#556 2014-02-24 13:41:28

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Ale z niego taki sam adwokat, jak i radny - zarobki za caly rok z praktyki adwokackiej to 12049,78 (wg oswiadczenia majatkowego) - czyli jakies 1000 pln / miesiac. Mam nadzieje, Jerzy, ze chociaz zona wiecej zarabia, bo po przegranych wyborach nawet na jedzenie Ci nie starczy.

A dla przypomnienia co zrobiles wklejam Twoj pierwszy wpis w tym watku:


Jerzy Michalak napisał:

A.
Poniżej wklejam zadania zgłoszone w ramach moich propozycji poprawek do budżetu Miasta. Pierwotnie były ujęte w formę tabeli, myślę, że w obecnej także jest to czytelne.


Lp.    Nazwa zadania    Potrzeby społeczności lokalnej    Niezbędne prace i orientacyjne koszty
1.    Rewitalizacja boiska rekreacyjnego przy ul. Promenada (Leśnica)    Boisko spełniać będzie funkcję zaplecza rekreacyjnego dla okolicznej młodzieży, szczególnie korzystającej ze wsparcia pobliskiego ośrodka prowadzonego przez Katolicką Fundację Pomocy Osobom Uzależnionym i Dzieciom „KARAN”      Rekultywacja terenu, usunięcie dzikich krzewów, demontaż zniszczonych sprzętów rekreacyjnych, renowacja nadających się do korzystania bramek i stelaży koszy, 20.000 zł
2.    Budowa miejsc postojowych przy Przedszkolu nr 10, ul. Starogajowej 100 (Stabłowice)    Przedszkole położne jest przy jednej z głównych arterii Osiedla, osoby odwożące dzieci do przedszkola nie mają możliwości bezpiecznego zatrzymania się. działka, na której może powstać miejsce parkingowe jest własnością Gminy z przeznaczeniem na rezerwę komunikacyjną          Korytowanie terenu, utwardzenie gresem, obłożenie krawężnikami, obniżenie krawężników jezdni, 80.000 zł
3.    Budowa chodników wzdłuż ul. Wińskiej na odcinku od ul. Mojęcickiej i Watowej (Mokra) oraz ul. Wschowskiej (Złotniki)    Budowa tych ciągów komunikacyjnych wydatnie poprawi bezpieczeństwo poruszania się pieszych. Np. ul. Mojęcicka pozbawiona jest pobocza, stanowi jednocześnie drogę do przystanku autobusowego, po której poruszają się samochody ciężarowe, zdążające do piaskowni „Czystopole”.      150.000 zł
4.    Wyrównanie i tymczasowe utwardzenie ul. Chobieńskiej (Mokra)     Ulica Chobieńska jest drogą gruntową, stanowi jednak wewnętrzną oś komunikacyjną osiedla Mokra. Mieszkańcy samodzielnie dokonują bieżących napraw nawierzchni tej ulicy, obecny jednak jej stan wymaga pilnej interwencji Gminy     Wyrównanie nawierzchni, utwardzenie gresem, walcowanie, 50.000 zł
5.    Budowa skateparku (Żerniki Nowe)    Młodzież zorganizowała szeroko zakrojoną akcję (vide dostępne portfilio) zbierania podpisów osób popierających budowę skateparku. Projekt ten zintegrował społeczność lokalną. Proponowana lokalizacja- teren wokół bunkra przy ul. Konińskiej (Żerniki Nowe)       Korytowanie terenu 50mx50m, utwardzenie, asfaltowanie, ustawienie podstawowych urządzeń, z możliwością sukcesywnego dostawienia kolejnych 200.000 zł
6.    Rewitalizacja placu wokół pomnika Jana Nepomucena, pl. Świętojański (Leśnica)    Pl. Świętojański jest głównym placem Leśnicy. Zabytkowy i monumentalny pomnik Jana Nepomucena pozostaje w dysonansie z niezagospodarowanym otoczeniem.       Ułożenie kostki brukowej wokół pomnika, nasadzenia zieleni, 100.000 zł
SUMA    600.000 zł

Propozycje 1 i 2 przyjęte do realizacji, 3 i 4 w ramach zwiększonego (dzięki naszemu klubowi) limitu na programy tzw. "chodnikowego" oraz utwardzenia dróg gruntowych.
Pkt. 5 przeliczyłem się z kosztami- same prace projektowe i dostosowawcze to około 500.000 zł, przewidywana lokalizacja na ul. Kolejowej. Tam jednak jest jakiś konflikt z mieszkańcami, którzy skate parku nie chcą. Broni zatem nie składam.
Pkt. 6 Realizacja w proponowanej przeze mnie formie byłaby przedwczesna. Do czasu powstania obwodnicy, a co za tym idzie nowego zagospodarowania centrum Leśnicy, nie można przewidzieć jak będzie wyglądała nowa koncepcja architektoniczna. Uzyskałem jednak obietnicę poprawienia, odnowienia tego co jest obecnie.

B. 

Dodatkowo, dla wzmocnienia przekazu do "programu chodnikowego" zgłosiłem:

Lp.    Nazwa zadania    Potrzeby społeczności lokalnej
1.    Budowa chodnika wzdłuż ul. Wińskiej na odcinku od ul. Mojęcickiej i Watowej (Mokra) Wschowskiej (Złotniki)    Budowa tych ciągów komunikacyjnych wydatnie poprawi bezpieczeństwo poruszania się pieszych. Ul. Wińska  pozbawiona jest pobocza, stanowi jednocześnie drogę do przystanku autobusowego, po której poruszają się samochody ciężarowe, zdążające do piaskowni „Czystopole”. 
2.    Budowa chodnika wzdłuż ul. Kosmonautów od ul. Wschowskiej (Złotniki)     Budowa chodnika we wnioskowanym miejscu umożliwi uzupełnienie pieszego ciągu komunikacyjnego, niezwykle istotnego dla Mieszkańców Złotnik. W chwili obecnej Mieszkańcy poruszają się na tym odcinku wąską, wydeptaną ścieżką.   
3.    Budowa chodnika wzdłuż ul. Krzeszowskiej (Marszowice)     Ul. Krzeszowska stanowi jedyną drogę dojścia i dojazdu do największego w obrębie Leśnicy cmentarza. 
4.    Budowa chodnika od przystanku tramwajowego wzdłuż ul. Grabowej i Konińskiej do ul. Białodrzewnej (Żerniki Nowe)    Osiedle Żerniki jest „przecięte” przez ul. Kosmonautów, stanowiącą w tym miejscu ciąg drogi krajowej Nr 94, o dużym nasileniu ruchu. Brak chodników w wymienionych miejscach dodatkowo wydatnie zwiększa niebezpieczeństwo poruszania się pieszych po Osiedlu.     
5.     Poprawa stanu przejścia przez ul. Kosmonautów i tory tramwajowe, w tym budowa chodnika od ul. Trójkątnej do przejścia dla pieszych (Żerniki Nowe)

Co z tego zostalo zrealizowane?

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2014-02-24 15:58:16)

Offline

#557 2014-02-24 20:05:42

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Tłumaczę raz jeszcze: budowa obwodnicy Leśnicy nie przestaje być moim priorytetem. To, że zostałem marszałkiem nie oznacza, że mogę wydać polecenie urzędnikom GDOŚ czy pracownikom Wrocławskich Inwestycji, bo ludzie ci mi nie podlegają. Zamierzam jednak wykorzystać moją nową funkcję, by w jakiś sposób wpłynąć na przyspieszenie rozpoczęcia inwestycji.

Offline

#558 2014-02-25 18:36:14

Obwodnica Leśnicy

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Michalak przestań Pan obiecywać,a zacznij Pan w końcu coś robić w sprawie obwodnicy Leśnicy.
Mam nadzieje,że jak nie będzie decyzji co do obwodnicy to ludzie pójda po rozum przy wyborach, a niech mi Pan wierzy,ze flustracja jest duża

Pozdrawiam,

Wojciech M.

#559 2014-02-26 00:10:15

Kazek

Gość

Re: Działalność radnego

Widzę mnóstwo niekompetentnych urzędników w tym naszym Wrocławiu i jak próbują nam pomóc to niestety wychodzi efekt odwrotny. Przykłady to np zaprojektowane przystanki autobusowe na Kosmonautów, likwidacja przejść podziemnych itd.
Panu Jerzemu również nie wszystko wychodzi, bo ciężko nam dogodzić.
Podobnie z obwodnicą ustalili MPZP, a później narysowali jeszcze kilka ścieżek i rzucali pewnie kostką przy wyborze. Dlatego ciężko jest uzasadnić wybór i przekonać mieszkańców Jerzmanowa do miłego sąsiedztwa.  Nie po to wybierani są przedstawiciele aby dzielić.
Panie Jerzy kiedy przestanie odpytywać o postępy, malować innych, a zabierze się do pracy, porozmawia protestującymi, przejrzy dokumentację, zastrzeżenia do niej i odniesie się do potrzeb w sposób merytoryczny?
Mieszkańcy naprawdę już mają dość nawijania makaronu na uszy

#560 2014-02-26 11:24:20

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Jerzy - to sie nie tlumacz, bo w przyplywie szczerosci napisales jaki masz do wyborcow stosunek. Dziekujemy - to nam wystarczy...

Ps. Dorzuciles sie do darow na Ukraine? Powiem Ci popisowka na cala Polske - a raczej WSTYD!!!

Offline

#561 2014-03-03 15:32:28

AT

Gość

Re: Działalność radnego

Ja bym prosił o sprawdzenie możliwości przywrócenia pociagu z Leśnicy na Główny o godzinie 7.45
Dziękuje

#562 2014-03-04 18:01:46

Karolina

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Jurku jestem w szoku. Ja i mąż głosowaliśmy na Pana. A Pan właśnie obrzucił mnie fekaliami. W dacie, w któej minął termin złożenia doumentów, był Pan jeszcze radnym. A teraz to nie w Pana kompetencji. Jednak faktycznie, kto dorwie się do władzy zmienia się diametralnie. Szkoda, miałam jak najlepsze zdanie. Ale to Pan będzie musiał z tym żyć i patrzeć rano w lustro.

#563 2014-03-04 20:26:19

gość9

Gość

Re: Działalność radnego

Pani Karolino, myli się Pani, i to w zasadniczej kwestii, mianowicie, Jerzy Michalak wcale się nie zmienił

ale cieszę, że Pani to dostrzegła...oby więcej wyborców otworzyło w końcu oczy

#564 2014-03-04 21:18:49

jacekoz52

Member

Zarejestrowany: 2007-02-09
Posty: 10
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Mam nadzieję , że Pan Jerzy w nawale obowiązków nie bedzie miał czasu dla naszego forum .

Offline

#565 2014-03-04 22:29:18

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Szanowna Pani Karolino,

widzę tylko dwie możliwości:

a) Niedokładnie odpowiedziałem na "zaczepkę" kogoś z forum, która brzmiała- jesteś marszałkiem, możesz wydać polecenie Wrocławskim Inwestycjom, by bez zwłoki przekazały GDOŚ dalszą dokumentację. Odpowiedziałem- polecenia wydać nie mogę, bo to nie "moja" instytucja, ale będę nadal działał za obwodnicą, korzystając także z innych możliwości nowej funkcji. Nigdzie się nie odwracam i rąk od problemu nie umywam.

b) Trochę się boję to powiedzieć, ale żadnej Pani Karoliny i jej męża nie ma. Na różnych forach aktywne są czasem postaci, które piszą teksty realizując różne, polityczne najczęściej, zlecenia. I tak z jednego IP, często biur poselskich, sekcji PR w różnych urzędach powstają wypowiedzi różnych fikcyjnych osób. Nie pochwalam takich praktyk, sam piszę tylko pod własnym nazwiskiem, ale dzieckiem nie jestem i wiem, że Internet jest takim samym polem sporu jak inne media.

Bardzo Panią przepraszam jeśli to wersja a) jest prawdziwa i proponuję spotkanie "w realu". Postaram się Panią przekonać do zmiany opinii. Proszę tylko o nr kontaktowy na PW. Zatelefonuję.

Pozdrawiam serdecznie


P.s.
Dokumenty do GDOŚ złożone. Mają podjąć decyzję w ciągu miesiąca.

Offline

#566 2014-03-05 09:27:34

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Jurku czy mnie też się postara  przekonać? Czy może jestem niereformowalny lub z wrogiej opcji politycznej i szkoda Panu czasu ?

#567 2014-03-05 11:20:58

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Panie Wojtku, w życiu, nie uważam Pana za wroga. Chętnie porozmawiam przy kawie, także o Pańskich pomysłach komunikacji kolejowej. Da się Pan zaprosić do urzędu?

Offline

#568 2014-03-05 13:38:39

Zbigew Wojciechowski

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Jurku , nr telefonu jeszcze nie zmieniłem.

#569 2014-03-05 17:08:19

AT

Gość

Re: Działalność radnego

Apropo mojego wcześniejszego pytania dotyczącego pociagu o 7.46 na główny:
Jest już nowy rozkład i pociągu nie ma.

Proponuję przejechać się pociągiem o godzinie 7:17 - na stacji czeka ok. 30 osób a w pociągu jest tłok taki, że tramwaje wyglądają na puste

Pozdrawiam

#570 2014-03-05 17:40:30

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Jerzy Michalak napisał:

b) Trochę się boję to powiedzieć, ale żadnej Pani Karoliny i jej męża nie ma. Na różnych forach aktywne są czasem postaci, które piszą teksty realizując różne, polityczne najczęściej, zlecenia. I tak z jednego IP, często biur poselskich, sekcji PR w różnych urzędach powstają wypowiedzi różnych fikcyjnych osób. Nie pochwalam takich praktyk, sam piszę tylko pod własnym nazwiskiem, ale dzieckiem nie jestem i wiem, że Internet jest takim samym polem sporu jak inne media.
.

Nie musisz nam opisywac jak to robicie w ODSie i np. piszecie na forum Gazety Wroclawskiej, gdy pojawiaja sie nieprzychylne komentarze dla Dutkiewicza.
Wiemy rowniez jak to robia w UM, np. spamujac klientow UrbanCard korespondecja propagandowa na rzecz Dutkiewicza:

http://www.mmwroclaw.pl/333931/2010/11/ … ory=wybory

"Winny" zostal zlapany (a raczej wziety z lapanki) i po zwolnieniu 'miekko' wyladowal na lepszej posadzie Kruk krukowi oka nie wykole...

Jestes Jerzy cyniczny do granic mozliwosci. W sumie to mi Ciebie troche zal, bo oderwales sie troche od rzeczywistosci, a powrot do niej w listopadzie bedzie bolesny.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rozpierdalaczeciemnosci.pun.pl www.cosiedzialowczoraj.pun.pl www.pfc2d.pun.pl www.saas.pun.pl www.transport13.pun.pl