• Index
  •  » Leśnica
  •  » Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

#76 2011-06-29 13:28:08

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

http://www.lesnica.org/node/536

Wydział Inżynierii Miejskiej poinformował, że ZDiUM otrzymał od projektanta dokumentację projektową ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Marszowickiej.  Dokumentacja ta jest w chwili obecnej weryfikowana.

Czy w takim razie Rada albo nasz Radny mógłby dowiedzieć się i przekazać nam informacje, jaki jest teraz kolejny plan działań? Jakie będę następne kroki, kiedy przetarg na wykonanie, kiedy realizacja?
Informacja o tym, że dokumentacja jest weryfikowana nie wnosi nic. Ja osobiście potrafię weryfikować dokumentacje każdy dostępny czas albo i nawet dłużej...

Offline

#77 2011-06-29 23:43:12

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

A jakie finansowanie? Wątpię, że pójdzie to z funduszy oficera rowerowego...

Offline

#78 2011-06-30 10:32:14

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

to mam być w sumie chodnik, a nie stricte ścieżka rowerowa. Prezydent Dutkiewicz obiecał to do 2010 roku m.in. Jurkowi, który jak rozumiem jako członek KWRD mu w to uwierzył...

Offline

#79 2011-06-30 17:46:05

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Ja tez w to wierzylem, i tez to slyszalem z ust Dutkiewicza. Ale to kolejna jego obietnica bez pokrycia
Chyba trzeba wrzucic w koncu na luz, bo czy bedziemy tu pisac czy nie to i tak to nic nie zmieni - Dutkiewicz i jego ekipa maja gleboko w dupie Wroclawian i ich potrzeby. Teraz liczy sie E2012 i ESK2016 NIECH ZYJA IGRZYSKA

Offline

#80 2011-07-01 09:58:44

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

no ja nawet rozumiem to, ale od Rady i Radnych oczekiwałbym przynajmniej informacji jakie są dalsze plany. Jasnej i prostej, a nie że coś się dzieje i tyle.

Offline

#81 2011-07-01 16:22:17

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Kamil ma rację , trzeba wrzucić na luz..... no chyba ,że podejmie sie poważne działania , które nie będą się ograniczać tylko do pisania na forum.
Myślę , że tolek_88 ma na myśli Radę Miasta i radnych miejskich , bo tylko oni mogą mieć wpływ na urzędników. Rada Osiedla ma pełne segregatory pism do różnych instytucji i co z tego wynika? Urzędnicy zmieniają terminy i zakresy zadań wg. własnego uznania -np. odstąpienie od przebudowy Kosmonautów , budowy Al. Stabłowickiej - każdy może dopisać pewnie kilka podobnych przypadków.
Dla ciekawych i chcących prowadzić jałową korespondencję podaję prosty sposób na uzyskanie informacji z instytucji publicznych: należy zwrócić się w formie pisemnej do odpowiedniego urzędu z zapytaniem w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 06.09.2001(Dz.U.2001 Nr 112,poz.1198). Ustawowy termin odpowiedzi to 14 dni. Życzę powodzenia.

#82 2011-07-08 08:14:05

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

jaki wplyw na urzednikow Dutkiewicza moga miec radni...Dutkiewicza
teraz Slonce Karkonoszy ma nowy cel - Senat - wiec dajcie juz mu spokoj i nie zawracajcie mu dupy Waszymi problemami z dojazdem i nie badzcie malostkowi

Offline

#83 2011-08-16 16:35:15

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

^^ może jakiś senator potencjalny by nam obiecał ścieżkę?

Offline

#84 2011-08-16 18:28:24

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

A co ma senator do podjęcia decyzji o budowie drogi rowerowej w Marszowicach? Ja wiem, że prezydent Wrocławia zajmuje się wszystkim oprócz bycia prezydentem Wrocławia, ale to nie oznacza, że senator x zamiast być senatorem będzie załatwiał nam drogi rowerowe

Offline

#85 2011-08-17 08:45:24

gin

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Jakiś czas temu pojawił się na stronie UM taki komunikat cyt.,, Chodniki do remontu
14 marca 2011 Rusza wiosenna fala remontów chodników we Wrocławiu. W tym roku miasto planuje przeznaczyć na ten cel nawet cztery miliony złotych. Na liście miejsc, w których prowadzone mają być prace, znalazło się  17 lokalizacji nie tylko w samym centrum, także na Psim Polu, Sołtysowicach czy Maślicach. W niektórych z miejscach remonty będą prowadzone przy okazji większych remontów ulic, wtedy prace nie ograniczą się tylko do poprawy jezdni i chodników, ale także wybudowania ścieżek rowerowych. - Pierwszy remont chodnika rozpoczniemy przy ulicy Chorzowskiej, potem sukcesywnie przeprowadzać będziemy następne – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, który jest zleceniodawcą części prac. Pozostałe wykonuje m.in. spółka Wrocławskie Inwestycje.         

Na liście ulic, gdzie wyremontowane będą chodniki znalazły się:
u....
ul. Marszowicka,
...

Poprzez RO zadałbym pytanie Pani Ewie jak postępuję realizacja?  Wiosna już minęła a remontu nie widać

#86 2011-09-06 11:32:35

tolek_88_niezarejstrowany

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Cytując Jurka z wątku o OI

Jerzy Michalak napisał:

Ważniejszą sprawą, jest kwestia informowania o obwodnicy, o postępach prac lub ich braku. Przyjmuję krytykę, że brak jest informacji na bieżąco. Stan sprawy jest jednak taki (jak pisze Asia), że uzyskania decyzji środowiskowej pominąć nie można, a procedura jest w toku. Złożę jednak interpelację w sprawie obwodnicy. Wiem, że nie dowiemy się niczego nowego, powstanie jednak oficjalna, pisemna odpowiedź w tej sprawie, którą upublicznię.Prace nad nowym budżetem właśnie rozpoczynamy. Nie wiem jednak, czy będę w stanie przeforsować wpisanie tej inwestycji do finansowania na 2012.

Czy aby to nie jest dobry moment, aby upomnieć się o ciąg pieszo/rowerowy przy Marszowickiej? O ile OI może być poza zasięgiem zwykłego radnego, o tyle może warto dowiedzieć się co z tym zapomnianym a obiecanym projekcie. Jurku, czy jesteś w stanie podjąć jakiekolwiek działania, choćby w celu dowiedzenia się, czy jest szansa na finansowanie tej inwestycji w roku przyszłym?

#87 2011-09-08 16:10:36

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Kto mi poradzi jak i do kogo napisać pismo w sprawie tej inwestycji? Bodiniusz miałeś chyba doświadczenie, podpowiesz?

Offline

#88 2011-11-17 12:05:04

gin

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Nic nie zrobią w 2012 – za mało kasy w budżecie - nic nowego. 

http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,urz … -9275.html

#89 2011-11-17 21:27:13

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Już w tej sprawie interweniowałem. Informacja jest na mojej stronie http://niezmarnujglosu.pl/. Skan pisma umieściłem także na forum: http://www.lesnica.pun.pl/viewtopic.php?id=268&p=5 Coś się nam wątki mnożą i przeplatają.

Offline

#90 2011-11-17 22:28:19

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Panie Jerzy, budżet rowerowy w 2012 roku będzie tragiczny i na pewno nie pozwoli uzyskać 10% ruchu rowerowego, co obiecali Pana koledzy z Rady Miejskiej. Nie da się samą farbą zbudować dobrej infrastruktury rowerowej, a na tylko takie działania wystarczy pieniędzy w przyszłym roku. Pan Zbigniew Komar- wyszedł z bardzo dobrą propozycją utworzenia "magistrali rowerowych" w ścisłym centrum Wrocławia. Tylko na to są potrzebne pieniądze w wysokości 1/3 premii dla Maxa Boegla rocznie. Jeśli ta inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku- to wątpię, aby udało się zrealizować projekt faktycznie poprawiający sytuację rowerzystów i pieszych w okolicy ul. Marszowickiej.

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gyarukei.pun.pl www.avilafans.pun.pl www.akademiariv.pun.pl www.wrogowiehordy.pun.pl www.ujkekonomianiestacjonarne.pun.pl