGNACJE z czlonkostwa w PO? W dodatku zawieszenie z powodow osobistych
Czyzbys do konca nie byl pewien swojej decyzji? Chlopie - trzeba byc konsekwentnym w swoim dzialaniu Jaki z Ciebie bedzie radny skoro nie potrafisz sie zaangazowac w cos na 100%?

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2010-09-29 16:22:03)

Offline

#28 2010-09-29 16:30:36

stabłowiczanin

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Kamilu,
uwagi na temat języka są bardzo ważne, bo język jaki używamy świadczy o tym jacy jesteśmy, czy jesteśmy ludźmi pięknymi, czy nie. Ale nie w sensie fizycznym, ale w sensie duchowym. Nie znasz takiego slowa jak absurd albo jak amatorszczyzna, są one równierz nacechowane perojatywnie, ale jednak inaczej brzmią i nikogo nie szanują. Uwagi na temat jezyka sa bardzo ważne gdyż jak jako ,,społecznik" masz służyć innym ludzią, bo bycie politykiem, to nic innego jak służba publiczna, skoro nie szanujesz zwykłego człowieka. Ci urzędnicy których wyzywasz od idotów i debili, też są ludźmi. Jest to bardzo duża społeczność, bardzo zróżnicowana. JAkbyś sie Kamilu czuł jakbym napisał, że przedsiębiorcy to ch.. i złodzieje, bo jakiś przedsiębiorca wcześniej mnie oszukał, na dużą kwotę pieniędzy? Czy mam prawo do stawiania generalnych tez, na przykładzie swojego jednostkowego empirycznego doświadczenia, bez przeprowadzania szerokich badań? Zastanów się Kamilu nad swoim postępowaniem, bo krzywdzisz nim innych ludzi. Można mówić wprost, ale na poziomie, można tez mówic wprost i być jak  przysłowiowy cham.

#29 2010-09-29 16:37:37

Krzysiek

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Panie Jurku,
czy znane są już listy wyborcze KRD?  z którego miejsca Pan startuje? i czy zna Pan już główna konkurencę z innych list wyborczych?

#30 2010-09-29 16:58:11

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Stablowiczaninie,

Nie napisalem ze WSZYSCY urzednicy ale ci odpowiedzialni wlasnie za to ze np. pasy na drogach maluje sie drozej niz mozna I napisze tak o kazdym z nich jesli dotrze do mnie informacja o tym, ze NIE MYSLI podczas podejmowania decyzji. Malo tego, jestem za tym aby KAZDY urzednik za swoje decyzje odpowiadal prawnie i finansowo. Wtedy 3 razy zastanowilby sie czy to co robi jest MADRE i ROZSADNE a nie tylko ZROBIONE!
A w przypadku tych pasow smiem nawet twierdzic, ze owe dzialanie ma znamiona dzialan korupcyjnych (dlaczego robi sie cos drozej jesli mozna taniej i co sie dzieje z tymi pieniedzmi?).

I wlasnie tym powinien zajac sie m.in. ich szef - Rafal D. zamiast brylowac w mediach! Niech zadba o swoja 'firme' - Miasto Wroclaw nie jest niczym innym jak firma, ktora trzeba zarzadzac porzadnie.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kobietki.pun.pl www.im-agh.pun.pl www.eragonrpg.pun.pl www.starsofcabal.pun.pl www.velpadrino.pun.pl