#61 2010-10-18 20:42:20

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

No to niestety tak nie jest. Fakt, że Dutkiewicz już rządzi długo. Ale problem jest nie tylko lokalny, również centralny. Sternik (prezydent miasta, premier kraju) zastaje beton urzędniczy i modyfikacja tego jest często niemożliwa, a czasem możliwa, ale długotrwała...

Offline

#62 2010-10-18 23:54:04

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Zanim zasiądę do komputera większość kwestii jest już rozstrzygniętych . Panie Zbyszku, zna Pan przecież mój krytyczny stosunek do komunikacji we Wrocławiu. Abstrahując od problemu zwiększającej się ilości samochodów, jestem zdania, że nie ma w chili obecnej alternatywy dla ruchu samochodowego w miastach, wspomaganego komunikacją publiczną. Tylko restrykcyjne zakazy wjazdu dla samochodów do centrum miasta, albo wysokie opłaty za taki wjazd, mogą nas (zmotoryzowanych) zmusić do zostawienia samochodu i wybrania tramwaju lub autobusu. A na to pewnie nie wyrazilibyśmy zgody.
     I w tym znaczeniu oddanie do użytku AOW i Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, przebudowa dróg odgrywających rolę w komunikacji pomiędzy dzielnicami Miasta ( pl. Bema, Wyszyńskiego, od ul. Prusa do ul. Sienkiewicza, modernizacja Mostów Młyńskich,  Przyjaźni, Wałbrzyskiej, ul. Racławickiej- nowy odcinek, Świeradowska Popowicka), poprawia i musi poprawiać płynność ruchu na ulicach.
     Nie powiem niczego nowego- System Park&Ride, u nas np.: przy Kamiennogórskiej, Lazurowej. Mieszkałem w Berlinie i Monachium, sprawdzał się znakomicie. 
     Obawy o utknięcie T + w zwykłych zatorach są uzasadnione, tylko po części "ITS Wrocław", jako że nie jest to nawet prototyp, obawy te uspokaja. Ale tak, jak powiedział Bodoniusz, decyzje już zostały podjęte, i swoją rolę widzę tu jako wytykającego wady szczegółowe, usprawniacza bieżących rozwiązań.
     Mogę, i będę to robił, występował zdecydowanie w obronie Mieszkańców, bo to Ich, a nie ugrupowanie mam reprezentować.
     Zanim podjąłem decyzję o kandydowaniu, przyjrzałem się bliżej pracy radnych. Radny to taki dziwny natręt, nie zatrudniony w urzędzie, który chodzi i dopytuje się w różnych departamentach UM, i jeszcze trzeba mu odpowiadać na zadawane przez niego pytania (interpelacje). I tak jest on postrzegany przez urzędników. Dla Mieszkańców z kolei jest uosobieniem władzy rządzącej w mieście, choć to nie radny wydaje decyzje. I tu znowu ma Bodoniusz rację- beton urzędniczy, nie chcę obrażać poszczególnych ludzi, mówię o zjawisku, potrafi spętać najlepsze nawet pomysły. Radny musi chcieć i umieć z takim marazmem urzędniczym walczyć. 
     A wiecie, że w Anglii funkcję i uposażenie urzędnika powołanego w czasie wojen napoleońskich, którego zadaniem było wypatrywanie na nadbrzeżnych polach Francuzów, szykujących się do inwazji, zniosła dopiero premier Thatcher? Ot siła biurokracji.

Offline

#63 2010-10-18 23:56:22

Tomek

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

beton urzedniczy nie jest takim wielkim problemem, wystarczylo by wprowadzic obowiazkowe testy dla urzednikow, jesli wiedza z danej dziedziny prawa jaka dana osoba sie zajmuje oraz z prawniczej wiedzy ogolnej jest za niska, to niestety dostaje wypowiedzenie. W urzedach powinni pracowac tylko ludzie, ktorzy sie na tym znaja, urzednik musi rozumiec przepisy, jak ma podejmowac decyzje gdy jego znajomosc prawa konczy sie na jednym akcie prawnym, albo nie daj Boze tylko na jakis przepisach wewnetrznych?! Trczeba dac szanse mlodym, kompetentnym ludziom po studiach z glowami pelnymi pomyslow, a podziekowac urzednikom, ktorzy od 20, 30 lat wykonuja swoja prace tak samo i nie zauwazaja zadnych zmian, mamy XXI wiek dzisiaj kto sie nie rozwija wypada, w urzedach tez powinno to dzialac. . .  tylko kto bedzie mial tyle odwagi?

#64 2010-10-19 06:55:18

Arek

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

przepraszam do cholery jasnej, ale jeżeli napotykamy beton w Urzędzie Miasta to nie piszcie przypadkiem, że tego Prezydent nie może zmienić...ech

#65 2010-10-19 09:31:36

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Panie Arku, zgoda, może i powinien. Zmieniać organizację pracy, system motywacyjny, itp. Ale pewnych kwestii zmienić nie może, bo urzędnicy wykonują ustawy, chore ustawy, regulujące sprawy, których w normalniejszych krajach nikt nie zamierza nawet regulować ustawowo.

Offline

#66 2010-10-19 15:27:49

Arek

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Panie Jerzy, cząstkowo ma Pan rację, ale swoję obroną prezydenta tuszuje Pan wiele spraw które mają a nie powinny mieć miejsca

Bo złe prawo to jedno, a kompetencje urzędników i podejście do petenta to drugie, i na to ma wpływ Prezydent!!!
Znam kilka osób któe pracują w UM, i wszystkie są zatrudnione z "klucza" lub jak sie mówi mają dobry "żagiel". Zatrudniając się tam posiadali mierne kwalifikacje, na szczęście chcieli się uczyć, i w tej chwili są dobrymi urzędnikami. Natomiast trzeba sobie zadać jak wiele osób nie chce się uczyć lub jest tam zatrudnione od dawna,,,i ten stan trwa bo trwa.

I w tym miejscu 8-letnia indolencja Prezydenta jest zatrważajaca

#67 2010-10-19 21:02:08

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Niestety też znam urzędników z klucza. Też mnie to oburza, ale pewnie Prezydent nie ma wpływu na ich obsadę. To raczej "zasługa" kierowników niższego rzędu. Czy jednak problem ten jest zdolna jakakolwiek władza (PO, PIS, SLD, inne) całkiem wyeliminować?

Offline

#68 2010-10-19 21:17:15

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Panie Jerzy, a ja mam pytanie z "podwórka". Jest szansa na nową nawierzchnię na Dolnobrzeskiej? (tak żeby przerwać tę jałową dyskusję - każdy powiedział co uważa, więc szkoda kilobajtów)

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2010-10-19 21:20:45)

Offline

#69 2010-10-19 22:42:18

Arek

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Bodiniusz napisał:

Panie Jerzy, a ja mam pytanie z "podwórka". Jest szansa na nową nawierzchnię na Dolnobrzeskiej? (tak żeby przerwać tę jałową dyskusję - każdy powiedział co uważa, więc szkoda kilobajtów)

nowa nawierzchnia będzie miała rację bytu jak się zamknie piaskownię w Brzezinie, lub zacznie łapać "patelnie" ważące 40-50 ton, które wjeżdżają w Wińską gdzie jest 9ton, potem rozjeżdzają Dolnobrzeskę i część z nich jedzie skrótem na most Ratyński który ma 30 ton...ciekawe kiedy go zarwą

#70 2010-10-19 22:53:38

Arek

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Jerzy Michalak napisał:

Niestety też znam urzędników z klucza. Też mnie to oburza, ale pewnie Prezydent nie ma wpływu na ich obsadę. To raczej "zasługa" kierowników niższego rzędu. Czy jednak problem ten jest zdolna jakakolwiek władza (PO, PIS, SLD, inne) całkiem wyeliminować?

Pana odpowiedź jest dla mnie nie do przyjęcia, ponieważ:

1. Wrocławiem nie rządzi partia, no chyba że zacznie się uważać komitet Dutkiewicza za takowy twór
2. skoro nie udało się innym, wymienia Pan partie, to już nikomu się nie uda? brzmi to jak poddanie się sytuacji obecnej nagannej
3. Prezydent ma wpływ na zatrudnienie ludzi wyższego szczebla i to bezposrednio...natomiast ci ludzie dobierają sobie podwładnych kolejno, tworzy się piramidka...gdyby Prezydent dobierał mądrze ludzi właśnie wysokiego szczebla, lub gdyby takich kilka czarnych owiec odstrzelił publicznie, to dałby dobry przykład, nie słyszałem żeby kiedyś to zrobił
4. problem zatrudniania ludzi z klucza dotyczy wszystkich szczebli, a tych wysokich w szczególności



Pana oburzenie jest nie przeciwstawne temu co napisał po nim

#71 2010-10-20 21:05:12

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Panie Jurku
Dzisiaj przeczytałem Pana ulotkę wyborczą skierowaną do mieszkańców Żernik Nowych. Początek całkiem dobry, dalej już słabiej. Skąd ta obietnica o intenstywnym zabieganiu o budowę placu zabaw. Czy brak placu jest naszym największym problemem? Gdyby Panu umknęło wyliczę problemy i oczekiwania mieszkańców naszego osiedla:
1. Odtworzenie przejazdu na ul.Konińskiej -czy może wzorem Pani Wanat nie chce  angażować sie Pan w sprawy beznadziejne?
2. Budowa kanalizacji
3.Budowa gazociągu
4.Przebudowa ul. Kosmonautów
5.Budowa boiska sportowego z placem zabaw
6. Budowa świetlicy osiedlowej
7.Utwardzenie ul. Białodrzewnej i Bukowej

#72 2010-10-21 11:32:07

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Panie Zbigniewie - czepia sie Pan:) hehehe
Poza tym Jurek bedzie mogl tyle ile Rafal pozwoli - a on osiedli za linia kolejowa kolo Glinianek jakos nie lubi zbytnio Wiec niech Pan na cuda nie liczy
Wie Pan - Nikt nam nie da tyle co Dutkiewicz obieca

Offline

#73 2010-10-21 14:49:22

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Panie Kamilu ja wiem w jakiej rzeczywistości żyję i sie nie łudzę , że nagle zajdzie jakaś zmiana na lepsze. Chciałbym tylko , aby Pan Jurek pisząc do mieszkańców mojego osiedla ( w tym także do mnie )  wzniósł sie ponad wyborczą sztampę. No chyba , że  ulotka adresowana jest   tylko do "niekumatego ludu". No to przepraszam ,niepotrzebnie się odzywam.

#74 2010-10-21 16:54:44

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

Panie Zbyszku,

wie pan przecież, że poważnie traktuję swoje zobowiązania. W liście pisałem o tym, do czego w mojej opinii mogę wnieść jakiś pozytywny wkład. Oczywiście wiem, że na Żernikach Nowych brakuje kanalizacji i gazu. Jednak dziękuję za przypomnienie o tych problemach.  I dziękuję także innym Mieszkańcom za przekazanie swoich uwag.
      Taka zresztą była intencja listu- podałem w nim adres e-mail i telefon z prośbą do Mieszkańców o zgłaszanie tego, co najbardziej im doskwiera.

Offline

#75 2010-10-21 16:56:34

Arek

Gość

Re: Wątek polemiczny, kampania wyborcza

oczywistą oczywistością jest że do znaczna część naszego społeczeństwa jest "niekumata" więc ulotka jeżeli takowa jest to jest dobrze zaadresowana patrząc pod kątem jej ewentualnej skutecznosci

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.stickhero.pun.pl www.pedagogikagrc.pun.pl www.gastronomiauwm.pun.pl www.odk1.pun.pl www.babskie.pun.pl