#301 2012-08-15 09:46:41

Arek

Gość

Re: Działalność radnego

Zbigniew Wojciechowski napisał:

Widzę ,że poziom dyskusji na tym forum sięgnął dna. Kiedyś obiecywałem sobie, że nie będę więcej pisał ,teraz obiecuję sobie , że przestanę czytać. Ale nim to zrobię to kilka słów.
Drodzy Leśniczanie łatwo sie krytykuje, ale odpowiedzcie sobie co sami zrobiliście w sprawie obwodnicy lub choćby chodnika do Marszowic. Ile to napisaliście petycji czy zorganizowaliście demonstracji?
Nic tylko posty na forum.Jak była okazja zapoznać się z projektem chodnika to w siedzibie Rady Osiedlla nikt się nie pojawił. A teraz najnowsza sprawa , opracowywany jest  miejscowy plan zagospodarowania dla tzw.WUWY2. Za zjazdem z autostrady w kierunku Leśnicy powstanie osiedle mieszkaniowe na 5 , 8 lub nawet 10 tys. mieszkańców, być może z wieżowcami . Czy ktoś zainteresował się sprawą. Może złożył wnioski do planu. Na publicznej dyskusji nad planem byli tylko przedstawiciele mieszkańców Żernik Nowych , choć jest ich tylko 800. A gdzie ponad 20 tys. mieszkańców całego osiedla Leśnica.Jakie stanowisko w sprawie planu ma zająć radny Michalak  czy Rada Osiedla?.Gardłować na forum to zbyt mało aby coś zwojować . Howgh

Panie Zbyszku
troszkę się nie zgadzam z Panem, mianowicie:

- takie osoby jak ja nie potrafią sie poruszac po urzędniczych zakamarkach
- nie potrafię napisać pięknego i prawidłowego pisma do tych nierobów, chociaż to jest krzywdzące słowo, bo głównymi nierobami sa decydenci
- Pan Jerzy sam sie podjął oficjalnie bronić interesów tej części miasta, więc niejako miał szansę stac się naszym głosem, miał
- nie raz, nie dwa, deklarowałem gotowość do wzięcia udziału w blokadzie, plus jakieś proste prace organizacyjne - zresztą tylko w takiej formie protestu widze szansę do wstrząśniecia wątpliwej jakości umysłem Rafałem D.
- na koniec dodam, tak jak Kamil, też się do polityki nie pcham, nie pozwala mi na to moja wrażliwość i miękki tyłek, no i rodzice nauczyli mnie mówić tylko prawdę

co do WuWy2...w czym Pan widzi zagrożenie?
dla mnie mieszkańca dalszej części miasta oznacza to zapewne jeszcze większy paraliż komunikacyjny, który i tak wraz z rozwojem Maślic, Stabłowic, Marszowic, Wilkszyna narasta...poczekajmy jeszcze na drugą podobnej wielkości część TBSów, która ma byc budowana po drugiej stronie Dolnobrzeskiej, ogólnie komunikacyjnie leżymy


Panie Janku, Pan na pewno mieszka we Wrocławiu? no chyba że na wschodzie



Panie Jerzy, a Pan nadal szuka tej mapy?

#302 2012-08-15 10:32:57

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Mapa jest na mojej stronie, już daję link: http://bazowy.kei.pl/niezmarnujglosu2/i … odnica.jpg

Offline

#303 2012-08-15 20:23:01

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Jurku, a jak będzie poprowadzona DK94? Bo jeśli nie zostanie przekierowana na nową OI (czyli także na dwupasmową Strzegomską) to rzeczywiście to nie będzie żadna obwodnica Leśnicy...

btw. ostatnio mi taksówkarz pokazał trasę z lotniska przez Piołunową - rzeczywiście równo jak po stole i progi zwalniające jakieś takie normalne (bo wcześniej to były chyba największe progi zwalniające we Wrocławiu)

Ostatnio edytowany przez tolek_88 (2012-08-15 20:24:22)

Offline

#304 2012-08-15 22:51:25

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

No to przecież pisałem o tym... teraz tam samochody przekraczają dopuszczalną prędkość o 200, 300%.
Co ciekawe, na alternatywnej drodze, która ma dopuszczoną prędkość o 50% większą, do tego jest drogą powiatową, progi są masakrycznie gorsze.

Spodziewam się, że właśnie tędy będzie biegła nieformalna obwodnica Leśnicy, stąd inwestycja w równą jak stół Piołunową (za wyjątkiem masakrycznie załatanych fragmentów), wylanie asfaltu w parku, obniżanie progów itd.
Kłopot jest tylko taki, że ta obwodnica jest poprowadzona chodnikiem, co wszyscy równo zlewają!

Pozdrawiam

Offline

#305 2012-08-16 17:30:31

Arek

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Jerzy, a ma Pan jakąś bardziej czytelna mapkę?


Bodiniuszu

przejechałem się dziś twoją ulicą....i będę tam częstszym gościem...na pocieszenie: jeżdżę wolno....bo rzeczywiście fajna alternatywa do korków leśnickich

#306 2012-08-16 17:53:24

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Tak, miasto wlożyło w to dużo naszych pieniędzy i wykazało się sporym oporem (i zakłamaniem).
Przypomnę tylko, że strefa zamieszkania (oznaczona znakiem D40) oznacza:

- ograniczenie prędkości do 20km/h
- pierwszeństwo pieszych
- możliwość przebywania małych dzieci bez opieki

Wyjeżdżając ze strefy włączamy się do ruchu (czyli np.  przepuszczamy tych z lewej na Żwirowej).

Miłego jeżdżenia życzę.
A podziękowania dla miasta, rady osiedla, naszego radnego i wszystkich dookoła.

Offline

#307 2012-08-16 21:45:54

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Jeszcze raz przeanalizuję możliwości uspokojenia ruchu na Złotnickiej. Choć przyznam, że gdy jechaliśmy tam wczoraj na rowerach z rodzinną wycieczką ulica prezentowała się wręcz sielsko spokojnie. W dni powszednie wygląda to pewnie inaczej. 

Widziałem także idącą ulicą parę ludzi, młody mężczyzna był ubrany w czarny T-shirt z napisem BODINIUSZ. Dedukuję, że to Ty Bodiniuszu.

Panie Arku, mogę przesłać slajd z prezentacji, gdzie znajduje się mapa, można ją jeszcze trochę powiększyć.

Offline

#308 2012-08-17 00:00:28

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

He he... a miałem nadzieję, że jestem anonimowy

Mówiąc szczerze, najbardziej się obawiam godzin porannych i popołudniowych - jak dzieci idą tędy do/ze szkoły, a w tym czasie kierowcom się mocniej spieszy.

Ale od jakiegoś czasu coraz częściej spieszy się ludziom też w innych porach... co się dziwić, otworzyli przecież terminal na wprost Złotnickiej.

pozdrawiam

Offline

#309 2012-09-12 08:14:16

Arek

Gość

Re: Działalność radnego

ciekawe ile teraz kasy da Śląskowi Rafał D. ubierając to lotną teorię promocji miasta



Kilka dni temu Włodzimierz Patalas - członek Rady Nadzorczej Śląska przyznał, że pieniędzy, które posiada obecnie Śląsk wystarczy na normalne funkcjonowanie zaledwie do końca miesiąca.

Ratunkiem dla klubowej kasy miały być wpływy ze sprzedaży gruntów nieopodal Stadionu Miejskiego. Pierwotnie miała tu powstać galeria handlowa, ale plany spełzły na niczym i miasto, do którego należy teren, zamierza go sprzedać.

#310 2012-09-12 11:07:09

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Mogli miec kase z uefa, fifa. Ale ze zupelnie nie umieja grac, to nie dostali.
Ja bym rozwiazal te druzyne...

Offline

#311 2012-09-12 12:50:25

Arek

Gość

Re: Działalność radnego

dokładnie tak Bodiniuszu

spółka, która nie przynosi dochodów w normalnej gospodarce ogłasza upadłość

ciekawe czy my jako podatnicy tej gminy mamy prawo w sposób prawny zaprotestować przeciwko wydawaniu naszych pieniędzy na interes z góry skazany na niepowodzenie?

Panie Jerzy, widzi Pan jakąs tu możliwość prawną?

tylko niech Pan nie pisze że poprzez wybory, bo do nich nadal daleko, a naszych pieniędzy szkoda wywalac w błoto

#312 2012-09-12 16:53:54

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Arek napisał:

Panie Jerzy, widzi Pan jakąs tu możliwość prawną?

tylko niech Pan nie pisze że poprzez wybory, bo do nich nadal daleko, a naszych pieniędzy szkoda wywalac w błoto

Jerzy? Przeciwko Dutkiewiczowi?hahahaha...zart dnia jak nie roku

Offline

#313 2012-09-13 17:38:07

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Działalność radnego

Dzisiaj byłem na sesji Rady Miasta na glosowaniu w sprawie miejscowego planu tzw.wuwy2(mieszkańcy Żernik Nowych zlożyli szereg uwag , które w większości zostały odrzucone). Radni zachowują się jakby nie wiedzieli o co chodzi lub mają to najzwyczajniej w d... Co prawda Pan Jerzy zabrał glos i wstrzymał się od głosowania ale pozostali radni nie przejeli sie tym. Glosowali tak jak im kazali ich przywódcy partyjni. Wyglądało to żałośnie. Zapomnijcie, że możecie mieć wpływ na decyzje Dudiego. Ta rada zagłosuje w każdej sprawie jak On zechce. Jedynym wyjściem jest zmiana ordynacji wyborczej z większościowj na jednomandatową. Ale czy ta rada podetnie gałąź na której siedzi?
Panie Jurku w jaki sposób można zaskarżyć dzisiejszą uchwałę  w sprawie mpzp dla wuwy.?

#314 2012-09-13 18:29:50

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Czyli jak rozumiem, trzeba zauważyć, że radny Michalak pokazał się jako facet z jajami, co na tle innych radnych (i w tym środowisku) jest godne pochwały. Może jednak zagłosuję na niego kiedyś

Panie Zbigniewie, radni mają reprezentować interesy miasta, a nie kilku mieszkańców, choćby nawet mieszkali blisko. Często te wnioski to czysta prywata.
Z drugiej strony lepiej składać wnioski na etapie składania wniosków. Wszędzie tak jest, że uwagi przyjmowane są tylko jeśli mają dużą wagę - i jest to zrozumiałe, bo przecież sporo pieniędzy już zostało wydane, sporo czasu upłynęło i żal to marnować.

Pozdrawiam

Offline

#315 2012-09-13 19:20:33

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Bodiniuszu łatwo jest się wstrzymać od glosu kiedy wiadomo ,że reszta zaglosuje na tak . Co do prywaty radzę zapoznać się z uwagami i dopiero komentować. Przed zlozeniem uwag  przedstawiciele mieszkańców uczestniczyli przez kilka miesięcy w pracy zespołu d/s wuwy ( tak przynamniej się nam wydawało). Efekt był taki ,że na końcu wszystkie nasze wnioski zostaly puszczone mimo uszu.Tak wyglądają konsultacje społeczne wew Wrocławiu.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cssnofear.pun.pl www.maxiv.pun.pl www.pokevapor.pun.pl www.slownik.pun.pl www.superjunior.pun.pl