#31 2011-10-11 22:44:41

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Co możemy/powinniśmy zrobić?

Dokończyłem sprawę Jeżowskiej. W końcu

http://bazowy.kei.pl/niezmarnujglosu2/images/stories/wjazd%20w%20ulic%20jeowsk.jpg

Offline

#32 2011-11-03 19:34:46

agneseu

New member

Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Co możemy/powinniśmy zrobić?

Witam,
Od niedawna mieszkam na Stabłowicach w okolicach ulicy Jeleniogórskiej, dookoła jest bardzo dużo domów jednorodzinnych, prawie w każdym jest pies. Wiekszość właścicieli wychodzi ze swoimi pupilami na spacer, ale niestety w okolicy nie ma prawie wcale koszy na psie odchody. Jeszcze niedawno był specjalny kosz o zbiegu ulic Cieplickiej i Jeleniogórskiej niestety został zlikwidowany - niewiem komu to przeszkadzało. Z jednej strony krytykuje sie właścicieli psów (często słusznie), że nie sprzatają po swoich psach, a z drugiej strony likwiduje się kosze pozbawiajac ich możliwości posprzątania. Przydałyby się także kilka koszy na wale przeciwpowodziowym nad Bystrzycą.

Offline

#33 2011-11-04 15:12:43

wipu

Gość

Re: Co możemy/powinniśmy zrobić?

Można bez końca o tym pisać. To nie jest sprawa ilości koszy a kultury ludzi. Wystarczy zwykły worek i zwykły kubeł. Jak nie ma kubła obok to właściciel psiej kupy powinien ją zabrać do worka i wyrzucić do kubła przed swoim domem.

#34 2011-11-07 17:19:36

agneseu

New member

Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Co możemy/powinniśmy zrobić?

Oczywiście że można, nie jest to jednak komfortowa sytuacja kiedy podczas spaceru przez pół godziny czy dłużej nosisz w ręku worek z psią kupą bo ani nie wsadzisz tego do kieszeni ani do terbki;) Na szczęście powrócił zaginiony kosz na psie odchody u zbiegu ulic Ciplickiej i Jelenigórskiej za co bardzo dziekuję:)

Offline

#35 2012-12-05 23:20:22

Ruch Palikota

New member

Zarejestrowany: 2012-11-27
Posty: 8
Punktów :   

Re: Co możemy/powinniśmy zrobić?

"Od wielu miesięcy Mieszkańcy okolic Kościoła przy ul. Skoczylasa, starali się w ramach procedur prawnych nie dopuścić do budowy nadajnika wewnątrz kościelnej wieży. Nadajnik z zewnątrz nie będzie widoczny, ale urządzenie to będzie przecież emitować, być może szkodliwe dla ludzi, fale elektromagnetyczne. Uważam, że powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby w centrum naszego Osiedla, na terenach gęsto zamieszkałych przez ludzi, nie powstawały stacje bazowe telefonii komórkowej, a jeśli już miałyby być budowane, to na wysokich masztach. I nie chodzi tu o konfliktowanie parafian i powszechnie lubianego Księdza Proboszcza. Może trzeba znaleźć inne źródła utrzymania dla zabytkowego budynku kościoła, i ogromna w tym rola samych parafian, niż pieniądze pochodzące z udostępnienia kościelnej wieży?"

przeczytałem i zdębiałem:
kto Panu powiedział, że pan proboszcz z Leśnicy jest powszechnie lubiany? ja mam wiedzę zupełnie odwrotną w tym temacie. Po co Pan tworzy taką nieprawdziwą otoczkę informacyjną i miesza ludziom w głowie? Próbuje się Pan nie narazić kolegom z Rady i stąd takie przymilanie? No dobra... Ale wciskanie Leśniczanom, że maszt na wieży kościelnej to sposób na utrzymanie kościoła... no wie Pan... to akurat Pan wymyślił, to nie jest wiedza, tylko przypuszczanie. Proboszcz z Leśnicy, powszechnie znany geszefciarz, ma kasę na utrzymanie tego kościoła, a dochód z masztu jeszcze bardziej napełni mu skarbonkę. A ten to kasę lubi. Ot i całe wytłumaczenie. Proszę nie mydlić oczu mieszkańcom, bo w końcu się zdenerwujemy i przejmiemy pałeczkę w regionie kosztem m.in. Pana stanowiska. Nasz Ruch rośnie w siłę - dobrze Pan o tym wie.

Offline

#36 2012-12-05 23:47:16

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Co możemy/powinniśmy zrobić?

Po pierwsze, wypowiedź pochodzi z czasów, gdy jeszcze nie byłem radnym miejskim. Po drugie, tekstem tym starałem się zwrócić uwagę na problem, z jakim przyszli do mnie Mieszkańcy. Po trzecie, jeśli Szanowni Państwo z Ruchu Palikota nie widzicie w przytoczonym tekście polemiki z tą akurat decyzją Księdza Proboszcza, proszę przeczytać tekst raz jeszcze. I po czwarte, proszę nie wyrokować, co myślą nasi Mieszkańcy. Możemy mówić o naszych przypuszczeniach, o tym do czego chcielibyśmy ludzi przekonać, ale i tak, ostatecznie, głos zabiorą oni w ramach swoich wyborczych decyzji.

A dodatkowo uważam, że już stanowicie Państwo bardzo poważną siłę, przynajmniej finansowo. Będąc wszak partią parlamentarną otrzymujecie na swoją działalność subwencję z budżetu państwa.

Ostatnio edytowany przez Jerzy Michalak (2012-12-06 09:06:58)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.psywojny.pun.pl www.shamanan58.pun.pl www.ce.pun.pl www.zulnicamazancowice.pun.pl www.landsil.pun.pl