#1 2007-03-15 16:50:01

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Co by polepszyc

Witam

Mam taka propozycje. Moze zaczniemy dyskutowac nie o tym co jest zle na naszym osiedlu (a moznaby tego sporo wymienic) ale o tym co mozemy zmienic.
Postarajmy sie wykrzesac te dobre rzeczy i podyskutowac co z tym zrobic.

Jakie punkt pierwszy do dyskusji proponuje jeden z punktow mojego programu wyborczego jaki mialem w kampanii do Rady Miasta, czyli odnosnie naszych stawow.

Pamietam, bedac malym dzieckiem, ze byla przystan, kajaki, cos sie dzialo. A dzis poza paroma menelikami spozywajacymi piwko i 'winiunio' nie dzieje sie nic. Sa zarosniete, brude.

Mozliwe jest aby korzystajac z funduszy UE doprowadzic je do naprawde fajnego stanu i przywrocic swietnosc lat 70tych czy 80tych.

Co o tym pomysle sadzicie?

Pozdrawiam
Kamil Kedzior

Offline

#2 2007-03-16 09:43:11

pd

Member

Zarejestrowany: 2007-01-24
Posty: 15
Punktów :   

Re: Co by polepszyc

W zupełności się z Tobą zgadazm (może nie do końca w kwestii twojego programu). Na naszych oseiedlach jest masę rzeczy do zrobienia. Świetnie by jednak było gdybyś miał dostęp do ludzi, którzy o takie granty z UE potrafią się starać i mają w tym doświadcznie. Wtenczas nie tylko można by napisać projekty o rewitalizację stawów leśnickich, ale również ulicy Średzkiej, parku Stabłowickiego, czy budowy nowych terenów sportowo rekreacyjnych(chodzi mi przede wszystkim o boiska sportowe-mamy ich za mało), itd.
Cięsze się, że pojawiają się na tym forum takie racjonale głosy.
Czekam na konkretne propozycje dziłania

Serdecznie Pozdrawiam
Piotr Dzikowski

Offline

#3 2007-03-16 12:41:47

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Co by polepszyc

A powiem Ci tak. Mam mozliwosci np. zeby zrobic za pieniadze miasta fajne boisko dla dzieci w Lesnicy wraz z bieznia.
Ale to RO musi wystapic z takim wnioskiem. Sa na to pieniadze i wiem kto za to odpowiada w RM.
Az mnie dziwi ze nasza RO gdzie zasiadaja np. czlonkowie mojej partii nie wiedza o tym i nie korzystaja z tego.

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2007-03-16 12:42:11)

Offline

#4 2007-03-18 22:25:41

pd

Member

Zarejestrowany: 2007-01-24
Posty: 15
Punktów :   

Re: Co by polepszyc

ŚWIETNIE!!! Jeśli masz takie możliwości zapraszamy do siedziby rady w każdy poniedziałek 15:30-17:00 i każdy czwartek 17:00-18:30. Bardzo chętnie skorzystamy.

Jednak dla wiadomości kolegi może przedstawię jak sprawa wygląda z UM.
Rada Osiedla w tej kadencji co roku wystosowuje do miasta różne wnioski inwestycyjne, w tym między innymi na boiska sportowe i tereny rekreacyjne (przykłady: modernizacji boiska przy młynie leśnickim - w tej okolicy nie ma żadnego boiska dla mieszkańców bloków wojskowych i tej części i Leśnicy, a obecny obiekt nie spełnia żadnych kryteriów i jest tak zdewastowany, że nie sposób na nim w cokolwiek zagrać; wniosek o budowę boiska ze sztuczną nawierzchnia w Złotnikach, wniosek o budowę boiska w Ratyniu).
Do tego moge dodać fakt, że na pierwsze jest juz zgoda UM, po długich rozmowach i chodzeniu przez naszych radnych od urzędnika do urzędnika. (W końcu udało się przekonać Pana prezydenta J. Obremskiego aby boisko ze sztuczną nawierzchnia ulokować w Leśnicy przy szkole).

Tak więc nie należy oceniać pracy ludzkiej opierając się tylko na domysłach i osądach. Jeżeli kolega chcialby lepiej poznać zasady funkcjonowania Rady Osiedla i jej możliwości działnia, zapraszamy na nasze spotkania.

Jednak ja chciałbym nawiązac do wypowiedzi kolegi, w której to formułuje swierdzenie, że pieniądze na wy żej wymienione cele, można by, pozyskać z Funduszy UE. Jeżeli miał by kolega możliwości, stosowną wiedze i kompetencje to chcielibyśmy skorzystać z pomocy w napisaniu takiego wniosku do UE.

PS. Małe sprostowanie. Nigdy nie byłem i nie jestem członekim zadenej partii politycznej.

Serdecznie Pozdrawiam
Piotr Dzikowski

Ostatnio edytowany przez pd (2007-03-18 22:26:18)

Offline

#5 2007-03-18 22:38:08

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Co by polepszyc

A ja ze swojej strony moge podac kontakt bezpodsrednio do osoby za to odpowiedzialnej w RM. Prosze o kontakt na priva: kamil @ kedzior info

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.transport13.pun.pl www.saas.pun.pl www.rozpierdalaczeciemnosci.pun.pl www.osp-racula.pun.pl www.pfc2d.pun.pl