#586 2014-08-15 17:32:34

stary wroclawianin

Gość

Re: Działalność radnego

Bodiniuszu, tak to już jest, że w naszym Kraju wszelkie projekty realizuje się bez uprzedniego właściwego przygotowania. Most koło Brzegu Dolnego powinien być konsekwencją wypracowanej strategii komunikacyjnej i wszelkie dyskusje (typu wybudujmy coś innego w zamian) w trakcie jej realizacji są niepoważne. Skoro ktoś (projektant) wymyślił koncepcję, uzgodnił ją, teraz projektuje to rozumem, że te wszystkie działania są efektem wspomnianej strategii. Inną sprawą jest, że większość decyzji infrastrukturalnych podejmowane jest przez osoby nie posiadających właściwego przygotowania zawodowego a przeważnie są nimi Samorządowcy (z całym Szacunkiem). Tak więc podsumowując tą część, skoro się powiedziało „A” trzeba powiedzieć „B” czyli droga powinna zaczynać się w Kątach Wrocławskich a kończyć przy połączeniu z S-5 (lub odwrotnie ). Inaczej wspomniany most będzie kolejnym przykładem (pomnikiem) radosnej twórczości.
Wracając do wnioskowanego połączenia Błonie – Kąty Wrocławskie to łącznik ten powinien odciążyć z ruchu samochodów ciężarowych przyszłą obwodnicę Leśnicy i powinien zrealizowany być przed jej budową. Pozwoli to na uspokojenie ruchu w trakcie jej realizacji, szczególnie w fazie połączenia z DK 94. Liczenie iż wykorzystana będzie w tej roli DW346 jest moim zdaniem w połowie prawdziwe. Oczywiście część samochodów ciężarowych omijających odcinki płatne będzie dalej z niej korzystać, zmierzając przez Kąty Wrocławskie do Godzikowi. Natomiast pozostałe ciężarówki pojadą do A4 obwodnicą Leśnicy, bo ta droga będzie zdecydowanie lepsza od standardu DW346 (wąska z zakrętami w miejscowościach o kącie poza normami dla dróg wojewódzkich). Wcale się nie zdziwię, jak Samorządowcy Powiatu Średzkiego dbając o swoich mieszkańców z czasem doprowadzą do obniżenia tonażowego jak zrobiono to dla DW345. Innym przykładem jest dojazd do Lutyni gdzie wprowadzono zakaz dla ruchu ciężarówek krótkim łącznikiem DK94 w m. Wróblice. Natomiast cały ten ruch przekierowano o wiele dłuższym odcinkiem ul. Lutyńskiej i Trzmielowickiej we Wrocławiu. Tak się drogi Bodiniuszu dba o swoich mieszkańców. Piszę o tym wszystkim bo mam na uwadze dobro obecnych i przyszłych mieszkańców Pustek, Ratynia, Żaru czy Jerzmanowa (przepraszam kolejność przypadkowa). Jak popatrzysz na zamieszczoną w oficjalnym portalu internetowym Wrocławia mapę akustyczną i w niej natężenia hałasu drogowego dla tego rejonu, to są one już jednymi z największych (koncentracja i zasięg oddziaływania) z całego miasta. Nie mam ochoty być orędownikiem przeciwników budowy obwodnicy Leśnicy, bo uważam, że jest to inwestycja konieczna, chyba najważniejsza dla Wrocławia, ale warto pomyśleć o odciążeniu (na ile jest to możliwe) z jej bezsprzecznych niedogodności dla terenów przyległych.
Projekty infrastrukturalne są jednymi z najtrudniejszych w życiu, bo muszą uwzględniać szereg potrzeb, między innymi społecznych czy przyrodniczych. Dla tego ich koncepcje powinno przygotowywać się z wyprzedzeniem kilkudziesięcioletnim a projektować z kilkunastoletnim natomiast realizować szybko i sprawnie. Oczywiści przygotowanie to powinno uwzględniać także projekcję finansową realizacji. Tylko taka kolejność prowadzi do sukcesu. Ostatnie czasy doprowadziły do bezsensownych metod realizacyjnych (z piekła rodem), które nazywają się zaprojektuj i wykonaj czyli popularny komponent. Efekty to poprzekraczane budżety realizacyjne albo jakość produktu odpowiadająca wymaganiom lat 80 tych z PRL. Przykład, proszę bardzo - ostatnia dyskusja o obwodnicy Miękini. Powiedz czy w przededniu wbicia łopaty powinno się dyskutować o jej koszcie realizacji czy korektach przebiegu? Przepraszam ale ja nic z tego nie rozumiem. Czy należy dyskutować na etapie realizacyjnym o przerwaniu jakiejś inwestycji o przekierowaniu finansów na inne zadania. Jak się do tego mają określane na poziome założeń parametry ekonomiczne? Daruj ale ja naprawdę nic nie rozumiem.
Przepraszam za mój, może zbyt długi wywód ale starałem się w nim w sposób syntetyczny uzasadnić celowość przyspieszenia budowy łącznika drogowego Błonie – Kąty Wrocławskie. Jeżeli udało mi się, to ten czas spędzony na napisanie odpowiedzi nie będzie stracony. Oczywiście będzie też mi miło .
Pozostaje mi tylko jeszcze przeprosić Pana Jerzego za wykorzystanie części forum - wątku dedykowanemu działalności Radnego ale jakoś tak wyszło. Pozdrawiam serdecznie nie taki jeszcze stary wrocławianin.

#587 2014-08-20 21:03:22

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Niestety Michalak nic nam już nie obieca...

"Z okręgu legnickiego na pierwszym miejscu wystartuje wicemarszałek Jerzy Michalak.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html

Offline

#588 2014-08-29 16:19:46

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Och chyba Kamil nie może dodać nowego posta w tym temacie, że nie podzielił się z nami tą radosną wiadomością:


Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na następcę Dutkiewicza jest teraz obecny wicemarszałek województwa - Jerzy Michalak. - Był człowiekiem Platformy. Z partii wystąpił po wybuchu konflikty z Rafałem Dutkiewiczem. To doświadczona osoba, która mogłaby zastąpić Rafała Dutkiewicza - przekonuje Jacek Protasiewicz.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html

Jurek niemiecki zna, to przynajmniej może podpowiedzieć promotorowi, czego na lotniskach nie należy krzyczeć

Offline

#589 2014-08-29 20:32:42

 Arek

Member

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 36
Punktów :   

Re: Działalność radnego

to jest niesamowite, jak można zrobić  w Polsce karierę nic nie robiąc, Nikodem Dyzma, wypisz wymaluj

Offline

#590 2014-08-30 09:55:46

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Tolek - byles szybszy Do wiadomosci siadlem dopiero wieczorem

To prawda co pisze Arek - dyzmowatosc w naszej polityce wystepuje bardzo czesto, a vce Michalak jest tego najlepszy przykladem. Licza sie uklady, znajomosci, wiadra wazeliny a nie kompetentne dzialanie i wiedza...

Offline

#591 2014-09-01 14:30:40

 Arek

Member

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 36
Punktów :   

Re: Działalność radnego

trafna ocena Moniki Strzępki, reżyserki:

Ale szybko okazało się, że Wrocław to niewyobrażalnie nadmuchana PR-owo dziura. I że za tym PR-em nie stoją żadne wartości. To, na co będą trwonione te ogromne pieniądze, jakie Wrocław chce wydać na Europejską Stolicę Kultury, podważa sens istnienia Unii Europejskiej. Po co robić parady kukieł za miliony? Takich pytań jednak urzędnicy sobie nie zadają. Ważne, żeby paru wujów mogło przy okazji zarobić.

Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 … z3C4ARcjy4



podobno koszt ESK to 800 mln zł - czy jest ktoś kogo to nie szokuje? Tym bardziej że  z naszych kieszeni kolejny jarmark dutkiewiczowski

Ostatnio edytowany przez Arek (2014-09-01 14:33:01)

Offline

#592 2014-09-02 22:43:00

goldschmiede

Gość

Re: Działalność radnego

Kamil Kędzior napisał:

Tolek - byles szybszy :) Do wiadomosci siadlem dopiero wieczorem :)

To prawda co pisze Arek - dyzmowatosc w naszej polityce wystepuje bardzo czesto, a vce Michalak jest tego najlepszy przykladem. Licza sie uklady, znajomosci, wiadra wazeliny a nie kompetentne dzialanie i wiedza...

to nie dyzma. Słuchałem jakiś czas temu reportażu o "styropianowej partyzantce" naszego Wodza Rafała Wielkiego. Okazuje się, że jego towarzyszem broni był jakowyś Michalak-ojciec naszej Gwiazdy? Może się mylę ale nie wygląda to na przypadek...

#593 2014-09-03 13:58:19

 Arek

Member

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 36
Punktów :   

Re: Działalność radnego

nazywajmy rzeczy po imieniu: kreatywna księgowość

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html

Offline

#594 2014-09-05 23:05:35

Chodzą słuchy

Gość

Re: Działalność radnego

Czy ojcem J.M. jest Zenon?

#595 2014-09-06 21:04:07

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

To jest bardzo ciekawe, bo jak spotykam się z ludźmi z innych miast (z wyjątkiem Warszawy), to przyjeżdżają tu do pracy i cieszą się z zamieszkiwania tutaj.
Najbardziej mnie dziwiło, że dotyczy to również Poznania, gdzie dla informatyków i innych ludzi z wyższym wykształceniem oraz ludzi z niższym (ale np. wyglądem - modelki, aktorki) pracy niewiele i nieciekawa i pojawiają się masowo we Wrocku.

Może i mamy ogromne zadłużenie (nie wiem, czy największe), ale mamy też (może dzięki temu) coś, czego nie mają inne miasta.

A tu na forum tylko narzekanie i narzekanie. Na wszystko.

@stary wroclawianin, pewnie, że chciałbym, żeby wszystko było gotowe na już, na szybko, na zaraz. Życie jest jednak inne (nie tylko pod rządami Dutkiewicza, wbrew temu, co się wydaje po lekturze tego forum). Cieszę się, że ze wszystkich odcinków tej obwodnicy aglomeracji, wybrano najważniejszy. Podobnie jak na WOW. Szkoda, że tam drugim odcinkiem nie był do Długołęki (po drodze Widawa), bo obecnie budowany jest omijalny.

Obecnie zbudowany nie podoba mi się przez ekrany. Nie tylko ze względu na kasę jaka na to poszła (z moich podatków), ale też wygląda to zupełnie fatalnie. Jeśli jesteśmy w stanie uniknąć tego dalej na południe, to fajnie.

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2014-09-06 21:07:39)

Offline

#596 2014-09-08 09:17:27

 Arek

Member

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 36
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Bodiniusz,

jak napisałeś sam, przyjeżdżają do pracy...bo u siebie jej nie mają - a faktem jest, że dobra praca we Wrocku jest tylko dla ludzi z IT

obwodnicę wybudował/buduje marszałek, a nie magistrat....ale ty zapewne wierzysz że dworzec również wyremontował Rafał D. i wybudował AOW, bo tak się chwalił całkiem niedawno

a propo narzekania....chciałbym coś pochwalić....i jakoś kurna nie mogę znaleźć....ale nie! czekam mocno na otwarcie wystawy zdjęć Marylin Monroe ;-)

Offline

#597 2014-09-08 11:23:50

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Po pierwsze nie tylko IT.
Po drugię nie twierdzę, że to, czy tamto zrobił Dutkiewicz. A co więcej - widzę, czego nie zrobił, albo co zrobił źle.

Per saldo jednak, porównując Wrocław z innymi dużymi miastami Polski, a nawet z takimi, które wydawało się miały większy potencjał gospodarczy (jak Poznań) czy kulturalny (jak Kraków) per saldo Wrocław wypada lepiej.

Jak zmieniło się miasto samo w sobie - widzą ludzie, którzy mieli przerwę w przebywaniu w nim. I też bardzo chwalą (ulice, mosty, fasady, festiwale, komunikacja).

Mnie to cieszy.

Offline

#598 2014-09-16 16:20:31

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność radnego

O, trzeba się przypodobać szefowi
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html

Offline

#599 2014-09-17 08:20:59

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

No akurat taka inwestycje uwazam za bardzo dobry pomysl. "Soltys" i tak z tego nie korzysta bo jezdzi Skoda, ale mieszkancy juz tak Wiec troche sie czepiasz 'na sile'

Offline

#600 2014-09-17 12:09:05

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Widzisz Kamil, ale jakby "sołtys" mieszkał w Leśnicy, to pewnie byłby i T+ i obwodnica. Ważne też, żeby mieć dobrych sąsiadów.
Btw. chodnika na Marszowice się wszyscy czepiali, tylko dlatego że mieszka tam były(!) marszałek i były(!) wiceprezydent. Chodnika nie ma do dziś, a mieszka tam więcej osób niż w Ramiszowie.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.siatkarskagrupa.pun.pl www.prodofdeath.pun.pl www.ciaza-po-ciaza-obumarla.pun.pl www.zarzadzanie2013.pun.pl www.tekkasquadron.pun.pl