• Index
  •  » Leśnica
  •  » Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

#346 2011-10-16 16:37:26

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Królewieckiej jest potrzebny tramwaj, a nie 2x2

Offline

#347 2011-10-16 20:38:47

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

tolek_88 napisał:

Mogłyby, ale kurcze nie są... Może to też byłby dobry przykład dla naszych radnych czy rady osiedla, żeby się wykazać? Niech każdy pasażer oszczędzi przez to 2 minuty dziennie, to w tym czasie dałoby się społecznie OI wybudować ;-)

Tego nikt nie obiecywał. Ale proszę pisać do WIMu, może zrobią!

tolek_88 napisał:

A mnie interesuje, w szczególności, że zabrakło chęci na zrobienie Pilczyckiej 2x2 aż do Królewieckiej. Naprawdę szkoda...

Mogę się założyć o kilka dolarów, że przy obecnie budowanym układzie: Pilczycka dwupasmowa i osobny pas do skręty w Kozanowską przy Kościele + al. Śląska + tram na Kozanów okaże się, że ta jednopasmowa Pilczycka nie będzie stanowiła wielkiego problemu.
Z drugiej strony mieszkańcy Pilczyckiej i bezpośrednich okolic będą mieli trochę łatwiejsze życie dzięki temu, że nie będzie drugiej Legnickiej pod ich oknami. I piszę to mimo, że jestem intensywnym użytkownikiem komunikacji indywidualnej i z radością jeżdżę dwu,trzypasmówkami!

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2011-10-16 20:40:04)

Offline

#348 2011-10-17 12:22:47

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Bodiniusz napisał:

Oczywiście, że jeszcze coś - bo zapomniałem o pięknej nawierzchni na Średzkiej. O remoncie torów. Możliwe, że o czymś jeszcze.

Haha...remont? Szkoda tylko ze udalo sie wyremotowac jeden tor. Uwazasz, ze to jest OK?

Bodiniusz napisał:

Sorry, ale nie da się wszystkich ulic zrobić na raz.

Pewnie, ze nie - tylko, szkoda, ze w Lesnicy nie robi sie tego co sie tyle lat nam obiecywalo - wymiana nawierzchni Kosmonautow+Sredzka to dziebko malo jak na to co mialo byc zrobione.

Bodiniusz napisał:

Też bardzo czekam na Oś Inkubacji. Sama Aleja Stabłowicka przy obecnym układzie raczej wydaje się mało potrzebna

Widze, ze udalo sie urzednikom Ci to wmowic - maja jednak oblatane techniki wytlumaczenia 'na swoje'

Bodiniusz napisał:

Tramwaj Plus do Leśnicy to również nieporozumienie.

Caly ten projekt T+ to nieporozumienie - miliony wywalone a okazuje sie ze:
1. tramwaj jest 2,5 raza drozszy od zwyklej Skody
2. pozera wiecej pradu (wieksze koszty, wieksze problemy, konieczne nowe stacje trafo) - w zamian za co? Ze ma drzwi po obu stronach i ze na Gaju nie trzeba bylo budowac petli - no naprawde, oszczednosci jak jasna cholera.


Bodiniusz napisał:

A Protramami jeździ się przyjemniej niż tymi Skodami badziewnymi.

Powiedz to urzednikow ktorzy debilnie zamiast wspierac POLSKA firme, z Wroclawia, dajaca prace Wroclawianom i podatki do POLSKIEJ kasy, placa drozej Ciekaw jestem ktory z urzednikow Dutkiewicza bierze kase w kieszen za ten numer!!!

Bodiniusz napisał:

Tory do Leśnicy są po remoncie. Są cichsze, ale bardzo krzywe - czy Pan monitował o to w urzędzie, czy tylko narzeka Pan na forum?

Czas przejazdyu tramwajem z Lesnicy do Rynku - okolo 1-1,5h (w szczycie), samochodem w szczycie maksymalnie 50-55 min - nie jezdze tramwajem Cenie moj czas.

Bodiniusz napisał:

Ale nie mówmy, że nic się nie dzieje w mieście.

Powtarzasz to jak urzednicza mantre - ja Ci pisze kolejny raz - DZIEJE SIE, DUZOOOOO - tylko nie po naszej stronie


Bodiniusz napisał:

A podejście w rodzaju Co mnie interesuje Pilczycka,Graniczna, Strzegomska? To nie sa ulice Lesnicy (i okolic). to już w ogóle mnie rozwala.

Mnie tez rozwala, ze zgodnie z haslami RD i jego ekipy mowisz jak jest pieknie

Offline

#349 2011-10-17 17:15:16

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Kamil Kędzior napisał:

Bodiniusz napisał:

Oczywiście, że jeszcze coś - bo zapomniałem o pięknej nawierzchni na Średzkiej. O remoncie torów. Możliwe, że o czymś jeszcze.

Haha...remont? Szkoda tylko ze udalo sie wyremotowac jeden tor. Uwazasz, ze to jest OK?

Nie wiem o czym rozmawiamy. Był zarzut, że nic nie zrobiono na zachód od AOW. Podaję przykład i dostaję strzała, że można było więcej. Na zachód od AOW zrobiono też piękny wiadukt nad wlotem z AOW (tak, tak, to też inwestycja miejska i też jeżdżąc samochodem pewnie się Panu podoba)

Kamil Kędzior napisał:

Bodiniusz napisał:

Sorry, ale nie da się wszystkich ulic zrobić na raz.

Pewnie, ze nie - tylko, szkoda, ze w Lesnicy nie robi sie tego co sie tyle lat nam obiecywalo - wymiana nawierzchni Kosmonautow+Sredzka to dziebko malo jak na to co mialo byc zrobione.

Mniej niż obiecano, ale znów - nie jest tak, że nic się nie dzieje. Ogólnie w mieście robi się więcej niż kiedykolwiek, a na zachodzie nie jest tak, że nie robi się nic.

Kamil Kędzior napisał:

Bodiniusz napisał:

Też bardzo czekam na Oś Inkubacji. Sama Aleja Stabłowicka przy obecnym układzie raczej wydaje się mało potrzebna

Widze, ze udalo sie urzednikom Ci to wmowic - maja jednak oblatane techniki wytlumaczenia 'na swoje'

Na forach onetowych i money'owych na wyborców po etatowi piszacze z pisu mówią lemingi. Tutaj też spotykam się z określeniem, że nie umiem sam myśleć, bo zmanipulowali mnie urzędnicy. Proszę mi napisać, do czego miałaby służyć Aleja Stabłowicka, gdyby zamiast niej zbudować OI do ronda na Granicznej (tego bliżej AOW), przenieść tam DK94, wyciszyć ruch na Kosmonautów kierując go już wcześniej na tamten odcinek? Śmiem twierdzić, że takie przeniesienie pozwoli bardziej uniknąć ruchu nocnego w Leśnicy niż AS+OI.

Kamil Kędzior napisał:

Bodiniusz napisał:

Tramwaj Plus do Leśnicy to również nieporozumienie.

Caly ten projekt T+ to nieporozumienie - miliony wywalone a okazuje sie ze:
1. tramwaj jest 2,5 raza drozszy od zwyklej Skody
2. pozera wiecej pradu (wieksze koszty, wieksze problemy, konieczne nowe stacje trafo) - w zamian za co? Ze ma drzwi po obu stronach i ze na Gaju nie trzeba bylo budowac petli - no naprawde, oszczednosci jak jasna cholera.

Zgadzam się w całej rozciągłości i wielokrotnie to wyrażałem na tym i innych forach. Do kosztów należy dodać przebudowywanie torowisk i peronów specjalnie pod Skodę. To rozwiązania (tram dwukierunkowy, do tego Skoda) ma same wady

Kamil Kędzior napisał:

Bodiniusz napisał:

A Protramami jeździ się przyjemniej niż tymi Skodami badziewnymi.

Powiedz to urzednikow ktorzy debilnie zamiast wspierac POLSKA firme, z Wroclawia, dajaca prace Wroclawianom i podatki do POLSKIEJ kasy, placa drozej Ciekaw jestem ktory z urzednikow Dutkiewicza bierze kase w kieszen za ten numer!!!

no, z tym też się zgadzam

Kamil Kędzior napisał:

Bodiniusz napisał:

Tory do Leśnicy są po remoncie. Są cichsze, ale bardzo krzywe - czy Pan monitował o to w urzędzie, czy tylko narzeka Pan na forum?

Czas przejazdyu tramwajem z Lesnicy do Rynku - okolo 1-1,5h (w szczycie), samochodem w szczycie maksymalnie 50-55 min - nie jezdze tramwajem Cenie moj czas.

No to skąd urzędnicy mają wiedzieć, że remont zakończył się niepowodzeniem. Miasto powinno ścignąć wykonawcę za fuszerkę (oba tory były remontowane i traktowane plaserem). Nie robi tego albo z niewiedzy, albo w wyniku złej woli - oba można zwalczyć pismami...

Kamil Kędzior napisał:

Bodiniusz napisał:

Ale nie mówmy, że nic się nie dzieje w mieście.

Powtarzasz to jak urzednicza mantre - ja Ci pisze kolejny raz - DZIEJE SIE, DUZOOOOO - tylko nie po naszej stronie

Po naszej też

Kamil Kędzior napisał:

Bodiniusz napisał:

A podejście w rodzaju Co mnie interesuje Pilczycka,Graniczna, Strzegomska? To nie sa ulice Lesnicy (i okolic). to już w ogóle mnie rozwala.

Mnie tez rozwala, ze zgodnie z haslami RD i jego ekipy mowisz jak jest pieknie

To, co po przecinku powinno mnie urazić, ale się wyluzuję. Mam swoje zdanie (nie wynikające z haseł RD). Ale też żyję nie od dziś i widzę jak na obietnice trzeba patrzeć przez palce (dotyczy to zarówno obietnic RD, jak i PO, PiS i wszystkich innych). Na wybory chodzę i wybieram, ale nie obietnice i hasła. W wyborach lokalnych nie głosowałem na radnych RD. Do senatu oczywiście również

Offline

#350 2011-10-17 22:45:41

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

amen

Offline

#351 2011-10-21 11:20:35

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Bodiniusz napisał:

tolek_88 napisał:

Mogłyby, ale kurcze nie są... Może to też byłby dobry przykład dla naszych radnych czy rady osiedla, żeby się wykazać? Niech każdy pasażer oszczędzi przez to 2 minuty dziennie, to w tym czasie dałoby się społecznie OI wybudować ;-)

Tego nikt nie obiecywał. Ale proszę pisać do WIMu, może zrobią!

Ja zakładam, że nie trzeba obiecywać, że coś nie zostanie zrobione debilnie. Uważam, że brak wyzwalanych przez tramwaj świateł jest właśnie przykładem albo skrajnej głupoty, albo tego co pisze Kamil - za linią AOW już nic nikogo nie obchodzi.

Bodiniusz napisał:

tolek_88 napisał:

A mnie interesuje, w szczególności, że zabrakło chęci na zrobienie Pilczyckiej 2x2 aż do Królewieckiej. Naprawdę szkoda...

Mogę się założyć o kilka dolarów, że przy obecnie budowanym układzie: Pilczycka dwupasmowa i osobny pas do skręty w Kozanowską przy Kościele + al. Śląska + tram na Kozanów okaże się, że ta jednopasmowa Pilczycka nie będzie stanowiła wielkiego problemu.
Z drugiej strony mieszkańcy Pilczyckiej i bezpośrednich okolic będą mieli trochę łatwiejsze życie dzięki temu, że nie będzie drugiej Legnickiej pod ich oknami. I piszę to mimo, że jestem intensywnym użytkownikiem komunikacji indywidualnej i z radością jeżdżę dwu,trzypasmówkami!

sorry, mam max 2$, ale o nie możemy się założyć.
To co dzisiaj się działo na Lotniczej, która była zakorkowana aż po pętle Pilczyce, oraz typowy czas oczekiwania na lewoskręcie w Lotnicza/Millenijna daje mi do myślenia, że znaczenie Pilczyckiej wróci zaraz po zakończeniu remontów. Wybudowana Śląska niewiele zmieni, bo Lotnicza nie jest w stanie już więcej samochodów przyjąć. Co ciekawe mamy drogę 2x2 do Obwodnicy, a 2x3 do centrum. Na chłopski rozum powinno być odwrotnie.

A co do mieszkańców Pilczyckiej, to po pierwsze dalej będą mieli korki pod oknami (bo wręcz teraz będzie można fajnie zjechać z Kosmonautów/Lotniczej na Pilczycką. Po drugie, trudno się mówi, mieszkańcy Maślic pewnie też nie chcieli mieć AOW pod oknami, a jednak mają. Wiadomo, każdy by chciał mieć drugą Legnicką pod oknem sąsiada a nie swoim. Mam nadzieję, jednak że prędzej czy później do poszerzenia niedobitka Pilczyckiej aż do Królewieckiej dojdzie.

Offline

#352 2011-11-07 12:37:44

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

#########################################################
####################                                      ####################
####################     WĄTEK ZAMKNIĘTY     ####################
####################                                      ####################
#########################################################

Zapraszamy do wątku Będzie Oś Inkubacji: http://www.lesnica.pun.pl/viewtopic.php?id=342

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2011-11-09 14:46:59)

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Nie będzie Osi Inkubacji!! (obwodnicy Leśnicy)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cosiedzialowczoraj.pun.pl www.osp-racula.pun.pl www.saas.pun.pl www.pfc2d.pun.pl www.transport13.pun.pl